Treść opublikowana przez emir55
-
BMW e36 325i vanos
Vanos pracuje od około 2500obr,i wraca na miejsce przy około 4500 mogą się te wartości nieco różnić
-
318IS Miekkie sprzęgło... oraz jego brak
racja
-
E36 SWAP z 2.0 vanos na 2.5 vanos
wtryskiwacze są takie same,to pewnie i listwa pasuje
-
E36 SWAP z 2.0 vanos na 2.5 vanos
kompy simensa raczej wszystkie mają EWS w tej 2,0 też powinien być
-
E36 SWAP z 2.0 vanos na 2.5 vanos
tak,jest
-
E36 SWAP z 2.0 vanos na 2.5 vanos
niestety tego,nie wiem,trzeba by przymierzyć wtyczki pamiętaj kupując kompa simensa o komplecie osprzętu do EWS,bo nie odpalisz
-
E36 SWAP z 2.0 vanos na 2.5 vanos
komp od 2,0 ma inne mapy niż 2,5 i wątpię aby to dobrze chodziło,ale nie mam z tym doświadczenia,poza tym tam jest większy filtr powietrza i przepływka jakby co,to mam dobry sam słupek silnika 2,0 95r
-
E36 SWAP z 2.0 vanos na 2.5 vanos
jeżeli nowy silnik jest na boschu,to musisz wszystko dać boscha wiązkę,komp,czujniki,przepływka,sondy,itp co do łap,nie jestem pewny,choć według mnie powinny pasować wydech też trzeba od 2,5
-
320i Blokująca się kierownica
możliwe,że to taśma,się blokuje jest pod kierą
-
316i dziwny dzwięk podczas ruszania
może w drzwiach jest woda?
-
e36 323i Słabo świecące światła
może być słaba masa od lamp zobacz też napięcie ładowania
-
E36 318is Pływak
jeżeli czasami jest dobrze,to może coś nie styka? jakiś zimny lut? trudno powiedzieć
-
E36 318is Pływak
według mnie coś na desce przy teście wszystkie zegary powinny ruszyć
-
e36 2,5 brak pełnej mocy po swapie
na początek, trzeba go podpiąć pod kompa czy obydwa DME są tego samego systemu Bosch lub Simens?
-
e36 2,5 brak pełnej mocy po swapie
czy komp zmieniony?
-
[e36 320i]Czasami nie podaje napięcia na pompkę paliwową
na kompie widać pracę sondy i czujnika spalania stukowego
-
Nadmuch działa tylko na 4 biegu
trudno zrozumieć ten wpis Chodzi o to że zmieniali ją w ciemni z kolegą O.Prince (pewnie jakiś znajomy) na biegu (czyli szybko) i zwarli stycznik (pewnie nie ten co trzeba w dodatku bo po ciemku) Dzięki,jak to dobrze, jest znać języki obce
-
328i sprzęgło ciężko chodzi i problem ze skrzynia
najpierw zainteresuj się lewarkiem obejrzyj pod spodem połączenia,czy tam jest OK
-
328i sprzęgło ciężko chodzi i problem ze skrzynia
o ile się orientuję,w 2,8 sprzęgło jest większe
-
Nadmuch działa tylko na 4 biegu
trudno zrozumieć ten wpis
-
318i problem z odpaleniem
wygląda na zapchany wydech
-
316i mega wyciek oleju
Kolego,na razie jedyna rada to umyć zachlapane miejsca i zlokalizować wyciek
-
Nadmuch działa tylko na 4 biegu
masz typowy objaw uszkodzenia opornika dmuchawy tzw.jeża w E36 jest on w różnych miejscach,zależy od typu
-
316i Problem z wrzuceniem biegu na włączonym silniku
Kolego sprzęgło jest żle odpowietrzone poszukaj na forum o odpowietrzeniu sprzęgła spróbuj to zrobić wysprzęgnikiem odkręć go od skrzyni i naciskaj na ten trzpień,oczywiscie wężyk na odpowietrznik i do płynu tak jak pedałem,naciskasz trzpień i luzujesz odpowietrznik sprawdzaj poziom płynu,tam są dwie komory i można nie zauważyć
-
[328] Cabrio tyrkotanie w skrzyni po rozgrzaniu silnika.
miałem takie terkotanie,skończyło się na wymianie skrzyni