Skocz do zawartości

wieniu

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wieniu

  1. Test DDE. Ktoś pomoże zinterpretować taki błąd z programu INPA? "4152 4152 (1427) Drallklappe P1427 Drallklappe - Leitungsunterbrechung"
  2. Po kilku kilometrach testów jedyna decyzja to: jadę do serwisu na sprawdzenie programu i ogólnie co i jak. Okazało się że po zmianie przepływki, gdzie poprzednia ewidentnie "kłamała" dół jest w miarę OK tak do 3000 rpm, natomiast wyżej, tragedia. Jedyny plus to to że, wyżej już nie dymi, natomiast ciężko go wkręcić na więcej niż 3000 obrotów.
  3. Byłem zmuszony wymienić przepływomierz. Zamówiłem nowy bezpośrednio w Bosch-u, i przysłali numer 0 928 400 527. Na stronie bosch-a jest informacja cytuję: "W razie montażu 0 928 400 527 zamiast 0 928 400 314 konieczna jest reprogramacja sterownika przez serwis BMW." Problem w tym, że mój stary miał numer 0 928 400 468, i teraz nie wiem czy muszę przeprogramować sterownik czy nie? Samochód po wymianie odzyskał werwę, przestał kopcić, ale nie jest to jeszcze to co było przed usterką. Na pedał gazu reaguje z opóźnieniem i coś dziwnie syczy pod maską.
  4. Brak AC nie ryzykowałbym, ale zadzwoń do kilku TU i poproś o wycenę AC dla np. BMW320d i Passata TDi i Audi A4 w podobnej cenie, poznasz odpowiedź czego ginie więcej. Dla przykładu w link4 dla właśnie takich aut pod koniec zeszłego roku różnica w ubezpieczeniu wynosiła blisko 1000zł na korzyść BMW
  5. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    No paranoja :mad2: Po wydrukowaniu jest tylko: 16722 not defined Gdzie w trójmieście podjechać kto ma GT1 i zna się na tym?
  6. wieniu odpowiedział(a) na zp temat w E46
    W moim był ten "gąbczasty" oczywiście całkowicie zapchany, 2 tygodnie temu w ASO BMW Gdynia polecili labiryntowy.
  7. wieniu opublikował(a) temat w E46
    Proszę o pomoc w rozkodowaniu błędów: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img299.imageshack.us/img299/9168/bledyzp6.jpg 4152 - nie daje się skasować 4222, 4242 - po skasowaniu i krótkiej jeździe wracają. Samochód normalnie zapala i jeździ, stał się "mułowaty" i minimalnie więcej pali. :modlitwa:
  8. wieniu odpowiedział(a) na zp temat w E46
    Owszem, ale starego typu. Nowy jest wykonany całkowicie z tworzywa, jest czymś w rodzaju labiryntu i oczywiście pasuje w miejsce starego. Katalog dosyć wiernie oddaje jego kształt: http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2002/07/mg-11/ill-11_3312/#37 pozycja 15.
  9. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    :) Przekonałeś mnie, i teraz ta częściowo "otwarta" osłona ma dla mnie sens. za to innym daleko do nas :D
  10. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    To co piszesz wydaje się bardzo logiczne, lecz biorąc pod uwagę aerodynamikę, to rozkład pod i nadciśnienia jest dokładnie odwrotny. Schemat powstawania siły nośnej: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/0/08/Oplide20.png Wracając do naszego wycięcia, zwłaszcza, że jest ono specyficznie wyprofilowane, zapewnia swobodny przepływ powietrza, w moim przypadku przez 4 chłodnice.
  11. wieniu odpowiedział(a) na zp temat w E46
    Można kupić sam wkład numer 15 na w/w rysunku, koszt około dziewięćdziesiąt złotych. Wymiana banalna, najlepiej przy okazji wymiany filtra powietrza.
  12. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    Poważnie, nikt nie ma wiedzy i pomysłu, po co to wycięcie?
  13. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    Osobiście stawiam, że ma to związek z intercooler-em. Może któryś z posiadaczy e46 po lifcie potwierdzi lub zaprzeczy. Jestem przekonany, że ktoś posiada sprawdzone informacje, jak to mawiała Pani polonistka "co autor miał na myśli" wycinając ten otwór. :)
  14. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    W 320d po lifcie osłona pod napędem składa się z trzech części. Pierwsza od zderzaka przedniego do mniej więcej wysokości koła pasowego. (to ta krótsza na allegro) Druga to płyta aluminiowa po miską olejową, z małą klapką na korek spustowy oleju silnika. (rysunek na realoem) Trzecia to plastik pod skrzynią biegów. Szukam odpowiedzi dotyczącej części pierwszej, a dokładnie zawartym w nim wycięciu. Naprawdę nie widać o które chodzi po powiększeniu zdjęcia np. na tej aukcji? http://www.allegro.pl/item302001880_oryginalna_oslona_silnika_bmw_e46.html
  15. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    No i dokładnie o te pól osłony mi chodzi, po co w nim ten wylot (lub wlot). Pod miską natomiast jest dokładnie to: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=51_4456&hg=51&fg=75 pozycja 1.
  16. wieniu odpowiedział(a) na wieniu temat w E46
    Oto przykłady: osłona przed liftem: http://www.allegro.pl/item301999377_oryginalna_oslona_silnika_bmw_e46.html oraz po lifcie: http://www.allegro.pl/item302001880_oryginalna_oslona_silnika_bmw_e46.html Pytam o widoczne na zdjęciach wycięcia, po zamontowaniu osłony są one na wysokości drążka stabilizatora, ale po co? Na nasze drogi, to już chyba tylko wersja z tytanu. :(
  17. Witam Ostatnio po małej przygodzie (duży kamień) z mojej osłony silnika niewiele zostało. Zamierzam oczywiście nabyć nową, i tu pytanie do użytkowników podobnego auta jak moje. Czy wasze osłony również posiadają wycięcie, i jaka jest jego rola? Dowiadywałem się, i ponoć występowały w tym modelu dwie wersje z wycięciem i bez. A jak to wygląda u was?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.