Treść opublikowana przez gtAreckilt
-
Światła pozycyjne - zatrzymany dowód rejestracyjny.
Wiadro pod górkę :mrgreen:
-
Bmw e60 535d 2008r problem po płukance silnika
Nie wierzę :shock: To chyba jakaś prowokacja :duh:
-
Nie działa radio i cykanie kierunków
Też przerabiałem ten temat. Taśma w kierownicy miała zwarcie pomiędzy liniami I-Busa i sterowania tempomatem. Pół samochodu oszalało. :mrgreen: Stąd była moja rada.
-
Nie działa radio i cykanie kierunków
Stąd moje pytanie o konfigurację. Kaseciak nie tu nic do rzeczy. Może byc nawet w navi Professional. Chyba, że proste radio nazywasz "kaseciakiem"? I skąd brak ostrzeżenia o włączonych światłach po otwarciu drzwi, brak poprawnej sygnalizacji kierunkowskazów? Ostawianie jest przy ruletce, diagnostyka polega na podłączeniu do diagnostyki komputerowej, przeanalizowaniu objawów i błędów. Nie zawsze wszystko jest jednoznaczne... To nie Poldolot :mrgreen:
-
Nie działa radio i cykanie kierunków
To źle Tobie się wydaje. Zakłócenia komunikacji na I-Bus może owocować takimi jajami, o jakich się nię śniło najmądrzejszym "fizjologom" :mrgreen: Jeżeli komponenty audio/navi/TV umieszczone w bagażniku, a przed sobą masz tylko wyświetlacz, to tak może, jak najbardziej, być. Komunikacja pomiędzy tymi modułami idzie po I-Bus. LCM, IKE, MFL, itp tez są na tej szynie. Jest to czasami spotykane w BMW. Miałem kilka takich przypadków, nawet u siebie. Samochód po prostu wariuje. :duh: Dobrym narzędziem do diagnostyki I-Bus jest NavCoder.
-
Nie działa radio i cykanie kierunków
Napisz, jaką masz konfigurację audio, ew. navi. Wygląda to na problemy z komunikacją na szynie I-BUS pomiędzy modułami. Jakieś zwarcie, bądź przerwa I-BUS'a.
-
TYPOWE USTERKI I NAPRAWY TRAPIĄCE NASZE E-39
U mnie też tak się dzieje.
-
E39 dziwne hałasy przy podnoszeniu-opuszczaniu kierownicy
Też mnie wkurza to skrzypienie. Zwalczam to przestawiając góra-dół w kilku położeniach poziomych. Na jakiś czas jest spokój. Może ktoś wie, jak dostać się do tego mechanizmu i co tam przesmarować? Ja mam pamięć ustawień fotel, kierownica, lusterka i każde wyłączenie zapłonu kończy się wędrującą do góry kierownicą, włączenie zapłonu, to kierownica w dół. To skrzypienie na prawdę jest irytujące.
-
promien swiatla lampy xenon lift
Mi się wydaje, że świecą jak kontynentalne skręcone na wyspę. Pomychraj wajchą do przestawiania przesłony, może pomoże :D
-
e39 Wiatrak klimatyzacji 3 pinowy - bład INPA
Niestety, ale za pomocą palca i węchu diagnostyka takich układów nie jest możliwa. Skąd znaleźć leszcza, który udostępni swój samochód do druciarskich testów? A jak coś pójdzie nie tak?
-
promien swiatla lampy xenon lift
Si, Shadow. Jak optyka jest oki, to DOKŁADNIE tak wygląda. Jak jest coś pogmerane, to nie będzie tak dokładnie.
-
e39 Wiatrak klimatyzacji 3 pinowy - bład INPA
Kombinacje alpejskie. Na przewodach prądowych sprawdzić poważną żarówą wydajność prądową układu zasilania, a pomiedzy masą i linią sterującą zaobserwować za pomocą oscyloskopu prostokątny sygnał sterujący prędkością obrotową wentylatora. Trochę kombinacji, bo sygnał sterujący najlepiej jest mierzyć, gdy jest podłączony do układu sterowania wiatraka. Najlepiej użyć dwóch kombinacji, z otwartym obwodem sterowania i zamkniętym. Może rozpieprzony moduł wiatraka zwiera ten sygnał. To będzie widać przy pomiarach. Dwa grube przewody, masa jest brązowa, to zasilanie. Cieńki, to sterowanie.
-
e39 Wiatrak klimatyzacji 3 pinowy - bład INPA
Wiatrak 3-pinowy nie jest zależny od wersji silnikowej. Tylko od daty produkcji. Najlepiej użyc INPA i sprawdzić, czy wymuszenie startu wiatraka z poziomu INPA, wystartuje go na kilkanaście sekund. Jeden z przewodów czasami ulega przetarciu i korozji, przez śmigło, taka wada, ale to widać, zaraz na zewnątrz, po spojrzeniu na kanał kablowy przewodów za wiatrakiem. I jest to za kostką połączeniową.
