Treść opublikowana przez Kruk
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Będę Ci musiał puki co zaufać, mam wrażenie że widziałeś jak to robią ? Mam rację? Widziałem ,ba a nawet robiłem za "operatora" i wachlowałem dźwignią :norty: Następny raz już wymieniałem sam bo okazało się że wlano mi inny olej Esso od ZF..... :evil:
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Taaa....napewno:] Nie ma takiego pojęcia jak "NIC" w serwisie BMW. No ale cóż, nie ma innego wyjścia skoro nikt nie potrafi powiedzieć jak prawidłowo sprawdzić stan. Stan mierzymy na D przy pracującym silniku i temp. silnika 50st.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Koła sprawdzałem w pierwszej kolejności, właśnie one mi od razu przyszły na myśl, ale nic nie zauważyłem. No nic, pojadę w sobotę do oponiarza niech zobaczy, mam nadzieję że to tylko opona. Naprawdę nie szkodzi za dużo oleju w skrzynce? A może pojechać do serwisu jednak sprawdzić czy jest ok ? Do serwisu możesz podjechać przecież za sprawdzenie stanu oleju nic nie wezmą.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Zaczyna drżeć mniej więcej przy 120km/h. Nie mam osłon pod silnikiem i skrzynią. Czy dobrze zrobiłem dolewając olej przy zahamowanym ręcznym i włączonym drive? Teraz googlałem i gdzieś na forum omegi pisali że poziom się sprawdza na P. U mnie na P się leje jak z cebra :( Na D mniej ale też - stan jest w połowie otworu korka, trochę poniżej. Skoda że nie zebrałem starego oleju i nie zobaczyłem ile wyleciało :( Poziomem się nie przejmuj.Prawdopodobnie drżenie nie pochodzi od skrzyni bo drgania od skrzyni(konwentera) przechodzą właśnie ok.120 a zaczynają się niżej.Sprawdź koła może coś się przykleiło do opony?
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Panowie pilne!! Chyba coś jest nie teges. Dzisiaj wracając z Bielska rozpędziłem się troszkę i auto wpadło w dziwne wibracje, jak zwolniłem to ustało, przyspieszyłem znowu wpadło w drgania. Sprawdzałem opony i nic na nich nie widać niepokojącego. Wcześniej nie było żadnych wibracji. Czy jeśli jest za dużo nalane do skrzyni to może tak się dziać? Poziom(za wysoki) oleju nic do tego nie ma.Przy jakiej prędkości drży?Przykręciłeś osłony z dołu?
-
Soft MK4 i MK3 PL naprawdę za free
Tłumaczyłem tylko tekst , niestety ten z BMW nie nadaje się więc trzeba wszystko od nowa.... Do głosu nawet się nie przymierzałem ale wygląda to gorzej.
-
Soft MK4 i MK3 PL naprawdę za free
Po głowie to powinni dosrać Ci którzy taki soft udostępniają wszystkim, wiadomo każdego kusi aby coś pokombinować a potem problemy. Płytę można wyjąc ręcznie i wgrać nowy soft ponownie.Opis jak to zrobić był wielokrotnie na forum poszukaj. nom i tak wlasnie konczy sie zabawa z softem, po tych akcjach na forum juz otrzymalem kilka telefonow z zapytaniem "co zrobic, mamy czarny ekran" :P P.S. Kruk udalo sie z podmiana logA ? A udało się, podmieniłem na BMW również napisy na PL także jak ktoś się nie zna to się nie kapnie że to czytnik z LR a nie BMW :twisted2:
-
Soft MK4 i MK3 PL naprawdę za free
Po głowie to powinni dosrać Ci którzy taki soft udostępniają wszystkim, wiadomo każdego kusi aby coś pokombinować a potem problemy. Płytę można wyjąc ręcznie i wgrać nowy soft ponownie.Opis jak to zrobić był wielokrotnie na forum poszukaj.
-
soft v31 jaki edytor
Zobacz tu: http://www.x5world.com/navigation-system/16739-navtweak.html?highlight=navtweak
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Olej raczej nie śmierdzi, czuć go podobnie jak spracowany olej maszynowy. Aby rozwiać resztę moich wątpliwości powiedz mi czy po podmianie 6L olej stanie się klarowny skoro to 2/3 całej zawartości, czy np. za kilka / kilkanaście dni powtórzyć operację powiedzmy bez zdejmowania miski ? Wiadomo że całkiem klarowny nie może być po wymianie części. W moim przypadku gdy wlano mi nie ten olej wymieniałem dwa razy raz z filtrem i raz sam olej po kilku tysiącach.Jest ok.
