Skocz do zawartości

jasiuq1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jasiuq1

  1. jasiuq1 odpowiedział(a) na bartvr6 temat w E60, E61
    Niestety system obslugi glosowej nie przelacza sie na inny jezyk. Powinien jednak rozumiec angielski, ale gadac bedzie po niemiecku. Najprawdopodobniej dealer powinien na nasza prosbe "zainstalowac" inny jezyk do obslugi glosowej. Ja prosilem juz kilka razy o jezyk angielski, ale ...nie udalo sie, albo raczej nie bylo czasu. Pozdrawiam
  2. Telefon sparowany z innymi urzadzeniami w niczym nie przeszkada. Autko niestety potrzebuje kilka minut na dogadanmie sie z telefonem. Jesli odczekasz te kilka minut i itak trzeba od nowa parowac to raczej usterka jakas bedzie. Pozdrawiam.
  3. jasiuq1 odpowiedział(a) na Blanko85 temat w E60, E61
    Ale jaja. Tez likwidowealem u nich szkode na mondeo :norty: Brak problemow to malo powiedziane. Przynali drzwi do naprawy, naprawa wypadla kiepsko, wiec rzeczoznawca uznal, ze trzeba wymienic i dali kase najpierw na naprawe, a pozniej na wymiane. W miedzyczasie wyznali zasade, ze z rzeczoznawca sie nie dyskutuje. Rzeczoznawca oczywiscie na ich koszt i to bardzo dobry i sumienny. Bylem poprostu w szoku i zapytalem o co chodzi. Odpowiedzili, ze czasem naprawa przed ew. wymiana sie oplaca. Nie musialem walczyc z autoryzowanym zreszta przez forda blacharze/lakiernikiem, ani z dealerem. Likwidacja szkody z AC - WZORCOWA Pozdrawiam
  4. Sprawdzenie akumulatora u elektryka samochodowego to moment. Zacznij moze od tego bo to najlatwiejsze. W E60 (na gwarancji) serwis moze wymienic aku jak komputer pokaze blad :jawdrop: wiec to faktycznie moze byc rozrusznik, ale zawsze lepiej zaczac od aku, bo demontaz rozrusznika jest troche bardziej klopotliwy niz akumulatora. Rozrusznik potrafi pobierac nawet 300 A ! Pozdrawiam
  5. jasiuq1 odpowiedział(a) na Blanko85 temat w E60, E61
    Jam mam bardzo dobre doswiadczenia z likwidacja szkod w Cigna-Stu i Alliaz. W Cignie to wrecz wzorcowo. Odradzam Warte. Duze zlego sioe nasluchalem, a problemy wlasnie wychodza przy likwidacji szkody. Polisy w tych firmach sa bardzo drogie i nalezalobu znalezc dealera, ktory ma wynegocjowane z ubezpieczycielem dobre warunki. Nawet czasem warto pojechac do innego miasta. Ja ubezpieczalem np w Krakowie, a jestem z Katowic. Dealer ma na ogol najtaniej. Takie pakietowe polisy sa na ogol mocno obwarowane warunkami szczegolnymi co do likwidacji szkody. Jesli jednak nie chcemy zarabiac na likwidacji ewentualnej szkody to warto sie na takie warunki zgodzic. Czasem warto dokonac przed ubezpieczeniem wyceny auta , ktora przeprowadzi rzeczoznawca. OBOWIAZKOWO trzeba przeczytac ze zrozumieniem warunki ogolne/szczegolne AC bo OC to inna sprawa, sami raczej z niego nie korzystamy tylko przez nas poszkodowani. Nie pamietam jaka skladke place , ale dostalem dobra oferte z PZU. (PZU tez nie jest takie straszne, czasem konczy sie w sadzie , ale przynajmniej nie znikna z rynku z dnia nadzien i jest gdzie dochodzic swego) Pozdrawiam
  6. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    Tak jest doktorze Tora, nadmierna otylosc - pracuje nad tym :mrgreen: Jeromer - :cool2: Pozdrawiam.
  7. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    W takich miesjcach to nie problem. Powiedzmy, ze jest to uzasadnione. Mnie martwi najbardziej oparcie. Zaobserwowalem, ze jakos podejrzanie poca mi sie plecy na dluzszych trasach. Po stronie pasazera mam na oparciu taka malutka kreske - jakby przytopione - to daje do myslenia.
