Treść opublikowana przez Kempesso
-
Proszę o kilka porad przed zakupem e38
Ok zakładamy że już znalazłem ładne auto bezwypadkowe(szczeliny i podłoga równe) super wyposażenie podchodzę do oględzin. Na co mam zwrócić uwagę w pierwszej kolejności (siedzenia nie wytarte, kiera też pasy i gumy na pedałach super) na pierwszy rzut oka idealny biorąc pod uwagę ok 10 lat normalnej eksploatacji. Co dalej ? Zwróćcie uwagę na świecącą diodę przy przebiegu dziennym co oznacza ?http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=135211945
-
Proszę o kilka porad przed zakupem e38
Albo http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=137261550 Widział ktoś to auto jak mocno jest rozbite ?
-
Proszę o kilka porad przed zakupem e38
Co wy na to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=137127816 Podjąć wyzwanie ??
-
Proszę o kilka porad przed zakupem e38
Nie zamierzam porównywać ze sobą tych modeli. chciałem tylko dowiedzieć się jakie najczęściej bolączki trapią e38 aby po zakupie nie spędzić paru miesięcy w warsztacie gdzie najlepsi mechanicy będą załamywać ręce
-
Proszę o kilka porad przed zakupem e38
Bardzo przywiązałem się do automatu i takiego będę szukał chyba że trafi sie manual w super stanie. myślałem że wszystkie 740 po 95 miały 4.4
-
Proszę o kilka porad przed zakupem e38
Witam. Chcę zakupic e 38 i mam kilka dylematów na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie tzw słabe punkty i jaki silnik najlepszy 2.8 3.0 3.5 czy może 4.0 l. 5.0 odpada z wiadomych przyczyn Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję
-
KOPIE W PEDAŁ JAKBY AUTO ZŁAPAŁO POŚLIZG
Domniemam że masz zużyte amortyzatory koła bardzo często gubią przyczepność przy hamowaniu i ABS głupieje.
-
Co oznacza czerwona dioda przy km ?
Witajcie ! Noszę się z zamiarem kupna E38 i oglądałem już parę egzemplarzy i zastanawia mnie świecąca dioda przy przebiegu dziennym. Ma świecić czy nie bo już zgłupiałem ? Czy świecąca oznacza że coś kombinowane z przebiegiem ? U mnie w E32 też jest lecz nie świeci a do końca nie wiem czy ktoś tam majstrował ???
-
Jak można sprawdzić sondy ?
Witaj Frank. Po niekąd wiem w czym rzecz tylko nie wiem który to przekażnik ? Nie mam żadnej rozpiski a metodą prób i błędów to zaraz coś będzie się dymić :twisted:
-
Jak można sprawdzić sondy ?
Witajcie. Jak można sprawdzić domowym sposobem czy sondy w silniku M60 dobrze działają ???? Chodzi mi dokładnie o to aby jak najmniej rozkręcać????????
-
Objawy zepsutego regulatora paliwa
Witaj. Po to właśnie jest ten regulator, a w zbiorniku przy pompie tzw. membrana spiętrzająca (czy jakoś tak) aby utrzymywać ciśnienie w układzie wtryskowym. Na twoim miejscu martwił bym się jakby nie było ciśnienia regulator fabrycznie ustawiony jest na wartość 3.0 bar powyżej tej wartości puscza z powrotem do zbiornika, po zgaszeniu auta nadal utrzymuje owe 3 bar. Może za słabe przewody założyłeś ? Sprawdż czy tym cieńkim przewodem od regulatora do kolektora dolotowego nie leci paliwo jeśli leci regulator do wymiany bo będzie zalewało silnik benzyną musi lecieć wężem powrotnym lekko spienione to znak że regulator działa. Tak na marginesie to bardziej bym obstawiał przepływomierz :idea: Poszukaj na forum ostatnio Kolega miał podobne problemy i okazało się że urwał się kabelek gdzieś przy wtryskach
- ASC
-
Szybkie pytanko :)
U mnie chyba jest na opak :roll:
-
Szybkie pytanko :)
:worried: Co ty powiesz Marek dał bym se fu.... obciąć że do skrzyni jest pod maską z pięknie wygrawerowanym getriebesternung czyżby były dwa sterowniki :?: Dzięki Frank jakby co to wiem gdzie szukać :cool2:
-
ASC
Witaj.Domniemam że auto które kupiłeś bez silnika będzie miało zamontowany silnik taki jak wcześniej w fabryce który to natomiast został wymontowany, a tobie został z rozbitka :mrgreen: Jesli tak to auto powinno jeżdzić ale ASC to nie wiem czy będzie działać bo mogą być potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe przepustnice których nie masz w rozbitku :idea:
-
Szybkie pytanko :)
Witajcie. Za co w e32 odpowiada sterownik umiejscowiony w prawym przednim nadkolu zaraz za głośnikiem tylko nieco niżej :?:
-
Czyszczenie reflektorow soczewkowych.
