Treść opublikowana przez gtAreckilt
-
[e34] 524td awaryjne otwarcie auta
Pracuj, kominuj, badz uparty. Inaczej lewarek i awaryjne podlaczenie sie pod rozrusznik z faza. Przezylem to juz kilka razy, po rozladowania aku po moich dwumiesiecznych wyjazdach. Kiedys walczylem z tym ze cztery godziny...
-
[e34] 524td awaryjne otwarcie auta
Trzeba pobawic sie z drzwiami pasazera, odciagajac klamke i kombinujac z kluczykiem. Czasami trzeba sie biedzic ze dwa kwadranse :( Drzwi w E34 sa blokowane dodatkowym ryglem ("dead lock") po przekreceniu kluczyka do poziomu, moze tu tkwi problem?
-
(E39) Mój mały potworek :D 540i
Taka jazda, to perwersja. Mam wtedy tylko 11,4 L/100km. Oczy sie zamykaja...
-
Jak wystylizowac 5ke zeby nie bylo wiejskiego powiewu
Kochaj to, co masz! Zobacz po VIN'ie, jak bylo po fabryce i to utrzymuj. P.S. Ja mam niewiele plastiku wewntarz. moze dlatego sie tak madruje. Wszystko w skorze i alcantarze. 06LB i Carbon Schwarz (416).
-
Slaby hamulec reczny w 523i
To jest tarczo-beben. Bolaczka E39. Cos niewiele wiecej od 10 centymetrow srednicy bebna. U mnie tez nie hamuje na niewielkiej pochylosci.
-
Jak wystylizowac 5ke zeby nie bylo wiejskiego powiewu
Moje zdanie? Nie robic nic! Ma byc, tak jak wyfrunelo z fabryki. To nie wieswagen!!! Dbaj o utrzymanie wygladu, nic wiecej! Koni nie przybedzie od spojlerow, dupereli itp...
-
Ile tysięcy km mają nasze beemki ??
Facet, 186/75 rocznik koniec 1958, modelowy 1959, przebieg 54 lata :mrgreen: Jeszcze dziala poprawnie, wizyty w ASO, to przeglady okresowe :D Plyny wprowadzane regularnie, zuzywa paczke fajek dziennie.
-
wyciek oleju bmw uszkodzenie silnika
Wyrazy wspolczucia - silnik "kaput" :cry: Chyba tloki juz lataja w cylindrach. Koniec gladzi i pierscieni. Sprawdz kompreche. Silnik "ustal". bo prawdopobnie sie zatarl, teraz kreci na zimno, ale z powodu braku kompresji nie ma sily pracowac. Kto kupuje jakies lewe filtry :duh: Wydatek nieduzy, ale jaki wazny...
-
[E39] Touring Felgi na lato
To, na czym jezdzimy, tez ulega modzie :mrgreen: Ale, jaka linia... Detailing nie jest niczym zlym :lol: Co? Sporty i klubowe byly lepsze? Ja pamietam jeszcze wawele, tylko mialem za malo latek, zeby pociagac, i to, i tamto :mrgreen:
-
wyciek oleju bmw uszkodzenie silnika
Ochhh! Witajcie Adadus. Zasiegnij opinii mechanika temperatury. Prawde Ci powie. Nareszcie jakis fajny temat, a nie jaki olej, faluja obroty i inne bzdety. Sila wyzsza niech nie zamyka tego watku. Bedzie jazda na maxa! Nie. Wlasciciel :duh: Chyba uchem :mrgreen: Zle sie dzieje, jak olej wylata...
-
Jak dezaktywowac telefon poliftowe e39
Wlasnie do telefonu.
-
wybor prostownika aku 95Ah 800A
ak105 ma bardzo duzo racji. Patenty na ladowanie podlaczonego do samochodu akumulatora za pomoca prymitywych patentow typu transformator + dioda / mostek prostowniczy, byly dobre w epoce poldzera, malucha i golfa lupanego. Dla samochodu wypelnionego modulami opartymi na mikroprocesorach i zawierajacych pamieci, adekwatna jest tylko automatyczna, sterowana elektronicznie ladowarka. Co prawda, sa zabezpieczenia nadnapieciowe i przeciwko krotkim impulsom wysokiego napiecia, ale i tak skoki napiecia moga niezle namieszac. Po za tym, jezeli na transformatorowej ladowarce ustawione bedzie napiecie 15V, to poczatek ladowania bedzie duzym pradem, ale w miare wzrostu napiecia prad ladowania bedzie malec i akumulator bedzie ladowac sie w nieskonczonosc. Prymitywne ladowarki powinny byc z mozliwoscia regulaci pradu ladowania i lepiej to robic ze zdjetymi klemami oraz dogladac procesu ladowania (pomiar napiecia), zeby nie zrobic z aku beczki. Widzialem juz takie spuchniete okazy przy uszkodzeniu regulatora napiecia alternatora. Sam uzywam automatycznego Telwin'a 18A, ktory jest caly czas podlaczony w czasie zimowania samochodu i kiedy na miesiac wybywam do arbeitu. Tani nie byl, ale to wyzsza polka, ma nawet wentylator chlodzacy. Jest lekki i niewielki, nazwijmy to: "jednoreczny" :lol: P.S. ak105 - z tymi odpowietrznikami to masz absolutna racje! :cool2: Kazdy kladzie na to lache, a pozniej smrod w bagazniku i paskudne wykwity na blachach... :( Ten Bosch C3 wyglada sympatycznie, ino pradzik ladowania tyci, tylko niecale 4A, ale cena do zaakceptowania. Ladne i solidne wykonanie.
-
Bixenony w E39 , jak to zrobić?
