Treść opublikowana przez zalezi
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Co do G60 niektórym brakuje tam domykania drzwi ( powinno być w opcji ), na pewno brakuje mocno benzyny B58 i to bardzo duży brak w tej klasie. Audio Bowersa za 20-24k raczej nikt by nie brał, a przynajmniej nie z silnikami 4-cylindrowymi, gdzie to auto z nimi jednak schodzi najczęściej, tak samo jakieś noktowizory, a np. same lasery wszędzie wyleciały z opcji. To, co jest w opcjach uważam jest ok, choć źle, że to spakietowali mocno. To auto z silnikiem 540d w xDrive można kupić za 320-330 tys zł po rabatach, a konkurencja jest znacznie droższa. Coś za coś. Osobiście widziałbym galwanizowane przyciski od szyb, ale tam po cichu je naprawiono i już wygląda lepiej, niż dotychczas. A samo G60 imo wygląda świetnie w M-Pakiecie, z M-Pro z ładnym lakierem i na ładnej feldze.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Nadal to mimo wszystko komforty. A już nawet te bazowe fotele sportowe w G60 są naprawdę wygodne.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Teraz w G60 zrobili ciche poprawki i poprawili najgorszy element tam, czyli ten pasek z przyciskami od szyb/lusterek na drzwiach, będzie lepiej, niż było, trochę takie piano black, bo wcześniej był brzydszy, tani plastik. Ja patrzę na tak małe rzeczy jak tunel środkowy, jego wygląd/jakość/spasowanie, ilość miejsca na kolana jak zajmę pozycję i tutaj G60 nieco lepiej wypada. Chyba też lepiej będzie trzymać wartość, bo 540d jest niedawno dodana, to jednak seria 5 ( mocowo to bardziej 530d z G30, choć 303km w sumie zrobią robotę ) pasuje do takiej limuzyny, a do G20 mam wrażenie bardziej pasuje albo B58 albo wziąć z tańszą 330i. Ale to moje wrażenie.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Dziękuję Wam bardzo za wartościowe i merytoryczne wypowiedzi, sporo z nich czerpię 😉 4er nie biorę pod uwagę, bo jest droższa, jakoś mi mniej leży. Jednak w serii 5 czuć nawet to, że są większe drzwi i łatwiej zająć miejsce, bo do G20 troszkę wpadałem 🙂 G20 od zawsze mi się podobała, no takie prawdziwe BMW z krwi i kości, ładnie się starzeje imo. Coraz bardziej przekonuję się do nowej 5, ma coś w sobie coś dziwnego, co mnie przyciąga. Nawet ten Bowers&Wilkins się przyda ( dużo słucham, choć wiem, że to inna para kaloszy, niż B&W z G30 ) Jednak okazuje się, że to różnica wyniesie 45 tys zł brutto i G60 mam produkcję zaplanowaną w tym miesiącu i będzie to zawsze jednak rok 2025 r, a G20 jest stockowe z 2024 z Sikory, dokładnie te ( link nie działa, już dealer chyba je zdjął ) :
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Witajcie. Które auto byście wybrali? 3-ka tańsza o 50 tys zł, mowa oczywiście o nowych autach z salonu, oba z xDrive, oba sedany, bo kombi nie potrzebuję, bardzo podobne wyposażenie. Mam 1 dziecko 5 lat i w sumie rzadko gdzieś daleko wyjeżdżamy, aby ciągle potrzebować wielkie, pakowne auto typu SUV lub duże kombi z dużym kufrem. Nową serią 5 G60 540d jeździłem w styczniu i duże wrażenie na mnie zrobiła, a 3-ka trochę czuć, że mniejsza nawet z przodu dla kierowcy, choć z drugiej strony jej mniejsza waga i to, że jest wyraźnie krótsza spowoduje, że lepiej się będzie nią manewrować w dużym mieście. Niezła zagwozdka 🙂
-
G20 330d czy G60 540d
Witajcie. Które auto byście wybrali? 3-ka tańsza o 50 tys zł, mowa oczywiście o nowych autach z salonu, oba z xDrive, oba sedany, bo kombi nie potrzebuję, bardzo podobne wyposażenie. Mam 1 dziecko 5 lat i w sumie rzadko gdzieś daleko wyjeżdżamy, aby ciągle potrzebować wielkie, pakowne auto typu SUV lub duże kombi z dużym kufrem. Nową serią 5 G60 540d jeździłem w styczniu i duże wrażenie na mnie zrobiła, a 3-ka trochę czuć, że mniejsza nawet z przodu dla kierowcy, choć z drugiej strony jej mniejsza waga i to, że jest wyraźnie krótsza spowoduje, że lepiej się będzie nią manewrować w dużym mieście. Niezła zagwozdka 🙂
-
RABATY
Nie ma reguły. Jeden dostanie 10%, drugi u innego dealera 18%, a trzeci na flotę 23%.
