Treść opublikowana przez czesiek25
-
X5, 2022, 40i: Bardzo słaby nawiew i temperatura klimy
Witam, też miałem problem z tylnymi strefami i grzaniem. Jak dla mnie pojawiło się to po wgraniu nowego softu w serwisie.... Kolejna wizyta i kolejny soft rozwiązał sprawę. Co do przednich stref nie zauważyłem problemu z siłą nawiewu... ale jak grzało z tyłu to nie miało znaczenia ustawienie z przodu i tak było gorąco w całym aucie. Może u Was też grzeje z tyłu i dlatego się wydaje że przednie strefy nie dają rady? Wytrwałości w walce!
-
jakie ładne felgi do X5 na lato do 20 cali?
Ja rok temu poszedłem w taką felgę: https://www.alcar.pl/felgi-aluminiowe/aez/leipzig-black/ Montaż OE, brak pierścieni, te same śruby itp. Wbrew obawom nie zmniejszały optycznie jakoś specjalnie koła. Po jednym sezonie brak problemów. Nie wychodzą jakoś taniej niż fabryczne w promo ale jak ktoś szuka alternatywy to jest to opcja do rozważenia. Pozdrawiam
-
trwałość X5
U mnie póki co na 25tkm: - dwa razy laweta z powodu awarii systemu ad blue - raz problem z klimą 4 strefy (z przodu chłodziła z tyłu grzała) - Co jakiś czas wywala błędy systemów asystujących i je ogranicza, ale restart auta pomaga. - I lekko stuka mi zapięcie tylnej kanapy, poluzowuje się albo coś. Po trzaśnięciu jest lepiej ale tylko przez chwilę... Z tym jeszcze nie byłem w serwisie. Także trochę. Może będzie lepiej bo auto ledwo rok w użyciu i nie jakoś intensywnie.
-
G05 30d mild hybrid jak mało potrafi spalić
Kolega psychiatra, czy jasnowidz? Wolę jeździć niż żeglować i po odpowiedzi raczej problem jest gdzieś indziej ;) A kolega 170kkm jednym autem, Uber czy złotówa? A byłoby na forum tak fajnie bez osobistych wycieczek :mad2:
-
serwis olejowy
tydzień temu pytałem w inchcape Wrocław, wymiana oleju pomiędzy serwisami - 799 pln.
-
Parę pytań po paru tyś km
Tak co chwilę wyłącza, ale jest to głównie upierdliwe w mieście. Tutaj rozwiązanie to kodowanie lub tryb sport (ew. skrzynia w sport). Ale poza miastem to u mnie raczej pozytywne odczucia z żeglowaniem. Mam wrażenie, jakby dość dobrze to współpracowało z radarem i danymi z mapy. Np. automatycznie przerywa żeglowanie jak się dojeżdża do auta z przodu lub jakiegoś ronda lub krzyżówki tak aby załączyć hamowanie silnikiem odpowiednio wcześniej. A samo hamowanie silnikiem w miękkiej hybrydzie jest jakby większe niż w poprzednich autach.
-
Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
Ja używałem parę lat temu w Audi A7 wersji GPS/GSM jak się jeszcze nie nazywało topguard ale pod K2 agencja ochrony. Teraz dostało swoją markę, ale dostawca jest ten sam. Chyba działało, auta nie ukradli, ale też nie wiem czy próbowali. Było lekko upierdliwe, bo bateria w tym breloczku żyła dość krótko i trzeba było mieć w obwodzie zapas, ale nie bez przesady. Raz biegałem po kioskach bo padło bez uprzedzenia i nie można było odpalić auta. Testowałem serwis (coś się obluzowało i to urządzenie tłukło pod deską rozdzielczą), przyjechali szybko i ogarnęli. Nie testowałem (nie było potrzeby) "grupy interwencyjnej". Tyle, że to nie do końca odpowiada wymaganiom jeśli chodzi o brak naruszenia gwarancji. Ja miałem instalowane przez delear'a ale to zakładam, że narusza gwarancję tyle, że ten jeden delear bierze to na klatę. Ale jak auto padnie np. za granicą i daleko do tego deleara to już może być klops. PS. Chyba, że mowa o tej wersji tylko do pasywnego namierzania auta, wtedy gwarancja powinna być zachowana, tyle że to nie chroni przed kradzieżą samą w sobie.
-
Dołożenie haka holowniczego do X5
wg mojej znajomości przepisów i Twojej konfiguracji: - na B możesz holować lekką na maska tj, 750kg - jak zrobisz E to będziesz mógł holować: a) dmc 2120kg przyczepy z hamulcem najazdowym b) 2700kg przyczepy z hamulcem "uruchamianym z miejsca kierowcy bez udziału rąk...." - tyle że to opcja teoretyczna bo takowych przyczep to raczej nie ma Dodatkowo jest jeszcze B96, wtedy dop. masa zestawu maks 4250kg (więc u Ciebie wyjdzie jakoś 1400kg dla przyczepy) Dodatkowo jest jeszcze wymagane aby masa rzeczywista przyczepy nie była większa niż auta. To tak na moje oko. Za granicą, jest głownie rzeczywiste ważenie i sprawdzanie z dowodem. Podsumowując wg tych przepisów jest bezpiecznie jak będziesz holował na maksa załadowaną przyczepę lekka 750kg bez hamulca, ale już niebezpiecznie jak pojedziesz z pustą przyczepą o wadze 600kg ale o DMC 2500kg z hamulcem najazdowym :)
-
Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
Chyba dodatkowy problem z zabezpiecz-auto to, że to się chyba wpina do CANa. Przy update'ach softu jest powiedziane, aby odpiąć wszystko niefabryczne z CANa. Update'y nie są częste ale czasami jednak są, trochę byłaby lipa aby ten box coś namieszał z updatem softu...
