Treść opublikowana przez jasiuq1
-
zakup auta
Dobrze wypasione Exag kosztuje jakies 30% taniej od nowego. Mowie tu o aucie bez powaznych uszkodzen, z niewielkim przebiegiem od pracownika z Monachium (tzw MAM) a nie aucie odkupionym od klienta (ktoremu sie np notorycznie psulo, czyli buyback) czy tez wypozyczalni. Jezeli nowy wypas to 70.000 Euro to dochodzimy do 50.000 Euro brutto, czyli odejmujac niemiecki 19% VAT 40.000 netto. Jezeli przemnozysz to przez 18,6% akcyzy, kurs 4.3, 22% VATu i chociaz 5% marze dilera to sie robi 260.000 PLN. Takie auto ma juz tylko rok gwarancji i nie ma pakietu serwisowego na 5 lat /100.000km Teraz wezmy auto nowe: Nowe 530d w metaliku kosztuje 210.000. Pakiet Polski zapewne dostaniesz gratis. Jezeli doliczysz zgrubnie liczac - skrzynie AT 10kPLN - Edycje Exclusive 20 - L7+nowa szybka nawigacje z HD i lepszym I-drivem (ktorej nie masz w '08) 20 - HUD+AS+DD 20 Robi sie 280, dostaniesz przy obecnej sytuacji 10% upustu i robi sie tez 250.000-260.000. Oczywisice Dilerzy wciaz maja uzywki kupione po nizszym Euro, ale jezeli chcialbys auto wybrac, ceny sa bardzo zblizone, byc moze nowy bedzie troche drozszy, ale nowy to zawsze nowy. hmmm ja kupilem 11 miesieczny samochod jakies 45% taniej od nowki - nie liczas upustu na nowy. I nie potrafie tak dobrze kiczyc, zeby mi wyszlo, ze to prawie tyle samo. Moze gdyby kupic w USA to by wyszlo to samo. Moze zalapac sie na european delivery - jeszcze upust bedzie za brak transportu :norty: Na marginesie: kupujac w usa mercedresa trzeba podpisac oswiadczenie, ze przez 3 lata nie sprzeda sie auta do europy :clap: W USA zbyt wysokie ceny poprostu nie przejda. W Europie sa frajerzy? Myslicie, ze nie da sie zmusic producentow do obnizenia cen?
-
zakup auta
2-3 letnie a roczne to chyba roznica, a warto pomyslec o wyposazeniu. Piatke nowa mozna kupic chyba od 160 000, ale nie bedzie zadnego problemu z wyposazeniem do ceny 320 000
-
Telefony kompatybilne z bluetooth
Ja mam kaizera od htc i ogolnie rzecz biorac wszystko dziala. Mysle, ze to problem auta bo wogole mi troche wariuje elektronika - bardzo czest wyswietla sie napis conecting z gwiazdkami, ale telefon nigdzie nie dzwoni. Nie da sie tego rozlaczyc. Trzeba czekac kilka minut, albo rozlaczyc bt. Pozdrawiam
-
Wydech w E60/E61
:norty: :norty: :norty: dzieki ale niestety moje autko nadal nie jest w dobrej kondycji i jeszcze mnie czeka sporo przepraw, a ciezko nerwy trzymac na wodzy Pozdrawiam
-
zakup auta
