Treść opublikowana przez wieniu
-
[E46] Schemat podlaczenia modułu PDC
Chcąc mieć absolutnie pewność, wspierałbym się katalogiem części. Tu masz pasujące akurat do mojego, czyli rocznik 2002. http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2002/07/mg-66/ill-66_0003/
-
Problem z kierownica
Zależy jakie masz koło kierownicy. Trzyramienna nie ma torxa, airbag wyciągniesz tak: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=579549#579549 W czteroramiennej natomiast, jeżeli dobrze pamiętam jest torx T30.
-
Problem z kierownica
Bzdury gadają. Kierownica musi być założona w środkowym położeniu przekładni kierowniczej, jest na niej nawet specjalny znacznik. Stawiam na to, że końcówka z jednej strony jest zapieczona, a szanownym panom mechanikom nie chce się tego rozruszać.
-
Wpadłem w dziurę - kierownica krzywo stoi
Sprawdź dokładnie zawieszenie. U mnie po wpadnięciu w dziurę, prawy drążek uległ wygięciu. Z racji, iż takich elementów nie należy prostować, wymiana na nowy i oczywiście regulacja geometrii.
-
Problem z kierownica
Jeżeli kierownica jest założona fabrycznie to zostaw ją w spokoju. Ustawienie kierownicy na wprost realizuje się przez prawidłową regulację zbieżności połówkowej koła lewego i prawego.
-
[E46] Schemat podlaczenia modułu PDC
I jeszcze jedno, moduł którego numer podałeś pochodzi z modelu Z4 E85 lub E86. Tu znajdziesz schemat podłączenia tego modułu: http://rapidshare.com/files/115133198/PDC_Z4.pdf.html
-
[E46] Schemat podlaczenia modułu PDC
Niżej link do instrukcji montażu doposażenia w PDC. Może się przyda. http://rapidshare.com/files/115120341/PDC.pdf.html Wszelkie schematy elektryczne BMW znajdziesz tu: http://wds.west.lv
-
Nie wiem co sie dzieje pomocy
Wszystko wskazuje, że musisz sprawdzić szczelność przewodów i połączeń od turbo sprężarki do zaworu egr. Tak to wygląda: http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2002/07/mg-11/ill-11_3328/ nr 1 - przewód od turbiny do intercooler-a nr 5,6,7 - od intercooler-a do zaworu egr.
-
Wymiana przepływomierza-czy trzeba kasować błędy w komputerz
Wymieniłem na oryginał, było lepiej ale nie tak jak przed awarią. Po adaptacji w serwisie wszystko wróciło do normy.
-
Tarcze i klocki ATE
Gdyby to zrobił i złożył zgodnie ze sztuką, nie mają prawa piszczeć.
-
Jak zdemontować zaznaczony plastik z kierownicy ? (zdjęcie)
Dokładnie w ASO. Montowałem w/g instrukcji z BMW EBA, czyli zestaw instrukcji fabrycznych. Poszukaj w necie (p2p), ew. napisz na PW to wyślę Ci pdf-a.
-
Tarcze i klocki ATE
Jakaś musi być. Czas jazdy, wilgotność powietrza, temperatura na zewnątrz itd.
-
Jak zdemontować zaznaczony plastik z kierownicy ? (zdjęcie)
Kupiłem zestaw doposażenia w serwisie. Zawiera panel i wszystkie niezbędne kable. Koszt 590zł. Montowałem oczywiście sam. Po montażu nie ma potrzeby kodowania, i wszystko pięknie działa włącznie z tempomatem.
-
Jak zdemontować zaznaczony plastik z kierownicy ? (zdjęcie)
:D Nie przeskoczysz tego, przerabiałem temat u siebie, bo wymieniałem ten panel na multifunkcyjny.
-
Jak zdemontować zaznaczony plastik z kierownicy ? (zdjęcie)
1. Odłączasz akumulator 2. Czekasz min 15 min. bardzo ważne !! 3. Wyciągasz airbag kierowcy, musisz wcisnąć dwie sprężyny przez zaślepki z boku kierownicy. http://images26.fotosik.pl/211/a244123d879c8b10m.jpg 4. Odkręcasz dwie śruby torx pod kierownicą w dolnej części, oraz dwie pod poduszką. 5. Wyciągasz całą zaślepkę, łącznie z dolną (u Ciebie srebrna) http://images33.fotosik.pl/249/0209e84c36bf7bfbm.jpg Powodzenia
-
Slabe punkty e46(320d)
Tyle nie, ale 140tkm u mnie dały rade :D Fakt, że sporo tras.
-
Rdzawa maź na bagnecie
To faktycznie wygląda jak jeden z "cudownych" środków dodawanych do oleju, mających niby poprawić kondycję silnika. Może poprzedni właściciel coś zaaplikował i teraz to coś się wytrąca.
-
Wymiana świec żarowych, Prośba o szybką pomoc.
Świece Beru około 40zł sztuka. Robocizna, robiłem sam, czyli bezcenna :D
-
Rdzawa maź na bagnecie
Ponad wszelką wątpliwość, jeżeli poziom oleju rośnie.
-
Wymiana świec żarowych, Prośba o szybką pomoc.
Świece firmy Beru, tak jak pierwsze wyposażenie. Trudno mi oceniać, jaką masz "wprawę" przy naprawach samochodu. Ta praca wymaga cierpliwości. Zakładam, że radzisz sobie dobrze i 3 godz. powinny wystarczyć.
-
Wymiana świec żarowych, Prośba o szybką pomoc.
Ciężkie nie, ale ryzykowne. Zerwana świeca = demontaż głowicy silnika. Trwałość świecy żarowej to około 100tkm i po tym przebiegu zawsze są zapieczone. Żeby była jasność, zapieka się żarnik nie oprawa z gwintem. Po zerwaniu, oprawę wykręcisz, a żarnik zostanie w głowicy. Trzeba odkręcać bardzo ostrożnie, np. 1/8 obrotu w lewo 1/16 w prawo itd. Słychać przy tym charakterystyczny trzask żarnika ocierającego o nagromadzony nagar, tak długo jak to będziesz słyszał, jest dobrze. Trudno mi to opisać, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Powodzenia
-
Wahacz ciag dalszy .... wymieniac oba, czy 1?
Wiem, wiem, miał być automat i jest, kosztem gorszego wyposażenia. Każdy ma jakiegoś konika :mrgreen: No i słusznie, jest nowy, kwota Cię nie zrujnuje, ty będziesz czuł się bezpiecznie, a nowy właściciel też będzie wdzięczny.
-
Wahacz ciag dalszy .... wymieniac oba, czy 1?
Nikt Cię nie namawia na oryginały z serwisu po ponad 600zł szt. Meyle, mają wymienne sworznie, co w późniejszym okresie jeszcze obniża koszty eksploatacji i dodatkowo daje Ci kartę przetargową przy odsprzedaży. Koszty części około 1000zł. Natomiast z całym szacunkiem i nie zrozum mnie źle, ale kombinowanie na tzw. "Polaka", że skoro sprzedaję samochód za pół roku to oleju już nie będę wymieniał, chociaż powinienem, może się zemścić.
-
schemat instalacji elektrycznej do E-46 Pilne!!!
Bardzo proszę, bezpośrednio do E46, lecz po angielsku. Po polsku niestety nie ma. http://wds.west.lv/release/en/e46/index.htm
-
Wahacz ciag dalszy .... wymieniac oba, czy 1?
Nie spotkałem takiego zestawu.