Skocz do zawartości

Kruk

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kruk

  1. Będę Ci musiał puki co zaufać, mam wrażenie że widziałeś jak to robią ? Mam rację? Widziałem ,ba a nawet robiłem za "operatora" i wachlowałem dźwignią :norty: Następny raz już wymieniałem sam bo okazało się że wlano mi inny olej Esso od ZF..... :evil:
  2. Taaa....napewno:] Nie ma takiego pojęcia jak "NIC" w serwisie BMW. No ale cóż, nie ma innego wyjścia skoro nikt nie potrafi powiedzieć jak prawidłowo sprawdzić stan. Stan mierzymy na D przy pracującym silniku i temp. silnika 50st.
  3. Koła sprawdzałem w pierwszej kolejności, właśnie one mi od razu przyszły na myśl, ale nic nie zauważyłem. No nic, pojadę w sobotę do oponiarza niech zobaczy, mam nadzieję że to tylko opona. Naprawdę nie szkodzi za dużo oleju w skrzynce? A może pojechać do serwisu jednak sprawdzić czy jest ok ? Do serwisu możesz podjechać przecież za sprawdzenie stanu oleju nic nie wezmą.
  4. Zaczyna drżeć mniej więcej przy 120km/h. Nie mam osłon pod silnikiem i skrzynią. Czy dobrze zrobiłem dolewając olej przy zahamowanym ręcznym i włączonym drive? Teraz googlałem i gdzieś na forum omegi pisali że poziom się sprawdza na P. U mnie na P się leje jak z cebra :( Na D mniej ale też - stan jest w połowie otworu korka, trochę poniżej. Skoda że nie zebrałem starego oleju i nie zobaczyłem ile wyleciało :( Poziomem się nie przejmuj.Prawdopodobnie drżenie nie pochodzi od skrzyni bo drgania od skrzyni(konwentera) przechodzą właśnie ok.120 a zaczynają się niżej.Sprawdź koła może coś się przykleiło do opony?
  5. Panowie pilne!! Chyba coś jest nie teges. Dzisiaj wracając z Bielska rozpędziłem się troszkę i auto wpadło w dziwne wibracje, jak zwolniłem to ustało, przyspieszyłem znowu wpadło w drgania. Sprawdzałem opony i nic na nich nie widać niepokojącego. Wcześniej nie było żadnych wibracji. Czy jeśli jest za dużo nalane do skrzyni to może tak się dziać? Poziom(za wysoki) oleju nic do tego nie ma.Przy jakiej prędkości drży?Przykręciłeś osłony z dołu?
  6. Tłumaczyłem tylko tekst , niestety ten z BMW nie nadaje się więc trzeba wszystko od nowa.... Do głosu nawet się nie przymierzałem ale wygląda to gorzej.
  7. Po głowie to powinni dosrać Ci którzy taki soft udostępniają wszystkim, wiadomo każdego kusi aby coś pokombinować a potem problemy. Płytę można wyjąc ręcznie i wgrać nowy soft ponownie.Opis jak to zrobić był wielokrotnie na forum poszukaj. nom i tak wlasnie konczy sie zabawa z softem, po tych akcjach na forum juz otrzymalem kilka telefonow z zapytaniem "co zrobic, mamy czarny ekran" :P P.S. Kruk udalo sie z podmiana logA ? A udało się, podmieniłem na BMW również napisy na PL także jak ktoś się nie zna to się nie kapnie że to czytnik z LR a nie BMW :twisted2:
  8. Po głowie to powinni dosrać Ci którzy taki soft udostępniają wszystkim, wiadomo każdego kusi aby coś pokombinować a potem problemy. Płytę można wyjąc ręcznie i wgrać nowy soft ponownie.Opis jak to zrobić był wielokrotnie na forum poszukaj.
  9. Zobacz tu: http://www.x5world.com/navigation-system/16739-navtweak.html?highlight=navtweak
  10. Olej raczej nie śmierdzi, czuć go podobnie jak spracowany olej maszynowy. Aby rozwiać resztę moich wątpliwości powiedz mi czy po podmianie 6L olej stanie się klarowny skoro to 2/3 całej zawartości, czy np. za kilka / kilkanaście dni powtórzyć operację powiedzmy bez zdejmowania miski ? Wiadomo że całkiem klarowny nie może być po wymianie części. W moim przypadku gdy wlano mi nie ten olej wymieniałem dwa razy raz z filtrem i raz sam olej po kilku tysiącach.Jest ok.
