Skocz do zawartości

Skimir

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Skimir

  1. Samochód zbyt niszowy aby ktoś inwestował w produkcje kustomowych zegarów. Nie byłoby zbytu. Swoją drogą, hmm... zegary są jakie są. Jakby epokę, dwie starsze. Niemniej jednak jakbym miał kasę wydać na ich zmianę to wolałbym na coś innego.
  2. Skimir odpowiedział(a) na bmw-x5 temat w X5 (E53)
    Pewnie tak :-) Jednak wiesz, te kratki są umieszczone tak, że przy założeniu, że są wszystkie osłony (zderzak, nadkole, plastiki pod zderzakiem) to tam normalnie nie wiele nawet wody się dostaje. Jak montowałem LPG w samochodzie i jak ściągnąłem nadkole to tam było sucho tak, że nawet jakiś pająk pajęczynę zrobił... Jak gość bierze karchera i wali we wszystkie szczeliny i pod każdym kątem to kto wie, może gdzieś strumień odbije i wleci trochę - przecież ta kratka to tylko taka przesłona z gumami aby dekompresować samochód podczas zamykania drzwi.
  3. Skimir odpowiedział(a) na bmw-x5 temat w X5 (E53)
    U mnie na dnie schowków jest sucho więc przez te kratki dekompresyjne nic nie wlatuje. No chyba, że w jakiś dziwny sposób myjesz samochód - "pod włos" :-)
  4. Skimir opublikował(a) temat w Sprzęt audio i video
    Witam Przeglądam znany chiński portal z gadżetami, zamontowałbym do e53 radio z androidem. Fajnie wyglądają te z ekranem 11" - bez fizycznych przycisków. Są też takie z ekranem 9" ale ten ekran dziwnie wystaje... Czy ktoś z Was kupił może taki wynalazek i może polecić konkretny model? Wiem, że to wszystko jest podobne ale może są jakieś szczegóły na które warto zwrócić uwagę. Kolejna sprawa to kwestia podłączenia długiego kabla - mam dużą nawigację, więc trzeba będzie ciągnąć kabel do bagażnika. Nie ukrywam - nie chce mi się ale... Oglądając filmy na yt widziałem jak gościu ciągnął szybko kabel pod osłonami progów z prawej strony samochodu - szło to dość szybko. Inny rozbebeszał całą konsolę środkową wraz z wyciągnięciem fotela - pół wnętrza rozebrane... po co? Czy wpięcie tego kabla do kostki przy oryginalnym radiu (przy akumulatorze) powoduje całkowite odłączenie tego radia i wzmacniacza? Czy po zainstalowaniu chińskiego wynalazku można całkowicie wyjąć to co jest w schowku z lewej strony? - zmieniarka, nawigacja, moduł BT (zawsze to uzyska się trochę dodatkowego miejsca w schowku :-) W ofertach z ali widzę, że trzeba dokupić kabel 6m - czy w nim jest też kabel anteny radia oraz GPS aby doprowadzić je do radia?
  5. Skimir opublikował(a) temat w X5 (E53)
    Witam Jest sporo instrukcji w necie dotyczących kodowania różnych funkcji w modułach bmw. Czasem są dokładne opisy, czasem „bicie piany” w temacie dasię - niedasię. Mam klika pytań pomysłów może uda się zebrać trochę kodowań... 1. Światła. Znany jest sposób kodowania DRL. Wtedy długie świecą jako DRL, natomiast w pozycji auto przełącznika świateł włączają się światła mijania jak robi się ciemno. Pytanie - jak zakodować moduł aby nie było świateł DRL ale światła mijania (przy włączniku w pozycji A) włączały się gdy zrobi się ciemniej? Takie standardowe ustawienie na kraje gdzie nie trzeba w dzień świecić. 2. Czy jest możliwe (i jak) kodowanie centralnego zamka aby po jednokrotnym naciśnięciu pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy a pozostałe dopiero po drugim naciśnięciu? 3. Jak zakodować centralny zamek aby po odryglowaniu z pilota, jeśli drzwi nie zostaną otwarte to ryglował się po pewnym czasie automatycznie (na wypadek przypadkowego odryglowania zamka). 4. Składanie lusterek po zamknięciu pilotem? Możliwe? Ponoć tak, tylko jak?
  6. Skimir odpowiedział(a) na Paidy temat w X5 (E53)
    Zacznij od sprawdzenia wartości napięcia a jeśli możesz stabilności prądu z alternatora. Choć jakby było źle to by sypało błędami na innych sterownikach. Później masy - czy są poprawnie przykręcone, nie nie skorodowane. Sporo błędów, które wyskakują przypadkowo jest spowodowana problemami z właściwą masą - powstają spadki napięcia i wyskakują błędy. Dalej styki wtyków również przy modułach sterujących. Warto przesmarować specjalnym środkiem do kontaktu. Wtyczki też sprawdź pod kątem korozji konektorów na połączeniu z kablami - trochę roboty bo trzeba dogrzebać się do nich.