  8. Obawiam sie, ze taki przeglad moze tylko przed kompletnym zlomem uchronic. Oczywiscie warto podlaczyc i bledy odczytac. Niestety to nie gwarantuje , ze auto jest "pewne". Wycena u rzeczoznawcy kosztuje kolo 400, niestety oni tez to robia pobierznie, nawet wyposazenia nie potrafia sumiennie wymienic i pisza w ocenach tak, zeby miec dupochron. Mysle, ze najwazniejsza bedzie jazda probna. Zeby miec punkt odniesienia pojezdzij wczesniej sprawnym / nowym egzemplarzem. Pozdrawiam
  9. Oczywiscie! U nas to i tak nic nie pomoze. Ja to juz bym chetnie przednia szybe wymienil. Mozna dbac, a i tak znajdzie sie jakis .... co porysuje, albo drzwiami poobija. No chyba, ze traktowac auto tak jak kolega Pawel, ktory znow popisal sie swietna rada :clap:
  10. Niestety nie wiem kombinuj http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NR71&mospid=48802&btnr=32_1552&hg=32&fg=35
  11. yyyyyyyyyy........ale tu chyba nikt nie rozmawial o pokrowcach. Po czesci masz racje , ale nastepny wlasciciel nas obchodzil bedzie jak bedziemy chcieli dobrze sprzedac nasze utka.
  12. Kierownice mam M i nakladki iwymienili w serwisie. Bylem pelen obaw, ze cos polamia, a cos innego porysuja, ale zrobili dobrze! :clap: Szkoda , ze nie ze wszystkim tak sobie radza. Czytali widac instrukcje z tisa i uzywaja do plastkow narzedzia typu karty kredytowej.
  13. Jak nowke bierzesz to rozwaz zakup i przyklejenie folii na krawedzi maski, zderzaku przednim i tylnym. BMW ma cos takiego w sprzedazy. Troche to napewno ochroni autko przed odpryskami i eksploatacyjnymi zarysowaniami. Mycie na myjni recznej bezdotykowej. Opowiednia chemia odpowiednmio stosowana zapewnia umycie auta do czysta bez szcotek i gabek. Skore powinno sie czyscic dosc czesto poniewaz czasteczki kurzu powoduja wycieranie i wyswiecanie. Co do wnetrza to nie ma regoly. U mnie wyglada dosc fajnie, ale slady uzytkowania - drobne rysy m.in. w okolicy pokretla idriva byly juz jak kupowalem auto - 26 000 km. W niektorych autach jak np ford czy audi farby (wyglada jak guma) lubia slazic z plastikow. U mnie tylko z nakladek na kierownicy zlazilo i juz wymienili na gwarancji. No i jak chcesz, zeby lakier dlugo ladnie wygladal to raczej nie bierz czarnego - na tym kolorze widac wszystko. Pozdrawiam
  14. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    U dilera jak mnie widza to juz sie chowaja. Ja juz tez jestem zmeczony. Chyba liste obecnosci dla mnie zrobia :) Slyszalem od znajomego, ze skora 100% jest tylko w tych najdrozszych opcjach (doplata na poziomie 10k zl i wiecej), a inne sa jakies sztuczne z domieszka mielonej skory i nawet zeby byl zapach to daje sie pod te sztuczne tzw plynna skore. Po tej rozmowie zaczalem sie dopatrywac, macac i faktycznie cos mi tu nie pasuje. Skoro producent dba o nas i stosuje jakies mieszanki w celu przedluzenia trwalosci to OK, ale chyba powinnismy o tym wiedziec. A jesli jest napisane w katalogu , ze skora - to ma byc skora. Probuje dojsc czy ktos tu oszukuje z ta skora czy nie. A szkoda mi troche rozbebeszyc czy pociac fotele :mrgreen: Pozdrawiam
  15. jasiuq1 odpowiedział(a) na jasiuq1 temat w E60, E61
    kolego nie mam zniszczonej wogole, wyglada jak nowka, a przebieg to 40. 400-500 to plastik jak w tramwaju dobrze wyglada a nie skora. Chyba, ze 50 kg wazysz. No ale nie o to pytalem. Dasz sobie cos uciac za to, ze to 100% skora?