-
Nowa 5 G60/G61
Tam w Audi sensowny konfig wychodzi katalogowo 450 tys zł, drogo trochę. Ciekawe jakie rabaty będą dawać.
-
Nowa 5 G60/G61
Przecież równie dobrze może być mowa o 540d.
-
Nowa 5 G60/G61
Podobnie mój dyrektor. Szukał GLE 450d. Arogancja w salonach okropna, rabaty 7-8%, niejeden salon nawet oferty na maila nie wysłał. W salonie zainteresowanie klientem bardzo słabe. W końcu dyrektor wziął w MB Katowice, bo była sensowna obsługa, a mowa o aucie za 505 tys zł.
-
Nowa 5 G60/G61
Zdecydowanie się zgadzam. Tam są ładne obrotomierze, a w BMW jakieś ucięte romby, dziwadła.
-
Nowa 5 G60/G61
Dla mnie Mercedes za bardzo świeci w środku, no poszli na całość z tym odpustem tam. Fotele mnie się nie podobają też. Choć jako bryła bardzo mi się W214 podoba, będzie się ładnie starzeć.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Teraz się nie bierze leasingu w euro, bo euro jest w grubym dołku i jak ono wzrośnie ( co jest pewne ) to rata mega skoczy. A ten wklejony najem CL jest bardzo tani, masz tam 10% w odsetkach, to bardzo mało patrząc na stopę referencyjną. Zainteresuj się normalnym leasingiem w BMW bez tej wielkiej, ostatniej raty balonowej.
-
Zamówienie X5 LCI - opinie
Maciej, moim skromnym zdaniem weź M5 kombi. Tu już będzie bez kompromisów, wściekłe i jeżdżące jak gokart auto z potężną mocą i potężnymi osiągami, a jak trzeba pojemne i przyjemne daily. X5M, mimo wszystko, może pod kątem sportu rozczarowywać w kwestiach, o których pisałeś ( bryła auta, zachowanie w sporcie względem M5 ).
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Masz link do tej historyjki? Bo niezbyt wiarygodnie brzmi.
-
X3 G45 zamówienia, rabaty, czas oczekiwania
Wiem, że łatwo doradzać sprzed komputera komuś, kto stoi przed dylematem : wydać dużo kasy na auto czy bardzo dużo, ale moim zdaniem dopłata z 20d na 40d jest nieduża, a auto jest kompletne inne w jeździe, nawet takiej spokojnej, podmiejskiej, bez ekscesów. Przyjemnie i miło pracuje silnik, w ogóle się nie męczy, ładnie brzmi i ma bdb osiągi jak na taką budę, pali też bardzo spoko. Naprawdę warto, dołóż, banan na buzi będzie duży 🙂
-
X5 - kilka pytań.
Serio, to tak działa? Nie kręcą nosem w ASO BMW, że człowiek wpada przed samym końcem gwarancji i prosi o sprawdzenie auta, aby coś do naprawy znaleźć? 🙂
-
Rabaty na g05
Ale koledzy odlecieliście od tematu, no grubo 😉
-
Status w aplikacji 'w dostawie', a rzeczywisty termin dostawy
15.01
-
Status w aplikacji 'w dostawie', a rzeczywisty termin dostawy
Tak, od dealera.
-
Status w aplikacji 'w dostawie', a rzeczywisty termin dostawy
Wielkie dzięki, wszystko jasne 🙂
-
Status w aplikacji 'w dostawie', a rzeczywisty termin dostawy
-
BMW X5 M50i Dravit Gray
Idealne auto, no bajka. Gratulacje 🙂
-
Bmw 740d xdrive g11
Piękna robota, piękna sztuka, niech służy 🙂