  7. Może wymień same wskazówki skoro je uszkodziłeś. Co się z nimi stało, że za wolno chodzą? Ocierają o coś?
  8. Witam Zapytam w sumie z ciekawości bo problemu nie ma ale... Jak podłączę ISTA i zrobię rozpoznanie samochodu to w drzewku modułów jeden świeci na czerwono z komunikatem - nie można połączyć z modułem zmieniarki CD. Zmieniarka działa, niewiele jej używam ale działa. Co ten moduł daje? Po zakupie samochodu zmieniarka nie działała, nie chciała przełączać płyt i nie dało się wyjąć magazynka. Kupiłem za parę złotych nową (od BMW) bez magazynków, po zamontowaniu zadziałało wszystko od razu. Czy zmieniarka musi być jakoś dodatkowo „wkodowana”?
  9. Czy ktoś z Was może montował do e53 te radia z większym ekranem (z ali), bez przycisków? W sumie to przycisków 1-6 i tak nie używam, odtwarzacza CD też... Ten większy ekran jest jakimś argumentem ale znów jakoś dziwnie wystaje. Choć widziałem takie, które nie mają przycisków ale większy (panoramiczni) ekran - Chińczyk wyprodukuje wszystko. Coś bym zmotał ale jak ma to być "proteza" to szkoda kasy i czasu. Jeszcze kilka pytań do tych androidów mam... :-) Takie sytuacje: 1. Mam włączoną navi i sparowany telefon przez BT, z którego odtwarzam muzykę po BT. Jeśli pojawi się komunikat z navi to muzyka się wyciszy, zostanie wyemitowany komunikat, następnie muzyka znów powróci? 2. Podobnie z rozmową telefoniczną. 3. Jeśli radio będzie czytać PDC to w przypadku włączenia R wyświetlacz automatycznie przełączy się na obsługę PDC a po dezaktywacji PDC wróci do poprzedniej funkcji? 4. Czy zestaw głośnomówiący korzysta z mikrofonu w samochodzie czy jakiegoś wbudowanego? Może ma ktoś z Was taki wynalazek gdzieś w pobliżu (Kraków, Skawina) chętnie bym to zobaczył.
  10. Opony powinny być dobre bo są z tych "zaakceptowanych" przez BMW i bieżnik jest równomiernie zużyty. Szum był dziwny: Raz na jakiś czas podczas powolnej jazdy pojawiał się taki efekt jakby przeciągnąć trochę lekką blachą po podłodze (nie dłużej niż 1-2 sekundy). Było to na tyle sporadycznie, że jak chciałem się wsłuchać to nie występowało. Jeśli już to gdy jechałem powoli (właśnie w okolicach 20-30km/h i pojawiała się lekkie wzniesienie wymagające minimalnego zwiększenia obciążenia silnika... Zobaczymy... Tak czy siak "winter is coming" i chcę kupić komplet kół jednakowych na tył i przód - to potwierdzi lub zaprzeczy teorii złych opon - o ile szum i wibracje wrócą. PS: W moim przypadku te wibracje były naprawdę prawie niezauważalne (pewnie 80% użytkowników nie zwróciłoby na to uwagi) ale mam takie zboczenie, że nasłuchuję każdego stuknięcia, puknięcia itp... a później się doktoryzuję.
  11. Dzięki za info. W sumie naprowadziło mnie to na trop - co szura czasem pod podwoziem... Właśnie w okolicy tych 30km/h czasem pojawiał się taki krótki szum - najczęściej wtedy gdy dłużej jechałem w okolicy tej prędkości i przy małym obciążeniu. Ponadto podczas przyspieszania pojawiały się delikatne wibracje - właśnie przy przekraczaniu granicy 30km/h - początkowo myślałem, że może przeguby wewnętrzne, nic wielkiego ale mnie zawsze denerwuje jak coś odbiega od standardu... Jednak zbierając wszystko do kupy, trop szedł w kierunku transfer boxa (pewności nie miałem bo mam właściwe opony a te często są przyczyną dziwnego działania skrzynki). Zrobiłem test ISTĄ - nastawnik pracował poprawnie. Wymieniłem olej i zaczęło to inaczej pracować, czuć pod "pedałem" że jakby napęd mniej się męczy. Tak więc polecam zmianę oleju ale zawczasu puki cała skrzynka się nie zamęczy - u mnie, całe szczęście, to co spuściłem było już ciemne ale bez śladów opiłków czy innej mazi. Co prawda weszło więcej oleju niż zeszło a wycieków nie było widać.
