Treść opublikowana przez wieniu
- Kluczyk
- Kluczyk
-
Swiece żarowe ktore najlepsze???Dzisiaj wymiana!!!
Beru.
-
330D nie odpala rano przy temperaturze powietrza poniżej 10
Przy silnikach CR świece mają wpływ na zapalanie dopiero przy bardzo niskich temperaturach. Prawie całą zimę przelatałem na 3 spalonych świecach, zapalał bez problemu, jedynie na początku nierówno chodził.
-
330D nie odpala rano przy temperaturze powietrza poniżej 10
Przy -15 zgoda, ale nie przy 10 stopniach. Sprawdź szczelność układu zasilania. Zachowanie jest takie jakby paliwo się cofało.
-
Wymiana tarcz i klocków. Jaki zestaw do mocnego auta?
A ktoś widział tarcze Brembo na przód miedzy innymi do 320D po lifcie, czyli średnicy 300mm? Nie mogę jakoś namierzyć.
-
akumulator do 320D
I słusznie. Mocniejszy nie oznacza większej pojemności, a 80Ah lub 90Ah to właśnie pojemność.
-
akumulator do 320D
Ten który ma większy prąd rozruchu.
-
Stosujecie dodatki do diesla np. MIXOL
Mixol.... hmmmm, to może jeszcze trochę oleju po frytkach, zawsze to parę kilometrów więcej.
-
wymiana wahacza i zawieszenia !!!
Nie twierdze, że robi to źle, ale nadal nie są to nowe wahacze na co wskazuje tytuł aukcji.
-
wymiana wahacza i zawieszenia !!!
Życzę Ci, żebyś miał rację, i niech służą jak najdłużej. Był nawet na tym forum wątek o firmie z Poznania, sprzedającej na allegro niby nowe wahacze, a w rzeczywistości dobrze wyczyszczone. Współczesna chemia i wszelkiego rodzaju myjki uczynią cuda, uwierz mi. Wydaje się to po prostu nielogiczne, bo skoro nowy wahacz w serwisie kosztuje 600zł, nowy wahacz Meyle 350zł, to dlaczego na allegro nowy oryginał miałby być sprzedawany za 200?
-
wymiana wahacza i zawieszenia !!!
Koło nowych to one może kiedyś leżały. Mały teścik Gość sprzedał ci w takiej cenie bo: a) nie ma pojęcia ile kosztuje nowy oryginał? b) postanowił zostać świętym mikołajem c) nabija Cię w butelkę
-
Potrzebny schemat podłączenia oryginalnego haka BMW
Przepraszam za OT Lech może być. :D Pozdrawiam i powodzenia w montażu.
-
Potrzebny schemat podłączenia oryginalnego haka BMW
Bardzo prosze: http://rapidshare.com/files/152472322/345en.pdf.html
-
Dmuchawa.....automat czy mozna ustawic???
Nie widzę absolutnie związku z włączeniem klimatyzacji zimą. U mnie są dodatkowe grzałki elektryczne w układzie chłodzenia, by jak najszybciej nagrzać układ, a dmuchawa rozkręca się by szybko nagrzać wnętrze. Latem natomiast odwrotnie, dmuchawa rozkręca się na max by jak najszybciej wychłodzić rozgrzane wnętrze, co bez włączonej klimatyzacji oczywiście nie ma sensu.
-
kierownica wielofunkcyjna/tempomat
Tak. Wg opisu M47 przed 09/2001, M47TU po 09/2001.
-
Dmuchawa.....automat czy mozna ustawic???
Praktycznie cały rok używam trybu auto. Dmuchawa rozkręca się na maximum w dwóch wypadkach: Gdy jest bardzo zimno - ale po kilku kilometrach gdy układ się trochę nagrzeje. Gdy jest bardzo gorąco - chwile po uruchomieniu silnika.