Witajcie. Z Frank-iem zgodzę się efekt będzie jeśli są zabrudzone a nie wypalone, natomiast znam sposób demontażu soczewek o wiele łatwiejszy niż podany przez Tomka . Wystarczy śrubokręt krzyżakowy wykręcasz dwa plastykowe wkręty od atrapy reflektora następnie 3 wkręty pod nią 1 pod maską od strony migacza odłączasz kable i cały reflektor masz na stole następnie 3 wkręty i soczewka wyłazi czyścisz czymś delikatnym składasz i patrzysz jak świeci. Powodzenia.
-
V8 rozwiązanie problemu falujących obrotów
Nie nie absolutnie kolektora nie ruszałem wymieniłem niektóre węże gumowe i zaprawiłem końcówki węży i wężyków aby nie było najmniejszej nieszczelności sprawdziłem wszystko włącznie z filtrem odpowietrzania zbiornika efekt.... zdumiewający jakby ktoś odczepił mi przyczepę, sprawdzałem ponadto rezystory przeciwzakłuceniowe cewek zapłonowych na moje oko dwa nie działały jak należy
-
PROBLEM Z JAZDA NA BENZYNIE NA GAZIE WSZYSTKO OK
Witajcie. Przyczyn może być wiele zacznij od uszczelnienia układu dolotowego silnika jednym z powodów mogą być popękane/zparciałe węże gumowe.[/img]
-
V8 rozwiązanie problemu falujących obrotów
Układ dolotowy silnika musi być w 100% szczelny To podstawaDzisiaj doświadczyłem 650 obr. i ani drgnie prześwietliłem niemal wszystko co z tym związane i jest OK[/img]
-
Zmiana Kierownicy
A czy airbag miał pomarańczową wtyczkę którą z niego wyciągnełeś ?
-
Co sprawdzić ???
Właśnie wracam z garażu już je namierzyłem. Sprawdzę przy okazji tę membranę o której często mowa na forum. Mam nadzieję że coś da bo na kompie nic nie wykazuje
-
Co sprawdzić ???
Tak myślałem że to nie może być sonda. Dzisiaj sprawdzę te świece , wiecie może który czujnik w M60 odpowiada za podanie temperatury silnika do komputera, bo ponoć są dwa jeden do wskażnika a drugi do komputera i najważniejsze gdzie są ???
-
Co sprawdzić ???
Same fajki powiadasz ??? A jak sprwadzić które ??? Mam ich trochę na wymianę !
-
Co sprawdzić ???
Witajcie. Jak odpalam rano swoją bertę to strasznie kulawi i czuć benzynę w spalinach jak dodaję gazu to jeszcze bardziej zmuli szarpie silnikiem że cholera jak chcę jechać to zachowuje się jakby miała ze dwie tony w bagażniku i podskakuje jak żaba. Szanowni Koledzy radzcie co uczynić bo to męczące troszkę, co ciekawe to problem pojawił sie ze spadkiem temperatury w lecie było ok w zeszłym roku miałem to samo ale pomyślałem że się naprawiło samo ???