Skocz do zawartości

zalezi

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zalezi

  1. Dzięki za przykład, dziękuję też koledze @--maly-- za wiedzę i pomysł leasingu w eur, bo jest naprawdę korzystny. Twoje wyliczenie to propozycja leasingu od salonu BMW z ich finansowania BMW FS czy jakiegoś konkretnego, dużego banku współpracującego z BMW?
  2. Ktoś tu pisał, że szyba jest sporo grubsza. I może to robi niezłą robotę.
  3. Przypadkiem nie są podobne ceny po rabacie? Zobacz na Mercedesa E jakie ma ceny. Tam za 320-330 tys zł dostajesz marnego 2.0 diesla 🙂
  4. Już przestań, naprawdę. Dostajesz w super cenie ( 23% rabatu można dostać ) mocny silnik, a tu tylko wieczne lamenty. Nie pasuje kup coś innego, droga wolna.
  5. A czasem to nie jest stare 530d z nieco większym silnikiem elektrycznym?
  6. Tak, to prawda 🙂 Z drugiej strony te przyciski na drzwiach od np. szyb w G60 wyglądały jak w Skodzie, to fatalny plastik, tutaj już W214 zamiata mocno bawarę. Materiały drzwi poniżej też niezbyt premium, a fakt nie dania choćby przednich podwójnych szyb ( nawet w opcji ) to już przesada, byle Superb je ma w standardzie w wersji L&K...
  7. I ten klekot diesla 2l w W214 trochę nie przystoi takiej limuzynie. Tam nieprzyjemnie on wręcz brzmi.
  8. Jak wydam 3 tys więcej na heble to świat się nie zawali. BMW w zakupie zdecydowanie tańsze. Jak dla mnie wygrywa.
  9. Komplet hebli w X5 G05 30d to cena 12 tys zł w ASO. Cena sprzed 5 miesięcy z ASO Nawaria Motors. Nie licz na to, że Mercedes będzie znacznie tańszy. Przecież Mercedes na starcie jest kilkadziesiąt tysięcy droższy niż BMW, więc z czapy trochę to porównanie cen hamulców.
  10. Dokładnie. Bazowa Veganza w G60 bije na głowę tą bazową szmatę w Mercu ( w dodatku brzydką jak noc jeśli chodzi o przeszycia ). Biorąc pakiet M Pro ( jednak w cenie tego pakietu są dużo lepsze heble, przeszycia pasów, shadowline, lotka na klapie, iconic glow ) dopłata do Bowersa jest niska ( raptem 3700 zł ). Ledy adaptacyjne masz w standardzie, W W214 już spora dopłata. Wielu się ze mną nie zgodzi, ale BMW ma więcej pazura w sobie, Merc ma taki troszkę dziadkowy vibe imo. Bawara bardziej usportowiona, nieco bardziej sprężysta i sportowa. Ceny zdecydowanie lepsze w szachownicy. Jak dla mnie G60 jest ciekawsze, ma to coś, tą wyrazistość, polaryzuje trochę. Mercedes jest troszkę nijaki.
  11. To plus i minus. W sumie miejsca w G60 z tyłu powinno być więcej jak na 507 cm długości. Choć oczywiście jakoś bardzo źle nie jest.
  12. Matko Boska, jak to pięknie siadło 👌 No obłęd. I pięknie wygląda i masz ochronę od kamyczków. Dobrze wydane pieniądze uważam.
  13. A ja słyszałem, że niby od jutra 🙂
  14. zalezi odpowiedział(a) na wehyr temat w G60, G61, G90, G99
    Niby od jutra podwyżka bazowej ceny.
  15. zalezi odpowiedział(a) na wehyr temat w G60, G61, G90, G99
    Przecież żartuję, easy.
  16. zalezi odpowiedział(a) na wehyr temat w G60, G61, G90, G99
    Pytanie czy w ogóle wymienili 😉
  17. zalezi odpowiedział(a) na wehyr temat w G60, G61, G90, G99
    Zdunek Gdynia poszalał i zaoferował 8.5% rabatu na 540d. Nie wiem kto tam auta kupuje.
  18. Jak oceniacie prowadzenie w G60 na zawieszeniu sportowym? Bo mam wrażenie, że większa waga powoduje, że G30 LCI nieco stabilniej jeździło i mniej się przechylało.