Masz racje, ale.....samochod w 100% sprawny - to moze oznaczac rozny stan, w zaleznosci od uzytkownika. Dla jednego jesli wogole jakos cudem jeszcze jezdzi to jest funkel nowka , a dla innego jak nie sprawuje sie tak jak nowka, ktora zjechala prosto z tasmy produkcyjnej, to jest popsute. Wiadomo - POLSKIE DROGI - w roznych wojewodztwach sa rozne. Na Śląsku mamy dosc fajnie, bo infrastruktura jest rozbudowana. Niestety drogi sa zniszczone, zwlaszcza w centrach miast, a nowe drogi buduje sie odrazu koslawe. O gulikach nie wspomne. Czasem moze tak sie zdarzyc, ze to samo auto na prostej jak stol drodze (sa takie w Polsce, ale malutko) i jeszcze z ograniczeniem do np 90km/h sprawuje sie swietnie i wydaje sie byc w fantastycznym stanie. Zmienisz droge/predkosci i .....beret. A ktos juz na tym forum cytowal kogos chyba zwiazanego z BMW, ktory wlasnie taki przebieg wymienil. Oczywiscie nalezy pamietac, ze wyjatek potwierdza regole. Osobiscie nie polecam nikomu przejazdzki calkiem nowym samochodem dla porownania. ...dzieki guteg za wsparcie :cool2: Pozdrawiam
-
zakup auta
jakieś herezje piszesz... przy każdym aucie masz prawo do jazdy próbnej.a jeśli nie - to takie auto sprzedaje ktoś, kto ma coś do ukrycia - więc dziękujesz. premium selection to nie są auta z wypożyczalni, ale auta, którymi jeżdzą pracownicy - głównie managerowie. Poza tym premium selection to też pewna filozofia sprzedaży, można kupić prawie nowe auto taniej, przy bardzo restrykcyjnych warunkach jakie auto musi spełnić (jest to bodajże 100 warunków na poziomie technicznym) - mało jest producentów aut, którzy robią tak jak BMW. Warto wyłączyć czasem tę polską podejrzliwość, że każdy to oszust, prawdopodobieństwo oszustwa (które oczywiście może się zdarzyć wszędzie) jest totalnie mimalne przy premium selection w Niemczech, żaden diler niemiecki nie odważy się sprzedać auta z certyfikatem premium selection ukrywając coś o tym aucie. Poza tym auta te przychodzą prosto z BMW z pełną historią. Więc jeśli masz do wyboru auto z niskim przebiegiem od BMW z premium a auto od osoby fizycznej, to chyba wybór jest prosty.... a dostaniesz jeszcze extra gwarancje. A to, że ty kolego kupiłeś kota w worku, to twój problem. Gosciu.....musialbym cie obrazic, zeby skomentowac cos napisal. Nie bede jednak tego robil, bo.....regulamin zabrania :liar: Juz widze, jak dealer specjalnie rejestruje samochod po raz pierwszy w Polsce (buli za wszystkie oplaty m.in. akcyze) tylko dlatego, ze ty akurat chcesz sie karnąć. Podajesz garsc informacji, ktore wszyscy przy pomocy sprzedawcow sami sobie wmawiaja (zeby dowartosciowac swoj nowy nabytek?). Pokaz mi to na pismie z pieczatka aso, albo BMW Polska slowo w slowo tak jak napisales. A co do gwarancji toooo, hmmm, w Polsce? ....hmm jeszcze nie napisze, bo mam nadzieje, ze po zmianie serwisu moze jednak sie uda naprawic.
-
Wydech w E60/E61
Oby się nie okazało, że w tym przypadku to wynik przewidywań krótszego życia auta niż lepszego wydechu. To wcale nie jest nowość, że wydech w 5er potrafi być długowieczny (tak już jest od 20-tu lat). ....albo, ze tylko wydech jest "dobry" :mrgreen:
-
Wydech w E60/E61
W tym modelu znany jest problem pekania kolektora wydechowego!
-
Piszczenie kierownicy.
