Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. No jak nie będzie szukał okazji cenowych, sprawdzi przebieg i stan auta przed zakupem to szansa jest duża, że samochód będzie ok. A czy kupując Skodę, VW albo Opla, nie będzie miał tego samego problemu? To też będą już auta 8-10 letnie, które mogą mieć cofnięty zegar o 200 tys. km. Ostatnio miałem sporo E46 i powiem Ci, że jestem w szoku w jaki dobrym stanie te samochody mogą być mimo ich wieku. Pewnie to kwestia niemieckiego pochodzenia, przebiegu i regularnego serwisowania, bo jak auto ma 120-170 tys. prawdziwego przebiegu i było na bieżąco naprawiane i wymieniano wszystko na czas, to powinno zrobić bez problemu kolejne 150 tys. km bez pakietów startowych za kilka tysięcy złotych.
  2. Kolego. Google jest, czemu nie korzystasz? Nasz kolega z forum ma już to auto na swojej stronie. Kosmetycznie było uszkodzone. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: http://www.passioncars.pl/WBAVB33526KS38029
  3. Masz rację, jest ten podatek w Holandii, tylko, że strona internetowa to: http://www.carsforexport.nl. Hasło: BEST PRICES AND EXPORTSERVICE, WE MAKE ALL EXPORTDOCUMENTS. Wskazuje to raczej, że ceny są podane na export, więc już bez podatku BPM. Zresztą cena na to wskazuje. Takie auta, nawet największe golasy, kosztują od 11 tys. Euro w górę brutto w manualu. Automaty od 12-13 tys. Euro. Nawet jakby to auto wyrwał za 10 tys. Euro brutto, a w taki rabat nie wierzę, jest po prostu niemożliwy, bo w tej branży marże są śmieszne, to i tak jechałby na tysiącu złotych zysku.
  4. A ja się nie zgadzam z bratem. :D Golfa utrzymanie też kosztuje jak jest zaniedbany. E46 po lifcie to bardzo udane auta, diesele są mało awaryjne. Jak kupi zadbany egzemplarz to będzie jeździł wiele lat bez większych kosztów, szczególnie, że budżet ma rozsądny i nie próbuje szukać po polsku, czyli z kasą na E46 szukać E90. Wolałbym E46 niż wiele nowszych samochodów.
  5. To chyba z firmy krzak ta faktura, bo musiałby go kupić za 8000 Euro netto.Takich rabatów w tej branży to nie ma. :)
  6. Ja bym się jeszcze nie cieszył. Przebieg i rocznik wskazuje na poleasingowca więc czemu VAT marża? Trzeba zwrócić uwagę na właściciela w dowodzie rejestracyjnym. I widzę, że nowy trend jest. Foty pod kościołem. :mrgreen:
  7. A pytałeś jaką fakturę wystawia? Bo coś mi tutaj zalatuje "zgubionym" VATem, :)
  8. No cena kozak. :mrgreen: Za tyle to lekko rozbitą się nie kupi.
  9. A do tego nie przesadzajmy z tym środkiem w Audi, że taki wybitny. Nudny na pewno i tyle w temacie. W życiu bym nie wybrał A4 po lifcie porównując go z F30. W Audi są takie emocje jak na herbatce u babci, nawet jak babcia ma ładną kanapę i filiżanki. ;)
  10. My tu gadu gadu a powiem Wam, że znaleźć w Polsce klienta na porządne, zadbane auto jest bardzo ciężko, oczywiście ze względu na cenę. Możemy sobie pisać o tym, że większość to złom i nie ma sensu tego kupować bo i tak sumarycznie wyjdzie drożej niż porządne auto, a ludzie i tak szukają tylko niskiej ceny, bo cena normalna to "drogo" i nie okazja, więc nie ma sensu nawet dzwonić. W końcu przecież i tak w głowie głupiego Polaka jest wytłumaczenie, że przecież wszyscy cofają liczniki i wszyscy składają auta z dwóch, więc nie ma sensu "przepłacać".
  11. Nie kolego. To typowa handlarska metoda. Wiadomo, że Polacy, mistrzowie prostej, zawsze chcą mocniejszą wersję silnikową, więc wszelkie 116, 118, 316, 318 itd dużo słabiej się sprzedają. Handlarze piszą albo bezczelne kłamstwa jak ten omawiany, albo piszą BMW seria 1 2.0d albo 2.0 benzyna. Liczą, że potencjalny nabywca albo w ogóle się nie zorientuje, że kupuje słabszą wersję silnikową, albo połapie się już oglądając auto i handlarzyna go swym kwiecistym słowem namówi na to auto. W tym przypadku handlarzyna jest po prostu kombinatorem i tyle w temacie.
