Treść opublikowana przez Czarny124
-
Nie czyta USB AUX Bluetooth
Rozpoczął bym od sprawdzenia wersji softa. Oraz pod kompem sprawdzić działanie przewodności usb. Tylko bt powinien tak czy inaczej działać.
-
[f10] szarpnięcie skrzyni 8hp po zatrzymaniu się
Witam, mam podobnie na biegach 1-2,2-1. Ale szarpnięcie po zatrzymaniu miałem do czasu gdy nie wymieniłem tulei tylnego mostu. Po wymianie kompletu auto po zatrzymaniu już tego nie robi. U mnie odbywało się tak, po zatrzymaniu auta odczucie było takie jakbym szybko odpuścił hamulec i docisnął ponownie, wyraźne szarpnięcie. Teraz praca skrzyni nie zmieniła się oczywiście ale szarpnięcia po zatrzymaniu zniknęły.
-
Wymiana tulei tylnego mostu F11
Co do tulei miałem takie same objawy ale jeszcze bardziej wyczuwalne było to, gdy hamowałem to w momencie zatrzymywania się auta dochodziło do lekkiego szarpnięcia tak jak by klocki nie trzymały do końca. Wymieniono mi wszystkie tuleje, i odrazu jeździł jak trzeba. W dniu wczorajszym wymieniałem zawieszenie silnika i skrzyni. Od stycznia się wkurzałem bo drgania oraz dźwięk powodował że jazda była nie komfortowa. Teraz jest bajka, zacytuję kolegę z forum „Po wymianie jest tak cicho jak nigdy” naprawdę warto. Ja mam jeszcze drgający wał do wymiany ale to inny temat. Wtedy będzie wszystko na 5.
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
MPaweł. Bardzo pomocny materiał. Dzięki.
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Ja po wymianie nie zaobserwowałem znacznych zmian. Klapki miałem w dobrej kondycji ale nagaru wyciągnąłem tak jak piszący na forum, pomiędzy 0,5-1l.
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Panowie, a w jakim celu zasklepiać EGR? Jakie z tego korzyści? I jeszcze jedno pytanie, czy po wymianie klapek trzeba robić adaptację? Ja wymieniłem, lecz adaptacji nie robiłem.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam. Proszę o wycenę prawej piasty przód. F11 vin- DY 06435 Pozdrawiam.
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Witam. Proszę o sprawdzenie akcji serwisowych dla pojazdu o nr. vin DY06435 Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
Drgania silnika bmw f11 n47
Też zamontuje lemforder, połowa kasy jakby nie było a jakość chyba porównywalna.
-
Drgania silnika bmw f11 n47
Przy okazji zapytam was koledzy, poduchy silnika rekomendujecie ori czy lemforder?? Jestem przed wymianą i nie wiem do końca co kupić.
-
Drgania silnika bmw f11 n47
Sprawdź czy nie masz nie ustawionych wałków wyrównujących silnika , lub nie odkręconego koła pośredniego. Lecz te rzeczy są pomijane przy wymianie rozrządu, a skoro u ciebie nie było wymiany. Ale warto zajrzeć, korki są od frontu silnika po lewej i prawej stronie. U mnie koło pośrednie jest luźne i silnik lata. Nic z tym nie mogę zrobić bo aby to zrobić to akcja jak przy wymianie rozrządu. Nie opłacalne. Po prostu lata.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Mała poprawka do postu powyżej. F11 520 :wink:
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam. Proszę o wycenę poduszek zawieszenia silnika oraz skrzyni. F11 530. Mój vin. WBAMX110X0DY06435 Z góry dziękuję.
-
Drgania rezonans f11
Wiem że wymieniłeś wał. Ale czy na pewno na frezach nie ma ani troszkę luzu? (Łączenie na środku) Ja mam tak że luz jest tylko w połowie rozciągnięcia, czyli odcinek w jakim wał pracuje najczęściej. U mnie od 100/h się zaczyna, najgorzej jest jak hamuje silnikiem. Gdy lecę ponad 140 jest git, bo auto ciagle praktycznie ciągnie, ale gdy od 100-140 już osiągnie daną prędkość czyli nie ma stałego naprężenia na wale, drgania choć nie wielkie, ale za to dudniący rezonans bardzo głośny się zaczyna. Ja już zamówiłem trzeci wał. Zobaczymy, ciężko znaleźć dobry na rynku. Ponieważ to bardzo częsta usterka naszego wału. Co zrobić, kolejna z wielu rzeczy psujących się w fxx. BMW....szkoda.
-
Drgania wału napędowego powyżej 100/h. Wytarty frez.
