Treść opublikowana przez Tony J.
-
coś dla relaxu lub raczej śmiwechu warte a moze sie myle??
Chciałbym zobaczyć kolektor po dobrym strzale.
-
[E32] CZY KTOŚ POMOŻE GDZIE JEST SILNICZEK KROKOWY 735i ?
To co pokazujecie ma niewiele wspólnego z silnikiem krokowym :mrgreen: ale jakiś burak tak to nazwał i cała Polska za nim powtarza.
-
Wielka prosba o prgramy do diagnostyki
A co ty stolarz jesteś? Liczniki w E36 robi się programatorem, a nie jakimś szajsem, no chyba że ktos lubi dać mi zarobić podwójnie to szanuję takich gości.
-
jak poznać tiptronic
To chyba forum BMW, a ty pytasz o skrzynie koncernu VW/Audi
-
ADS interface
Kurde sorry pomyliłem się to nie jest ADS, tak miało być w poprzednim poście
-
Gniazdo USB zamiast zmieniarki
Sprawdźcie czy taki odtwarzacz jak Solisto współpracuje z radiami BMW. Podłączałem do Passata i zachowuje się pięknie.
-
Jak sprawdzic immobilizer
Jak masz rozbieralny kluczyk, to go rozkręć, wyjmij transponder i pokaż debilowi że samochód nie odpala, gorzej z tymi nowszymi kluczami bo trzeba rozklejać.
-
zmieniłen pojstojówki na led i problem !!!!
Można oszukać. Niektóre LKM "B" nie sprawdzają przednich pozycyjnych.
-
Pytanie ??
I takie powinny być auta klasy wyższej. Amen Jak przyjeżdża do mnie E38 z chrupiącym tdsem pod maską to mi sie na wymioty zbiera. 750i na mikserach i śrubach to tragedia. Rozwala przepływomierze, przepustnice, filtry, co tylko chcesz.
-
KIEPSKIE ŚWIATŁA E38
Mi sie nie podobają, i są chamsko-odpustowe jak każde nieoryginalne ringi. To przy wachaczu to jest czujnik ugięcia zawieszenia. Żeby to posprawdzać trzeba mieć tester diagnostyczny do bmw. LWR w starszych E38 potrafi opuścić reflektory nawet z powodu niewykasowanego, a już nie istniejącego, błędu.
-
Czy da się dołożyć poduszkę dla pasażera?
Lub wypalą bez przyczyny. Dokładnie, słyszałem o takim przypadku że w Audi przy mocniejszym hamowaniu gościowi wystrzeliły poduszki z przodu, kierowcy nic sie nie stało (miał zapięte pasy), ale kobieta (pasażerka) miała nie zapięte pasy i poduszka złamała jej kark :jawdrop: Nie życzę nikomu tego ale dużo większe prawdopodobieństwo jest, że po takim montażu coś podobnego może sie zdarzyć. Ktos ci bajek naopowiadał. W którą stronę działa opóźnienie przy hamowaniu, a w którą przy uderzeniu przodem w przeszkodę? Chyba w przeciwną niz przy hamowaniu, albo ja się nie znam na kinetyce. Bez powodu nikt nie maluje wielkich strzałek na sensorach airbag z napisem "DO PRZODU" Owszem zdarzają sie wypadki, ale nie przy hamowaniu :D
-
KLUCZYK - DOROBIENIE ?
Mogę ci wymienić gumki, zablokować, odblokować, dodać, wywalić klucze, potłuć EWS młotkiem, co tylko chcesz... Nie dorabiam jedynie kluczy mechanicznie.
-
i [wszystkie inne] Diagnoza - na ile skuteczna?
Kiedyś diagnozowałem A8 2,5TDI. W dniu zakupu było ok. Za tydzień zatarła sie turbina, chociaż tydzień wczesniej wirnik obracał się lekko i nie miał luzów.
-
KIEPSKIE ŚWIATŁA E38
nie dosyć że z błędami to jeszcze pisze bzdury a co ma swiecic jak wyrzucisz soczewke???? role odbysnika ma pelnic niby co???? Następne bzdury. :D Soczewka nie pełni rozli odbłyśnika tylko kształtuje wiązkę światła. Kupcie sobie po reflektorze świateł mijania od E32 rokręćcie i zobaczcie jak to działa. Trzeba było uczyć się fizyki jak był na to czas.
-
Imobilajzer
Można programować. Problem z EWS jest dosć złożony, a transpondery w kluczyku są ostatnią rzeczą która się psuje.
-
KIEPSKIE ŚWIATŁA E38
A czy zastanowiłes się co piszesz? :mrgreen:
-
Czy da się dołożyć poduszkę dla pasażera?
Musisz zmienić sterownik i dorobić instalację, poza tym deska inna.
-
Przypadek 1 na milion? Wadliwa świeca?
Miałem przypadki ze wystrzeliwały całe izolatory. W najgorszym wypadku remont kapitalny albo nowy silnik , zalezy czy porysowało gładzie, czy pod zaworek sie dostała franca. Sprawa wielce nieprzyjemna.
-
jak sprawdzic ile mam sond (kat)
Nie będzie ciszej. Bedzie jeszcze taki metaliczny szum. Sondy za katem są w autach benzynowych po 2001 kiedy to weszło obowiązkowo OBD2. 2 sondy są w fałkach, ale nie służą do kontroli pracy kata tylko do regulacji mieszanki w prawym i lewym bloku cylindrów oddzielnie(niem. stereolambdaregelung)
-
KIEPSKIE ŚWIATŁA E38
Jeśli masz nowe palniki, to znaczy że winę pionoszą reflektory i radziłbym ci je rozebrac co pozwoli na ocenę stanu odbłyśników. Widzisz w Volvie miałeś pewno reflektory wykonane w technice wielozwierciadlanej, a ty masz soczewki. Soczewka nie oślepia , bo ma małą powierzchnię i zapewnia doskonałą granicę odcięcia, ale ma też i wady, do których należą straty światła i zmiana barwy, działa trochę jak pryzmat.
-
ABS I ASC - nie działa od czego zacząć ???
Bo stare ABSy nie mają diagnozy. Miernik, oscyloskop i do roboty.
-
gasnie zarowka od siwatla mijania tylnej lampy
Światła mijania to masz z przodu :duh: Szukaj na stykach, możesz wymienic samą żarówkę, bo czasem zdarzają się wadliwe. Ja bym obstawiał coś w lampie, No ale jak cię próbówka parzy w dłonie to nikt nie jest wróżką żeby naprawić auto na odleglość.
-
ADS interface
To jest interface ADS :cry: o czym dowiedziałem się po rozebraniu.
-
Nigdy nie zmieniajcie licznika (mój mały dramat)
To nie mogli ci od razu przebiegu zrobić?
-
Sprężyny od E34
Dzięki. Będę kombinował.