Treść opublikowana przez TheApocalypse
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A jaki problem był z Paczkomatami InPostu? :D Ja mam sam u siebie jeden i chętnie obok niego dostawię ładowarkę Tesli :) Pewnie taki, że paczkomat zajmuje powierzchnię 1 auta z 1 ładowarką, można go postawić nawet wzdłuż ściany istniejącego budynku i nie wymaga praktycznie żadnej dodatkowej infrastruktury.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Pytanie logistyczne do tych myjących metodą na dwa wiadra - robicie to u siebie na podjeździe (czyli spłukujecie auto wodą z węża? co z zaciekami?) czy jedziecie na bezdotyk gdzie spłukujecie wodą zdemineralizowaną? Jeśli na bezdotyk, to skąd woda do wiader? Będe wdzięczny za opisanie Waszych sposobów, bo pierwszy raz zabieram się za takie mycie.
-
opóźnienie w odbiorze.
Premium czy nie premium, 100k czy milion, nie ma znaczenia. I tak długo BMW wytrzymało bez restrykcji. Łańcuch dostaw to bardzo delikatny system naczyń połączonych i w momencie tak ogromnego globalnego zaburzenia, żadna firma nie jest w stanie oprzeć się efektom. Nikt nie trzyma w magazynach części na 2 lata produkcji w przód. Co nie zmienia faktu, że poziom komunikacji na linii BMW - klient jest żenujący.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Albo Polacy chcą być częścią unii albo częścią europy wschodniej. Niestety mamy wrażenie, że tych drugich u nas całkiem sporo. Aspirowanie do lepszych to jedno, a kupowanie samochodu na tu i teraz to drugie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie "ludzie w PL nie rozumieją", tylko "ludzie w PL wypowiadają się z perspektywy PL". Dlatego ten wątek ma tyle stron, bo Norweg Polaka nie zrozumie tak jak głodny najedzonego, a pogadać sobie zawsze można.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tesla planuje zaprojektować baterie, które są integralną częścią struktury podwozia. Dokładnie jak baterie na przykład w MacBookach - upchnie się ich więcej, ale wymiana jest niezwykle skomplikowana, a w samochodzie może być nawet niewykonalna. https://chargedevs.com/newswire/a-sneak-peek-at-teslas-new-structural-battery-pack/
-
opóźnienie w odbiorze.
Dzwoniąc do dealera, niestety to nie USA gdzie widać postęp produkcji w aplikacji mobilnej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Donut Media nagrał filmik o Adamie :lol:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tyle właśnie emocji wywołuje auto elektryczne z budą niezmienioną od 2012 roku.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Aha, czyli niedawno tylko Tesla w trasy. Kilka stron później jak Audi jedzie w trasie jak Tesla, to zmieniamy argument na "a bo za pół roku to zobaczysz jak nie będzie się gdzie ładować!". W dodatku klienci nie-Tesli mogą korzystać wyłącznie z ładowarek Ionity, na innych zakaz. A sieć uniwersalnych ładowarek różnych dostawców nie będzie rosła w tempie wielokrotnie przekraczającym superchargery. Ta topniejąca przewaga Tesli o której pisałem topnieje co 2 strony tego wątku, nie spodziewałem się że będzie aż tak szybko :mrgreen:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
"Tesla jest jedynym autem nadającym się w trasy, bo superchargery" e-tron przejeżdza wyścig 900km w tym samym czasie co Tesla. Superchargery dają taką przewagę, nie wiem jak inni producenci się pozbierają i dlaczego każdy nie buduje swojej własnej dedykowanej sieci :mrgreen: Sławomir, założenie że tempo wzrostu się utrzyma jest bardzo optymistyczne. Przez ostatnie lata konkurencji elektrycznej praktycznie nie było, teraz zmieniło się to diametralnie a przewaga tesli topnieje w oczach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dobra pogooglałem, dobrze idzie :mrgreen: "Szybka skoda" to tak trafne określenie na Tesle.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak tam Tesla Roadster 2020?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Pracownicy korzystający z "elektryków" zapłacą dodatkowy podatek https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracownicy-korzystajacy-z-elektrykow-zaplaca-dodatkowy-podatek-8129752.html Promocja elektromobilności w Polsce :)
-
Modyfikacja układu wydechowego 330i / gdzie?
No nie zapędzałbym się aż tak daleko w tej interpretacji :) Po prostu po wymianie wydechu nikt nie może odmówić Ci naprawy podnośnika do szyb, ale już elementy jednostki napędowej mogą być problematyczne i może konieczna być walka. Z punktu widzenia BMW, na potrzeby gwarancji jedyny "prawdziwy wyspecjalizowany warsztat" to ich ASO :)
-
Modyfikacja układu wydechowego 330i / gdzie?
Nie ma czegoś takiego jak anulowanie całej gwarancji. W momencie wystąpienia usterki, producent chcąc odmówić naprawy, musi udowodnić, że nasza ingerencja w samochód przyczyniła się do tej konkretnej awarii.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie możesz po planie zakupu M4 zejść na i4 40, będziesz sobie pluł w brodę :)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Słonik już pokazał co jest w salonie Tesli :mrgreen:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chyba Piccolo, tyle naganiania na Tesle w nadziei na darmowe 1500km poszło się je..ć :mrgreen:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Gratulacje! Będzie pewnie pierwszy na forum, także wiesz że liczymy na obszerny wpis w galerii ;)
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A propos przyspieszania samochodów poprzez wrzucenie w nie worka pieniędzy - jak wygląda scena moderska w elektrykach? Ktoś to tuninguje, jakieś programy albo wymiana osprzętu?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie zgodzę się z tym zdaniem. Ogólnie porównywanie Remaca do Tesli to jakieś nieporozumienie :mrgreen: ale Remac robi ćwierć mili w 8.5s a najszybsza Tesla ponad 10.7s, więc nie powiedziałbym, że Remac po prostu "prześcignął" Tesle i żeby to osiągnąć trzeba wydać 20x więcej. On prześcignął wszystkie produkcyjne auta na świecie i to o jakieś kosmiczne wartości.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Bardzo rozsądnie :shock: spodziewałem o wiele więcej. Ciekawie to wygląda :cool2:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Gwoli ścisłości: 27 koni więcej od Tesli (ludzie jej mierzą na dyno 513) Jak porównywać dane oficjalne, to z oficjalnymi. Przecież M3 też na dyno wypluwa kilkadziesiąt koni więcej, niż BMW podaje w swoich materiałach, więc na tej zasadzie i4M na dyno może dobić do 580 i więcej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak jak 4-er i i4 mi się średnio podobają, tak i4 M50 wygląda bardzo dobrze :D Prawie 100 koni więcej niż Tesla model 3 performance i jakość od BMW, nie mogę się doczekać jazdy testowej.