Skocz do zawartości

Skimir

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Skimir

  1. Nie jestem pewny czy w M62 ta rurka jest (ja mam N62 i mialem taką przypadłość - zabryzgany wentylator). W N62 z przodu silnika, pod kolektorem dolotowym z prawej i lewej głowicy wychodzą króćce, gumowe rurki łączą się w trójniku i dalej jest odcinek rurki do zbiorniczka wyrównawczego. Trójniczek pękł i sikało.
  2. Ja bym obstawiał zapowietrzenie układu lub jakąś niedrożność, która finalnie powoduje brak możliwości dobrego odpowietrzenia. Skoro temperatura silnika spada gdy zwiększy się obroty to oznacza, że przy wolnych obrotach silnika następuje zbyt mały obieg płynu. Włączenie nagrzewnicy na max pomaga bo pojawia się dodatkowy obieg płynu. Może jakiś specu dolewał wynalazków na uszczelnienie układu jak coś ciekło no i teraz jest pozatykane... Jak masz LPG to sprawdź czy dobrze jest zamontowany reduktor a w szczególności wpięcie go w układ chłodzenia. Ja bym ten cały układ otworzył i porządnie go przepłukał. Skoro piszesz, że masz spore ciśnienie w układzie to gdzieś musi być bąbel powietrza. Co do termostatu... Tam jest termostat z grzałką. Grzałka powoduje szybsze otwarcie termostatu podczas jazdy z dużym obciążeniem (pewnie sterownik tej grzałki ma sygnał również z obrotów silnika). Spróbuj odłączyć wtyczkę do zasilania grzałki termostatu i zobaczyć co się będzie dziać z temperaturą silnika jak zwiększysz obroty. Jeśli mimo zwiększenia obrotów silnika tym razem temperatura nie spadnie to wymień termostat. Jeśli zachowanie silnika będzie jak poprzednio to szukaj innej przyczyny.
  3. Skimir odpowiedział(a) na michal8032 temat w X5 (E53)
    Poszukaj używanego haka z demontażu. Oryginalny można kupić jeszcze taniej. Z pewnością westfalia jest warta uwagi bo są do dobrze wykonane haki.
  4. Skimir odpowiedział(a) na michal8032 temat w X5 (E53)
    Oryginalnie była Wstfalia więc takiego szukaj. Zobacz np. tutaj: https://pl.bmwautoparts.net/en/catalog/parts/71_0228/0/47741/L/0/2003/0 i porównaj z tym co chcesz kupić.
  5. Rozumiem, że piszesz o otworach w bloku silnika, które zobaczyłeś po zdjęciu pokrywy valey pan? Jeśli tak, to one nie są na wszelki wypadek tylko jest element obiegu chłodzenia. Wiele osób sądzi, że pod pokrywą valey pan ma być sucho. Otóż, nie. Obieg wody jest taki: - pompa pcha wodę za pomocą rury pod pokrywą valey pan na tył silnika; - woda wychodzi w tylnej części bloku silnika i wraca do przodu między innymi przez te otwory w bloku... Jak puści uszczelka pokrywy valey pan to płyn chłodniczy z reguły ścieka w okolicy skrzyni biegów. Na wiatrak może sikać nieszczelność z tej rurki z trójnikiem - po ściągnięciu kolektora, z przodu silnika wychodzą dwie rurki z głowic, łączą się w trójniku i dalej idzie rurka do układu chłodzenia. Te trójniki lubią puszczać płyn.
  6. Skimir odpowiedział(a) na milan00 temat w E46
    No tak to OK. Myślałem, że coś Cię wkręcili, że masz światła „naprawić” i przyjechać pokazać efekt na posterunek. Obecnie nie ma obowiązku posiadania przy sobie DR, więc zatrzymanie dowodu jest „elektroniczne”. Póżniej jedziesz na SKP, tam diagnosta stwierdza, że jest OK i wydaje kwit...
  7. Skimir odpowiedział(a) na milan00 temat w E46
    Tak przy okazji? Straciłeś DR za niewłaściwe oświetlenie, masz to poprawić i pojechać na posterunek policji aby sprawdzili? To oni mają stację diagnostyczną czy zadziałali na zasadzie postraszenia i ten DR tak na prawdę nie został zabrany tylko „przytrzymany”?
  8. A na czym to czary mary ma polegać i co ma dać?
  9. Ktoś kodował światła i pewnie ustawił sobie, DRL z długich i kierunki „amerykańskie”. Jednak co by nie ustawił to z pewnością nie ma takiej możliwości aby ustawić tak by światła mijania skręcały tylko w prawo a w lewo już nie.
