Skocz do zawartości

Tony J.

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tony J.

  1. Tony J. odpowiedział(a) na adi0583 temat w E32
    Zarejestruj się na mb.org.pl i pogadaj z adminem (JareG) miał już kilka SECów. A nie mówiłem że SEC to nie sport. :D Ale kiedyś chciałbym go mieć i nie koniecznie 5,6l byle był ładny. Co do wtrysku mechanicznego to może jest archaiczny, ale póki nie dostanie strzała od LPG, albo papu typu rozpuszczalnik to poprostu sie nie psuje. Niedawno Motronic obchodził swoje 25te urodziny, a był po raz pierwszy zastosowany w E23. Tylko jakoś wszyscy zapomnieli o wtrysku D-Jetronic który z powodzeniem działał jeszcze przed wszystkimi K i KE np. w mercedesie W109.
  2. Tony J. odpowiedział(a) na falcone temat w E39
    Wypada ci któryś zapłon. Kropelka wody raczej z kata wylatuje nie z silnika :mrgreen:
  3. Tony J. odpowiedział(a) na zydu temat w E38
    Nie twierdzę, że gaz pomaga, ale diesel potrafi wyciąć trochę kosztowniejszego psikusa niż dobrze zagazowana benzyna. Poza tym nie lubię rechotu spod maski limuzyny klasy wyższej.
  4. Tony J. odpowiedział(a) na zydu temat w E38
    Bo wszystkie common raile się psują, już pare latek naprawiam auta i wiem co w trawie piszczy.
  5. Szaro-niebieski to podświetlenie, albo szaro-jakiś tam
  6. Hella kiedyś oferowała zestaw reflektorów z xenonami.
  7. Tony J. odpowiedział(a) na zydu temat w E38
    Ja bym kupił 728 i założył gaz PRINS VSI. Kupisz 3,0D i polecą wtryski, albo pompa WC, a nie ma sie co łudzić, że common rail jest bezawaryjnym dieslem. O TDSach napisano tu juz chyba morze słów. Moim zdaniem odpada w przedbiegach.
  8. Do M30 jak dotąd stosowałem NGK No.15 Ostatnio kupiłem komplet do swojej i trafiły mi się dwie z przebiciem. Nigdy nie miałem takiej przygody z NGK.
  9. Tony J. odpowiedział(a) na adi0583 temat w E32
    Moze i za lekki nie jest, ale setkę i tak robi w ok 7s.
  10. Tony J. odpowiedział(a) na adi0583 temat w E32
    SECowi daleko do 850 bo to nie jest auto sportowe, ani usportowione. Wielki piękny tapczan. Miałem przyjemnośc jeździć kilkoma SECami w tym 560tką kolegi. Bardzo miłe auto tylko w częściach droższe od 750. Jednemu znajomemu pękł blok silnika w 560 i nie wiadomo dlaczego. Przyznaj się że sie na Blachowskiego napatrzyłes w TVN :mrgreen: .
  11. Oczywiście na moje specjalne życzenie tak zrobili ;) Kumpel ma z tego samego roku i rzeczywiście ma z lewej tak jak u ciebie.
  12. Tony J. odpowiedział(a) na djharuss temat w E34
    W 3 na 4 posiadane samochody z M20 pierdykła uszczelka pod głowicą. Trzeba bardzo uważać na temperaturę motoru. Dwólitrówka może szału nie robi pod względem osiągów, ale jako R6 ma o niebo lepszą kulturę pracy niż np. porównywalne motory M102 Mercedesa.
  13. Najpierw poszukałbym zwarcia.
  14. Tony J. odpowiedział(a) na MARO777 temat w E38
    Sugeruję nie kombinować więcej, bo bez testera i tak tego nie naprawisz.
  15. Ja mam z prawej strony diagnozę i jest fabryczne miejsce. Widać były 2 lokalizacje tegoz gniazda , zatem nie jest to taka bzdura. Ohne stress
  16. Gniazdo diagnostyczne jest z prawej strony. Lewa strona to tam gdzie siedzi kierowca.
  17. A jak to wygląda w funkcji prędkości obrotowej silnika?
  18. Tony J. odpowiedział(a) na Cedro.G temat w E32
    Strzelił i przepłwyomierz zacięty w pozycji max.
  19. Z lewej strony na podszybiu zaślepka z dużym +
  20. Najlepiej to rozpoznaje Modic
  21. Tony J. odpowiedział(a) na tommy895 temat w E32
    150mA to już stanowczo za dużo, nawet z alarmem. 70-80mA to moim zdaniem granica rozsądku. Musisz zasymulować zamknięcie drzwi i klap(żebyś miał dostęp do środka) i odłączać poszczególne odbiorniki. Sprawdź radio bo większość jest podłączona "Panie żeby grało mi bez kluczyka".
  22. Nie każdy LKM w e32 ma zimny test żarówek kolego hajko. W E32 będzie wywalał komunikat w momencie startu, kiedy panują stany nieustalone w obwodzie i to też nie za każdym razem.
  23. Pewno zrobili to w asemblerze. Jak dziś pamiętam jak kazali nam w technikum pisać programy pod 80C51. Jednym z zadań było zrobienie polskich znaków które miały się wyświetlać na takim punktowym wyświetlaczu.
  24. Tony J. odpowiedział(a) na grzes e30 temat w E34
    Kiedyś takiego rozkleiłem i naprawiłem. Kiedyś takiego połamałem, bo nie chciał się rozkleić. Rozwiązanie wybierz sam.
  25. Kiedyś facet przywiózł mi pamięć flash do vectry B i poprosił o wymianę w sterowniku. Bidny Opelek nie zapalił. Kość kupił od jakiegoś pacjęta z Wrocławia na allegro.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.