A więc dla wszystkich którzy będą mieć ten sam problem. Gdy frez jest wytarty na tyle że powstają luzy i powodują drgania, regeneracja tego układu jest niemożliwa. Jest to jedyna cześć wału której wymienić lub zregenerować się nie da. Oczywiście można próbować uszczelnić to jakimś super towotem lub innym specyfikiem, lecz czy przyniesie to oczekiwany chwilowy rezultat?..nie wiadomo, próbować można. Także znaleźć wał bez tej usterki, wstawić i dalej czerpać radość z jazdy :wink: Pozdrawiam, temat do zamknięcia.
-
Drgania wału napędowego powyżej 100/h. Wytarty frez.
Dzięki za info, jutro się skontaktuję z nimi.
-
Drgania wału napędowego powyżej 100/h. Wytarty frez.
Koledzy. Nie znalazłem odpowiedzi jednoznacznej na forum w temacie j/w. Mam wyrobiony frez na wale napędowym, mowa o łączeniu na środku. Objawia się to wibracją wału powyżej 100/h, lekko czuć drgania auta na kierownicy oraz karoserii, lecz akustycznie jest to bardzo wyraźnie. Po odesłaniu dwóch wałów tracę cierpliwość, a od kupna nowego wzbraniam się z oczywistych powodów. A więc pytanie, czy ktoś używał do uszczelnienia/nasmarowania tego łączenia towotu grafitowego lub innego wzbogacanego? Dziś usłyszałem taką „teorię” i sam nie wiem co o tym sądzić A może ktoś w inny sposób próbował naprawić sprawę? Proszę o konstruktywne odpowiedzi.
-
Zakup komfortów.
Jutro śmigam je obejrzeć. Są blisko trójmiasta na szczęście. Mam nadzieję że będę mógł przełożyć pasy i moje poduszki bez problemu, bo są wymontowane.
-
F10 Opcja BMW online czyli pogoda i mapy Google
U mnie jest tak, aktualizacja usług poprzez telefon jak najbardziej, lecz gdy chcę zaktualizować przy pomocy internetu z telefonu „multimedia oraz telefon” aby obsługiwał nowszy model to już niestety nie mogę. Nie widzi telefonu, a jest to na tyle ważne ponieważ książkę telefoniczną mam tylko z poziomu idrive, z kierownicy tylko te które wykorzystywałem w aucie. Nie wspomnę że wybieranie głosowe nie działa u mnie wcale :mad2:
-
Zakup komfortów.
Sprzedawca twierdzi że tak, a nr vin nic mi nie mówi. Cóż, sprawdzę, dowiem się.
-
Zakup komfortów.
Witam. Mam zamiar kupić fotele komfort, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Z góry dzięki za podpowiedzi. https://allegro.pl/oferta/bmw-5-f10-f11-tapicerka-fotele-komfort-skora-7758045909
-
Aktualizacja oprogramowania przez USB - pytania
Pytanie w temacie, jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź. Wczoraj z BMW.com pobrałem aktualizacje dla media oraz telefonu, lecz samochód nie widzi pena. Próbowałem na dwóch różnych, dalej bez skutku. Czy do pobrania jest potrzebny jakiś szczególny program? Pozdrawiam.
-
Wymiana wnętrza w F10 520i
Koledzy, podepnę się. Czy przekładał ktoś grzanie z Anglika, mówimy o samych matach. A może całe fotele z anglika da się przełożyć? Oraz czy ktoś zna firmę która rzetelnie przeprowadzi taką operację w okolicach trójmiasta? Mam zwykle fotele(dakota) bez grzania, aż wstyd troszkę tak śmigać :|
-
BMW F10 n47 klapy wirowe
Witam. U mnie uszczelka z klapkami wymieniona.Jak wyżej pisano, kilka godzin spokojnej pracy, a raczej grzebania. Osadu mnóstwo, im bliżej ujścia do egr tym gorzej. Zakupiłem (podobno) ostatnią sztukę w zdunek gdynia, było to co prawda dwa tygodnie temu. Klapki nie były ponadrywane, oczywiście bardzo obsadzone mieszanką sadzy i wręcz smoły. Lecz gdy przeczytałem powyższy artykuł to zastanawiam się czy nie warto było by odrazu wstawić od 1.8 skoro w/g artykułu nie do końca są tam potrzebne. Czy ktoś zauważył zmiany po zabiegu wymiany lub czyszczenia kolektora?
-
[F11] Demontaż relingów na stałe-jak?
Daj znać. Na Priv obgadamy temat. Pozdrawiam.