Treść opublikowana przez adam111
-
F10 doświetlanie zakrętów halogenami
Szczerze przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony, ale potwierdzam, że działa w F11 LCI 2014. Stopy też działają jak należy. "Halogeny" jako doświetlanie włączają się stopniowo, co wygląda fajne. Jedyny minus to to, że "halogeny" w wersji LEDowej (LCI) kiepsko świecą. Może jak by podnieść napięcie w "FRM > 3060 > U_EFF_CL" to by jaśniej świeciły?
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
dzięki! brawo plus dla Ciebie;) Kabel był urwany jakiś 1cm od łączenia, ale idzie on do tej wysuwanej części. Wysuwana część już działa (nie pisałem, że nie działa), ale dalej nie działa główne siedzisko. Dalej szukać w tej okolicy? Odpowiem sam sobie, może się komuś przyda. To gdzie zazwyczaj przepala się kabelek powoduje brak grzania zarówno siedziska jak i wysuwanej części. U mnie okazało się, że obwód był przerwany tylko w tym jednym miejscu. Warto zaznaczyć, że jeżeli odepnie się tą wysuwaną część to nie będzie grzała środkowa część siedziska (i to chyba był mój błąd, bo chyba sprawdzałem grzanie z odłączoną wysuwaną częścią). Będą natomiast grzały boczne części siedziska.
-
Wymiana foteli ze zwykłych na sport
To są przedliftowe sporty wsadzone do poliftowego auta. Zdjęcia zresztą zostały wrzucone przez Ciebie tutaj: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=288404&start=15#p2847109 Wg. VIN były materiałowe fotele z regulacją podparcia lędźwiowego.
-
F10 dołozenie podgrzewanych foteli
Tym bardziej, że pas na dole po obu stronach jest przypięty do fotela a fotele praktycznie do niczego. ten blachowkręt to chyba najlepszy:) Odnośnie samego ogrzewania, to zobacz czy możesz w ISTA w module JBE aktywować grzanie oraz sprawdź błędy. Może trzeba przekodować IHKA lub/i JBE (zapisz wcześniej stare kodowanie, nie wiadomo co było rzeźbione). Po wciśnięciu przycisku grzania informacja leci po CAN z IHKA do JBE, potem z JBE po LIN do modułu grzania pod fotelem. Potem leci wiadomość zwrotna z modułu grzania przez JBE do IHKA i zapalany jest odpowiednia liczba ledów odnośnie stopnia grzania. Jeżeli nie ma komunikacji JBE z modułem ogrzewania fotela to będzie zapisany błąd. Jeżeli zapalają się LEDy od grzania to komunikacja jest. Sprawdź oporność na matach grzejnych (dwa grube przewody we wtyczkach) od siedziska i od oparcia, powinna być rzędu 2 ohm. Jak od siedziska jest rzędu 10 ohm to jest przepalone. Muszą być LCI, bo mają inny rozstaw. Ale nie wiem czy do F01 LCI i F07 LCI są takie same jak do F10/11 LCI.
-
F10 525D - Klapa bagażnika w której czegoś brakuje
amortyzator do wymiany
-
Jakie mam wspomaganie?
f11 520dxdrive 2014 ma elektryczne, 2016 pewnie też.
-
wejscie usb nie działa
To że lampka się świeci to znaczy, ze 2 przewody z 4 są dobre. A mruga ta lampka? jak nie to bym sprawdził miernikiem czy wszystkie przewody są dobre. Najlepiej utnij kabel USB, wetknij go do AUX (będziesz wiedział dzięki temu czy złącze jest dobre), i zobacz przy combox czy jest połączenie. Albo combox padnięty
-
Valvetronic N55
side view to w zderzaku
-
Maty przednich foteli
tego sie nie da naprawic, ja wymienialem mate 60zl całe poszycie dołu siedziska?
-
Doposażenie w SLI przy wymaganym wyposażeniu.
Możesz przeflashować KAFAS2 i wgrać VIN i kody FSC z innego samochodu. To jest za darmo. Dokładna instrukcja jest gdzieś w internecie. Od któregoś i-step już to nie działa (chyba gdzieś koło 2018 roku). luk_byd pisał o tym w drugim poście w tym wątku. Najwidoczniej miałeś tak zrobione, w takim wypadku po wizycie w ASO, kody przestają działać.
-
[F10] nie odbija kierownica
a błędy w ISTA?
-
Kodowanie kół po zmianie rozmiaru a xdrive
a możesz napisać coś więcej o tej kalibracji? czy to było dopompowanie kół?:)
-
F11 asystent parkowania czujnik
Nie, wiem nigdy tego nie wyciągałem, ale bym próbował np. od dołu i z boku, a potem od góry. Zobacz jakie tam są zatrzaski: ew. poszukaj więcej zdjęć części: 7336647
-
Wymiana foteli ze zwykłych na sport
Podeślij VIN i zdjęcie foteli, zobaczymy czy jest co co powinno. Moduł od grzania (mniejszy jak nie ma pamięci) jest pod fotelem.
-
F11 asystent parkowania czujnik
Teoria mówi, że trzeba wepchnąć coś cienkiego, żeby zwolnić zatrzaski: Również widoczne tutaj:
-
F11 asystent parkowania czujnik
chodzi Tobie o czujniki na boczkach koło drzwi?
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
Z zewnątrz wyglądają tak samo. Grzane mają dwie wtyczki więcej w module (dwie wolne od lewej), trzecia jest od wentylacji, czwarta od active seat. Jeżeli były z grzaniem, to obstawiam, że nie elektryczne. Wtedy trzeba będzie kodować JBE. Jak były elektryczne tyle że z grzaniem to powinno działać bez kodowania. Jeżeli będziesz przekładał moduły do tych z grzaniem to trzeba będzie kodować moduły od siedzeń.
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
No to fotele nie grzeją bo nie mają ogrzewania.
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
policz ile masz wtyczek wpiętych do tych modułów. Ew. podeślij zdjęcia od strony wtyczek.
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
podeślij większe zdjęcie, też jakie są tam wtyczki.
-
Wada fabryczna czujnika paliwa?
ma ktoś może filmik jak odłączyć wtyczkę od czujnika? blokada przy wtyczce mnie pokonała... a nie chce nic połamać.
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
Popieram. Dodatkowo pytanie jakie masz fotele?
-
stopiony kolektor ssący
Mi też zaczął znikać, wymieniłem EGR w ramach akcji serwisowej i przestał znikać.
-
[FXX] naprawa maty grzejnej fotela (komforty)
jakieś błędy? najlepiej podepnij się ISTA
-
Zawieszenie Nivo F11 2013
Może się tak zdarzyć. U mnie jak był problem, to jak zostawiałem na lekko pochyłej drodze (jedna strona była wyżej) to nie opadało. Jak podnosiłem ręcznie ISTA ponad standardowe ustawienie to tez nie opadało. Miałem wrażenie, że jeżeli auto jest zostawione lekko powyżej poziomu na którym standardowo jeździ to nie opada. Można to wytłumaczyć, że poduszka puszcza w zagięciu gumy, a kiedy auto jest lekko uniesione to miejsce zazwyczaj zagięte jest proste i poduszka nie puszcza. Możesz też spróbować posadzić 2 osoby na progu bagażnika, odpalić auto niech się wyrówna, wyłączyć, jak osoby zejdą to tył się trochę podniesie i zostaw tak na noc.