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Jak będziesz miał spalone tarczki to olej czuć spalenizną.Wymieniasz olej właśnie po to aby nie był czarny..... Jeszce nie słyszałem aby nowy olej(dobrze dobrany) zabił skrzynię :lol: Wymień i nie słuchaj legend......
-
WYMIANA AMORTYZATORÓW W E39
Całość jest wykonana z aluminium i osadzana jest bezpośrednio w piaście.
-
SOFT v31 PL
Po co Ci x1 przecież można ograniczyć prędkość nagrywania?! Zresztą ja zawsze nagrywam X4 i działa...
-
WYMIANA AMORTYZATORÓW W E39
Tu nie ma czegoś takiego jak wkłady.
-
Wymiana samych szkieł reflektorów przed liftem no po lifcie
Tak czy siak nie pasują....
-
Wymiana samych szkieł reflektorów przed liftem no po lifcie
Lampy przed liftem są całkowicie inne od tych po...
-
SPRZEDAM PŁYTĘ Z NAJNOWSZYM SOFTEM v 31 Z POLSKIM LEKTOREM !
Gnoju pod tytułem: "adam821", obiecuję że znajdę i obiję Twoją mordę.... Czekaj na mnie... :bokser: .... Łatwo go znaleźć bo na Allegro sprzedaje tę płytę....
- Luzne lampy reflektorów
-
Jaka płyta z mapa do E39 z 2002roku?
Mozna poszukać na forum... Płyta np.CD 2008-2... DVD czyta tylko z mapami
-
E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Hmmm...warunki bym miał ale nie wiem jak to zrobić, coś spieprze i dopiero będzie. Jak będziesz chciał to daj znać podeślę Ci jak to zrobić. Jeśli jest to proste i wymaga tylko podstawowych umiejętności i narzędzi to poproszę. Prosta sprawa. Stawiasz auto na kanale i czekasz aż wystygnie, przygotuj narzędzia tj. klucz sztorcowy 10mm klucze torx do korków(nie pamiętam rozmiaru) naczynie na zużyty olej oraz coś do wlewania oleju najlepszy jest typowy aplikator do olei o pojemności 1L ew. 0,5L z wężykiem. Gdy autko trochę ostygnie odkręcasz korek spustowy w dnie miski i spuszczasz olej jak zleci odkręcasz miskę olejową i uważaj przy zdejmowaniu bo jest tak skonstruowana że ok. 0,5L oleju zostaje i można się pochlapać po jej zdjęciu usuwasz delikatnie starą uszczelkę oraz wyciągasz filtr(nie jest przykręcony) delikatnie kręcąc nim na boki w gnieździe filtra zapewne zostaną ringi uszczelniające i trzeba je wyjąć jakiś haczykiem np. z drutu(są dwa) w miejsce starego filtra zakładasz nowy.Miskę olejową trzeba umyć i wytrzeć do sucha oraz usunąć wszystkie opiłki z magnesu w dnie(jeśli są) u mnie nie było opiłków tylko troszeczkę szarej mazi, gdy już miska czysta zakładasz nowa uszczelkę i przykręcasz miskę z wyczuciem na kilka razy. Odkręcasz korek wlewu z boku skrzyni i wlewasz olej ile się zmieści jak zacznie się przelewać zakręcasz lekko korek szykujesz następna porcję olej w strzykawie i odpalasz silnik. odkręcasz korek wlewu i dolewasz znowu do przelania załapujesz korek i przekładasz dźwignie biegów kilka razy od P do D zostawiasz np. na D zaciągasz ręczny(silnik cały czas pracuje) i dolewasz aż zacznie się przelewać przez korek.I po robocie Operację wlewania oleju na pracującym silniku trzeba wykonać szybko gdyż właściwy stan oleju jest przy ok. 50 st. dobrze gdy jest druga osoba która odpala auto i zmienia położenie dźwigni.Pozostaje jazda próbna :mrgreen: Oleju wejdzie ok. 6L
-
530d jakie SPALANIE???!!!!
- E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Hmmm...warunki bym miał ale nie wiem jak to zrobić, coś spieprze i dopiero będzie. Jak będziesz chciał to daj znać podeślę Ci jak to zrobić.- E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Możesz też ten olej zmienić sam oczywiście jeśli masz jakiś kanał i chęć.Zajmuje to ok. 1 godziny.- E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Wielu z nas to przeszło...... Śmiało ETL7045E i będzie ok.- regulacja w ksenonach po lifcie
- E39 Adres dobrego serwisu ASB w Krakowie
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.