Treść opublikowana przez gtAreckilt
-
[5xx] spuszczenie powietrza z nivo poprzez INPA
Może głupia rada, ale jeżeli garażujesz, podłóż kobyłki. Instynkt mi podpowiada,że miechy mogą się odkształcić i szlag je trafi.
-
[e39] schemat "nierozbieralnego" kluczyka po lifcie
Tylko nie za głęboko, z wyczuciem, bo będzie tragedia, masakra wnętrzności.
-
Uchwyt na napoje ?
Czyli się potwierdza, wyjątkowy szajs. :duh: Ja mam uchwyty z tyłu, ale jeżdże na ogół samotnie, pasażerowie... dopowiedzcie sobie sami :mrgreen: :nienie: Uprzedzam, ostatni mandat płaciłem z pięć lat temu :nienie: Czujność w trasie i jest gdzie tu na Kaszubach ostro pojeżdzić. Sorki za offtop... :lol:
-
Uchwyt na napoje ?
Eeee tam... Dajcie sobie siana z tymi uchwytami. W E39 to jest porażka. Przednie nie trzymają puchy z pełnym piwskiem, jak deptałem gaz, to pucha się przewracała, musiałem przytrzymywać, a z tyłu ładujący się pasażery łamią tą delikatną konstrukcję nogami, gdy ktoś to pozostawi otwarte. Reasumując, najlepsza jest zaślepka, ale nie wiem, czy takowa istnieje.
-
Nawigacja w E39 - kilka pytań
Oj, coś Ci się popierduchało..., Macieju... MK1 i MK2, to mały wyświetlacz. MK3 i MK4, to duży.
-
Potrzebny interfejs do przeprogramowania MK4
Jeśli chodzi o przejściówki USB - COM, to może to nie zadziałać z powodu innej prędkości wymiany danych, niż typowe dla specyfikacji COM portu. Nie bawiłem się z tym, mój dedykowany do diagnostyki lapek ma generic COM i nigdy nie było konieczności używnia kowersji. Jest na pewno rozwiązanie tego zadania poprzez użycie drogich przejściówek na chipsecie FT, te tanie chinole mają w środku PL, i to nie zawsze zgodny ze specyfikacją.
-
Potrzebny interfejs do przeprogramowania MK4
To jest wtyczka do zmieniarki CD. Jak najbardziej można tam podłączyć interfejs NavCodera. Kabelki: Brązowy to minus i masa Czerwony to plus i zasilanie Czerwono żółty to szyna danych I-Bus Poszukaj w necie schematu interfejsa. Jest prościuteńki, każdy obeznany z lutownicą zrobi to w pół godziny, metodą na "pająka". Koszt - to może z pięć złotych :D Dychy nie przekroczy, a każdy praktykujący elektronik ma do tego graty w szufladzie.
-
E39 aktywacja funkcji komfort Tuning
Można spróbować wdług opisu: viewtopic.php?f=15&t=163042 W przypadku braku fabrycznego alarmu nie będzie pikać, bo nie ma czym. :D Jednak chyba może zamrygać kierunkami.
-
Panel Business Radio czujnik /dioda ?
W czasie jasnego dnia zasłoń ten czujnik palcem. Powinna spaść jasność wyświetlacza. Będzie to świadczyć, że ten cymes daiała. Tylko odczekaj chwilkę, bo nie działa to natychmiastowo.
-
[E39] 523i biała wtyczka przy prawym tylnim kole
Syrenka alarmu.
-
E39 528 jak nazywa sie migacz w WDS
Turn lights.
-
e39 czujnik temperatury ori czy zamiennik
Ten z allegrosza wyglada jak oryginal. Ale czy jest? I ta smieszna cena? Moze jakis spad od producenta czesci dla BMW?
-
samochód nie odpala na xenonach 530d
Racja :cool2: 200 - 250 zetow za D2S Philipsa 4300K.