  11. Jak będziesz miał spalone tarczki to olej czuć spalenizną.Wymieniasz olej właśnie po to aby nie był czarny..... Jeszce nie słyszałem aby nowy olej(dobrze dobrany) zabił skrzynię :lol: Wymień i nie słuchaj legend......
  12. Kruk odpowiedział(a) na andborr temat w E39
    Całość jest wykonana z aluminium i osadzana jest bezpośrednio w piaście.
  13. Kruk odpowiedział(a) na Rozdawacz temat w Nawigacja samochodowa
    Po co Ci x1 przecież można ograniczyć prędkość nagrywania?! Zresztą ja zawsze nagrywam X4 i działa...
  14. Kruk odpowiedział(a) na andborr temat w E39
    Tu nie ma czegoś takiego jak wkłady.
  15. Tak czy siak nie pasują....
  16. Lampy przed liftem są całkowicie inne od tych po...
  17. Gnoju pod tytułem: "adam821", obiecuję że znajdę i obiję Twoją mordę.... Czekaj na mnie... :bokser: .... Łatwo go znaleźć bo na Allegro sprzedaje tę płytę....
  18. Kruk odpowiedział(a) na Bartimich temat w E39
    Czym je kleiłeś?
  19. Mozna poszukać na forum... Płyta np.CD 2008-2... DVD czyta tylko z mapami
  20. Hmmm...warunki bym miał ale nie wiem jak to zrobić, coś spieprze i dopiero będzie. Jak będziesz chciał to daj znać podeślę Ci jak to zrobić. Jeśli jest to proste i wymaga tylko podstawowych umiejętności i narzędzi to poproszę. Prosta sprawa. Stawiasz auto na kanale i czekasz aż wystygnie, przygotuj narzędzia tj. klucz sztorcowy 10mm klucze torx do korków(nie pamiętam rozmiaru) naczynie na zużyty olej oraz coś do wlewania oleju najlepszy jest typowy aplikator do olei o pojemności 1L ew. 0,5L z wężykiem. Gdy autko trochę ostygnie odkręcasz korek spustowy w dnie miski i spuszczasz olej jak zleci odkręcasz miskę olejową i uważaj przy zdejmowaniu bo jest tak skonstruowana że ok. 0,5L oleju zostaje i można się pochlapać po jej zdjęciu usuwasz delikatnie starą uszczelkę oraz wyciągasz filtr(nie jest przykręcony) delikatnie kręcąc nim na boki w gnieździe filtra zapewne zostaną ringi uszczelniające i trzeba je wyjąć jakiś haczykiem np. z drutu(są dwa) w miejsce starego filtra zakładasz nowy.Miskę olejową trzeba umyć i wytrzeć do sucha oraz usunąć wszystkie opiłki z magnesu w dnie(jeśli są) u mnie nie było opiłków tylko troszeczkę szarej mazi, gdy już miska czysta zakładasz nowa uszczelkę i przykręcasz miskę z wyczuciem na kilka razy. Odkręcasz korek wlewu z boku skrzyni i wlewasz olej ile się zmieści jak zacznie się przelewać zakręcasz lekko korek szykujesz następna porcję olej w strzykawie i odpalasz silnik. odkręcasz korek wlewu i dolewasz znowu do przelania załapujesz korek i przekładasz dźwignie biegów kilka razy od P do D zostawiasz np. na D zaciągasz ręczny(silnik cały czas pracuje) i dolewasz aż zacznie się przelewać przez korek.I po robocie Operację wlewania oleju na pracującym silniku trzeba wykonać szybko gdyż właściwy stan oleju jest przy ok. 50 st. dobrze gdy jest druga osoba która odpala auto i zmienia położenie dźwigni.Pozostaje jazda próbna :mrgreen: Oleju wejdzie ok. 6L
  21. Hmmm...warunki bym miał ale nie wiem jak to zrobić, coś spieprze i dopiero będzie. Jak będziesz chciał to daj znać podeślę Ci jak to zrobić.
  22. Możesz też ten olej zmienić sam oczywiście jeśli masz jakiś kanał i chęć.Zajmuje to ok. 1 godziny.
  23. Wielu z nas to przeszło...... Śmiało ETL7045E i będzie ok.
  24. Kruk odpowiedział(a) na NEZZA temat w E39
    Jest.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.