Treść opublikowana przez Skimir
-
Czujnik nivo
Weź jakiś specyfik do sprawdzania szczelności układów i spryskaj po kolei wszystkie elementy. Zacznij od poduszki - podnieś samochód aby poduszka się naciągnęła opryskaj, może jest jakaś mikrodziurka. Później wszystkie połączenia, rurki, rozkręć też obudowę pompy nivo - może tam gdzieś zaworki przepuszczają. Uważam, że sprawność czujnika nie ma wpływu na to, czy powietrze schodzi czy nie. Gdzieś jest nieszczelność. Czy podczas jazdy często nivo pompuje? Podczas jazdy będzie ciężko się wsłuchać ale spróbuj. Ja mam pompę nivo wywaloną z tego "kapelusza" bo mam LPG. Wadą takiego rozwiązania jest to, że ją wyraźne słychać jak pracuje (nie chciało mi się kombinować z jakimś specjalnym wytłumieniem, zrobiłem tylko taką obudowę z pianki EVA) - zaletą jest to, że jakby pracowała częściej niż zwykle to szybko usłyszę. Realnie, podczas normalnego użytkowania to pompka podpompuje rano jak wsiadam do samochodu (2-4 sekundy) oraz jak zmienia się obciażenie (ktoś się dosiądzie, wrzucę coś ciężkiego do bagażnika). W zasadzie to ona nie włącza się podczas jazdy. Tyle, że u mnie póki co wszystko szczelne, samochód może tydzień stać i specjalnie nie widać aby opadł tył. Jeśli pompka dopompowuje Ci częściej to znaczy, że gdzieś jest nieszczelność.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
4.4 z 2000 roku... hmm... To może działać ale też nie ma co się dziwić jak nie będzie. Silnik fajny jednak stopień skomplikowania i ewentualnych napraw spory. W mojej opinii tylko dla amatora, który chce mieć m62. No i VIALLE - wtrysk fazy ciekłej. Jakby to zdawało egzamin to większość współcześnie zagazowywanych samochodów byłaby na takim systemie a mimo to stosuje się reduktory. Instalacja VIALLE będzie kolejnym kosztownym elementem do serwisowania w tym samochodzie. Poczytaj o pompach fazy ciekłej VIALLE.
-
e53 4.4 2005 szarpanie
To może być jedno z drugim powiązane. Jak silnik niewłaściwie oddaje moc to ASB się mota i czasem kopnie... Może też być to kwestia mechatroniki... Musisz po kolei sprawdzać. Zacznij od silnika aby nie poszarpywał - no chyba, że to ASB poszarpuje - np. konwerter. Co do silnika. Zacznij od standardowej przypadłości tych silników powodującej nierówną pracę - sprawdź ewentualnie wymień obie odmy na pokrywach głowic. Membrany lubią się dziurawić a wg. niektórych opinii te odmy powinno się zmieniać do 30tys km. (kosztują niewielkie pieniądze). Później sprawdź lewe powietrze - jest problem ze starymi rurkami odm, potrafią pękać. Jakby był problem z cewkami lub świecami to być miał na kompie błąd wypadających zapłonów. Sprawdź u kumatego gościa bo masz dwie pamięci błędów - błędy zarejestrowane jako błąd (ni zawsze świeci check ale błąd w kompie jest) oraz błędy "w przygotowaniu" - coś jakby zliczanie pewnych dysfunkcji, które dopiero po wystąpieniu odpowiedniej częstości przerzuci do błędów. Tak więc odmy + szczelność dolotu to na początek do sprawdzenia pod kątem szarpania przy "bucie".
-
Pamięć ustawienia klimatronika
W samochodach z innej "stajni" pomyśleli inaczej. Można dać nawiew na przednią szybę i wyregulować siłę tak aby szyba nie parowała a jednocześnie nie huczało jak w jakiejś fabryce. W normalnych warunkach się to nie przydaje bo włącza się nawiew na szybę, osusza a następnie przechodzi na "auto". Natomiast w sytuacji gdy leje deszcz, wejdzie się do samochodu w mokrym ubraniu to szyby parują i parują, jazda z nawiewem na full jest mało komfortowa.
