Skocz do zawartości

TheApocalypse

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez TheApocalypse

  1. A jaki problem był z Paczkomatami InPostu? :D Ja mam sam u siebie jeden i chętnie obok niego dostawię ładowarkę Tesli :) Pewnie taki, że paczkomat zajmuje powierzchnię 1 auta z 1 ładowarką, można go postawić nawet wzdłuż ściany istniejącego budynku i nie wymaga praktycznie żadnej dodatkowej infrastruktury.
  2. Pytanie logistyczne do tych myjących metodą na dwa wiadra - robicie to u siebie na podjeździe (czyli spłukujecie auto wodą z węża? co z zaciekami?) czy jedziecie na bezdotyk gdzie spłukujecie wodą zdemineralizowaną? Jeśli na bezdotyk, to skąd woda do wiader? Będe wdzięczny za opisanie Waszych sposobów, bo pierwszy raz zabieram się za takie mycie.
  3. Premium czy nie premium, 100k czy milion, nie ma znaczenia. I tak długo BMW wytrzymało bez restrykcji. Łańcuch dostaw to bardzo delikatny system naczyń połączonych i w momencie tak ogromnego globalnego zaburzenia, żadna firma nie jest w stanie oprzeć się efektom. Nikt nie trzyma w magazynach części na 2 lata produkcji w przód. Co nie zmienia faktu, że poziom komunikacji na linii BMW - klient jest żenujący.
  4. Albo Polacy chcą być częścią unii albo częścią europy wschodniej. Niestety mamy wrażenie, że tych drugich u nas całkiem sporo. Aspirowanie do lepszych to jedno, a kupowanie samochodu na tu i teraz to drugie.
  5. Nie "ludzie w PL nie rozumieją", tylko "ludzie w PL wypowiadają się z perspektywy PL". Dlatego ten wątek ma tyle stron, bo Norweg Polaka nie zrozumie tak jak głodny najedzonego, a pogadać sobie zawsze można.
  6. Tesla planuje zaprojektować baterie, które są integralną częścią struktury podwozia. Dokładnie jak baterie na przykład w MacBookach - upchnie się ich więcej, ale wymiana jest niezwykle skomplikowana, a w samochodzie może być nawet niewykonalna. https://chargedevs.com/newswire/a-sneak-peek-at-teslas-new-structural-battery-pack/
  7. Dzwoniąc do dealera, niestety to nie USA gdzie widać postęp produkcji w aplikacji mobilnej.
  8. Donut Media nagrał filmik o Adamie :lol:
  9. Tyle właśnie emocji wywołuje auto elektryczne z budą niezmienioną od 2012 roku.
  10. Aha, czyli niedawno tylko Tesla w trasy. Kilka stron później jak Audi jedzie w trasie jak Tesla, to zmieniamy argument na "a bo za pół roku to zobaczysz jak nie będzie się gdzie ładować!". W dodatku klienci nie-Tesli mogą korzystać wyłącznie z ładowarek Ionity, na innych zakaz. A sieć uniwersalnych ładowarek różnych dostawców nie będzie rosła w tempie wielokrotnie przekraczającym superchargery. Ta topniejąca przewaga Tesli o której pisałem topnieje co 2 strony tego wątku, nie spodziewałem się że będzie aż tak szybko :mrgreen:
  11. "Tesla jest jedynym autem nadającym się w trasy, bo superchargery" e-tron przejeżdza wyścig 900km w tym samym czasie co Tesla. Superchargery dają taką przewagę, nie wiem jak inni producenci się pozbierają i dlaczego każdy nie buduje swojej własnej dedykowanej sieci :mrgreen: Sławomir, założenie że tempo wzrostu się utrzyma jest bardzo optymistyczne. Przez ostatnie lata konkurencji elektrycznej praktycznie nie było, teraz zmieniło się to diametralnie a przewaga tesli topnieje w oczach.
  12. Dobra pogooglałem, dobrze idzie :mrgreen: "Szybka skoda" to tak trafne określenie na Tesle.
  13. Pracownicy korzystający z "elektryków" zapłacą dodatkowy podatek https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracownicy-korzystajacy-z-elektrykow-zaplaca-dodatkowy-podatek-8129752.html Promocja elektromobilności w Polsce :)
  14. No nie zapędzałbym się aż tak daleko w tej interpretacji :) Po prostu po wymianie wydechu nikt nie może odmówić Ci naprawy podnośnika do szyb, ale już elementy jednostki napędowej mogą być problematyczne i może konieczna być walka. Z punktu widzenia BMW, na potrzeby gwarancji jedyny "prawdziwy wyspecjalizowany warsztat" to ich ASO :)
  15. Nie ma czegoś takiego jak anulowanie całej gwarancji. W momencie wystąpienia usterki, producent chcąc odmówić naprawy, musi udowodnić, że nasza ingerencja w samochód przyczyniła się do tej konkretnej awarii.
  16. Nie możesz po planie zakupu M4 zejść na i4 40, będziesz sobie pluł w brodę :)
  17. Słonik już pokazał co jest w salonie Tesli :mrgreen:
  18. Chyba Piccolo, tyle naganiania na Tesle w nadziei na darmowe 1500km poszło się je..ć :mrgreen:
  19. Gratulacje! Będzie pewnie pierwszy na forum, także wiesz że liczymy na obszerny wpis w galerii ;)
  20. A propos przyspieszania samochodów poprzez wrzucenie w nie worka pieniędzy - jak wygląda scena moderska w elektrykach? Ktoś to tuninguje, jakieś programy albo wymiana osprzętu?
  21. Nie zgodzę się z tym zdaniem. Ogólnie porównywanie Remaca do Tesli to jakieś nieporozumienie :mrgreen: ale Remac robi ćwierć mili w 8.5s a najszybsza Tesla ponad 10.7s, więc nie powiedziałbym, że Remac po prostu "prześcignął" Tesle i żeby to osiągnąć trzeba wydać 20x więcej. On prześcignął wszystkie produkcyjne auta na świecie i to o jakieś kosmiczne wartości.
  22. Bardzo rozsądnie :shock: spodziewałem o wiele więcej. Ciekawie to wygląda :cool2:
  23. Gwoli ścisłości: 27 koni więcej od Tesli (ludzie jej mierzą na dyno 513) Jak porównywać dane oficjalne, to z oficjalnymi. Przecież M3 też na dyno wypluwa kilkadziesiąt koni więcej, niż BMW podaje w swoich materiałach, więc na tej zasadzie i4M na dyno może dobić do 580 i więcej.
  24. Tak jak 4-er i i4 mi się średnio podobają, tak i4 M50 wygląda bardzo dobrze :D Prawie 100 koni więcej niż Tesla model 3 performance i jakość od BMW, nie mogę się doczekać jazdy testowej.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.