  19. Dziwne, bo w GLE z 2024 gra jedynie ok. Bez zachwytu. Może przez kubaturę auta.
  20. 540d to nic innego jak 530d z G30 LCI tylko z mocniejszym tym mikrosilnikiem elektrycznym. Jest on bardzo dobrze wyceniony, więc już nie narzekaj na G60 dla samej sztuki, co masz w zwyczaju. Ten diesel optymalny napęd w ciężkim G60, choć ty pewnie wolisz E450 za lekko 500 tys zł, które prowadzi się średnio i ma wnętrze rodem z tiktoka.
  21. Rozumiem, ty masz bardzo duże wymagania i to widać po twoim mocno doposażonym aucie. BMW przyjęło taktykę, że po bajery, luksusowe dodatki trzeba iśc do serii 7, niestety. Mercedes zostawił te kilka opcji, można wziąć Mercedesa jak pasuje. Ja mam wrażenie, że tak to skalkulowali w Monachium - zrobimy nieco tańszą 5-kę w bardziej przystępnej cenie, aby może właśnie podgryzać VW, który sprzedaje wolumenowo Passaty czy Superby za 250-260 tys zł. Oczywiście na tym stracą najbardziej wymagający jak np. ty, ale oni serio się tym nie chyba przejmują. Sprzedażowo im póki co idzie co widać po nawet naszym, niezbyt reprezentatywnym rynku wg danych Samar.
  22. W dupie mają to, że płaczesz jak małe dziecko po raz 15 w tym wątku, głęboko w dupie. Jeździj sobie tym swoim z night vision, chwal się tym gdzie popadnie, mam to gdzieś. Nowa 5 się dobrze sprzedaje i nie musi mieć wszystkiego, szczególnie audio za 35 tysięcy czy nightvision. Mało kto to wybiera, a BMW z tymi kilkoma silnikami na krzyż się sprzedaje lepiej niż E klasa. Więc może sobie skomleć, wpadać tutaj z pianą co kilka dni, a rzeczywistości nie zmienisz tym swoim narzekaniem.
  23. Silniki racja, brakuje 2.0 benzyny z xDrive i 3.0 benzyny z xDrive. No taka decyzja BMW, niepotrzebna. Ale samo auto daje radę mocno. Ono ( np. 520d xDrive ) w tej cenie nie może być z bomby najlepsze we wszystkim, bo jest średnio 15-20% droższe, niż analogiczny Superb/Passat z 2.0 TDI 4x4. A tam to dopiero z jakością jest źle. Weź sobie Audi czy Mercedesa nie doklikaj w potrzebne opcje to też Ci wyjdzie śmiech na sali, a nie premium. Jak wspominałem wcześniej - najpoważniejszym brakiem w G60 jest brak domykania drzwi ( dla mnie np. zbędne, ale rozumiemm tych, co potrzebują ), brak masażu i być może brak podwójnych szyb, choć jak jechałem G60 160km/h to było bardzo przyjemnie w środku, dużo ciszej, niż w Arteonie czy Passacie.
  24. Wy przeciwnicy G60 się lubicie licytować, czego to nie ma w G60. I studiujecie konfigurator wymyślając coraz to lepsze braki względem Mercedesa. Nie pasuje BMW weź Mercedesa droższego o 50-70 tys zł w tym samym konfigu, droga wolna. W środku akurat W214 to istny odpust z tym przeskalowanym ambiente. Ten Burmester 4D to ma mój szef w GLE 450d, nic specjalnego, zero zachwytu, gra poprawnie. Ale ty rozumiem uważasz, że podobnie wyceniony Burmester jest na pewno lepszy, niż Bowers&Wilkins w G60. Dosłownie śmieszni jesteście w tej swojej fobii i wyciąganiu, czego to nie ma G60, a i tak większości tych opcji po prostu nie wybieracie, tylko piszecie te bzdury, aby podeprzeć tę swoją z dupy teorię.
  25. zalezi odpowiedział(a) na wehyr temat w G60, G61, G90, G99
    Mnie nawet cena 4 lat nie przekonuje. Audi np. daje 4 lata w standardzie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.