O ile pamietam to w USA problem rozwiazali, poszukaj na forum e60 net, bo tam kiedys o tym czytalem - jakis smar plynny do kolumny kier. i wymiana jakiejs srobki chyba z lem typu imbus - tyle pamietam. No chyba, ze przekladnia Pozdrawiam
-
zakup auta
a kolega wie z autopsji czy "gdzieś" zasłyszał? reasumując: polecam kupno auto w systemie premium selection z BMW Monachium od niemieckiego dilera (o premium selection można poczytać na stronie BMW), wybór aut i konfiguracji jest przeogromny - każdy diler ma dostep do tego systemu (w Polsce jest to jednak mniejsza pula aut) auta mają mały przebieg i są jeszcze na gwarancji. zwykle jeżdzą kilka miesięcy (są użytkowane przez managerów i pracowników z Monachium), a potem są wyrejestrowywane i czekają na sprzedaż..quote] BZDURA! premium selection - to moze byc nawet auto z wypozyczalni. Niewielki przebieg nic nie gwarantuje. Wazne jak i gdzie ktos tym autem jezdzil (dakar :norty: ) Informacje o premium selection na stronie bmw czasem sie zmieniaja w ramach poprawienia pomylek (oczywiscie zmiana na niekorzysc posiadacza takiego auta) Auta nie sa zarejestrowane - nie ma jazdy probnej - kupujesz kota w worku. ja mam juz doswiadczenie w tej sprawie i NIGDY WIECEJ! Radzilbym kupic od prywatnego uzytkownika. A najlepiej nowke - spokoj przez okolo 30 000 km, bo tyle bezawaryjnej jazdy wytrzymuja podzespoly w tym aucie.
-
BMW Road Map Europe Prof 09-1
O ile pamietam to komunikat jest taki, zeby wylaczyc na 5 minut system, sam sobie zrobi upgrade i reset. Mozesz wlozyc plyte i zgasic autko.
-
NIE DZIALA KICK DOWN
Adaptacja polega na tym, ze skrzynia biegow przystosowuje swoja prace do stylu jazdy kierowcy . Wiadomo, ze komputer nie jest inteligentny, weic czasem moze to robic zle. Podobno najgorzej jest z adaptacja jesli jest wiecej kierowow. Kasowanie mozna przeprowadzic przekrecajac kluczyk (czy tam nasiskajac start), ale nia wlaczajac silnika i nastepnie wcisnac pedal gazu do dechy czyli wciskajac kickdown i tak trzymac chyba 18 sekund. Albo na serwis. Na serwisie mi kasowali nawet w ten sposob ze recznie kasowali wszystkie wartosci w komputerze i chyba 5 razy rozpedzali sie do 80 i zwalniali. Ale skoro jest az tak zle, to moze byc cos powazniejszego. Jesli nie poazuje bledow to moze zastanowic sie nad przeplywka, moze turbina, trzbaby sie do jakiegos serwisu udac
-
zakup auta
Leasing u BMW jest drogi i umowa jest malo czytelna - dobrze by bylo prawnika zatrudnic. Ja probowalem,negocjowalem i nawet mocno ustapili z % (mimo zapewnien, ze sie nie da) ale wybralem efla - taniej i w miare korzystna i czytelna umowa. Auto u dealera? hmmm ja kupilem i bardzo zaluje. Kupilem tzw exag i psuje sie po kolei wszystko. Auto mialo chyba 29 000 km, a usterki typowe dla przebiegu powyzej 100 000. Zapisy w gwarancji i warunkach sprzedazy pojazdow uzywanych sa korzystne dla dealera i bez sadu ciezko bedzie cos uzyskac np w razie jak nie beda potrafili samochodu naprawic (opisuje moje doswiadczenia). Czytajac to forum latwo zauwazyc, ze duzo osob sprowadzilo na wlasna reke z rzeszy i nie maja wiekszych problemow (chyba, ze nie maja porownania z nowym, czy sprawnym autem) HUD - przydaje sie bardzo - docenisz gdy jadac z wylaczonym okaze sie, ze chcialbys akurat ten zakret pokonac z polowe nizsza predkoscia, a za daleko bylo na licznik spojrzec. Logic 7 - konieczne Dostep komfortowy- jak nie skosztujesz to nie docenisz. Ja mam i jak dostaje auto zastepcze to krew mnie zalewa, ze musze kluczyk