Treść opublikowana przez Tony J.
-
BMW 750 vs Mercedes 560SEC
Zarejestruj się na mb.org.pl i pogadaj z adminem (JareG) miał już kilka SECów. A nie mówiłem że SEC to nie sport. :D Ale kiedyś chciałbym go mieć i nie koniecznie 5,6l byle był ładny. Co do wtrysku mechanicznego to może jest archaiczny, ale póki nie dostanie strzała od LPG, albo papu typu rozpuszczalnik to poprostu sie nie psuje. Niedawno Motronic obchodził swoje 25te urodziny, a był po raz pierwszy zastosowany w E23. Tylko jakoś wszyscy zapomnieli o wtrysku D-Jetronic który z powodzeniem działał jeszcze przed wszystkimi K i KE np. w mercedesie W109.
-
Już wiem w czym rzecz, pomocy!
Wypada ci któryś zapłon. Kropelka wody raczej z kata wylatuje nie z silnika :mrgreen:
-
TDS czy 2.8
Nie twierdzę, że gaz pomaga, ale diesel potrafi wyciąć trochę kosztowniejszego psikusa niż dobrze zagazowana benzyna. Poza tym nie lubię rechotu spod maski limuzyny klasy wyższej.
-
TDS czy 2.8
Bo wszystkie common raile się psują, już pare latek naprawiam auta i wiem co w trawie piszczy.
-
Radio BMW BAVARIA C REVERSE czy jest na sali elektryk?
Szaro-niebieski to podświetlenie, albo szaro-jakiś tam
-
Najdroższy reflektor do E36..
Hella kiedyś oferowała zestaw reflektorów z xenonami.
-
TDS czy 2.8
Ja bym kupił 728 i założył gaz PRINS VSI. Kupisz 3,0D i polecą wtryski, albo pompa WC, a nie ma sie co łudzić, że common rail jest bezawaryjnym dieslem. O TDSach napisano tu juz chyba morze słów. Moim zdaniem odpada w przedbiegach.
-
jakie swiece...
Do M30 jak dotąd stosowałem NGK No.15 Ostatnio kupiłem komplet do swojej i trafiły mi się dwie z przebiciem. Nigdy nie miałem takiej przygody z NGK.
-
BMW 750 vs Mercedes 560SEC
Moze i za lekki nie jest, ale setkę i tak robi w ok 7s.
-
BMW 750 vs Mercedes 560SEC
SECowi daleko do 850 bo to nie jest auto sportowe, ani usportowione. Wielki piękny tapczan. Miałem przyjemnośc jeździć kilkoma SECami w tym 560tką kolegi. Bardzo miłe auto tylko w częściach droższe od 750. Jednemu znajomemu pękł blok silnika w 560 i nie wiadomo dlaczego. Przyznaj się że sie na Blachowskiego napatrzyłes w TVN :mrgreen: .
-
Czy pod maską jest jakieś gniazdo do ładowania akumulatora?
Oczywiście na moje specjalne życzenie tak zrobili ;) Kumpel ma z tego samego roku i rzeczywiście ma z lewej tak jak u ciebie.
-
Silnik 12 zaworowy w BMW 520i
W 3 na 4 posiadane samochody z M20 pierdykła uszczelka pod głowicą. Trzeba bardzo uważać na temperaturę motoru. Dwólitrówka może szału nie robi pod względem osiągów, ale jako R6 ma o niebo lepszą kulturę pracy niż np. porównywalne motory M102 Mercedesa.
-
PROBLEM Z BEZPIECZNIKIEM OD POMPY PALIWA
Najpierw poszukałbym zwarcia.
-
3.0 V8 96r blad skrzyni
Sugeruję nie kombinować więcej, bo bez testera i tak tego nie naprawisz.
-
Czy pod maską jest jakieś gniazdo do ładowania akumulatora?
Ja mam z prawej strony diagnozę i jest fabryczne miejsce. Widać były 2 lokalizacje tegoz gniazda , zatem nie jest to taka bzdura. Ohne stress
-
Czy pod maską jest jakieś gniazdo do ładowania akumulatora?
Gniazdo diagnostyczne jest z prawej strony. Lewa strona to tam gdzie siedzi kierowca.
-
Wymiana chipa w ECU
A jak to wygląda w funkcji prędkości obrotowej silnika?
-
Problem z silnikiem
Strzelił i przepłwyomierz zacięty w pozycji max.
-
Czy pod maską jest jakieś gniazdo do ładowania akumulatora?
Z lewej strony na podszybiu zaślepka z dużym +
-
rzopoznanie trybu awaryjnego
Najlepiej to rozpoznaje Modic
-
pobiera prąd na postoju
150mA to już stanowczo za dużo, nawet z alarmem. 70-80mA to moim zdaniem granica rozsądku. Musisz zasymulować zamknięcie drzwi i klap(żebyś miał dostęp do środka) i odłączać poszczególne odbiorniki. Sprawdź radio bo większość jest podłączona "Panie żeby grało mi bez kluczyka".
-
XENONY - tylko które
Nie każdy LKM w e32 ma zimny test żarówek kolego hajko. W E32 będzie wywalał komunikat w momencie startu, kiedy panują stany nieustalone w obwodzie i to też nie za każdym razem.
-
Polskie menu BC
Pewno zrobili to w asemblerze. Jak dziś pamiętam jak kazali nam w technikum pisać programy pod 80C51. Jednym z zadań było zrobienie polskich znaków które miały się wyświetlać na takim punktowym wyświetlaczu.
-
Siłownik zamków drzwi
Kiedyś takiego rozkleiłem i naprawiłem. Kiedyś takiego połamałem, bo nie chciał się rozkleić. Rozwiązanie wybierz sam.
-
Chiptuning z allegro !!! Kto co wie :D
Kiedyś facet przywiózł mi pamięć flash do vectry B i poprosił o wymianę w sterowniku. Bidny Opelek nie zapalił. Kość kupił od jakiegoś pacjęta z Wrocławia na allegro.