Treść opublikowana przez Kempesso
-
pytanko
Witaj. Jeśli się nie mylę to z lewej strony obok halogenu, jesli nie jest uszkodzony mechanicznie sprawdż połączenia kabli do niego. Ja miałem takie cyrki jak nie łączyła wtyczka, obciełem ją w końcu i zmontowałem własne połączenie
-
Zmiana Kierownicy
Siemana. Ustaw sobie kiere tak żeby po założeniu była prosto wyciągnij klucz ze stacyjki, odkręć dwa torksy * z tyłu odłącz AIR BAG tylko powoli i ostrożnie bez gwałtownych ruchów :mrgreen: pod nim jest śruba na klucz 17 z prawym gwintem po jej odkręceniu kiera powinna zejść . Bez obawy AIR BAG to nie BOMBA :cool2:
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Chyba chodzi ci o wersję z NIVO u mnie go nie ma.
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Automat 5HP18 z 92 roku. Masz koncepcje :?: :?: :?: [/url]
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Witaj Marku. ABS nie świeci powiem więcej działa bez zarzutu !! ponoć to 2/3 sprawności ASC jednak nie możemy dojść do ładu z tym systemem :( Zawiodło nawet ASO w tym temacie
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Ot to właśnie auto stoi kontrolka świeci i nikt nie wie dlaczego ????????
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Omylność to rzecz ludzka :roll2: Dołożył bym tę drugą przepływkę w zamian za działające ASC :roll:
-
Szarpnięcie przy redukcji/hamowaniu
Witajcie. U mnie gdy jeżdżę po mieście na "D" do ok 90 km\h też czasami szarpnie jak przełączę na "4" już tego nie ma sądzę że bieg "D" służy tylko do jazdy po trasie z prędkością powyżej 100 na godzinę wtedy automat zmienia biegi rzadziej i o wiele delikatniej . Może się mylę ale tak mi doradził gość który serwisuje moją skrzynię po naprawie, niestety :(
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
No chyba mnie :evil: nie lubi ale ja jej też bo mi świeci prosto w ślipia. U mnie jest jedna przepływka niestety a może stety :?:
-
Automatyczna skrzynia...warsztat
Teoretycznie Marcinie masz rację. Tylko kto wiąże się z autem z zeszłego stulecia na tyyyyyyyyyyyle lat żeby ta naprawa się zwróciła, chyba tylko koneser z taaaaaaakim portfelem :roll2:
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Właśnie tutaj jest problem bo kombinowałem jak koń pod górę i za chiny ludowe nie mogę zmusić tej kontrolki do migania, co do przepustnic to faktycznie są dwie jedna od gazu druga większa z linką prowadzącą do jakiegoś silniczka wydaje mi się że to ta właśnie od ASC ale nawet gdy ją zamknę ręką to nic się nie dzieje, jeśli zaś chodzi o czujniki to na tym kole zembatym o którym wspomniałeś jest tylko jeden czujnik i napewno sprawny bo jak go odłącze to silnik zgaśnie i nie da sie go uruchomić
-
Mały problem
Witaj. Spotkałem się z takim problemem u kumpla w vw czujnik podający sygnał do komputera o temp. silnika był walniety na początku podawał dobre dane potem szwankował i jak się silnik nagrzał znowu dawał dobre, wymiana 10 min koszt ok 20 złotych (oczywiscie zamiennik). warto sprawdzić go też u ciebie może akurat ?????????
-
Automatyczna skrzynia...warsztat
Witajcie. Podłącze się na chwilkę Panów z Długołęki z ulicy Spacerowej też wam mogę polecić z całą odpowiedzialnością naprawiałem u nich swoja Bertę dali gwarancję i pech chciał że tydzień przed końcem gwarancji skrzynia zdechła :( Pojechałem do nich i już byłem gotów na gatkę typu " za ostra jazda " "że nie przypilnowałem stanu oleju " że to wogóle moja wina itd... A tu autko zrobione i na pytanie ile się nalezy odpowiedż 0 złoty jakby coś się działo zapraszamy ponownie :jawdrop: Czułem się jakbym w papę dostał zero naciągactwa to naprawdę bardzo żadko się zdaża w dzisiejszych czasach i takiej konkurencji.