  12. Dla mnie skoro ktoś kłamie już w tytule aukcji to znaczy, że kłamie już do końca. Cena śmieszna. Rozbite takie auta się sprzedają drożej. Musiał być niezły kataklizm naprawiony najtańszym kosztem. Ja już za samo to "120i" olałbym to ogłoszenie i oszusta.
  13. Spokojnie. Zaraz zaczną Ładę polecać bo lepsza od F30. Jak czytam te wszystkie brednie to mi się śmiać chce. :)
  14. Mi wszystko działa, tylko nie wiem o co chodzi z tym WYPOSAŻENIEM na pasku. Wpisuję normalnie jak zawsze VIN tam gdzie jest SZUK(aj) i na dole wyskakuje Features_Suche. Klikam trójkącik po lewej i wyposażenie się dekoduje w nowym oknie.
  15. No jak nie będzie miał? Ktoś musi wyłożyć kasę i to auto sprowadzić do Polski i wystawić polską fakturę z 23% VAT.
  16. Objawy wskazują na problem z elektrozaworami. Tak jakby się przyblokowywały.
  17. Normalnie w ogłoszeniach na moto allegro i otomoto. Do tego w podpisie moim.
  18. Co nie zmienia faktu, że tu trafiają prawie same najtańsze oferty. Sam fakt, że moje auta się w tym dziale nie pojawiają w ogóle o czymś świadczy. A przecież ktoś je kupuje za te niby "chore" pieniądze. Tylko potem ci ludzie jeżdżą latami bez żadnego inwestowania pieniędzy. Zmieniają olej, jakieś drobne naprawy i koniec. Żadnych pakietów startowych za 3-5 tys. złotych itd. Wsiadają i jeżdżą. Tylko jak klient może przed zakupem jechać do ASO i ma całą historię udokumentowaną, do tego auto przechodzi przegląd przedzakupowy bez żadnych usterek, to wie za co płaci. Tu na forum auta wrzuca inny typ klienta w ogóle To są ludzie, którzy chcą kupić tanio, a potem się martwić co będzie dalej. Jakoś się znajdą kolejne tysiące złotych do inwestowania. Ważne, że fura jest. ;)
  19. A dokładnie między 22 a 23 tys. złotych. Kilka w tym roku. :) A czemu Cię to dziwi? Ile kosztuje ładne E90 z niedużym przebiegiem 320d? Grubo ponad 30 tys. złotych. To co jest dziwnego, że ktoś za E46 daje ponad 20 tys. złotych??
  20. A ja wiem, że poliftowe E46 320d spokojnie się sprzedaje za ponad 20 tys. złotych. Tylko musi to być auto z autentycznym przebiegiem 150-180 tys. km i w bardzo dobrym stanie technicznym. Jak ma coś nalatane prawe trzy paki i to też niepewne, a do tego na pakiet startowy trzeba przeznaczyć 3 tys. złotych to ile takie auto ma kosztować? 15 maks.
  21. No cena taka jak i auto. :) Najmniejszy silnik i mega bieda, przebieg pod 200 tys. km. Kto za to da więcej?
  22. Nawet biorąc pod uwagę spory przebieg (a nie wiadomo czy nie jest większy), to i tak cena jakaś dziwnie śmieszna. Ja niedawno sedana dużo drożej sprzedałem z takim silnikiem.
  23. Cena jest adekwatna do przebiegu. Jakby miała 150 tys. km przejechane, to by kosztowała ponad 20 tys zł.
  24. Coś wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele. ;) Jeżeli już jakiś wydział komunikacji uwzględni niemieckie badanie techniczne, to jaki okres uwzględni zależy od rocznika pojazdu. W Polsce na auto nowe daje się 3 lata, potem 2 lata i potem już co rok. W Niemczech na dwa lata niezależnie od wieku auta. Na ile więc zostanie uwzględniony niemiecki przegląd zależy właśnie od tego na jaki okres pokryje się z polskimi przepisami.
  25. Niemieckie badanie techniczne nie są ważne, bo samochód będzie wyrejestrowany, co zostanie zapisane w dowodzie rejestracyjnym. Zawsze można wziąć w Polsce tablice czerwone, takie na dojazd na przegląd. Wtedy potrzebny jest tylko dowód rejestracyjny niemiecki, tłumaczenia i recykling. Ja jednak wracałbym na żółtych normalnie i nie kombinował. W Niemczech takie tablice 5 dniowe kosztują niecałe 100 EUR, a możliwe, że dealer załatwi je jeszcze taniej. Myślę, że przy całej kwocie zakupu są to drobne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.