  10. No a jakie maja się zapalać? Światła drogowe w e53 są na żarówkach halogenowych - osobne reflektory.
  11. Skimir odpowiedział(a) na Swiderbmw temat w X5 (E53)
    Niby jakiś błąd „prawdopodobny” ale wyłącza NIVO. Zacznij od posłuchania czy i jak długo pracuje kompresor. Samochód stoi prosto? Nie opuszcza się np. przez noc? Dalej, sprawdź wtyczki do czujników wysokości zawieszenia (może jakiś styk się pogorszył i odczyty nie są jasne). Pogrzeb w INPIE i poszukaj odczytów „live” z czujników przy wahaczach, czy nie są jakieś dziwne, czy podczas pracy zawieszenia zmieniają się płynnie, nie zawieszają się.
  12. Witam Nurtuje mnie trochę temat systemu audio w e53. Była nawigacja profesional... Z przodu ekran 16:9, w wannie bagażnika radio tuner BM54, z boku nawigacja z czytnikiem DVD, zmieniarka CD, moduł BT no i wzmacniacz (ukryty w stelażu pod zmieniarką). Brak subwoofera. Czytałem, że te wzmacniacze były wtedy gdy był DSP, u mnie nie było opcji sterowania DSP więc założyłem, że DSP nie ma. Jak podłączałem „chińskiego androida” to podczas zakupu wybrałem opcję bez DSP. Jednak musiałem pozostawi ten wzmacniacz w samochodzie bo po jego odłączeniu głośniki nie grały. Jak to w końcu jest z tym DSP - był czy nie? :-) Do czego służył zatem ten wzmacniacz? Kiedyś podjechał znajomy e53 bo coś mu tam nie działało w audio. On miał sam tuner i wzmacniacza z boku nie było. Tuner miał identyczny BM54.
  13. Aby nie było wibracji, to razem z wałkami należy usunąć trzeci tłok z korbowodem. Wtedy to się ładnie równoważy :-)
  14. 5V jest używane do czujników VVT. Medyk34 pyta o napicie zasilania nastawnika. Z pewnością nie będzie tam na stałe 12V bo to nie jest silnik który cały czas kręci się w jedną stronę. Raczej mierzenie ot tak miernikiem na niewiele się zda.
  15. Jak chcesz wymienić razem z elementem w drzwiach to nie pasuje bo ma inny kąt. Natomiast cała obudowa z mechanizmem pasuje. Wymieniałem tak lewe lusterko.
  16. Tak jak napisał radek79 - sprawdź błędy. Jednak jeśli masz LPG to błędy nie muszą być jednoznaczne. Skoro piszesz, że stało się tak po wymianie elektrozaworu to tutaj poszukaj, sprawdź kable, może coś przy okazji się rozłączyło - szczególnie jak instalacja LPG jest byle jak na pająka wpięta. Zakręć gaz w butli i zobacz czy dalej na benzynie będzie problem - może paliwa jakimś dziwnym trafem się nakładają.
  17. Jest tak samo na benzynie i na gazie?
  18. Skimir odpowiedział(a) na Skimir temat w X5 (E53)
    Dzięki. Wymienię oba, koszt nie powala ale skoro piszesz, że powinno iść lekko...
  19. Skimir opublikował(a) temat w X5 (E53)
    Witam Jak u Was pracują siłowniki maski? Maska powinna unosić się sama (jak klapa bagażnika) po przekroczeniu pewnej granicy czy trzeba o końca podnosić ręcznie? U mnie trzeba maskę pchać do końca aby się podniosła, co prawda nie opada ale może siłowniki już słabowite? Jak powinno być?
  20. Z relingami zrobisz jak uważasz ale mogę podsunąć Ci inny pomysł na zwiększenie ładowności - o ile masz hak (czy było dużo wersji bez haka?). Co do relingów to raczej małe szanse abyś dopasował coś od innego samochodu. Bagażnik na rowery Thule Velospace - wersja na dwa lub trzy rowery + ewentualnie rynienka dodatkowa (+ 1 rower). Do tego Thule Backspace XT. Masz zestaw uniwersalny - możesz przewozić rowery lub dodatkowy bagaż. Ewentualnie bagaż + jeden rower (pooglądaj kombinacje o której piszę to będziesz wiedział o co chodzi. Unikasz szarpania się z bagażem na wysokim samochodzie. No i mobilność - z bagażnikiem za samochodem możesz spokojnie jechać z prędkością autostradową i nic nie szumi, nie gwiżdże... Za komplet ze sklepu zapłacisz coś koło 4500zł. Ja po sezonie letnim polowałem na olx i allegro i całość mnie wyszła sporo taniej.
