Skocz do zawartości

fixxxer1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez fixxxer1

  1. fixxxer1 odpowiedział(a) na karolass temat w E39
    .. do późniejszych wersji E39 filtr paliwa posiada inną konstrukcję i dlatego jest 2 x droższy, nikt nikogo tu nie oszukał :? Dokładnie, filtr ten różni się w wersjach przed i poliftowych. Sklep u mnie w mieście 3 razy mi zły przywoził, w końcu zamówiłem u Stones1, on wiedział jaki ma być. Ten przedliftowy kosztuje kilkadziesiąt złotych, poliftowy kilkaset. Poliftowy ma dwa króćce z każdej strony, a przedliftowy po jednym.
  2. fixxxer1 odpowiedział(a) na karolass temat w E39
    Ja kupiłem filtr paliwa Mann za 199zł, a pan z serwisu chciał mi sprzedać Knechta za 280zł :mad2: Polecam sklep: http://www.czescidobmw.pl/
  3. Ja próbowałem to zrobić na tym interfejsie: http://www.allegro.pl/item414002809_414002809.html i Carsofcie 6.5, złącze OBD II ("prostokątne"), wszedłem przez Coding E39/E38, zaznaczyłem opcję selektywnego zamykania, zapisałem, odczytałem (pojawił się "ptaszek" przy tej opcji) ale ryglowanie nie działa. Czy to znaczy, że mam spróbować na starszym Carsofcie? Pod INPA też nie chciało się uruchomić. Gdzie w Carsofcie można włączyć opcję ze światłami mijania?
  4. Silnik M54B25 przejechane 10tyś km na VR1 Valvoline 5w50 i zniknęła jedna "cegiełka"...
  5. Spróbuj czymś takim: https://ssl.allegro.pl/item426997903_label_killer_300_ml_usun_etykiety_i_klej.html
  6. fixxxer1 odpowiedział(a) na upuaut temat w E39
    Sprawdź tu: http://www.mototec.pl/etk.php wpisz nr części i będziesz miał cenę taką jak w ASO
  7. fixxxer1 odpowiedział(a) na Mcgabi temat w E60, E61
    To prawdopodobnie też było serwisowane w ASO, więc nie będzie problemu z odczytem historii auta. Objętość bagażnika w touringu to chyba coś ok. 460l, może jak coś rozłożysz to wychodzi 560l :lol: :lol: Gdzie jest to napisane? W dowodzie rejestracyjnym?
  8. fixxxer1 odpowiedział(a) na Mcgabi temat w E60, E61
    Musisz przejechać się do ASO BMW z dowodem rejestracyjnym samochodu to Ci rozszyfrują wyposażenie i może historię auta (zależy skąd sprowadzane i czy było serwisowane w ASO)
  9. fixxxer1 odpowiedział(a) na upuaut temat w E39
    Nie dziwię mu się, w końcu 10k zł to 10.000zł :wink: Przeliczałeś może czy warto się bawić w odszkodowanie z AC? Ile wtedy stracisz zniżek? 1 tyś zł lusterka a ubezpieczenie ile więcej wyjdzie? Tak na przyszłość żeby było wiadomo czy gra jest warta świeczki
  10. Trochę drogo, kiedy Ci się to zwróci? :P :wink:
  11. fixxxer1 odpowiedział(a) na upuaut temat w E39
    Gdzieś na forum czytałem że po jednej kradzieży koleś chyba wypiaskował (?) nr VIN na wkładzie lusterka. Nie ma możliwości usunięcia takich znaków, bez zniszczenia wkładu (a na pewno jest to nieopłacalne) i mało kto takie coś odkupi. Musisz poszukać, może w googlach, bo nie jestem pewien czy to na tym forum było opisane. 3. Z AC chyba nie ma co się bawić, polecą Ci zniżki, wyjdzie drożej niż nowe wkłady (gdybam, bo sam jeszcze nie korzystałem z AC). Pozdro :)
  12. Podoba mi się Twoje podejście :cool2: Instalację gazową w 545i ma na pewno jeden z użytkowników forum, a skoro tam się dało to w Twojej też się da :) Koniecznie daj znać jak zamontujesz :)
