Treść opublikowana przez Czarny124
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam. Proszę o wycenę kompletu hamulcowego osi tylniej. Oryginał oraz zamienniki. Vin-DY06435 Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Tak jak koledzy piszą p/w. Jak chodzi dobrze to tylko wymiana oleju i miski bez adaptacji.
-
Amortyzatory EDC
Jedni rezygnują, drudzy dokładają :cool2: Kto co woli, ale jak przejdziesz na zwykłe to pożałujesz. Mam zwykłe zawieszenie... Nie stety, wiem co mówię. Do tego dałem się namówić na amortyzatory Sachs , a kto wie może ori byłyby lepsze. Może większy komfort...
-
Lokalizator GPS w ConnectedDrive
My bmw działa tak samo na podstawie wykupionej usłudze bmw connect?
-
Amortyzatory EDC
Czy możesz napisać jak wpływa zmiana sprężyn na komfort lub charakterystykę jazdy? Pytam ponieważ wymieniłem amortyzatory na Sachs, ale mam problem bo strasznie twardo wybiera poprzeczne nierówności. Zastanawiam się czy mogę coś z tym zrobić.
-
[F10] - zbiera się woda, za fotelem pasażera
To udanej operacji.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Podepnę się Koledzy. 520 n47, jazda 70% miasto, olej oem czy ravenol? Pytam w prost, ponieważ nie jestem biegły w tych kwestiach.
-
Skrzynia ZF8HP. F11 n47.
Masz rację Burza, lecz nie zmienia to stanu rzeczy niestety.
-
Skrzynia ZF8HP. F11 n47.
Wał miesiąc temu wyważony, nowe łączniki,dyfer wymieniony na używkę bez luzów. tuleje rok temu wszystkie wymieniłemn. Ale mam objawy głośnego rezonansu kabiny na niskich obrotach. 1000-1200 Gdy skrzynia szybko zrzuca biegi, to przy dużym obciążeniu jest bardzo nie przyjemnie w samochodzie. W zeszłym roku wymieniłem poduszki pod silnikiem na ori. plus poduszka lemforder pod skrzynią. Muszę zrobić serwis olejowy więc zrobię weryfikację zawieszenia silnika i skrzyni. Może źle coś było zamontowane i się posypało
-
Skrzynia ZF8HP. F11 n47.
Witam, zauważyłem pewną rzecz. Gdy auto jest na hamulcu postojowych, przełączając z D na P i odwrotnie jest odczuwalne mocne "kopnięcie" na karoserii. Jakby szarpnięcie całego auta. Wiem że to nic dobrego, ale zastanawiam się czy już skrzynia nie pada. Błędów brak, poza zmianą 1-2 odczuwalną troszeczkę skrzynia pracuje ok. Ktoś miał taki przypadek?
-
lozysko /piasta M5
Stary masz M5!!! Pewne kwestie zobowiązują! Dzida do ASO a nie jakieś zamienniki.
-
F11 ogladanie filmow z usb i dostęp do Internetu
Koledzy a w jakim zakresie działa taki internet? Jako normalna przeglądarka czy tylko dla wsparcia aplikacji bmw? Mam przed lift ale już ntb.
-
[F10] - zbiera się woda, za fotelem pasażera
Opisz dokładnie to miejsce nawiercenia jeśli możesz.
-
f11 uszkodzona poduszka tył jak potwierdzić i jak naprawić
Koledzy, wymieniłem amortyzatory z przodu i na tą chwilę tył jest niżej niż przód, ma ktoś info jak powinno być? Jakieś nastawy?
-
F10 520d szarpanie, drgania, wibracje [rozwiązany]
Dyfer 300, przekładka ,uszczelniacze i olej 600. Nie wiem ile miał przelotu szczerze mówiąc, sprawdziłem luz przed założeniem, był w zakresie normy.
-
F10 520d szarpanie, drgania, wibracje [rozwiązany]
Koledzy, koleżanki. Wibracje i buczenie ustałustały, winowajca dyfer. Miałem luz na flanszy, dokładnie na frezie. Ale nie było jakiejś tragedii, ruszając ręką był ledwie wyczuwalny, lecz to wystarczyło aby wprowadzać układ przeniesienia napędu w wibracje. Używany dyferencjał bez luzòw wraz z nowymi uszczelniaczami zamontowany i teraz jedynie oponki głośno szumią ale to już inna bajka :wink:
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
To gratulacje. U mnie za to robi się coraz gorzej, na niskich obrotach 1000-1200 jest głośno jak cholera. Basowe baczenie roznosi się na całe auto. Możliwe aby rok temu zakładane poduszki ori z jakiegoś powodu siadły?? To raptem 30.000 km.
-
Odgłosy z wyświetlacza centralnego
Ale listwę dekoracyjną się wymontowuje w fxx inaczej. Podważasz od strony drzwi i cała ładnie odchodzi. Tylko nic na siłę, dalej jak na instrukcji.
-
Odgłosy z wyświetlacza centralnego
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/65-audio-navigation-information-systems/65-50-video-tv-sets-central-information-display-cid/1LBJflI1
-
F10 520d szarpanie, drgania, wibracje [rozwiązany]
Nie zaglądałem jeszcze ale przeglądając zdjęcia podwozia nie zlokalizowałem takiej wolnej przestrzeni. Lecz trzeba zajrzeć pod auto, bo może występuje tam podobna rzecz. Tylko wtedy raczej każde f10 by cierpiało na taki przypadek.
-
F10 520d szarpanie, drgania, wibracje [rozwiązany]
Da się. Ja odczułem to pierwszego dnia lecz po zakupie już. Na początku było to wyczuwalne lekko i powyżej 120. Teraz już około 100 się pojawia. Nie daj się namówić jak ja, nie kupuj be wizyty w ASO Bmw. No chyba że kupisz na fakturę to spoko. Łatwiej oddać.
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
Nie orientuję się. Trzeba by bardziej doświadczonych kolegów zapytać na forum. Ale jeśli nie zniwelowało to buczenia na niskich obrotach, to może zawieszenie tłumika nie odpowiada za to :think: Mam też jeszcze jeden objaw denerwujący. Czasami podczas zapalony tak szarpnie silnikiem że aż na fotelu czuć. Jedno uderzenie i potem ok, czasem też przy wyłączeniu silnika się to dzieje.
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
Była różnica po wymianie?? I chodzi o zawieszenie(takie traperzy otoczone taśmą) a nie o absorber wibracji (okrągły)?
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
U mnie też pod dużym obciążeniem jest głośno. Obejrzałem ostatnio zawieszenie wydechu, jest mocno zmęczone, trzyma się w sumie na paskach, bo guma jest zmęczona bardzo. Ale nie wiem czy to powód, na tą chwilę muszę dyfer ogarnąć. Ale wiem jedno, robi to tylko w okolicy 1200 obr/ min. Więc teraz częściej jeżdżę na ds. Nie zrzuca tak nisko biegów :wink:
-
prawidłowa wymiana poduszki silnika ?
Powinno, to bez dyskusyjne. Ale jest jeszcze jedna rzecz, poprawność ich zamontowania. Czyli zgodnie z numerem ich umiejscowienie, można je zamontować na obu stronach, lecz nie będą działały poprawnie. Był post na ten temat, jednemu z Nas zamontowano odwrotnie i było gorzej. Sprawdził numery i okazało się że zamontowano je odwrotnie, warto sprawdzić. Gdybyś zamontował stare i byłoby lepiej, to spróbuj je oddać. Ale wtedy zostają tylko zamienniki.