Zarowki przy DRL sa zasilane impulsowo, stad brzeczenie. Trzeba zastosowac patent z dioda i kondensatorem elektrolityczym przy sterowaniu przeslon, zeby zlikwidowac ten efekt, czyli podac na przeslony napiecie stale.
-
M3 E90 DKG USA VIN: WBSPM9C52BE202514
gtAreckilt odpowiedział(a) na wujekwaldus temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTez mam taki sam uklad wydechowy. Przejazdzka w tunelu z opuszczonymi szybami, to BAJKA :norty:
-
520i jak włożyć kartę do telefonu
Niby rozmowy w poczatkach Centertela byly horrendalnie drogie, ale dzieki temu, ze uzywany byl zwykly, analogowy FM w pasmie 450-470 MHz, podsluchiwalo sie to latwo. Bylem swiadkiem rozmow trwajacych godziny i to o d. Maryny. Ciekawe, kto za to placil? Ale sie OT porobil... :duh:
-
Ładowanie indukcyjne kluczyka BMW e
Nic ciekawego :cry: Bo to bateria PŁASKA :mrgreen:
-
Żarówka H7 LED zamiast tradycyjnej H7
Nie emituja ciepla? To po kiego grzyba sa wyposazone w radiatory? http://moto.allegro.pl/ringi-led-marker-10wat-bmw-e39-e53-e65-e66-e60-e61-i2899755276.html Cieplo tez powstaje, szczegolnie w bardzo punktowych LEDach i te przesadzone z moca LEDy nie zyja dlugo. Zabojcze jest cieplo, kore moze zniszczyc strukture polprzwednikowa. Te banany, jak pisalem wyzej, nadaja sie co najwyzej do WT, swiecic na pewno beda kiepsko, bo nie sa puktowymi zrodlami swiatla.
-
x3 3,0d Kościerzyna WBAPD51040WD61386
gtAreckilt odpowiedział(a) na robertgrom3 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJakby ktos byl powaznie zainteresowany, moge obejrzec. Mieszkam o rzut beretem od Kalisk. Mam diagnostyke komputerowa i moge zrobic skany dokumentow, o ile handlarz sie zgodzi. Osobiscie go nie znam.
-
e39 jaki układ w kluczyku (urwałem scalaczka)
Trzeba tylko zakodowac pilota... Cos sobie Zdunek duzo winszuje. We Focie w Gdyni taka przyjemnosc, jak dobrze pamietam, kosztowala okolo 650 zetow.
-
E39 Problem z doborem żarówek..
Mi tez sie wydaje, ze w E34 na H1 swiecilo lepiej :( Bylo to ponad 10 lat temu, moze oczki moje byly lepsze :norty: Po zmianie, roznica byla. Na lepiej, ale tearz jakby gorzej. Ale w porownaniu z Jeepem, duzo lepiej :!:
-
E39 Problem z doborem żarówek..
No coz... Jak cos jedzie z przeciwka, zawsze jest gorzej... Cudow nie ma :( Kazdy widzi gorzej... Po nicku widze, ze nie jestes doswiadczonym kierowca. Czy oprawka palnika nie latala luzem? Moze polamane regulatory? A moze ustawienie swiatel? To mozna sprawdzic na stacji diagnostycznej. Za pare groszy. Stan tez przed sciana, z wylazczonymi swiatlami i po ponowym uruchomieniu silnika i wlaczeniu kseneowow, powinien obraz swiatla pojsc w dol i wrocic na gore w dwoch skokach.
-
E39 Problem z doborem żarówek..
:cool2: :cool2: W ASO, zlodzieje winszuja sobie, chyba, 620 zetow. Ten "silikon", to chyba nie prawdziwy silikon, tylko jakis smar, ktory to wszystko skutecznie zakleil.
-
E39 Problem z doborem żarówek..
step by step: 1. removeelectric connection from back of bulb by turning approx 1/4 turn anti-clockwise 2. pull of rubber grommet, tis quite flexible and needs quite a tug to come off 3. you will now see back of bulb with a black holder, turn the holder anti-clockwise approx 1/4 turn and the bulb and holder will come off. ensure you apply pressure to the bulb to hold it in place or it will fall. 4.carefully pull back holder (ensuring you hold onto the bulb casing) and removefrom car. 5. Now look at the hole where bulb goes and at the top is a little tab with 2 smaller tabs either side. the new bulb must line up with these. 6. insert new bulb, lining up with the tabs. hold in placewith one finger whilst putting the holder overthe back of the connector. dont let the bulb loose or it will move from the tabs. 7. the holder also has an indented part which must line up with a tab on the exterior of the bulb housing. aslong as you keep this indentation to the bottom, when the holder clicks overthe bulb, it will fall into place. 8. turn 1/4 turn clockwise to tighten, replace grommet and reconnect wiring. Uzyj tlumacza, jezeli nie ogarniasz tego jezyka :norty: Krotko, czarny pierscien 1/4 obrotu w lewo. Docisnij zarowke, aby ja utrzymac na miejscu, inaczej "kiszewa", wypadnie :nienie: Ale to. jak robisz w autku.
-
E39 Problem z doborem żarówek..
Tez dlugo walczylem, ale bylo to kilka lat temu i nie pamietam dokladnie co i jak. Moze ktos inny? Skup sie na tym zewnetrznym, plaskim pierscieniu. Dalem rade, to i Ty dasz...
-
E39 Problem z doborem żarówek..
Obrocic czarny, plastikowy pierscien. Ciezko chodzi, cholerstwo :( Nie pamietam, jakie zatrzaski i w ktora strone :oops: Widzisz? Szybko poszlo z lampa :cool2: