Skocz do zawartości

Skimir

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Skimir

  1. Nie, linek tam nie ma. Bezpośrednio do zacisku jest siłownik elektryczny przymocowany, który wciska tłok zacisku. Tak, czy siak w przednich zaciskach tego nie ma więc wniosek jest jeden - hamulec awaryjny zaciska tylko tylne tarcze. Co wy z tym testowaniem Podczas jazdy, zablokuje koła i tyle. Przy 40km/h będzie powoli zwalniać (nie umywa się to hamowania hamulcem zasadniczym). Przy prędkości ok. 100km/h nawet nie poczujesz, że coś samochód hamuje (na prostej) a na zakręcie będzie problem.
  2. Uruchamia się tylko tył. W tylnym zacisku masz mechanizm uruchamiania hamulca awaryjnego, w przednim nie ma. A czuć, że pedał hamulca lekko "wchodzi" bo tam uruchomienie hamulca awaryjnego polega na wciśnięciu za pomocą siłownika elektrycznego, tłoczku w zacisku, więc "wciąga płyn hamulcowy" co czuć na pedale.
  3. Hamulec postojowy / awaryjny MUSI dać się uruchomić podczas jazdy, inaczej nie byłby awaryjnym.
  4. Mam taki modem Platinet LTE. Podstawowe funkcje ogarnia, nie ma przycisków - włącza się po podaniu zasilania (modem ma format dongla USB).
  5. Skimir odpowiedział(a) na Majes24 temat w E60, E61
    A odmy masz sprawne?
  6. Nie wiem jak w e39 ale jak masz dostęp do końcówek przewodów (takie jak w przewodach hamulcowych) to je lekko odkręcasz aż zacznie syczeć i czekasz aż powietrze zejdzie. Aku trzeba odpiąć po jak komp "zobaczy", że samochód opada to zacznie NIVO pompować - szkoda kompresora. Ciekawe (pytanie do bardziej obeznanych w temacie) czy po pewnym czasie takiego bezsensownego pompowania komputer odłącza kompresor i wywala jakiś błąd, czy będzie chodzić aż się przegrzeje?
  7. Spuszczasz powoli powietrze, odłączasz przewody. Jak ponownie podłączysz a nic po drodze nie uszkodzisz to się napompują do właściwego poziomu i będzie dobrze. Nic nie trzeba ustawiać. Akumulator warto odłączyć oczywiście.
  8. Skimir odpowiedział(a) na Kinek11 temat w X5 (E53)
    Czy jest jakaś możliwość regulacji wysokości i kierunku lania spryskiwacza przedniej szyby? Trochę prawy bym przekierował. W innym samochodzie miałem tak, że dało się trochę przesunąć tą wewnętrzną dyszę np grubszą igłą. W BMW jakby się nie da a nie chcę na siłę aby nie zniszczyć.
  9. Skimir odpowiedział(a) na Rozol temat w X3 (E83)
    No to albo: - nie działają maty i nie wykrywa nacisku (czy jak siedzi pasażer bez pasów to też nie ma sygnału); - ktoś coś namotał w elektryce aby nie pikało - pod siedzeniami masz wtyczki i kable; - ktoś wykodował z modułu tą sygnalizację (o ile się da ale raczej tak). Pozdrawiam
  10. Skimir odpowiedział(a) na Rozol temat w X3 (E83)
    Jeżuś! Weźże nie zapnij pasów i zacznij jechać. Jak będziesz jechać i kontrolka nie zacznie świecić i pikać to znaczy, że coś jest nie teges.
  11. Skimir odpowiedział(a) na Rozol temat w X3 (E83)
    Chyba wszystkie kontrolki po włączeniu zapłonu przez chwilę świecą i po kolei gasną. Jest to jeden z sygnałów, że kontrolka w ogóle działa. Sygnał niezapiętych pasów powinien włączyć się jak ich nie zapniesz i zaczniesz jechać. Jak stoisz to nawet jeśli silnik pracuje kontrolka pasów nie będzie "męczyć".
  12. No to jedyne opcje jakie możesz sprawdzić bez wyjmowania silnika to właśnie rozrząd. Zabacz czy te zaworki są w głowicach (takie zaślepki na imbus, pod spodem jest talerzyk i sprężynka). Nie wiem czy miałoby to związek ale... Jak wygląda to zatrzymanie silnika jak kręcisz rozrusznikiem? Stopniowo hamuje aż rozrusznik nie da rady, czy jest „uderzenie” i stop?
  13. Niekoniecznie byłaby kolizja jak nie ruszą vanosy. Nie wiem jak w m62 ale w n62 są z boku głowicy zaworki zwrotne kanałów olejowych również od zaworów vanosów. Może tam coś przytkało (skoro sugerujesz że to olej).
  14. Jakie jest to blokowanie? Na sztywno czy rośnie opór ale mimo wszystko silnikiem da się przekręcić? Może źle ustawiłeś rozrząd / źle poskładałeś i ustawiłeś wstępnie vanosy i jak dostaną ciśnienia to przestawiają wałki na tyle aby podeprzeć któryś tłok zaworem?
  15. Skimir odpowiedział(a) na Skimir temat w X5 (E53)
    Czy ktoś z Was wie co trzeba zmienić w pliku modułu LCM aby wyłączyć sprawdzanie żarówek świateł przeciwmgłowych?
  16. Dobra. W pewnym sensie fizycznym da się zaakceptować Twój tok myślenia. Z punktu widzenia czysto teoretyczno-fizycznego: Moc = siła x droga / czas. W warunkach normalnego tarcia, samochód jedzie np. po równym, suchym asfalcie. Możliwy do uzyskania rozkład mocy to 50/50. Dzieje się tak przy całkowitym spięciu sprzęgła transferboxa do przedniej osi. Tylna oś nie jest regulowalna tylko spięta ze skrzynią na sztywno. Natomiast jeśli koła jednej z osi wjadą na powierzchnię idealnie gładką (gdzie tarcia nie ma) to moc na tej osi wyniesie 0W, natomiast na drugiej 100%. Można by zrobić eksperyment i tył samochodu z xdrive postawić na wózku. Będzie jechać, bo będzie ciągnąć przód gdyż system wykryje całkowity uślizg tylnej osi i zepnie sprzęgło przenoszące napęd na przód. W takiej sytuacji tył będzie się kręcić ale nie będzie odprowadzana na niego moc gdyż, siła tarcia wynosi 0N. Wtedy faktycznie przednia oś 100% mocy pobranej z silnika oddaje do asfaltu. Oczywiście pomijam tu działanie ESP, który zacznie dohamowywać pewnie tylne koła a ponieważ nie uzyska tym nic zatem zacznie obniżać moc silnika... Jeśli podniesiemy przód to będzie taka sama sytuacja. Pewne niezrozumienie tematu wynikło też z nurtu tego wątku. Poszło na początku o możliwość wypięcia przedniego wału. 1. Tak, jest możliwość wypięcia wału. 2. Samochód dalej będzie jechać bo tylna oś jest spięta ze skrzynią biegów na sztywno więc przez cały czas obroty skrzyni są na nią przekazywane więc o ile będzie tylko tarcie to samochód pojedzie. 3. Przedni napęd jest dołączany poprzez sprzęgło transferboxa. Na starcie przy małych prędkościach jest rozkład 40/60. Przy większych schodzi do 0/100. Dla tego jest dużo dyskusji w temacie doboru opon ponieważ przy pełnym dołączeniu przedniej osi (sprzęgło całkowicie włączone) samochód działa jak 4x4 bez dyferencjału pomiędzy osiami więc zbyt zdrowe dla elementów zawieszenia i przeniesienia napędu to nie jest.
  17. Tak przy okazji. Czy jest jakiś samochód który ma właśnie taki napęd z możliwością dystrybucji mocy 100% na przód lub 100% na tył? I nie mówię tu o klasycznym dyfrze między osiami bo on rzeczywiście może dać 100% mocy ale na oś na której w danym momencie ta moc średnio jest potrzebna. Chodzi mi o napęd coś w stylu X-drive. Czy w ogóle miałoby to sens?
  18. Stolar79, nie czerp wiedzy o działaniu mechanizmów z filmików reklamowych, tu nie przedszkole. Nie wiem, może jakieś wersje X-drive mają regulację mocy przenoszonej na tył ale transferboxy w e83 z pewnością takie nie są. Wiedzę zbieraj ze studiowania schematów a nie reklam. W transferboxie x83 wał wychodzący ze skrzyni biegów jest na sztywno połączony z wałem na tylną oś, do tego jest sterowane silnikiem elektrycznym sprzęgło wielotarczowe, które dołącza przedni napęd. Maksymalny rozkład mocy to 50/50, a przy dużej prędkości 100 tył/0 przód. Jak następuje poślizg którejś z osi to dystrybucja jest regulowana ale nie ma opcji odłączenia tyłu.