  21. O gustach się nie dyskutuje. Jakoś fanem srebrnego nie jestem ale chyba na mnie ciąży ten kolor bo już kolejny srebrny... Inna sprawa, że e53 w zbyt bogatej palecie barw nie występowało. Czarny, srebrny, szary... a reszta to już rzadkość. Niebieski mi się podobał ale weź i traf na takiego :-)
  22. Nie, no spokojnie :-) Widziałem duże pickupy itp... :-) Nie chodzi o jakąś wielkość tylko o ciasnotę w Krakowie, no i o spalanie paliwa. W USA stosunek ceny paliwa do średniego wynagrodzenia jest trochę inny niż u nas. Jeśli kalkulujesz na tyle mocno, że różnica pomiędzy spalaniem automatu w stosunku do spalania manuala jest dla Ciebie istotna to po prostu zastanów się nad takim samochodem. Jeżdżąc po Krakowie też zanim zaparkuję muszę często pominąć kilka miejsc gdzie np. Leonkiem się załapię. Ja wcale nie ukrywam, że jakbym mieszkał w Krakowie to bym starego iksa z 4.4 nawet na LPG odpuścił bo wiem ile potrafi wciągnąć w korkach.
  23. Hmm... Czy spalanie będzie dużo większe - nie wiem. Mit o istotnym zwiększeniu spalania w automatach pewnie wziął się stąd, że bardzo stare skrzynie nie miały lockupa w konwerterze i cały czas pracowały na poślizgu tracąc w ten sposób trochę mocy na mieszanie olejem. No plus jeszcze skrzynie czterobiegowe... i legenda pozostała. No ale specjalnie wypowiadać się nie będę bo mój samochód miasto widzi od czasu do czasu. Kurde, powiem Ci, że jakbym miał na co dzień włóczyć się ikxem po Krakowie to bym chyba odpuścił taki pomysł :-) Co do tańszej w użytkowaniu skrzyni manualnej... no może o ile się psuć nie będzie bo wtedy to jedna i druga w użytkowaniu kosztuje podobnie... tylko, że jak automat w X5 Ci się zepsuje to możesz jeszcze szukać jakiegoś na podmiankę i spokojnie znajdziesz. Jak Ci padnie manual w X5 to znalezienie takiej skrzynki będzie graniczyć z jeszcze większym cudem niż znalezienie całej X5 w manualu. Tak wiem, kto widział zajechaną skrzynię manualną? Ja widziałem :-) i to nie zniszczoną tylko po prostu zużytą. Fakt, przy normalnym użytkowaniu wymiana oleju w automacie będzie bardziej kosztowna. Tylko ile lat chcesz tym samochodem jeździć aby odczuć te kilka zmian oleju. Ja mam fajny automat, sam się zdziwiłem - ZF 6hp19 ale z metalową miską. Wymiana oleju nie kosztuje majątku bo nie trzeba kupować miski a tylko olej, filtr i uszczelkę - całość coś koło 450zł (oryginalny zestaw ZF).
  24. Nomad66 - Ty się odczep od srebrnej X5 :-) Chciałem kupić czarną bo wiadomo - taka bardziej "gangsta" na wieś będzie ale wiadomo, bardziej liczył się stan techniczny niż kolor no i trafiła się srebrna z czarnym środkiem (nawet tych drewnopodobnych elementów nie mam)... i nie żałuję bo czarna jest czarna tylko przez godzinę po myjni :-) A miałem taką na oku - czarna z rudą skórą... :-) Dyfrów nie sprawdzisz kompem bo w tym modelu tam jeszcze elektronika nie dotarła. Przedliftowej skrzynki rozdzielczej też kompem nie sprawdzisz. Poliftowy transferbox już coś tam może na ekranie pokazać - choćby możliwość adaptacji i zakres pracy nastawnika. Jak nie da się przeprowadzić adaptacji nastawnika to trzeba będzie przy skrzynce podłubać albo od razu albo w najbliższym czasie. Ogólnie to przeniesienie napędu ma pracować płynnie. Bez szarpnięć, nawet na skręconych na full kołach. Nic ma nie buczeć, nic nie stukać, zgrzytać telepać. Niezależnie czy robisz kickdown czy emeryckie przyspieszanie (aczkolwiek powiem, że moja X5 bardziej mnie niepokoi przy emeryckim przyspieszaniu niż przy "bucie do oporu". Wycieków być nie powinno. U mnie ani dyfry ani transfer nawet się nie pocą. Jakby sprzedający pozwolił odkręcić korki z dyfrów i transferu to można coś tam, olej smakując powiedzieć - mają opiłki w zębach nie zgrzytać :-) Inna sprawa, że aby odkręcić korek w przednim dyfrze musisz osłonę odkręcić a na to nawet najbardziej cierpliwy sprzedawca nie pójdzie (no chyba, że jakiś znajomy). No i nie napalaj się tak na ten manual. To ciężki samochód i automat hydrauliczny sprawdza się całkiem OK. W manualu będziesz mieć coś a'la dostawczak - przy pełnym załadunku trzy tony i wachlowanie skrzynką :-) Jak będziesz chciał powachlować automatem to też jest taka możliwość.
  25. Autor wątku ma polift więc już nie GM a ZF... ale jaki to ma związek z zawieszeniem pneumatycznym?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.