Treść opublikowana przez raz3rek
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Ja jeździłem prawie rok z błędem w VTG o zużyciu oleju. Nic się nie dzieje bo to deadline informacja dla serwisu, że olej trzeba wymienić. Jak ktoś wymieniał a tego nie resetowal to w końcu się wyświetli. A co do kalibracji to pytałem RBT Tuning i nie zalecają jeśli nie wymieniałeś żadnych części typu sprzęgło, nastawnik itd. Trzeba w ISTA kilka razy spróbować bo nie chciało przyjąć za pierwszym razem.
-
Ciśnienie oleju silnikowego w BMW E90 318i 143km 2008r.
Próbowałeś zmienić olej na taki z wyższą lepkością? Na przykład 5W40?
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Tak profil a nie bieżnik. Z tego co patrzyłem przód od F30 wchodzi jak oryginalnie (8J - ET36) a na tyle można się nawet pokusić o dystans przy 8,5J i ET47. Zresztą o wiele lepiej to wygląda nie mówiąc o komforcie.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zależy jaka to temperatura "wysoka" bo miałem przypadek, że regeneracja była aktywna, warunki spełnione a spaliny ledwo 350*. Po 30 minutach poziom sadzy nie zmalał i non stop widniała regeneracja zaplanowana. A jak już udało się wymusić to zakończyło proces na dystansie 5km. Co się dalej działo nie mam pojęcia bo gość jeździ i się nie przejmuje. Tyle, że ma pierwszy wypust N47 z 2007 roku.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
A zakładając o 5% wyższy bieżnik od przewidzianego może coś się stać oprócz przekłamania licznika? Mam na myśli koła od F30 czyli 225/40R19 i 255/35R19.
-
BMW e90 wymiana konwertera czy remont skrzyni ?
Można spróbować uszczelnić na nowo mechatronikę skrzyni, wymienić akumulatory ciśnienia i tulejki łączące ją ze skrzynią. Do tego nowy olej i miska. Cenowo wychodzi około 1500zł bez robocizny. Jak budżet pozwoli to i komplet elektrozaworów (+1300zł). U mnie się poprawiło ale zaworków nie ruszałem tylko je wyczyściłem zmywaczem. Wiesz może czy olej był kiedykolwiek wymieniany? Może wystarczyć sam serwis olejowy ale przy tym przebiegu nie ma co liczyć na cud.
-
Klapki w kolektorze
Kupiłem kolektor regenerowany wzmocniony tzn. klapy są aluminiowe, oś ze stali nierdzewnej i całość łożyskowania w kilku miejscach mosiężnymi tulejami. Dodatkowo dźwignia od silniczka jest metalowa więc zapomniałem o kolektorze i klapach. To nie M47 że każda była osobno i mogły wpaść do cylindra. W nowszym prędzej się zablokują w pozycji zamkniętej i wyrzuca błąd lub pęknie oś i nie będą działały w ogóle. Moje były luźne na ośce i wszystko latało jak chciało. Z różnic jakie zauważyłem po wymianie to skrzynia niżej schodzi z obrotów zanim wrzuci niższy bieg i jadąc na tempomacie przy podjeździe pod górkę trzyma 6 bieg kiedy wcześniej na tej samej trasie i ustawionej prędkości wrzucała 5. Znikło również sporadyczne falowanie obrotów przy 1200-1400obr. Stary kolektor musiałem oddać ale jako że masz uszkodzony to doliczyć trzeba kaucję.
-
Geometria kół xDrive
Byłem na sprawdzeniu geometrii kół. Nie wyszło jakoś tragicznie ale każde koło trzeba poprawić. Zawieszenie przy 4x4 jest z tyłu względnie identyczne jak przy RWD ale ustawienie już niekoniecznie. Tak przynajmniej wynika z danych bmwTIS. Problem w tym, że na liście urządzenia do badania 3D nie ma wyszczególnionej opcji 320xd czy jakiejkolwiek xd. No i wydruk z prawidłowymi kątami pokrywa się z tabelą w TIS dla RWD. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Muszę się umówić w tym tygodniu i nie wiem czy jechać do innego warsztatu, żeby sprawdzili na swojej maszynie czy rzeczywiście nie ma to znaczenia i dla xDrive tył ustawiany jest identycznie?
-
318d n47 błąd 4b90
Tak 143KM ma elektromagnetyczne ale piezo również już regenerują.
-
Filtry, olej i termostaty do 320d
Tak klocki zawsze komplet jest na jedną oś. Szukaj pod tym numerem to będą pasować. BMW 34116771868
-
Filtry, olej i termostaty do 320d
Główny oryginalny BMW taki sam dostaniesz w ASO. Od EGR jest OEM zeszlifowane logo i numer.
