Skocz do zawartości

TheApocalypse

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TheApocalypse

  1. Miałeś tę opcję w momencie zamówienia? Jesteś już po podpisaniu umowy?
  2. Jesteś po podpisaniu umowy zamówienia, czy przed?
  3. Potrzebujesz pakiet connected professional aby uruchomić mapy z CarPlay czy AA.
  4. Sprzeczne opinie, natomiast mój księgowy twierdzi, że nieodliczone 50% VATu liczy się do tego limitu. Dlatego tak naprawdę, te 150k limitu to około 135k wartości pojazdu netto + 15k nieodliczonego VATu. Innymi słowy, jeśli kupisz auto za około 135k netto, to akurat te 150k limitu wpiszesz w koszty. Jeśli kupisz auto za 150k netto, to przekraczasz limit i nie wszystko wpiszesz w koszty. Potwierdza to ten artykuł: https://www.fmleasing.pl/aktualnosci/wrocili-z-pomyslem-ograniczenia-do-50-kosztow-samochodow-firmowych-a-dodatkowo-biora-sie-za-leasing-drozszych-aut
  5. Wiele ludzi zanim wyda 200, 300 czy 500 tysięcy to jednak pomyśli dwa razy na co :)
  6. Do adaptacyjnych ledów można dodatkowo dokupić asystenta świateł - wtedy automatycznie przełącza między drogowymi a mijania gdy wykryje pojazd z naprzeciwka. Tylko lasery mają "wycinanie".
  7. Bo można na tym zarobić ;)
  8. Tak, aby korzystać z google maps zamiast nawigacji BMW, potrzebujesz Apple CarPlay lub Android Auto, które są zawarte w pakiecie connected professional. Sportowy układ hamulcowy M czerwony od niebieskiego różni się kolorem. Tarcze mają bodajże 348mm.
  9. Podstawowe nie są skrętne. Zegary cyfrowe są tylko w professional.
  10. 330i autora wątku wyjechało z fabryki z naklejką M340i? Doug akurat wczoraj jak na zawołanie nagrał filmik "Please stop with the fake badges", polecam obejrzeć Oczywiście bez urazy, finalnie każdy niech ze swoim autem robi co chce :D
  11. Prawie dycha w góre z dnia na dzień, aż tak mnie to nie dziwi. M340i wypadał według mnie za dobrze w porównaniu cenowym z C43 oraz S4. Kto się załapał na zamówienie gdzieś między wprowadzeniem mild hybrid w połowie 2020 (niższa akcyza) a styczniem 2021 niech się cieszy, jest do przodu razem o jakieś 20tys :)
  12. Ciekawy temat, rząd na pewno sobie poradzi i zbierze co trzeba ;) Jeśli nie będzie dało się zebrać podatku z paliwa, to pojawią się opłaty za korzystanie z infrastruktury - opłaty za korzystanie z dróg czy wjazd do miast, albo nawet stała opłata roczna za posiadanie samochodu, doliczana do corocznego przeglądu. Coś się wymyśli.
  13. Śpieszmy się kupować sześciocylindrowce, tak szybko odchodzą... Na elektrykę jeszcze przyjdzie czas, narazie trzeba nacieszyć się mrukiem z wydechu póki można :twisted:
  14. W umowach zwykle BMW zastrzega sobie możliwość opóźnienia o 6 tygodni bezkarnie, potem zaczyna się naliczanie kar.
  15. Super wygląda. Podeślij link gdzie kupiłeś czarne znaczki M ;) Teraz będziemy wymieniać grille i doklejać oznaczenia aut, którymi nie jeździmy? A dopiero co w innym wątku była mowa o wieśniackich paskach w kolorach M na grillu :lol: Podpowiem że takie są do dostania na aliexpress, może nikt się nie zorientuje :mrgreen:
  16. No racja, w takim razie mają nas w dupie :mrgreen:
  17. Co to za porównanie, skoro Amerykanie mają auta produkowane w Stanach i Meksyku, a u nas opóźnienia spowodowane są między innymi brakiem dostaw części z Czech do niemieckich fabryk.
  18. Proszę nie róbcie tego swoim G20, nie zasłużyły :mrgreen:
  19. Na bimmerpost pojawiły się głosy, że przy M technology package może być problem z założeniem niektórych 18-calówek (choć niektórym się udało). Do tego ta dodatkowa chłodnica nie jest niczym chroniona od dołu, był zawodnik z USA który zahaczył, zrobił mega wyciek i zatarł silnik. W dodatku jechał jeszcze kilkanaście kilometrów i BMW odmówiło mu gwarancji :lol: Jak znajdę post to podrzucę.
  20. Tak mam i nic nie stuka, Podeślesz jakiś filmik, a ktoś go nie bierze?. Jak tam dodatkowa chłodnica i większe zaciski z przodu za 1,5k Pewnie większość osób, które nie planują ani jazdy po torze, ani modów :) w Touringu ta opcja nawet nie jest dostępna, bo uznali że i tak nikt touringa na tor nie bierze.
  21. Dobre podsumowanie, dzięki. Wiesz czy olej 0W30 leją cały rok, czy głównie na zimę?
  22. Panowie ktoś pomoże? Jeśli nie dostaniesz tutaj odpowiedzi, to możesz spróbować na Bimmerpost. Jest tam cały dział poświęcony kodowaniu: https://g20.bimmerpost.com/forums/forumdisplay.php?f=785
  23. Ja mam ale w innym samochodzie i do 340 tez zamowilem kosztem pakietu mtech bo sie wykluczaja niestety Super sprawa, wpisujesz godzine odjazdu, jak przychodzisz szyby odmrozone, silnik podgrzany wstepnie, w srodku cieplo... Dzięki za info. A jak Waszym zdaniem działa kamera cofania? W sensie w taka pogodę, bo chyba spryskiwacza nie posiada niestety. W taką pogodę bardzo kiepsko. Jest kompletnie odsłonięta, patent z Mercedesa tutaj zdecydowanie wygrywa
  24. Zupełnie inny wygląd, o ile to dla Ciebie istotne. Co do działania, IIHS jak zwykle przetestował wszystkie 3 rodzaje świateł. Zwykłe LED dostały najgorszą możliwą ocenę 1/4, adaptacyjne 2/4, lasery 4/4: https://www.iihs.org/ratings/vehicle/bmw/3-series-4-door-sedan/2020#headlights Zwykłe: Adaptacyjne LED na dole, lasery u góry:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.