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Pięknie dziękuję za obie odpowiedzi. Bardzo pomocne. Dam znać jak się uporam, co finalnie było przyczyną.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
Witam, czy ktoś z forumowiczów walczył ze stukami pochodzącymi z tyłu auta? Mam lekkie puknięcia przy ruszaniu, skręcaniu przy prędkościach tak do 30-40km/h w szczególności przy nierównej nawierzchni ale nie tylko. Wywaliłem wszystko z bagażnika, wywaliłem trójkąt z wnęki (myślałem że on stojąc się tak obija tu i ówdzie), pozapinałem pasy na tylnym siedzeniu i dalej puka i stuka :) Auto ma znikomy przebieg ok 15tkm. Zaczęło się już koło 10tkm teraz się nasila i doprowadza mnie to do :mad2: Znalazłem na bimmerpost wątek o podobnym problemie, tam diagnoza i wymiana tylnych łączników stabilizatora. Było przynajmniej kilka przypadków. Ktoś walczył z takim tematem u nas? Z góry dzięki!
-
Dołożenie haka holowniczego do X5
A to nie tak, że tylko u nas jest stosunek masy auta do przyczepy 1,33? No chyba, że ma się przyczepę z hamulcem "uruchamianym z miejsca kierowcy". Coś czego nikt w przyczepach do 3,5T na oczy nie widział... bo hamulec najazdowy do takich nie należy. Klasyka w PL przepisach, zrobić coś czego nie sposób zrozumieć lub spełnić. Chodzą plotki na forach karawaniarskich, że podobno mają to u nas znieść i będzie normalnie jak w innych krajach. Ale czy i kiedy?
-
Zawieszenie Adaptacyjne M
Ja mam prod czerwiec / 2021 i przycisk jest.
-
Brak oświetlenia przy kratkach nawiewu
Zrobię zdjęcie przy okazji… ale mam 4 strefową więc to by się zgadzało z postami powyżej że boczne wymagają tej opcji.
-
Brak oświetlenia przy kratkach nawiewu
Cześć, U mnie po bokach z przodu są podświetlone. Coś serwis kręci chyba…. Powodzenia
-
Finansowanie zakupu najem vs kupno
Te 3% to podatek przy sprzedaży środków trwałych przy ryczałcie chyba. Czyli jesteś na ryczałcie, kupujesz auto ale nie masz kosztów bo ryczałt (ale odliczasz VAT) i jak sprzedajesz auto to masz 3% podatku mimo, że nie odliczyłeś kosztów :)
-
Finansowanie zakupu najem vs kupno
Cześć jak chcesz porównać koszt finansowania pomiędzy producentami lub bankami to musisz zsumować wszystkie raty i podzielić przez wartość transakcyjną. W BMW dla najmu 3 lata wychodziło z reguły okolice 107 - 108 % (czyli narzut finansowy 8% przez te 3 lata). Teraz się mogło pozmieniać bo stopy procentowe idą do góry. Ten parametr dość łatwo porównać pomiędzy bankami czy producentami, bo jak dla BMW wyjdzie 8% a dla Volvo 4% to już wiesz gdzie jest "taniej" bo produkt jest ten sam (finansowanie). Rata miesięczna to imho inna kwestia bo tutaj to wypadkowa jaki rabat i RV dostajesz (60% po 3 latach to taki standard dla diesla chyba) no i oczywiście 1 tys BMW to nie to samo co 1 tys Volvo :) A najem i kupno to jeszcze inna para kaloszy bo przy kupnie bierzesz na siebie ryzyko za ile uda Ci się to auto sprzedać na koniec. Raczej nie przyjmowałbym tutaj wartości rezydualnej za pewnik.
-
Dołożenie haka holowniczego do X5
Dodam jeszcze, że u mnie w połowie przypadków w momencie podpinania przyczepy i wiązki elektrycznej aktywuje się otwieranie bagażnika z tkz. "kopniaka". Można się zdziwić jak nagle burta leci człowiekowi na głowę :) Warto zwrócić uwagę w szczególności przy bagażniku rowerowym czy takie "niekontrolowane" otwarcie czegoś nie uszkodzi... Może ktoś zna sposób aby zablokować "kopniaka" gdy hak jest wysunięty? Tak byłoby idealnie.
-
Dołożenie haka holowniczego do X5
Witam wszystkich! imho warto dopytać jeszcze o parametry po montażu. Przy zakupie auta zgłębiałem ten temat (często używam X5 jako holownika) i wtedy padło, że tylko hak na wyposażeniu standardowym daje DMC przyczepy 3500kg. Jak się później dołoży to tylko 1700kg (lub podobnie). Sprzedawca nie potrafił tego wyjaśnić. Gdzieś trafiłem niepotwierdzone info, że może chodzić o dodatkową chłodnicę (ale nie wody) a skrzyni biegów... Do rowerów czy skutera to nie specjalnie ważne, ale wydać 15k czy nawet więcej i mieć ograniczenia to już trochę słabo. A przynajmniej dobrze wiedzieć, bo przyjdzie ochota zamiast skutera zapiąć przyczepę z motorówką i będzie kłopot... Dodatkowo trzeba pamiętać, że DMC G05 30d to prawie 3T, byle przyczepa i się przekracza uprawnienia kat. B i wpada w ViaToll. I nie liczy się tutaj ile waży skuter, tylko jakie jest DMC przyczepy w dowodzie. Może jechać pusta i będzie kłopot przy przekroczeniu kategorii....