  16. jasiuq1 opublikował(a) temat w E60, E61
    czy fotele skorzane sa cale ze skory? Cos mi sie widzi , ze nie - tylko jak to sprawdzic? Mam wrazenie ze na oparciu jest inny material - skoropodobny. :jawdrop:
  17. sprobuj trzymac podnoszenie asz sie zamknie szyba i chwilke tak potrzymac i na zamknietej jeszcze raz do gory i przytrzymac. Tak sie "uczy" podnosnik w wielu samochodach np audi Pozdrawiam
  18. Co prawda, to prawda. Ale miedzy felga a asfaltem jest jeszcze opona. Ja ze strachem zalozylem 245/45/17 i .......i jest lepiej niz na 16 zimowych. Opony mam poprostu miekkie bo p zero. Na koleinach moze lepiej nie jest, ale jesli gorzej, to niewiele. Opony bardzo roznia sie od siebie i mozna napewno takie kupic, ze bedzie sie plakac na dziurach. Nie wspomne nawet o run on flat. Nawet index predkosci bedzie mial tutaj znaczenie. Wystarczy spojrzec na tabliczke - ile napompowac W a ile Y. Trzeba miec poprostu szczescie, bo malo kto (albo nikt) ma mozliwosc przetestowac dane opony na swoim aucie przed zakupem. Trzeba polegac na doswiadczeniach innych urzytkownikow - oczywiscie mozna sie tutaj przejechac. Albo nie ekspertymentowac jak juz raz sie dobrze trafi. Moze pomoge komus w wyborze - wspomniany wyrzej rozmiar na p zero rosso z ndeksem w - komfort super - cicho i miekko. Osiagi - akceptowalne, mozna powiedziec dobre, ale nic wiecej. Kompromis - na nasze drogi w sam raz.
  19. jasiuq1 odpowiedział(a) na tora temat w E60, E61
    Swiatla dzienne przed liftem- polega to na tym, ze w pozycji auto swiatl a mijania swieca caly czas. Mialem to juz w sofcie z 2006r Co do pracy skrzyni biegow po updacie to nie mozna byc pewnym poprawy. Moja co prawda jeszcze nadaj jest uszkodzona, ale zaobserwowalem bardziej ordynarna prace skrzyni. No ale kto wie, moze na sprawnej skrzyni bardziej zdecydowana zmiana biegow bedzie lepsza
  20. Automatu nikt nie sugerowal bo pewnie kazdy powie, ze to za maly silnik. Jezdzilem trojka 2.0 D z reczna skrzynia i az sie prosila (moim zdaniem) o automat. Kazdy ma jakies swoje preferencje i przyzwyczajenia - musialbyc karnac sie takim autem. Pozdrawiam
  21. Teoretycznie moze/powinna byc roznica. Chocby dlatego, ze przy DD nie jest potrzebna zbyt duza sila tlumienia. Moim skromnym zdaniem moglaby nawet przeszkadzac w pracy DD. Wiem , ze mozna zamowic auto z DD i sportowym zawieszeniem, co mogloby znaczyc, ze takiej roznicy nie ma. Trzeba miec chyba kogos zaufanego w BMW zeby sie prawdy dowiedziec. Mnie sie wydaje, ze auto z DD troszke chetniej sie buja na nierownosciach - oczywiscie nie na boki tylko w pionie - chyba, ze moje amorki tez trzeba wymienic. Pozdrawiam
  22. W schowku w podlokietniku wystepuje, ale raczej chyba usb pod ipod'a
  23. 1200 za kolo pasowe?????? :jawdrop: :jawdrop: :duh: :mad2: :jawdrop: :duh: bez jaj , moze 120???
  24. jasiuq1 odpowiedział(a) na Rostek temat w E60, E61
    niestety zadnej wersji mapy Polski jeszcze nie ma. Kod wpisujesz ten sam co w telefonie. Tzn po nawiazaniu polaczenie wyswietli sie chyba zapytanie na telefonie czy zaakceptowac polaczenie i pozniej musisz wklepac kod na komorce i nastepnie w aucie. Czasem sie to troszke wiesza - wowczas wylaczyc BT w aucie i w komorce i probowac jeszcze raz
  25. jasiuq1 odpowiedział(a) na Oleg_BMW temat w E60, E61
    zdaje sie, ze jedno nacisniecie uruchamia Dynamic Traction Control , a przytrzymanie wylacza wszystko. Czy calkowicie? Trzeba sprobowac :norty:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.