  13. możesz w dwóch-trzech zdaniach napisać jak obliczyć tą akcyzę? kupiłem e46 330d z 2000 roku. Na umowie mam wpisane 6600 euro - to ile w końcu zapłacę tej akcyzy?? Nie ważne ile masz na umowie, ważna jest cena wg. Eurotaxu. Pomniejsz cenę rynkową o 30% i od tej ceny policz 13,6%. Jakbyś liczył od tych 6600 to: 6600-1980=4620 4620*13,6%=628,32 628,32*3,31 =2080,52zł Do zapłaty 2080,52zł akcyzy od ceny 6600Euro. Tak w skrócie Popełniłeś błąd. Te 30% masz odjąć od ceny auta w złotówkach a nie w euro. 330d z 2000r stoi załóżmy w cenniku 36tys zł, więc: 36tys - 30% = 25200zł 25200 * 13,6% = 3427zł Do zapłaty 3427zł akcyzy, w przypadku gdy auto stoi za 36000zł w eurotaxie. Pozdrawiam. Nie popełniłem błędu, co to za różnica czy liczysz w Euro czy w złotówkach :mad2: Policz sobie to w euro (6600Euro) i złotówkach (21.846zł po 3.31) za każdym razem akcyza wyjdzie Ci 2080zł :mad2:
  14. Polecam lekturę instrukcji obsługi: %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img140.imageshack.us/img140/4229/alarmej1.jpg
  15. możesz w dwóch-trzech zdaniach napisać jak obliczyć tą akcyzę? kupiłem e46 330d z 2000 roku. Na umowie mam wpisane 6600 euro - to ile w końcu zapłacę tej akcyzy?? Nie ważne ile masz na umowie, ważna jest cena wg. Eurotaxu. Pomniejsz cenę rynkową o 30% i od tej ceny policz 13,6%. Jakbyś liczył od tych 6600 to: 6600-1980=4620 4620*13,6%=628,32 628,32*3,31 =2080,52zł Do zapłaty 2080,52zł akcyzy od ceny 6600Euro. Tak w skrócie
  16. fixxxer1 odpowiedział(a) na Misza2008 temat w E39
    "Z rodziną to najlepiej się wychodzi na zdjęciach" "Chcesz stracić przyjaciela to sprzedaj mu samochód" :twisted: Żarcik taki mały ;) Jak jesteś wszystkiego pewien, to bierz ten samochód. Pogadaj o jakimś rabacie, przejedz na jakąś neutralną stację diagnostyczną (tak na wszelki wypadek, bo może wujek też o wszystkim nie wie) i jak będzie ok to bierz. :cool2:
  17. Napisz maila, na gg, albo zadzwoń do stones1, dostaniesz te części za połowę ceny którą zaśpiewał Ci mechanik :wink: http://www.czescidobmw.pl/
  18. fixxxer1 odpowiedział(a) na pozi81 temat w E39
    Który masz rok produkcji auta?
  19. Weź tylko dane ojca potrzebne do spisania umowy w Niemczech. W Polsce napisz upoważnienie dla siebie, wpisz wszystkie dane (zapłać w kasie 15zł :mad2: ) i załatwisz wszystko sam. Ja tak zrobiłem, tyle że przed 19 lipca (nie wiem czy coś się zmieniło z tym).
  20. fixxxer1 odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    Napisz w jaki sposób to sprawdziłeś... Pewnie na dwa sposoby: 1. zrobił test zegarów i wyskoczyły mu cyferki, które uznał za przebieg 2. wypił rano ciepłą kawę sypaną i popatrzył na dno szklanki i jak to bywa zwykle przy wróżeniu z fusów - coś tam wyskoczyło. Pzdr, Czyli ten pierwszy sposób :lol:
  21. fixxxer1 odpowiedział(a) na bejca temat w E39
    Sprawdzę te piny... Ten "ptaszek" też jest a ryglowanie nie działa...
  22. fixxxer1 odpowiedział(a) na bejca temat w E39
    Mógłbyś napisać w jaki sposób włączyłeś to ryglowanie, bo u mnie też nie idzie... Mam tylko OBD2
  23. fixxxer1 odpowiedział(a) na miki1406 temat w E36
    Ad.3 Z tym jest OK. O reszcie nie wiem...
  24. fixxxer1 odpowiedział(a) na Robert32 temat w E46
    Albo przyłóż delikatnie palec do każdego, powinno być wyczuwalne. Jak uszkodzony - nic nie czuć.
  25. fixxxer1 odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    Napisz w jaki sposób to sprawdziłeś...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.