-
Pamięć ustawienia klimatronika
Nie wiem czy o to chodziło pytającemu. W każdym razie - tak to działa. Włączasz nawiew na szybę - uruchamia się nawiew z całą mocą... Jeśli choćby raz naciśniesz przyciskiem sterowania nawiewem to wraca do ustawień auto. Też mi się to nie podoba. Wolałbym aby była możliwość ustawienia nawiewu na szybę i regulacji prędkości wentylatora aby tak nie huczało.
-
parowanie telefonu z bluetooth
Ja i z tym kodem niewiele zrobiłem. Dopiero ingerencja NNPĄ spowodowała, że udało mi się sparować telefon.
-
Wymiana foteli manualnych na fotele z elektryką
Może z innej beczki... Ja po przesiadce z samochodu z manualnymi siedzeniami do z elektrycznymi długo zastanawiałem się nad tym czy mi to odpowiada. No fajne rozwiązanie - naciskasz przyciski, elegancko, płynnie zmienia się położenie. Jest pamięć ustawienia. Ale: W manualu potrzebowałem przesunąć fotel - wajcha w górę - fotel jechał w sekundę do skrajnego położenia. Teraz czekam i czekam aż majestatycznie się przesunie, już nie mówię o siedzeniu pasażera gdy nieobyty pasażer zaczyna na ślepo wciskać przyciski - a to mu podjedzie to góry, a to oparcie opadnie... Po chwili manipulowania już całkowicie nie wie jak powrócić choćby do stanu wejściowego :-) Pamięć osobiście przydaje mi się TYLKO wtedy gdy dokładnie sprzątam samochód i później chcę powrócić do mojego ustawienia... Tak więc...
-
Uszczelka dachu panoramicznego e53
Witam Przydałoby się wymienić uszczelkę panoramy bo dosyć mocno już szumi jak odsłonię podsufitkę podczas jazdy... Rzecz w tym, że w większości ofert te uszczelki są krótkie. Zakładając że otwór na panoramę ma 106x88cm, dodatkowo jest uszczelka pomiędzy szybą przednią i tylną to wychodzi grubo ponad 4m. Jeśli ktoś z Was wymieniał tą uszczelkę to gdzie kupowaliście (jaki symbol) aby wystarczyło i nie trzeba było sztukować?
-
Dynamic Xenon - lewy nie skręca
Grzebiąc dalej... Podczas robienia testów INPA / ISTA zauważyłem, że zakres pracy prawo/lewo prawego reflektora jest mniejszy niż lewego. Prawy działa, oprogramowanie nie zgłasza błędów jednak widać, że maksymalne wychylenia są mniejsze? Czy tak ma być?
-
Dynamic Xenon - lewy nie skręca
No wiem,dla tego pytam bo u mnie to tak nie działa.
-
Dynamic Xenon - lewy nie skręca
Chodzi tylko lewy czy obydwa reflektory chodzą tylko w prawo? Wiem, że tak jest aby nie oślepiać ale u mnie podczas jazdy też chodzi tylko prawy. Może modułowi się "wydaje" że samochód stoi?
-
Dynamic Xenon - lewy nie skręca
Trochę zeszło bo ostatnio nie miałem gdzie poobserwować. Na postoju dalej chodzi tylko prawy reflektor. Lewy stoi. Dziwne to jest bo błędów nie ma, poziomowanie działa, testy z INPY przechodzą, włączyłem też ISTA i tam też wszystko działa - można wybrać w testach opcje: ustaw L-T, L-B, R-T, R-B dla każdego z reflektorów z osobna. Czy moduł AHM ma jakieś kodowanie, czy jest tylko modułem wykonawczym a za sterowanie jest odpowiedzialny LCM?
-
Rodzina 2+3 i e53 ?
