Treść opublikowana przez wieniu
-
Podgrzewanie lusterek
Cytat z instrukcji, strona 47 "Oba zewnętrzne lusterka są automatycznie ogrzewane, kiedy kluczyk zapłonu jest w położeniu 2"
-
Montaż halogenów
http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2002/07/mg-63/ill-63_0582/ tu masz wszystko w jednym komplecie.
- Montaż halogenów
-
320D 150KM Awaria turbosprężarki, a wada oprogramowania
Trochę to trwało, ale obiecałem, że jak doprowadzę temat do końca, opiszę go. W telegraficznym skrócie, wyglądało to tak: Wnikliwie przeglądałem wszelkie fora internetowe, szukając informacji co może być przyczyną przedwczesnej awarii turbosprężarek. Problem jest znany, występował najczęściej w 320D roczniki 2001 do 2003, nie ma jedynie jednoznacznej odpowiedzi: co jest przyczyną? Zdania są jak zwykle podzielone, część twierdzi, że winne jest oprogramowanie, inni że sama seria turbosprężarek (ja również tak uważam, dlaczego opiszę niżej), jeszcze inni, że sposób użytkowania. Sprawdziłem oczywiście wersje oprogramowania, posiadam najnowszą jaka została wydana, a mimo to turbina odmówiła współpracy. Serwis twierdzi, że podczas podłączenia komputera diagnostycznego, program sugeruje zmianę oprogramowania jeśli jest konieczna. Po demontażu turbosprężarki, wyszły 3 usterki: 1. Bardzo duży osiowy luz wałka, co powodowało głośną prace, oraz wyrzucanie sporej ilości oleju po zimnej stronie, oraz do dolotu. 2. Zablokowane kierownice spalin w pozycji wysokich obrotów. 3. 30% zewnętrznej średnicy wirnika turbiny znikneło z powodu wypalenia łopatek. Typ model uszkodzonej turbosprężarki to: GT1749V 717478-0001, podaje to nie bez powodu, ale o tym za chwile. Długo rozważałem, czy regenerować, czy kupić nową. Stanowisko firmy Garrett jest takie, iż absolutnie nie należy regenerować turbin VNT (zmienna geometria) z racji iż warsztaty nie mają sprzętu ani warunków do prawidłowego wyważenia i regulacji, jak jest faktycznie nie wiem. Koszt regeneracji to minimum 2000zł, koszt nowej przy zdaniu starej 2989, zdecydowałem się na nową. Zakupu dokonałem u autoryzowanego przedstawiciela Garrett, w firmie Motoremo z Iławy. Typ i model nowo nabytej to: GT1749V 750431-0012, zwróciłem uwagę sprzedającemu na inny numer modelu, otrzymałem odpowiedź, że to jest zalecany zamiennik modelu który posiadałem. Z wiadomych powodów nie mogłem sprawdzić zmian w środku turbosprężarki, natomiast z zewnątrz jest całkowicie zmieniona muszla części gorącej, czyli tej gdzie wypaleniu uległ wirnik – przypadek ? Moim zdaniem nie jest to przypadek. Na potwierdzenie moich przypuszczeń znalazłem informację na jednym z for internetowych, iż właśnie numerem 750431-0012 zastąpiono turbiny które ulegały przedwczesnym awariom. Teraz auto jeździ jak marzenie, jak nigdy dotąd, mam nadzieję iż moje kłopoty z turbosprężarką skończyły się na zawsze. Pozdrawiam
-
Wymiana świec żarowych, Prośba o szybką pomoc.
Dokładnie http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47/ECE/L/N/2000/11/mg-11/ill-11_2107/
-
Wymiana świec żarowych, Prośba o szybką pomoc.
Nie uszczelka, a uszczelki i tylko tyle potrzebujesz. Przedłużona nasadka 10mm i dużo cierpliwości też się przyda. Jeżeli masz wersje po lifcie to poz. 2 - 4szt. 3 - 4szt. 4 - 1szt. http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2002/07/mg-11/ill-11_3327/
-
Wymiana świec żarowych, Prośba o szybką pomoc.