z kieszeni wyjmowac Fotele komfortowe sa ok tylko siedzi sie niestety wyzej niz w zwyklych. Wentylowane to bajka! tv to bajer zbedny, ale to chyba luzem sie nie kupuje. szyberdach - strasznie szumi powietrze!!!!!!!!!! Sladane tylne fotele - to sie przydaje a jest to opcja i uchwyty na kubki! Roletki na tylnej szybie i bocznych - fajne - nie trzeba foliowac DD i active steering - fajna sprawa, ale serwis sobie (jak narazie - od roku) nie daje z tym rady. No i sztywniejsze jest takie zawieszenie - na naszych drogach oznacza to mniejszy komfort. Ale sa to bardzo madre uklady i potrafia dupsko uratowac - przezylem juz to :norty: Auta exag sa wypasione, ale trzeba bardzo uwazac!!!!!! Nie sa rejestrowane wiec jazda probna jest niemozliwa. Zreszta, zeby auto sprawdzic to trzeba tydzien pojezdzic. Pozdrawiam
-
NIE DZIALA KICK DOWN
Kick-down - to zwyczajowo przycisk pod pedalem gazu. W 530D raczej nie jest potrzebny. Skrzynia redukuje juz ,jak wczesniej koledzy pisali, przy wiekszym wychyleniu pedalu. Natomiast po wcisnieciu kick down'a redukuje zazwyczaj o 2 biegi! (cyba, ze obroty sa juz dosc wysokie) Ja bym sprobowal najpierw skasowac adaptacje. Moze sposobem z przytrzymaniem kockdown'a przez iles tam sekund - ktos to opisywaal , jest tez to opisane na e60 information network. U mnie ten sposob dzialal, ale po upgradzie softu chyba nie robi. Buczenie moze oznaczac czyszczenie filtra czastek stalych, jesli go masz. A moze tez cos z motorem nie tak, wowczas skrzynie tez dobrze nie moze pracowac. A to samo sie dzieje w trybie S?
-
Głośniki w E30
Jesli chodzi o przod to sie nie wysilaj, tam nic dobrze nie zagra - takie miejsce. Gdybys sie zdecydowal na przerobke drzwi i tam glosniki zabudowal - to mozesz szalec. O ile pamietam to z tylu w polce byle gowno swietnie sie spisywalo. Nawet oryginalne chyba 13 cm potrafily - jak na tak male glosniki - zaskoczyc.
-
czujnik temp. silnika 3.0d
Taaaa. Cos jest z tymi kreskami i brakiem wskaznika. U mnie przy maksymalnej temp silnika - w/g kresek- licznik pokaze chyba 80 stopni. Wiec moze brak wskaznika , zeby sie czlowiek nie stresowal za niska temperatura silnika
-
MP3 Navi Prof
Update niekoniecznie pomoze. Moze plyte lepiej nagrac na innym nosniku! Mozliwe, ze w serwisie wlasnie zrobili update i dlatego juz nie czyta. Wydaje mi sie, ze oslabiaja moc lasera, zeby nie czytal np nagrywanych plyt z mapa :norty:
-
MP3 Navi Prof
hmmm a u mnie czyta mp3 z dvd nawet dl i cda oczywiscie tez.
-
czujnik swiatel
a moze w menu ustawien znajdziesz opcje swiatel dziennych :mrgreen:
-
czujnik temp. silnika 3.0d
tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=57919 znajdziesz temp silnika w stopniach !
-
problem ze stukającym przednim zawieszeniem
Ty to wiesz, ja tez, ale wspaniali fachowcy z autoryzacja producenta po wielu szkoleniach itd nie maja o tym bladego pojecia. Moze powinni zajac sie wypiekiem pieczywa. Luzy sa na przekladni i kolumnie. No ale ci sami fachowcy twierdza, ze tak ma byc. Na dowod prezentuja demo car, ktory tez ma luzy. Polowe mniejsze , ale to przeciez nie jest istotne.
-
problem ze stukającym przednim zawieszeniem
...no, to witaj w klubie. U mnie aso naprawia stuki od ponad roku. Obecnie zmienilem aso i zobaczymy. Niestety w prawym kole tez cos puka, ale sporadycznie. A w zasadzie to mam cala mase roznych stukow z zawieszenia i dodatkowo auto pląsa przy wiekszych predkosciach. Na aso lepiej nie licz. No chyba, ze ..... Jak naprawisz to daj prosze cyne co to bylo.