Jeszcze raz... Nie podawajcie średnich z komputera bo to nie ma sensu. Swoją drogą zrobić 530 km ze średnią 144km/h to trzeba czasem cisnąć i 180km/h albo i więcej, no chyba, że prosty odcinek autostrady tylko, że u nas takich nie ma. Najbliżej to chyba Chorwacja. Od Zagrzebia do końca autostrady przy Ploce jest coś właśnie 500 z hakiem. Po drodze żadnych większych przeszkód, jedynie trochę tuneli z ograniczeniem do 100... więc aby zrobić te 144 to trzeba i tak nadgonić. Jak ostatnio nadganiałem moim 4.4 to 65 litrów gazu wystarczyło na 250km :-) taki przelocik 180km/h.
-
Rodzina 2+3 i e53 ?
Eeee... to co komputer pokazuje to często nijak się ma do realnego spalania :-) Lejesz pod korek, jedziesz, sprawdzasz stan licznika, lejesz pod korek - to jest miarodajny pomiar spalania.
-
Osłona, orurowanie OEM przód 51 13 0 028 856
Może On nie ma zestawu montażowego ale go jakoś we własnym zakresie "wystruga". Mając trochę narzędzi to raczej kosmiczna technologia nie będzie. Miałem też się pytać o to czy nie chcesz się tego pozbyć ale ostatecznie to nie wiem do końca czy mi się to podoba. Taki niby ofroad a tak naprawdę to tylko bajer :-) Wolałbym jakiś kawał blachy pod skrzynię biegów bo miskę już raz wgniotłem :-)
-
Dynamic Xenon - lewy nie skręca
Sprawdzę. Dziś odpaliłem INPĘ i w teście adaptive headlights wyszło, że reflektory pracują - góra - dół, prawo - lewo. Jak jadę nocą to ewidentnie widać, że przy skręcie w prawo - prawa wiązka odchodzi od lewej, przy skręcie w lewo - prawa wiązka wręcz nakłada się na lewą.
-
Dynamic Xenon - lewy nie skręca
Witam Po włączeniu zapłonu widać, że oba reflektory świateł mijania wykonują test poziomowania - wiązka świateł „wędruje” po ścianie. Natomiast podczas jazdy za skrętem idzie tylko prawy reflektor - lewy stoi. Poziomowanie działa natomiast prawy nie pracuje na boki. W czym może być problem?
-
Wymiana rozrzadu BMW X5 E53 4,4 m62tu
Jak widzę dwie plamy obok siebie to na 99% skropliny, jak jest jedna to zerkam czy na poziomie przedniej grodzi czy tak w połowie drzwi - wtedy wiem co cieknie :-) Miałem starsze i nic nie ciekło :-) Bez jaj, 14 lat to nie jest jakiś stary wrak. Wiem, że teraz nowoczesna technologia kończy żywot po upływie gwarancji no ale... I tak uważam, że większość problemów z wyciekami z tego silnika wynika z wysokiej temperatury jego pracy (zemsta ekologów). Parę silników już rozbierałem i nawet w kilka lat starszych, uszczelki nie miały formy twardego odpryskującego plastiku tylko jako taką elastyczność zachowywały. W n63 gumki w uszczelniaczach zaworowych łamały się jak się je kombinerkami ściskało a jak wydłubywałem uszczelkę podstawy alternatora to mało w oko nie zarobiłem bo jak podważyłem śrubokrętem to się kawałek odłamał i odprysnął. Nie mówię już o plastikowych złączkach przewodów układu chłodzenia - raz się oparłem i pękł krócieć pod całkiem niewielkim naciskiem.
-
Wymiana rozrzadu BMW X5 E53 4,4 m62tu
Nooo, psychoza jest... Silniki we wcześniejszych samochodach były suche jak pieprz a n62 hmmm... Kupiłem go prawie 1,5 roku temu... może się nie lało ale się pocił... Puszczał tu i tam... czasem kropelka oleju na podłodze w garażu została. Przy okazji wymiany uszczelniaczy zaworowych wymieniłem uszczelnienie pokryw głowic łącznie z kominkami oraz uszczelkami dekli rozrządu + oringi na zaworach vanosów... zaczęło coś z przodu cieknąć - wymiana uszczelnień pompy vacum... Codziennie pod samochód czy nie cieknie ale i tak estetyka nie ta bo cała blacha osłonowa zafajdana no ale nie kapało... Jestem w Chorwacji... plama pod samochodem - płyn chłodzący... Powrót z duszą na ramieniu - wymiana pokrywy valeypan wraz z rurką (profilaktycznie). Dwa tygodnie spokoju i znów plamka pod samochodem - uszczelka podstawy alternatora. Po tych ceregielach od roku spokój, nic nie cieknie odpukać... ale i tak zostało zaglądanie pod samochód. W lecie jak widzę plamę to profilaktycznie sprawdzam jej położenie bo skropliny z klimy już człowieka stresują :-)
-
Rodzina 2+3 i e53 ?