Jesteś zmuszony zdjąć kolektor ssący, i sztuka wymagałaby zamontować go na nowych uszczelkach. Nie są drogie.
-
[Diagnostyka]
Zdecydowanie nie.
-
Przepływomierz WIGER (E46 320D 136hp)
Wymieniłem sam przepływkę na bosch-a. Po tej operacji auto jeździło lepiej ale nie tak jak wcześniej. Ciekawe co serwis zrobił u mnie , jeżeli nie programowanie, może podmienili na MTM :lol:
-
Przepływomierz WIGER (E46 320D 136hp)
Lub u kogoś kto posiada GT1.
-
320d nietypowy brak mocy
http://www.autopartner.pl/ mam tam parę oczek rabatu.
-
turbina gt1749v 320d 150ps
http://www.motoarena.pl/katalog/pdf/turbo_katalog.pdf Strona 17
-
Nierówna praca silnika a EGR.
Swój również czyściłem, po czym wyglądał jak nowy, lecz tak nie działa. Na zimno, przy lekkim dodaniu gazu, silnik ma tendencję do gaśnięcia. Przy normalnej jeździe, podczas gwałtownego przyspieszania, silnik kopci. Uznałem, że to objaw zacinającego się zaworu EGR, co potwierdziło się po jego odłączeniu. (silnik chodzi idealnie) Pewnie kiedyś go wymienię, ale nie jest to priorytet, cena nowego 450-500zł.
-
Adaptacja przepływomierza.
Żadna tajemnica, niewiele ponad 650 zł. Numer katalogowy wg bosch 0 928 400 527
-
M47N Co odłączyć, żeby nabić ciśnienie oleju?
Wielkie dzięki H_A_R_T :cool2:
-
Adaptacja przepływomierza.
U mnie MTM działał dwa tygodnie, dobrze, że mogłem zwrócić. Kupiłem nowy bezpośrednio w bosch-u, adaptacja i teraz jest idealnie.
-
Adaptacja przepływomierza.
Odłączenie przepływomierza na stałe jest jeszcze tańsze, i też auto jeździ.
-
Do czego służy PIN HOLDER
U mnie również w tym miejscu podróżuje długopis.
-
Adaptacja przepływomierza.
Było już "zyliard" razy :duh: Trzeba adaptować Dlaczego MTM :?: aż tak nie lubisz swoje auto :?: :mad2:
-
INPA
:mrgreen: Pin 15 nie jest Ci potrzebny. Niezbędne złącza dostaniuesz TU
-
320d nietypowy brak mocy
Przepływka kupiona bezpośrednio w bosch-u wyjdzie ok. 650zł. Nie ma potrzeby ryzykować. Na dobrym sprzęcie diagnostycznym, podczas pracy silnika widać wartość pożądaną i rzeczywistą przepływomierza. Sam się przekonasz jakie bzdury pokazuje uszkodzona przepływka.
-
INPA
Jestem przekonany. Sprawdzisz to omomierzem, na których pinach powinno być przejście już wiesz. Tu masz widok od strony gniazd. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images27.fotosik.pl/221/6e40930c48c82b5d.jpg
-
Problem przy 3000 obr/min :( pomocy
Wymiana to faktycznie jedno, będzie lepiej, ale nie tak jak na początku. Po adaptacji w ASO, będzie jak mówisz "cacy" Osobiście płaciłem 320zł, w tej kwocie była również zmiana świateł na "system szwedzki"
-
INPA
Autodiag ma w ofercie złącza do INPY na OBD II. W tej sytuacji łączysz przez przejściówkę, w której nie jest wyprowadzony pin z informacją o zapłonie. W złączu BMW pin 16 W OBDII pin 1
-
320d nietypowy brak mocy
Tu się nie zgodzę, przepływomierz może działać i mierzyć totalne bzdury, właśnie wtedy będzie podobne zachowanie silnika. Sprawdź również zawór EGR, zawieszając się potrafi nieźle rozrabiać.