Treść opublikowana przez Kruk
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
U mnie też był olej brunatny i jakoś nic nie wypłukało.Zresztą nie widziałem żadnego osadu (nie licząc magnesu) więc nie wiem co miał by nowy olej rozpuścić.Nie odważyłem się również nalać żadnego dodatku bo i po co..... W krótkim czasie po 1 ej wymianie wymieniłem olej po raz kolejny by nie było mieszanki..... Najbardziej ekstremalny test skrzynia przeszła w Chorwacji gdzie w cieniu temp. osiągała 43st. a tereny górzyste, auto załadowane na full...
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Ja zawsze sprawdzam na D lub R i jest ok. chłodnice myją strumieniem wody (tylko nie karcherem)
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Olej na gorącej skrzyni sprawdza się gdy występuje miarka oleju taka jak do silnika.W A5S390R prawidłowy poziom jest przy 50st. Może masz zanieczyszczoną chłodnice oleju skrzyni?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tego nie wiem nie dopytywałem, wiem że w silnikach osad powstaje w efekcie spalania, jak w skrzyni nie mam zielonego. Hmmm, to znów mam gwoździa w tyłku...mam rozumieć że Texamatic 7045E wskazany na forum jako właściwy, może okazać się niewłaściwy? Autodata 2004 podaje olej klasy Dexron II..... Skrzynki po regeneracji zalewają jakimś syntetykiem ESSO... wiem że nic nie wiem :] Jak kiedyś już pisałem mi zalano Esso 71110(czy jakoś tak) i skrzynka pracowała niby ok. ale po wymianie na ETL7045E bardziej miękko i niezauważalnie zmienia biegi. Myślę że można zalać również Esso czy innym syntetykiem ale pod warunkiem wymiany całego co jest możliwe tylko w trakcie remontu lub wymiany dynamicznej.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Fachman z AXOD tłumaczył mi że nowy olej ma lepsze właściwości myjące i jeśli gdzieś jest jakiś osad a skrzynia chodzi dobrze to po wypłukaniu tegoż mogą pojawić się kłopoty ale to nie jest regułą, podobnie jak z silnikami. Mówił też że jeśli spuszczany olej jest czarny i cuchnący (starte tarczki) to wymiana oleju "to leczenie syfa pudrem". Aby była jasność - jeśli olej był wymieniany wcześniej regularnie to wymiana zaszkodzić NIE może. Może i On się zna ale skąd tam osad?Powinien zostać w filtrze a jeśli już jest to po zużytych tarczkach więc i tak skrzynia do roboty. Jest inny problem, nie do końca jest jasne jaki olej wlano fabrycznie i mieszanina powstała z nowego i reszty starego być może jest zabójcza dla skrzyni.Ja aby temu zapobiec sam wymieniałem olej dwa razy po ok. 1000km.
-
niebiesko biały dym w Dieslu
Niebieski dym pochodzi od oleju.Turbina?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
A moja po duuuużo większym przebiegu lata jak nowa.... :lol:
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
:)
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
A u mnie po duuuuużo więcej km śmiga jak nowa....
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
W twoim aucie na pewno jest naklejka z numerem dla ETL7045E. Jeśli ufasz swojemu mechanikowi od ASB to ok. Ja też zawsze poddam sie woli mojego zaufanego mechaniora.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Polecam automat na 100%.Tu piszą Ci którzy maja problemy i szukają pomocy(większość)Jeśli mam wybór zawsze wybiorę automat.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Zapytaj Myszkiera ile latają te skrzynki gdy się regularnie wymienia olej... Jak dotąd producenci oleju do ASB chyba jeszcze nie wyprodukowali wiecznego oleju choć przy niektórych zalecają wymianę nawet do 160tys.
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Petro Canada nie ma oleju dedykowanego do naszej skrzynki.Można to sprawdzić na Ich stronce.Zalecają w sprawie doboru oleju kontaktować się z serwisem.W czasie pierwszej zmiany oleju nalano mi syntetyk klasy Dexron 3 który szybko wymieniłem na ETL 7045E i muszę przyznać ,że choć niby skrzynka pracowała na syntetyku ok. to po zmianie na Texamatic pracuje bardziej miękko. Może i ten olej Petro Canada jest dobry do A5S360/390R ale ja tego nie będę próbował.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
No od nowego oleju to raczej skrzynka nie padnie.... Ja wymieniałem pierwszy raz gdzieś z 60 tys. temu i śmiga.najczęściej to jest tak że wymieniamy dopiero jak coś zauważymy dziwnego w zachowaniu skrzyni ale to już za późno.
- Nawigacja
- BMW 530d szarpanie
-
Czy konwerter od ASB A5S 360R jest inny niż A5S 390R ?
Konwenter jest ten sam a koszt regeneracji coś 600zł w PL.
-
Jaka mam wersie MK?
MK2
-
Jaka mam wersie MK?
MK3 powinno być.
-
530D Uszkodzone wtryski przez stanie auta - czy to możliwe ?
Widziałem silnik który leżał dwa lata pod ścianą w warsztacie wyglądał jak kupa śmieci a po włożeniu do auta śmiga aż miło. A może wyszedł termin przydatności?Niech mechanior sprawdzi termin przydatności do "spożycia" :mad2: :mad2:
-
Tuleja na końcówce drążka
Oooooo... to są fachowcy :jawdrop: Ciekawe gdyby wydobywał się lekki dym z instalacji i nie można było by zlokalizować skąd pewnie kazaliby jeździć aż konkretnie się zapali... :mad2: :mad2:
-
Tuleja na końcówce drążka
W poprzedniej przerabiałem to samo i skończyło się na wahaczach górnych po ich wymianie cisza.
-
Olej do E53 3.0d skrznia GM
Dexron III to nie nazwa oleju ale jego klasa i taki zaleca GM w tego typu skrzynkach ale BMW pod numerem 83220403248 wyraźnie podaje ETL 7045E który spełnia normę Dexron III i ją przewyższa a przy tym jest tani. Zobacz tu http://www.circlebmw.com/parts/etk/bmw-fluid-chart.htm Tak zgadza się, chodzi mi o to że można zastosować każdy spełniający normę Dexron III, niekoniecznie ETL 7045E. Właśnie chodzi o to że nie każdy Dexron III będzie zamiennikiem dla ETL7045E i to trzeba sprawdzić w specyfiakcji producenta oleju. Temat był przerabiany 1000 razy.
-
Olej do E53 3.0d skrznia GM
Tak dokładnie Texamatix ETL7045E to Dexron III zobacz np. tu:http://www.nokaut.pl/oferta/olej-przekladniowy-dextron-iii-opakowanie-5l-7045e.html Ale pomimo tego nie każdy spełniający normę Dexron III jest zamiennikiem dla ETL7045E
-
Czy fotoradar błyska przy robieniu zdjęcia?
Kruk odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyMi zawsze błyskał :cry2: :cry2: