Skocz do zawartości

adam111

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adam111

  1. Szczerze przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony, ale potwierdzam, że działa w F11 LCI 2014. Stopy też działają jak należy. "Halogeny" jako doświetlanie włączają się stopniowo, co wygląda fajne. Jedyny minus to to, że "halogeny" w wersji LEDowej (LCI) kiepsko świecą. Może jak by podnieść napięcie w "FRM > 3060 > U_EFF_CL" to by jaśniej świeciły?
  2. dzięki! brawo plus dla Ciebie;) Kabel był urwany jakiś 1cm od łączenia, ale idzie on do tej wysuwanej części. Wysuwana część już działa (nie pisałem, że nie działa), ale dalej nie działa główne siedzisko. Dalej szukać w tej okolicy? Odpowiem sam sobie, może się komuś przyda. To gdzie zazwyczaj przepala się kabelek powoduje brak grzania zarówno siedziska jak i wysuwanej części. U mnie okazało się, że obwód był przerwany tylko w tym jednym miejscu. Warto zaznaczyć, że jeżeli odepnie się tą wysuwaną część to nie będzie grzała środkowa część siedziska (i to chyba był mój błąd, bo chyba sprawdzałem grzanie z odłączoną wysuwaną częścią). Będą natomiast grzały boczne części siedziska.
  3. To są przedliftowe sporty wsadzone do poliftowego auta. Zdjęcia zresztą zostały wrzucone przez Ciebie tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=288404&start=15#p2847109 Wg. VIN były materiałowe fotele z regulacją podparcia lędźwiowego.
  4. Tym bardziej, że pas na dole po obu stronach jest przypięty do fotela a fotele praktycznie do niczego. ten blachowkręt to chyba najlepszy:) Odnośnie samego ogrzewania, to zobacz czy możesz w ISTA w module JBE aktywować grzanie oraz sprawdź błędy. Może trzeba przekodować IHKA lub/i JBE (zapisz wcześniej stare kodowanie, nie wiadomo co było rzeźbione). Po wciśnięciu przycisku grzania informacja leci po CAN z IHKA do JBE, potem z JBE po LIN do modułu grzania pod fotelem. Potem leci wiadomość zwrotna z modułu grzania przez JBE do IHKA i zapalany jest odpowiednia liczba ledów odnośnie stopnia grzania. Jeżeli nie ma komunikacji JBE z modułem ogrzewania fotela to będzie zapisany błąd. Jeżeli zapalają się LEDy od grzania to komunikacja jest. Sprawdź oporność na matach grzejnych (dwa grube przewody we wtyczkach) od siedziska i od oparcia, powinna być rzędu 2 ohm. Jak od siedziska jest rzędu 10 ohm to jest przepalone. Muszą być LCI, bo mają inny rozstaw. Ale nie wiem czy do F01 LCI i F07 LCI są takie same jak do F10/11 LCI.
  5. amortyzator do wymiany
  6. adam111 odpowiedział(a) na asaledr temat w F10, F11
    f11 520dxdrive 2014 ma elektryczne, 2016 pewnie też.
  7. adam111 odpowiedział(a) na matijas67 temat w F10, F11
    To że lampka się świeci to znaczy, ze 2 przewody z 4 są dobre. A mruga ta lampka? jak nie to bym sprawdził miernikiem czy wszystkie przewody są dobre. Najlepiej utnij kabel USB, wetknij go do AUX (będziesz wiedział dzięki temu czy złącze jest dobre), i zobacz przy combox czy jest połączenie. Albo combox padnięty
  8. adam111 odpowiedział(a) na marcin340 temat w F10, F11
    side view to w zderzaku
  9. adam111 odpowiedział(a) na Rafik47 temat w F10, F11
    tego sie nie da naprawic, ja wymienialem mate 60zl całe poszycie dołu siedziska?
  10. Możesz przeflashować KAFAS2 i wgrać VIN i kody FSC z innego samochodu. To jest za darmo. Dokładna instrukcja jest gdzieś w internecie. Od któregoś i-step już to nie działa (chyba gdzieś koło 2018 roku). luk_byd pisał o tym w drugim poście w tym wątku. Najwidoczniej miałeś tak zrobione, w takim wypadku po wizycie w ASO, kody przestają działać.
  11. a błędy w ISTA?
  12. a możesz napisać coś więcej o tej kalibracji? czy to było dopompowanie kół?:)
  13. Nie, wiem nigdy tego nie wyciągałem, ale bym próbował np. od dołu i z boku, a potem od góry. Zobacz jakie tam są zatrzaski: ew. poszukaj więcej zdjęć części: 7336647
  14. Podeślij VIN i zdjęcie foteli, zobaczymy czy jest co co powinno. Moduł od grzania (mniejszy jak nie ma pamięci) jest pod fotelem.
  15. Teoria mówi, że trzeba wepchnąć coś cienkiego, żeby zwolnić zatrzaski: Również widoczne tutaj:
  16. chodzi Tobie o czujniki na boczkach koło drzwi?
  17. Z zewnątrz wyglądają tak samo. Grzane mają dwie wtyczki więcej w module (dwie wolne od lewej), trzecia jest od wentylacji, czwarta od active seat. Jeżeli były z grzaniem, to obstawiam, że nie elektryczne. Wtedy trzeba będzie kodować JBE. Jak były elektryczne tyle że z grzaniem to powinno działać bez kodowania. Jeżeli będziesz przekładał moduły do tych z grzaniem to trzeba będzie kodować moduły od siedzeń.
  18. No to fotele nie grzeją bo nie mają ogrzewania.
  19. policz ile masz wtyczek wpiętych do tych modułów. Ew. podeślij zdjęcia od strony wtyczek.
  20. podeślij większe zdjęcie, też jakie są tam wtyczki.
  21. ma ktoś może filmik jak odłączyć wtyczkę od czujnika? blokada przy wtyczce mnie pokonała... a nie chce nic połamać.
  22. Popieram. Dodatkowo pytanie jakie masz fotele?
  23. Mi też zaczął znikać, wymieniłem EGR w ramach akcji serwisowej i przestał znikać.
  24. jakieś błędy? najlepiej podepnij się ISTA
  25. adam111 odpowiedział(a) na Hexyo temat w F10, F11
    Może się tak zdarzyć. U mnie jak był problem, to jak zostawiałem na lekko pochyłej drodze (jedna strona była wyżej) to nie opadało. Jak podnosiłem ręcznie ISTA ponad standardowe ustawienie to tez nie opadało. Miałem wrażenie, że jeżeli auto jest zostawione lekko powyżej poziomu na którym standardowo jeździ to nie opada. Można to wytłumaczyć, że poduszka puszcza w zagięciu gumy, a kiedy auto jest lekko uniesione to miejsce zazwyczaj zagięte jest proste i poduszka nie puszcza. Możesz też spróbować posadzić 2 osoby na progu bagażnika, odpalić auto niech się wyrówna, wyłączyć, jak osoby zejdą to tył się trochę podniesie i zostaw tak na noc.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.