-
kierownica wielofunkcyjna/tempomat
Zobacz to: http://rapidshare.com/files/152169119/3543EN.pdf.html powinno ci wyjaśnić.
-
Przepływomierz Bosch czy MTM??
Nie namawiam do zakupu w serwisie, ale kup boscha. MTM, z doświadczenia wiem że to.... no nie wypada, powiem tylko tyle, szkoda czasu i pieniędzy.
-
Świeca żarowa 320d Problem
Bardzo delikatnie, i ostrożnie, 1/8 obrotu w lewo i 1/16 w prawo. Do póki słyszysz charakterystyczny trzask ocierania żarnika o nagar jest dobrze. To jest bardzo delikatny element i bardzo niedoskonały, dlatego cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Pewnej, 100% metody moim zdaniem nie ma. W nowoczesnych dieslach jest to poważny problem, i większość warsztatów nie chce nawet słyszeć o wymianie świec żarowych, no chyba że na odpowiedzialność klienta. W takim wypadku z pewnością będzie demontaż głowicy.
-
Świeca żarowa 320d Problem
Już nie naprawiam zawodowo samochodów, tylko swój prywatny, a na pomysł który wykorzystałem wpadłem sam, więc postanowiłem go przedstawić. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody, powstałe w wyniku wykorzystania opisanej metody W moim prywatnym samochodzie metoda demontażu urwanej świecy żarowej sprawdziła się w 100% zajęła z przygotowaniem 20 min. Przeprowadzono na pierwszym cylindrze sinika M47N 2002r. Zanim podejmiemy decyzję co dalej, musimy pamiętać o jeszcze jednym. Mamy zerwaną świecę i wizję demontażu głowicy, gorzej być nie może, dlatego warto spróbować wszelkich metod, zanim zdemontujemy głowice, zaoszczędzimy kilkaset złotych i sporo czasu. Po zerwaniu świecy i wykręceniu oprawy, w gnieździe pozostanie żarnik z wystającą elektrodą i to w niej cała nadzieja. Niezbędne narzędzia to: - nitownica na nity zrywane, a dokładnie sama głowica którą wykorzystujemy do zakleszczenia na wystającej elektrodzie. - Młotek bezwładnościowy blacharski, który musimy połączyć z wcześniej przygotowaną i założoną głowiczką nitownicy. Zasady działania takiego młotka nie będę opisywał, ponieważ przy braku tak podstawowej wiedzy nie widzę sensu zabierania się za taką naprawę. W moim przypadku wystarczyło jedno niezbyt mocne uderzenie i żarnik razem z elektrodą dosłownie wyskoczył. No i to cała tajemnica. Dla mających wątpliwości: zanim przeprowadziłem ten demontaż, wykręconą inną świece rozwaliłem i zacisnąłem w imadle za żarnik, po czym opisanym przyrządem wyrwałem ją z imadła. Test ten dał mi ważną informację, wewnętrzna elektroda jest naprawdę porządnie zatopiona w żarniku. Życzę powodzenia.
-
kierownica wielofunkcyjna/tempomat
To wydrukuj tę stronę i pokaż swojemu dealerowi. Wersja dla kierownicy po prawej stronie również istnieje. Moja E46 jest 2002r i dokładałem multifunkcje samodzielnie, nie wymaga żadnego kodowania i działa pięknie.
-
kierownica wielofunkcyjna/tempomat
Dlaczego piszesz dużymi literami? Katalog części jest innego zdania niż twój dealer. http://bmwfans.info/original/E46/Lim/320d-M47N/ECE/L/N/2004/06/mg-66/ill-66_0038/
-
Świeca żarowa 320d Problem
Właśnie taki przypadek miałem u siebie, żeby było "zabawniej", sześciokąt wyszedł, a sam żarnik został w głowicy. Na to też jest sposób bez zdejmowania głowicy. :)
-
woda z tlumika
Skrapla się para wodna. Wpisz w google "woda z tłumika", miłej lektury.