Chcesz X5 bo Ci się podoba to kup ale nie doszukuj się w tym samochodzie „auta rodzinnego” :-) Tak jak we wszystkich innych gdzie objętość komory silnika jest większa od objętości bagażnika :-)
-
Rodzina 2+3 i e53 ?
Hmm, 2+3... No na kanapie z tyłu jest sporo miejsca i trójka dzieci wejdzie ale dzieci rosną :-) Wszystko zależy jak długo chcesz mieć ten samochód i gdzie chcesz nim jeździć. Nas jest 2+1 i wcześniej miałem sharana. Na co dzień woziłem powietrze ale w wakacje jechał cały wypakowany. Co do pojemności nie miał konkurencji no ale ile można jeździć tym samym samochodem? Kupiłem E53 - jakby jakość i komfort jady inna :-) No ale ilość miejsca w bagażniku na letnie wypady jak dla mnie porażka. Od razu nabyłem kufer na hak aby jako tako tą objętość ładunkową zwiększyć ale i tak do sharana się nie umywa. Co do bolączek - poczytaj forum. Ideału nie kupisz a naprawy są drogie. Ja kalkuluję to inaczej bo robię sam i koszty części same w sobie nie są powalające jednak musisz wziąć pod uwagę, że jest to samochód stosunkowo skomplikowany - zwykły serwis tylnego zawieszenia będzie kosztować 3x tyle co w normalnym samochodzie z belką lub wleczonym wahaczem. Co do rodzinnego powolnego vana... Pamiętaj, że X5 to kawał kloca i musisz brać poprawkę na moc silnika, to co w prostym vanie będzie robić robotę to w e53 da mizerny efekt. Jeśli ta powolność-szybkość jest kryterium wyboru to powiem Ci, że fajnie to jeździ z V8 ale i tu jakoś d..y nie urywa z uwagi na masę.
-
BMW e39 3.0d, słabe swiatła długie
Panowie, gościowi długie świecą jak świeczki. Albo coś jest namieszane w LCM albo w elektryce. Kupowanie super-duper żarówek xenon look intense +173% za miljon pińcet mija się z celem jak tam na te żarówki nie trafia pełne napięcie. Jak nie ogarniasz tematu to podjedź do elektryka niech zmierzy napięcie ewentualnie na chwilę podmieni żarówkę (choć wątpię aby dało się kupić żarówki slaboświecące bo nawet standardowa będzie dobrze oświetlać drogę). Na 90% coś w LCM trzeba przestawić bo to wygląda jakby ktoś na stałe z długich zrobił DRL.
-
dziwne wibracje przy około 120 - przedni dyfer się kończy?
Skoro był konwerter to czemu skrzynię remontowałeś?
-
X5 M62 4.4 Valley Pan/wanna/osłona bloku WYCIEK
Victorem uszczelniałem wannę w moim silniku. Robiłem zgodnie ze sztuką - oczyszczone, odtłuszczone obie powierzchnie. Uszczelniacz nałożony, wanna dokręcona równomiernie z momentem ok 2Nm, pozostawione do podeschnięcia, później dokręcone tak jak trzeba. Wytrzymało miesiąc... Puściło w Chorwacji więc się trochę zestresowałem, że problem będzie. Kupiłem ori wannę ale tylko kapało więc wróciłem do Polski. Po założeniu nowej wanny od roku odpukać spokój. Gdzieś na hamerykańskich forach czytałem, że uszczelniacze się nie sprawdzają.
-
X5 M62 4.4 Valley Pan/wanna/osłona bloku WYCIEK
W jaki sposób uszczelniłeś wannę?