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
"niemal nowe auto" - chodzi o auto tzw. ex AG, które było autem służbowym koncernu. Takie auta mają przeważnie ok 20-30 tys km przebiegu i są +/- roczne, przynajmniej na początku, gdy ten program był wdrażany tak było. Teraz jest oczywistym że auta które się nie sprzedały stoją nadal. Ja również kupiłem auto EX AG. Również właśnie dlatego, aby mieć pewność. U mnie na szczęście nic się nie dzieje (odpukać-oby tak dalej). Także serdecznie współczuję jasiuq'owi, bo wydając taką sumę na auto "można" oczekiwać braku problemów. Pozdrawiam Dzieki za zrozumienie :cool2: Moj samochod to mial byc "premium selection", a dostalem "ex-ag" z informacja, ze to to samo! Szczegolowych/oficjalnych informacji na temat tych programow sprzedazy nie udalo mi sie uzyskac. Tylko ustne od sprzedawcy u dealera i szefa sprzedazy BMW Polska. Gdzie nie spytam to informacje sie roznia. W/g opisu menadzera z BMW polska to ani wiek, ani pochodzenie auta nie jest tu wazne - w sensie - to nie musi byc samochod uzytkowany przez BMW - a takie informacje dostalem od sprzedawcy. Duzo pozniej ( jak juz mialem problemy z autem) okazalo sie jednak, ze moj samochod nie byl uzytkowany przez BMW tylko zupelnie inna firme. Trudno wiec mowic o pewnej historii auta. Nawet korekty przebiegu wykonuje sie rowniez w Niemczech - wszyscy o tym wiedza. Slyszalem nawet o praktykach wlascicieli/uzytkownikow samochodow polegajacych na cofaniu licznika przed zgloszeniem sie do serwisu na przeglad. Wowczas z ksiazki serwisowej nie da sie wywnioskowac przebiegu. A podobno bez problemu mozna w Niemczech zakupic czyste ksiazki serwisowe. Pewne auto urzywanie - nie ma czegos takiego! Nowe? Tez sie rozne dziwne historie moga przytrafic (uszkodzone w transporcie, czy tzw. poniedzialkowe itp). Na zachodzie jednak, z tego co slyszalem, jesli jest problem, to klienta trzeba udobruchac. Chociazby dbajac o dobry wizerunek marki. A jak jest w Polsce? Ja juz sie przekonalem i nikomu nie zycze takich problemow. Wydaje sie wiec, ze nie warto przeplacac. A jesli kupuje sie samochod u dealera to i tak nalezy zachowac szczegolna ostroznosc. Samochody pochodzace z zagranicy nie sa rejestrowanie wiec nie da sie odbyc jazdy testowej! Jak sprawdzic - nie ma takiej mozliwosci. Mechanizm promocji? Cena sprzedazy pojazdu (w zasadzie kazdego produktu) i koszt wytworzenia to bardzoooo rozne kwoty. Dlaczego BMW w USA potrafi byc o blisko polowe tansze? Sprzedaje sie najdrozej jak to tylko mozliwe, wiec pole manewru jest bardzo duze. Ale to oczywiscie nie dotyczy sprzedazy uzywek. Tutaj marze moga byc nawet wyzsze. Pozdrawiam
-
Zakup E60 - szczegoly i ktora lepiej