  19. Skimir odpowiedział(a) na lechstar temat w X1 (F48)
    W mojej opinii, albo kupisz jakąś sensowną kamerę mocowaną normalnie na szybie (zmieścisz się w 350zl), albo kupisz coś niby dedykowanego do danego modelu samochodu gdzie producent robi jakieś „pasujące” obudowy a w to wkłada najtańszą elektronikę.
  20. Skimir odpowiedział(a) na bmw-x5 temat w X5 (E53)
    Ze zbiorniczka idzie do pompy wspomagania i tam jest opaską zacisnięty.
  21. Skimir odpowiedział(a) na bmw-x5 temat w X5 (E53)
    Oj bez przesady. To nie jest kosmiczna technologia. Nie mówię o katowaniu pompy ale o sekundach pracy celem wypompowania płynu. I tak, jak wszystko wypuści to po zalaniu nowego zanim pompa „zaciągnie” i się wypełni to obróci parę razy nie do końca napełniona płynem. Nawet nie trzeba tych pięciu sekund, wystarczy przekręcić kluczyk aby rozrusznik zadziałał i od razu wyłączyć zapłon. Jak już się ktoś tak boi to ostatecznie można zdjąć pasek klinowy i ręcznie pokręcić pompą, też trochę płynu przetłoczy i wyrzuci.
  22. Skimir odpowiedział(a) na bmw-x5 temat w X5 (E53)
    Odłącz od pompy przewód który idzie do zbiorniczka wyrównawczego i włącz na 5 sekund silnik. Wyrzuci prawie cały płyn. W układzie zawsze coś zostanie bo nie ma tam punktu spustowego ale większość wyleci.
  23. Skimir odpowiedział(a) na Buczu temat w X5 (E53)
    Kombinowałem podobnie. Klapa spokojnie otworzy się trochę wyżej i o nic nie haczy. Ściągnij katalog sprężyn gazowych magneti marelli (mają tego tysiące modeli). Do e53 pasuje sprężyna GS0576. Ważne parametry to: Uchwyty dół/góra: typ R25/R25. Siła: 530N Średnice tłoka/obudowy: fi8/fi19 (większość sprężyn ma podobną, jak by była średnica obudowy za duża to może gdzieś obcierać) Całkowita długość: 530mm Skok tłoka: 175mm Teraz żmudnie przeglądasz katalog (prawie 200 stron), w poszukiwaniu sprężyny o tych samych uchwytach, tej samej sile, tych samych średnicach tłok/obudowa ale: całkowita długość większa o 1,5 do 2cm (da to wyraźnie większe uniesienie klapy ale bez przesady - 1,5cm dłuższa sprężyna to wyraźnie wyżej otwarta klapa) no i większy skok tłoka.
  24. Dokładnie :-) Ja wcześniej miałem samochód 7-osobowy i: - przez 6 lat użyłem tych siedzeń jeden raz i to trochę na siłę bo się zadeklarowałem, że podwiozę więcej osób, równie dobrze można było jechać dwoma samochodami; - 7 miejsc w takim samochodzie to chyba tylko taki chwyt marketingowy bo nawet w teorii użyteczność jest słaba, chyba, że na taksówkę. Jak wsiądzie 7 osób to już bagaż się nie zmieści a w każdym razie nie siedmiu osób (za trzecim rzędem siedzeń zostaje miejsca na max dwie walizki). Więc w jakich sytuacjach będzie jeździć pełna obsada tego samochodu bez bagażu?
  25. No wszyscy są pod wrażeniem :-) Opis podłączenia radia w e39 i podobnych gdzie masz z przodu tylko panel a resztę w bagażniku na forum byś znalazł. Wiązkę trzeba faktycznie poprowadzić ale nie za 400zł bo jak brałeś radio z Ali to warto było poszukać oferty gdzie sprzedający oferuje taki kabel dla kupujących u niego radio w cenie ok 100zł :-) Biorąc pod uwagę, że kabla tam trochę idzie, dodatkowo złączki itp. to przy tej cenie, robienie samemu mija się z celem :-)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.