-
BMW 530d Touring 2001r
Z fabryki wyszedł bez oznaczenia modelu, ktoś to później dokleił. A, płetwa z jakimś badziewnym LEDem, to już inwencja poprzednika. Jakiś wiejski tunning. Nie było płetewki w E39.
-
promien swiatla lampy xenon lift
Jo, Shadow. Niech hajpa stanie przed ścianą, zaświeci i otworzy przeźroczyste koreczki ze skrzydełkami. Tam jest taka metalowa wajcha. Ma popatrzyc, jak obraz światła się zmieni, przy mychraniu dźwignią lewo-prawo i wszystko wyjdzie, a mam nadzieję, że zostanie skorygowane. Oczywiście, światła mijania.
-
kluczyk brak reakcji na odpalenie e39 530d
Może zagubiona pestka immobilizera w czasie manewrów w bebechach kluczyka :?:
-
Zwarcie e39, moduł komfortu dla ambitnych
Jak długo masz ten samochód? Czy nie jest to przypadkiem topielec? Za dużo cudów/wianków i jeszcze te odpalone poduchy :cry2: Niestety, czeka na Ciebie dobry warsztat z dobrymi kumaczami. Pomagałem kiedyś zaprzyjaźnionym ASO BMW w reanimacji E39 530d, któremu jakiś zbir wybił przednią szybę i autko postało sobie trochę na deszczu. 2500km przebiegu, a koszmar. Nic nie działało. Robota na dwa bite dni. Z zawodu jestem elektronikiem-automatykiem, pracuję tam, gdzie wody jest sporo (platformy wiertnicze) i wiem, jak woda może nabroić. Osuszenie modułów nie zadziała na długo. Byle jaka wilgoć atakująca skorodowane elektrochemicznie połączenia elektryczne spowoduje nawrót kłopotów. Odłącz baterię do czasu rozpoczęcia naprawy, bo tylko pogłębisz spustoszenia.
-
Falowanie obrotów E39
Czujnik położenia wałka rozrządu od strony wydechu.
-
[E39] W menu nie wyświetla opcji nawigacji
Uwalony czytnik/procesor nawigacji. Obraz na wyświetlaczu jest generowany przez tuner TV, zamiast przez nawigację, taki tryb awaryjny. Prawdopodobnie masz brzydki krój czcionek na wyświetlaczu. Trza się udać do odpowiedzialnego magika, bądź zanabyć czytnik, po roczniku wychodzi, że masz model MK4 (DVD). Jeżeli masz możliwość podmianki czytnika, to upewnij się na stówę, różne rzeczy mogą się dziać, o których się nawet "fizjologom" nie śniło. :D
-
e39 523 problem z podswietleniem
Przykre, ale trzeba skorzystać z pomocy fachowca. To nie F125 z kilkoma bezpiecznikami i chudzieńką wiązką, z zaplonem na przerywaczu.
-
e39 523 problem z podswietleniem
Miernik za 20 zetów w łapkę, WDS i heja na przód! Podawanie napięcia, nawet przez bezpiecznik, to niezbyt dobry pomysł. Można coś uwalić, nawet małym prądem, podając omyłkowo na niewłaściwy obwód.
-
Jakie sa najlepsze zamieniki - tarcze hamulcowe!!! BMW 530
- Jakie sa najlepsze zamieniki - tarcze hamulcowe!!! BMW 530
Nawiercanie/nacinanie tarcz hamulcowych wspomaga odprowadzanie gazów uwalniających się z rozgrzanych klocków hamulcowych przy ostrym hamowaniu . Zjawisko to powoduje "smarowanie" i efektywość hamowania maleje. Mi się zdarzało zhamować z 250 do 0 na autobahnie, gdy za zakrętem lub mostem był koras. Przy tych prędkościach wszystko dzieje się bardzo szybko. Nie były to hamowania awaryjne, ale przekształcić energie kinetyczną w ciepełko przy tych prędkościach, to niezłe wyzwanie dla układu hamulcowego. :D Może ktoś napisze, że jeżdże jak szalony, ale dla spokojnych jest 520d. :mrgreen:- Odblokowanie M3 / pierwszy przegląd
Prawdopodobnie zdjęte ograniczenie do 250 km/h, czyli tzw kaganiec.- Od czego jest ta wtyczka? M62TU
Poczekaj, aż bedzie cieplej. Wiatrak można ruszyc INPA, żeby zobaczyc, czy będzie chodzić. Klima musi być sprawna i włączona, żeby wiatrak ruszył sam z siebie w upalne dni. Logo, że kabelek sterujący ma być podłączony. - Jakie sa najlepsze zamieniki - tarcze hamulcowe!!! BMW 530
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.