-
Filtry, olej i termostaty do 320d
Według TIS do M47T2 wchodzi 5,5L przy wymianie. To zamów sobie 5+1L Shell Helix Ultra AM-L 5W30, wyjdzie około 180zł + te filtry które Ci podałem. Filtr oleju z Mahle ma dodatkowe dwa oringi których Mann chyba nie dodaje do zestawu. Olej weź od jednego gościa, filtry poszukaj u kogo innego i już. Trzeba trochę pokombinować żeby przyoszczędzić.
-
Filtry, olej i termostaty do 320d
W 5 minut znalazłem to samo w identycznej cenie tylko, że markowe porządne filtry + jeden z lepszych olejów w tej cenie. Gościa nie reklamuję ale warto czasem chwilę poszukać a nie brać gotowych zestawów.
-
Filtry, olej i termostaty do 320d
Tak są dostępne, ostatnio kupowałem koledze i tutaj był najtańszy. Główny najpewniejszy oryginał bo w pudełku Mahle przychodzi często nie wiadomo co. Przykładowa aukcja https://allegro.pl/oferta/oe-termostat-bmw-5-e60-e61-520d-525d-530d-egr-6727660603 Co do reszty to szukaj od jednego gościa co będzie najtańsze. Knecht OX368D1 Knecht KL579D Knecht LX823 Knecht LAK248 / Filtron K1169A - tutaj wybieram Filtrona bo jest tańszy i wolę wymienić częściej niż jeździć cały rok na starym.
-
Wtryski N43B20 318i 143
Ja dużo rzeczy brałem od Mautoczęści z Legionowa. Zapytaj o cenę i czy uda się jakąś promocję zrobić. Przy 4 sztukach może się udać.
-
Czym jest zbiornik z symbolem kłódki na podszybiu
Skrzynka jest szczelnie zamknięta. Jeśli nie ma potrzeby to nie otwieraj bo źle założysz pokrywkę i wleje się do środka woda.
-
E91 320D Pitu
Jakie poduszki założyłeś i dużo pracy przy zmianie licznika?
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Z ciekawości ma ktoś zdjęcie naklejki z rozmiarem od M3? Z przodu chyba powinno być 245/35 co daje dużą różnicę w wysokości profilu. A co z tyłem?
-
Czym jest zbiornik z symbolem kłódki na podszybiu
Tam znajduje się sterownik silnika.
-
Kolektor ssący N47
Akcja dotyczy samej chłodnicy spalin więc kolektor tak czy tak musisz wymienić we własnym zakresie. https://www.bmw.pl/pl/footer/quick-link/bmw-vehicle-recalls.html
-
Kolektor ssący N47
W N47S działo się tak przez uszkodzoną chłodnicę spalin. Tego również dotyczyła akcja serwisowa. Klapa kierująca przepływem blokowała się w pozycji otwartej i gorące spaliny szły bypassem do plastikowego kolektora. Sprawdź cięgno, gruszkę, przewody podciśnienia jak i samą chłodnicę. Bo w najgorszym przypadku auto pójdzie z dymem.
-
Kolektor ssący N47
Te otwory wyglądają jak wypalone? Nie powinno ich tam być. A klapa gasząca chyba walnięta.
-
Termostat skrzyni biegów 6HP
Przeglądając YouTube natrafiłem na film z usprawnieniem czy nawet naprawą układu chłodzenia. A chodzi o niedogrzewający się silnik przy ASB. Link do filmu https://youtu.be/UTGIHcdkG7U. Wstawiamy pomiędzy chłodnicę skrzyni a obieg wody zastępczy termostat - prosta rurka z temperaturą otwarcia 80*C. I w ten sposób zamiast zmieniać cały wymiennik ciepła poświęcamy jedynie kawałek węża. Sam termostat do wymiennika jest niedostępny a w dodatku można go całkowicie wyrzucić zostawiając tylko TH5. Przeglądając schematy układów chłodzenia w dieslach zauważyłem, że są one bardzo zbliżone i w przypadku N47 również podobny przewód wody występuje. Chodzi o nr. 5 który przy obecnych jesiennych temperaturach jest cały czas zimny. Temperatura skrzyni po 20km jazdy wynosi ledwo 40*C i podobnie jak w tej E65 silnik od 70* grzeje się bardzo powoli. Myślicie, że się to sprawdzi na dłuższą metę?
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Ktoś jeździ w zimie na 225/45 R17? Chciałem kupić Continental TS870 ale zastanawiam się czy warto wziąć opony wzmaciane XL. Bo naklejka na progu wskazuje 91H lub 94VXL. Obie są dostępne, różnica w cenie niewielka tylko czy jest sens dopłacić?
-
Drżenie pod maską
Ale trzęsie się obudowa filtra czy przewód powietrza? Ten do turbo powinien być przykręcony do uchwytu od strony sprężarki. Dodatkowo plastikowe łączenia uszczelniłem taśmą do wiązek elektrycznych. Cały dolot jest 4 częściowy i każdy element musi być dobrze osadzony.