Co to za bzdury????? Że niby serwis Audi (nie mówię o ASO tylko generalnie o kosztach części i naprawy) jest tańszy niż w BMW??? Dobre żarty.. Jak ktoś jeździ jak baran do ASO to sam sobie jest winny. BMW na pewno nie jest droższe w utrzymaniu niż Audi, a do tego E60 to dużo fajniejsze auto niż A6. Nie pisz prosze, ze pisze bzdury bo nie widze zebys byl doswiadczonym uzytkownikiem e60 530da. Gdybyz mial takie przeboje z utem jak ja, to bys moze zrozumial, chociaz ze zrozumieniem widze, ze moze byc u Ciebie ciezko. Mialem na mysli oczywiscie, ze audi nie bedzie tak awaryjnym samochodem. Ja naprawiam w ASO bo jestem baranem z gwarancja. Baranem, ze wogole kupilem uzywane BMW. Gdybym kupil nowe to juz dawno (pewnie po jakis 30 000km) oddalbym je w pizdziec. Czy bmw jest fajniejsze? Hmmm.... owszem, jesli akurat jest sprawne. Co do awryjnosci e60 to juz byl taki post. Czytajac wnikliwie forum ujawnic mozna mnostwo typowych dla tego modelu usterek. Dla mnie wniosek jest taki: jesli jakas piatka jest sprawna - to juz niedlugo :cry2: Pozdrawiam Nie uogólniaj na podstawie swoich problemów, bo nie użytkowałeś 10 BMW 530d tylko jedno. Z takimi samymi wnioskami co Ty znam właścicieli Passatów, Mercedesów E klasa, Audi A6, BMW 7 i nawet Toyot itd itd. Kupiłeś auto używane więc nie znasz jego prawdziwej historii nawet jak było serwisowane. Zresztą nie o to chodzi. Jak masz tak dość BMW to sprzedaj "je w pizdziec" i nie maltretuj się nim, chyba że jesteś jakimś masochistą. Nie ma aut idealnych ale BMW E60 akurat nie jest autem bardziej awaryjnym niż wiele popularnych aut innych marek,na które ludzie nie psioczą tak. Auto to nie kobita, nie masz z tą E60 dzieci, wspólnego mieszkania więc możesz ją po prostu sprzedać, kupić sobie Audi A6 i masz problem z głowy. :wink: Kolego nie filozofuj mi tu, bo nie znasz problemu. Nie znasz mojego samochodu lepiej ode mnie. Samochod nie posiadal zadnej historii serwisowej - mial kolo 20 000 km i pusta ksiazke. Celowo przeplacilem kupujac w ASO zeby uniknac problemow i wpadlem z deszczu pod rynne. Ciekawe jakie to PEWNE BMW potrafisz zalatwic kilka postow nizej - chyba wlasnie takie jak moje! Pewne to beda z nimi klopoty. Uzytkownicy, ktorzy sprowadzaja we wlasnym zakresie, chyba takich klopotow nie maja - to wiele daje do myslenia. Samochody sie psuja i jest w jakims zakresie normalne, ale moj jest popsuty od roku i serwis nie potrafi albo nawet nie chce go naprawic. BMW Polska w tej sprawie rowniez zachowuje sie co najmniej tajemniczo. A co do ewentualnej sprzedazy, to musisz wiedziec, ze czasem sa sytuacje, w ktorych sie to bardzo nie oplaca. I dlaczego mialbym byc stratny choc 10 groszy po roku uzywania niesprawnego samochodu z GWARANCJA! A poza tym to nie jest twoja sprawa co z autem zrobie. E 60 w swojej klasie jest prawdopodobnie najbardziej awaryjnym samochodem. Dowodem jest wlasnie to forum, szkoda tylko , ze nie wolno tutaj chyba narzekac na BMW. Nigdy jeszcze nie slyszalem, zeby jakikolwiek samochod mial tyle podzespolow wymienionych co moj, nawet e klasa (w rodzinie), a mam przebiegu 52 000. BMW ma klienta w dupie, wala robic sobie obciach. Odbije im sie to straszna czkawka wczesniej czy pozniej. Ja juz tez sie nasluchalem opowiesci o awaryjnych bimerach, nawet fabrycznie nowych. Ale nie wierzylem - mam nauczke. Tyle, ze te opowiesci dobrze sie konczyly - nie potrafili naprawic - wymieniali. Mi odmowiono wymiany !
-
Wymieniał ktoś sam! filtr odmy w 530d (separator oleju)
Nie jestem pewien (nie pamietam) ale moze byc konieczna lekka rozbiorka na podszybiu - podobnie jak do obudowy filtra powietrza.