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Witam. Filtry zarówno ten ze zbiornika jak i ten pod zerzakiem sprawdzałem są czyste więc to odpada, ABS też działa bez zarzutu, hydroagregat też odpowietrzyłem skłaniał bym się bardziej w stronę nierównej pracy silnika pnieważ niegdyś skanowałem elektronikę systemem KTS 520 i wyskoczył mi błąd o nr 100 a dokładniej "za duża odchyłka prędkości obrotowej" jak domniemam chyba silnika ? nie wiem natomiast z których czujników jest zbierana ta "prędkość obrotowa" z tąd pytanie które poza ABS-em ???
-
Temperatura spadła ...
Spoko Panowie chyba wiem o który czujnik sprawa, jutro to rozbebesze i we wtorek dam znać czy coś się zmieniło. Wielkie dzięki !!!
-
Temperatura spadła ...
Silniczek krokowy czyściłem tak jak koledzy na forum radzą w benzynce całą noc potem szmatką do czysta i gotowe. Natomiast nie bardzo wiem jak wyglądają i gdzie szukać tych czujników w kolektorach
-
Temperatura spadła ...
Witajcie. Temperatura otoczenia spadła poniżej 10 stopni a moja Berta zaczeła fiksować objawia się to tym że rano odpalam chodzi normalnie ok 850 obrotów po 10 s. obroty spadają do ok 400 i zaczyna kulawić telepnie nią ze dwa trzy razy obroty wzrosną do 1200 na 3s. następnie opadną do ok 600 i już jest spoko. Wiecie może gdzie szukać przyczyny takiego zachowania ?
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Wg mnie licznik jest ok wzsystko działa. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć z jakich czujników jeszcze poza ABS są zbierane informacje dla ASC ?
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
I to właśnie mogła być przyczyna dlaczego rozleciał się ten zaworek czyżby za długi filtr :?:
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
Kształt obudowy filtra jest podobny jak byś podał symbol filtra oleju był bym bardziej pewny.
-
Potrzebuje pomocy - zaworek zwrotny filtra oleju
Witajcie. Miałem podobny problem z tym zaworem w jakiś dziwny sposób rozleciał się ( zauważyłem przy wymianie filtra.) Świecąca kontrolka ok 5s. Powinien być na dole taki jakby przycisk pod nim sprężyna a wszystko złożone do kupy za pomocą koronkowej podkładki wszystko z dość delikatnego plastiku który łatwo uszkodzić. U ciebie poprostu może nie być tego zaworu ( komuś się rozleciał wcześniej ) więc go wyjął gdyby był na miejscu i był nie drożny olej wywalało by z pod nakrętki filtra a tak dłużej nabija ciśnienie.
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Witam. Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam ale cały tydzień byłem poza domem. Ładowanie wg. OBC 14.04 wg. miernika 13.8 jest ok ??
-
m20 nie chce pracować na Pb - na LPG jest OK
Witojcie ! Nie zupełnie o to mi chodziło z tym regulatorem to że się zawiesił i całe paliwo wraca do zbiornika znaczy że nie ma odpowiedniego ciśnienia w listwie wtryskowej żeby wtryskiwacze podały odpowiednią dawkę paliwa tak czy siak od tego trzeba zacząć. Odłącz przewod powrotny do zbiornika paliwo z niego powinno wypływać spienione czym bardziej się pieni tym większe cisnienie (bez przesady nie licz na to że będzie spienione jak browar ) ale lekko będzie ponieważ regulator działa jak membrana. Reasumując : Paliwo z węży musi pryskać i to dość mocno. Centrino słusznie zauważył że gdy słychać pompę wcale nie znaczy że daje paliwo pod odpowiednim ciśnieniem. OSTROŻNIE BO BARDZO ŁATWO O POŻAR
-
ASC - problem - samo się wyłącza po kilku kilometrach
Nie wiem szanowni koledzy czy grzebanie w ładowaniu coś da czy nie, ale jednego jestem pewny szczotki mam wyświechtane bo już tam łapy wkładałem jakieś 30 tyś temu ale nie wymieniłem bo stwierdziłem że jeszcze troche wytrzymają :roll: teraz będę miał okazję, nawet doświadczyć czy ma coś wspólnego z ASC lub nie (TEST 9=14.04) ok???
-
dziwne obroty silnika
Ale mu poradziłeś nie ma co :cool2: Na początek spróbuj przepłukać w benzynie silnik krokowy.