Treść opublikowana przez wieniu
-
320D 150KM - jak interpretować błąd z INPA?
Test DDE. Ktoś pomoże zinterpretować taki błąd z programu INPA? "4152 4152 (1427) Drallklappe P1427 Drallklappe - Leitungsunterbrechung"
-
Nowy przepływomierz, adoptować czy nie?
Po kilku kilometrach testów jedyna decyzja to: jadę do serwisu na sprawdzenie programu i ogólnie co i jak. Okazało się że po zmianie przepływki, gdzie poprzednia ewidentnie "kłamała" dół jest w miarę OK tak do 3000 rpm, natomiast wyżej, tragedia. Jedyny plus to to że, wyżej już nie dymi, natomiast ciężko go wkręcić na więcej niż 3000 obrotów.
-
Nowy przepływomierz, adoptować czy nie?
Byłem zmuszony wymienić przepływomierz. Zamówiłem nowy bezpośrednio w Bosch-u, i przysłali numer 0 928 400 527. Na stronie bosch-a jest informacja cytuję: "W razie montażu 0 928 400 527 zamiast 0 928 400 314 konieczna jest reprogramacja sterownika przez serwis BMW." Problem w tym, że mój stary miał numer 0 928 400 468, i teraz nie wiem czy muszę przeprogramować sterownik czy nie? Samochód po wymianie odzyskał werwę, przestał kopcić, ale nie jest to jeszcze to co było przed usterką. Na pedał gazu reaguje z opóźnieniem i coś dziwnie syczy pod maską.
-
Kilka pytań od nowicjusza (przymierzam się do kupna)
Brak AC nie ryzykowałbym, ale zadzwoń do kilku TU i poproś o wycenę AC dla np. BMW320d i Passata TDi i Audi A4 w podobnej cenie, poznasz odpowiedź czego ginie więcej. Dla przykładu w link4 dla właśnie takich aut pod koniec zeszłego roku różnica w ubezpieczeniu wynosiła blisko 1000zł na korzyść BMW
-
Błędy w DDE, co oznaczają ?
No paranoja :mad2: Po wydrukowaniu jest tylko: 16722 not defined Gdzie w trójmieście podjechać kto ma GT1 i zna się na tym?
-
320 d 2002 rok-bierze olej
W moim był ten "gąbczasty" oczywiście całkowicie zapchany, 2 tygodnie temu w ASO BMW Gdynia polecili labiryntowy.
-
Błędy w DDE, co oznaczają ?
Proszę o pomoc w rozkodowaniu błędów: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img299.imageshack.us/img299/9168/bledyzp6.jpg 4152 - nie daje się skasować 4222, 4242 - po skasowaniu i krótkiej jeździe wracają. Samochód normalnie zapala i jeździ, stał się "mułowaty" i minimalnie więcej pali. :modlitwa:
-
320 d 2002 rok-bierze olej
Owszem, ale starego typu. Nowy jest wykonany całkowicie z tworzywa, jest czymś w rodzaju labiryntu i oczywiście pasuje w miejsce starego. Katalog dosyć wiernie oddaje jego kształt: http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2002/07/mg-11/ill-11_3312/#37 pozycja 15.
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
:) Przekonałeś mnie, i teraz ta częściowo "otwarta" osłona ma dla mnie sens. za to innym daleko do nas :D
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
To co piszesz wydaje się bardzo logiczne, lecz biorąc pod uwagę aerodynamikę, to rozkład pod i nadciśnienia jest dokładnie odwrotny. Schemat powstawania siły nośnej: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl/0/08/Oplide20.png Wracając do naszego wycięcia, zwłaszcza, że jest ono specyficznie wyprofilowane, zapewnia swobodny przepływ powietrza, w moim przypadku przez 4 chłodnice.
-
320 d 2002 rok-bierze olej
Można kupić sam wkład numer 15 na w/w rysunku, koszt około dziewięćdziesiąt złotych. Wymiana banalna, najlepiej przy okazji wymiany filtra powietrza.
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
Poważnie, nikt nie ma wiedzy i pomysłu, po co to wycięcie?
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
Osobiście stawiam, że ma to związek z intercooler-em. Może któryś z posiadaczy e46 po lifcie potwierdzi lub zaprzeczy. Jestem przekonany, że ktoś posiada sprawdzone informacje, jak to mawiała Pani polonistka "co autor miał na myśli" wycinając ten otwór. :)
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
W 320d po lifcie osłona pod napędem składa się z trzech części. Pierwsza od zderzaka przedniego do mniej więcej wysokości koła pasowego. (to ta krótsza na allegro) Druga to płyta aluminiowa po miską olejową, z małą klapką na korek spustowy oleju silnika. (rysunek na realoem) Trzecia to plastik pod skrzynią biegów. Szukam odpowiedzi dotyczącej części pierwszej, a dokładnie zawartym w nim wycięciu. Naprawdę nie widać o które chodzi po powiększeniu zdjęcia np. na tej aukcji? http://www.allegro.pl/item302001880_oryginalna_oslona_silnika_bmw_e46.html
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
No i dokładnie o te pól osłony mi chodzi, po co w nim ten wylot (lub wlot). Pod miską natomiast jest dokładnie to: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=51_4456&hg=51&fg=75 pozycja 1.
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
Oto przykłady: osłona przed liftem: http://www.allegro.pl/item301999377_oryginalna_oslona_silnika_bmw_e46.html oraz po lifcie: http://www.allegro.pl/item302001880_oryginalna_oslona_silnika_bmw_e46.html Pytam o widoczne na zdjęciach wycięcia, po zamontowaniu osłony są one na wysokości drążka stabilizatora, ale po co? Na nasze drogi, to już chyba tylko wersja z tytanu. :(
-
Osłona silnika e46 320d po lifcie
Witam Ostatnio po małej przygodzie (duży kamień) z mojej osłony silnika niewiele zostało. Zamierzam oczywiście nabyć nową, i tu pytanie do użytkowników podobnego auta jak moje. Czy wasze osłony również posiadają wycięcie, i jaka jest jego rola? Dowiadywałem się, i ponoć występowały w tym modelu dwie wersje z wycięciem i bez. A jak to wygląda u was?