  12. Jak nie masz odczytu? 0 na mierniku oporności oznacza, że masz przejście - 0 to jest odczyt. Ustal najpierw co i jak mierzysz. Jeśli chcesz znaleźć kabel to musisz rozpiąc wtyczki i w głośnikach i w radiu/wzmacniaczu. Dopiero wtedy „przedzwaniasz” kable jakimś miernikiem szukając ciągłości.
  13. Po co wykonujesz taki pomiar? Miarą czego on ma być? Skoro działa jak trzeba, to...
  14. Nie ile zlejesz tyle wlewasz, tylko trzeba wlać tyle ile przewiduje procedura wymiany oleju. Najlepiej kupić oryginalny zestaw ZF - jest olej + filtr + uszczelki + instrukcja wymiany a przede wszystkim osiągnięcia właściwego poziomu oleju. Pozdrawiam
  15. Skimir odpowiedział(a) na andreotti0 temat w X5 (E53)
    Próbuj zidentyfikować. Z której strony cieknie, na co cieknie... Jeśli zdejmiesz kolektor ssący to ogarniesz: - uszczelki pod pokrywami głowic; - kominki świec; - uszczelki górnych pokryw rozrządu; dalej masz w dół uszczelkę dolnej pokrywy rozrządu... Bez zdejmowania pokryw głowic zrobisz: - uszczelki vacuum pompy; - uszczelki zaworów vanosów; Uszczelka podstawy alternatora - wymaga odkręcenia łapy silnika i kombinowania z jego podwieszeniem... Cieknąć potrafi czujnik ciśnienia oleju - wylewa olej od strony wtyczki...
  16. Witam W sumie szkoda, że forum nie jest podzielone według podzespołów tylko według modeli... Trochę rzeczy powtarza się w różnych modelach i ciężko jest szukać odpowiedzi. Jaka jest charakterystyka rodzielaczy ATC 400/500? Chodzi mi o takie kwestie: 1. Czy może nastąpić całkowite odłączenie przodu? Czy poprzez lepkość oleju zawsze jakiś % mocy pójdzie na przód? 2. Czy podczas bardzo powolnej jazdy przód jest dołączany (w ilu %) czy dopiero gdy komp odnotuje uślizg kół? 3. Jak wygląda podział mocy w funkcji obrotów i obciążenia?
  17. Skimir odpowiedział(a) na andreotti0 temat w X5 (E53)
    Które? Bo trochę uszczelek w tym silniku jest. Niektóre się da, innych raczej nie... z większością można powalczyć bez wyciągania silnika.
  18. No jak nic nie pasuje, jak psuje wycieraczka :-) Pewnie znajdą się też inne części. Ale to już trzeba konkretów. O ile w wyposażeniu wnętrza i nadwoziu bym nie szukał to może układ napędowy, zawieszenie, silniki... Czasem dana część teoretycznie nie pasuje bo ma inny numer ale praktycznie da się zaadaptować. Wcześniej bardziej siedziałem w VW i tam było podobnie - np. pompa wspomagania z innego modelu teoretycznie nie pasowała ale po przekręceniu króćca węża już tak, sprężarka klimy mogła się różnić wtyczką (więc nie problem zmienić), nawet przeguby wewnętrzne kiedyś przeszczepiałem pomiędzy audi a vw ale wymagało to drobnej ingerencji szlifierką... Sam wątek mógłby być przydatny bo mając wiedzę co można wymieniać pomiędzy modelami można, w razie potrzeby szukać używanej części od nowszego modelu (zawsze to szansa, że będzie mniej wyeksploatowana).
  19. Najprościej - jedna osoba wykonuje szybkie ruchy kierownicą w prawo-lewo, druga nasłuchuje, przykłada rękę do elementów aby zidentyfikować źródło stukania. Inaczej się nie da.
  20. Tak, o tą od spodu. W którym to dokładnie miejscu jest?
  21. Czyli bez ściągania płyty nie da rady?
  22. Skimir odpowiedział(a) na bmw-x5 temat w X5 (E53)
    A kto robi dla BMW tarcze i klocki?
  23. Ta rurka poprawia cyrkulację wody tył-przod silnika. Zauważ, że w wannie są otwory połączone z płaszczem wodnym bloku silnika. Prezyzyjnie - wyciek nie następuje z rurki, bo nawet jakbyś tą rurkę wiertarką nawiercił to nic by nie ciekło - zostałby zaburzony obieg wody. Wyciek następuje na skutek degradacji uszczelniacza rurki, który znajduje się pomiędzy blokiem a pompą wody. Wtedy woda z wanny przecieka obok i wycieka tym małym otworem.
  24. Witam Jak całkowicie opróżnić układ chłodzenia w n62. Tam jest 12 litrów płynu, po odczepieniu węży od chłodnicy schodzi może z 8 litrów.
  25. Bo jak Ci regulowali zbieżność to czemu kąt pochylenia koła miałby być inny - to są dwa różne parametry geometrii zawieszenia.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.