-
BMW E90 320d WBAVC31070PS21712
gtAreckilt odpowiedział(a) na Blade1984 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBrak miejsca? Przeciez samochod, to nie sala taneczna. Pilot samolotu komunikacyjnego musi spedzic 6 godzin wmurowany w ciasnym kopkpicie i nic... Moze wygodne siadelko sklania do drzemki, ale nie bojcie sie, leci zawsze trzeci pilot, on nie spi i zawsze jest trzezwy. (auto). Sorry za OT...
-
samochód nie odpala na xenonach 530d
Snieg i mgla, to juz ogolnie tragedia. A imbecyle zakladaja "HIDY" do przeciwmglowych :duh: Kiedys przednie przeciwmglowe swiatelka mialy barwe okreslona jako "zolta - selektywna" Nie bez powodu... :nienie:
-
samochód nie odpala na xenonach 530d
Cena nie bierze sie z kapelusza... Tanio, ale bedzie NIEBIESKO :duh:
-
e39 5xx wspólny zakup oleju do hydrauliki klapy
Proponuje wystawić te niepotrzebne pół litra na allegro. :mrgreen:
-
samochód nie odpala na xenonach 530d
Jaka cena, taka "jakosc". "Nasze zestawy posiadaja filtry przeciwzakloceniowe" :duh:, co widac na zalaczonym obrazku. Pocieszeniem moze byc to, ze swieca do kitu i nie beda utrapieniem dla innych uzytkownikuch drogi. Liczy sie kolorek...
-
samochód nie odpala na xenonach 530d
Chinskie przetwornice generuja zaklocenia do sieci pokladowej. Pewno najpopularniejszy zestaw "zenonow" jest w super cenie, ale jakosc do kitu. Nadaja sie do golfow, lub passatow, czy innych audikow w TDi, dwudziestoletnich, ktore pozniej oslepiaja innych kierowcow.
-
Telewizja w bmw E39 16:9
Samochod nie jest gospodarstwem domowym, ani firma. :mrgreen: Z racji bycia elektronikiem, zaawansowanym w single chip procesorami, mysle o podjeciu sie tematu MPEG4 w BMW, wykorzystujacymi dostepne odbiorniki DVB-T, ale czy ma to sens? Mam TV analog w moim i jakos mi nie brakuje TV...
-
Mocno świecące kierunkowskazy w E90 LCI :D
Moze jakies LEDy o duzej mocy? Dobre 25 wat w LEDach odpowiada 150 watom klasycznej zarowki i nie przekracza obciazalnosci zasilania.
-
[523i] łożysko amortyzatora a wspomaganie
Ten z filmiku ma coś nie tak z obrotomierzem.
-
[523i] łożysko amortyzatora a wspomaganie
Servotronic, to jest TO! Przy szybkich przejazdach zakrętów czuję, kiedy mi szpera zrywa przyczepność, samochód staje się mniej "sztywny", oczywiście DSC w trybie wyłączonym. Zabawa na maxa :D Kontra jest wtedy potrzebna.
-
E39 523i Tempomat, kontrolka poduszki, oil service
Wiem, że to nie wiele wnosi do tematu, ale rzeźba :duh: Poduche wyciąga się odkręcając dwa torxy z przeciwnej strony kierownicy. Trzeba odłączyć akumulator i odczekać z 15 minut. Może jednak jest tam jasiek? Szkoda popełnić sepuku, gdy wystrzeli.
-
[e39, 520i, 2001] Rozkodowujący się kluczyk
Tak. Możliwe też jest, że szlag trafił akumulatorek po głębokim rozładowaniu w wyniku długiego czasu nieużywania. Szkoda, że poliftowe kluczyki nie mają LED'a sygnalizującego aktywność kluczyka. Można sprawdzić, czy cokolwiek wysyła za pomocą skanera dostrojonego do częstotliwości pracy nadajnika kluczyka.