Treść opublikowana przez Czarny124
-
F11 N47 termostat
I tutaj mnie macie, porównywałem do wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej a w fxx jest przecież olej jak napisał guzior2, sorry mój fuck up. Ale odpowiadając na pytanie to teren raczej płaski i przyspieszam spokojnie, staram się na zimnym go nie butować. Dziś sprawdzę na btool jak wygląda sprawa z temperaturą, sorry za zajebkę jeszcze raz.
-
F11 N47 termostat
Koledzy, a powiedzcie ile musicie przejechać w temp takich jak teraz, czyli +5, +3 stopnie? U mnie to nawet 10km i jeżeli nie ma korków. Nie pamietam jak było to poprzedniej zimy ale wydaje mi się że troszkę długo się grzeje. Mam swoje pierwsze BMW od stycznia. W poprzednim aucie proces ten był szybszy. Jak jest u was?
-
Siedzenie niewygodne
Czytałem ostatnio na forum że angliki ponoć pasują do naszych pług & play. Ale nie za bardzo jakoś to rozumiem, no chyba że pasażer będzie miał funkcję fotela kierowcy. W sumie to tylko pochylenie, a w komfortowych to już chyba żadnej różnicy. Ale nie jestem fachowcem, niech się wypowie ktoś kto to już robił. Pomogło by nam to, też chcę zmienić na komforty.
-
525D Kolektor dolotowy
Uszczelki warto założyć nowe. Nigdy nie wiadomo jak się zachowają stare. Nie są to straszne koszta, a pewność będzie git. Tylko oczywiście ori.
-
[F10] - zbiera się woda, za fotelem pasażera
Dokładnie! Robiłem to w mojej f11. Ściągamy boczki, podklejamy każde miejsce gdzie łączenie odkleiło się. Stosując podgrzewanie starego spoiwa lub wymiana na nowe. I problem z głowy, robimy test zanim skręcimy ponownie i git. Taki urok BMW Premium.
-
[f10] szarpnięcie skrzyni 8hp po zatrzymaniu się
Możesz mieć to co ja, u mnie od 80km/h dudni i delikatnie wibruje ,wał do regeneracji lub wymiany. Tylko nie mam teraz możliwości odstawić auta na 4-5 dni. Ze skrzynią miałem podobnie, poduszki więcej znaczą niż się nam czasami wydaje.
-
Oslona tarczy hamulcowej przód
U mnie z tyłu odpadła, oderwała się. Podkładki większe pomogły jak narazie ale przy okazji zakupię inną.
-
Magiczne 200k błąd 244800 - czy jest sens czyścić dpf
Kilka razy zdażyło się że nie mogłem dokończyć cyklu wypalania, jazda w mieście itp. Miesiąc temu w serwisie powiedziano mi abym przyjechał „za jakiś czas na wypalanie” ponieważ nie wypala do końca. Czy ktoś zorientowany może powiedzieć ile zastaw kabel-program kosztuje?
-
Magiczne 200k błąd 244800 - czy jest sens czyścić dpf
Koledzy, czy rozumiem dobrze że przez b-Tool można wymuszać wypalanie dpf?
-
Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR
Witam, proszę o sprawdzenie ewentualnych akcji serwisowych DY06435. Z góry dziękuję.
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
Tak czy inaczej koledzy, dobrze wiedzieć że interwał jaki się utrzymuje w moim bmw jest właściwy dla warunków w których jest użytkowane. To uspokaja na jakiś czas, bo jak wiemy jeżdżąc po mieście głównie, prędzej czy później będzie trzeba dpf oddać do regeneracji. Pozdrawiam.
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
Na tą chwilę mam co około 200-250km, a łącznik jadę sprawdzić w przyszłym tyg.
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
Dopytuję ponieważ u mnie jest tak że gdy wypala to dźwięk mam jak z jakiejś basowej końcówki rodem z golfa 2(nie ujmując takim klasykom motoryzacji), różnica bardzo mała w dźwięku ale na tyle że żona zauważyła :wink: Lecz fakt zaczynam podejrzewać swoją o ostatnie chwile. Drgania delikatne się pojawiły na jałowym biegu.
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
Mówisz o elastycznym, tzw. Plecionce?
-
wypalanie dpf (jak poznać kiedy się odbywa).
A ten łącznik to po co wymieniać?
-
[F10] Roznica pomiedzy Comfort a Comfort+
Czyli ecopro ma wpływ na twardość zawieszenia?
-
Kompendium DPF, wszystko w jednym miejscu
Nie każdy musi się z tym zgadzać panowie, lecz u mnie wyraźnie na buczący/basujący zmienia się dźwięk podczas wypalania, co prawda mała ta różnica ale wyczuwalna. Sprawdzone na temperaturze spalin, to nie fanaberia. Pozdrawiam.
-
Zagłówki foteli przód.
Dam znać.
-
Zagłówki foteli przód.
Dzięki Burza1234. To prawda, jeżdżę już jakiś czas tym samochodem i dostrzegam kolejne fakty świadczące o tym że auto jest po dzwonie. Szykuje się afera z byłym właścicielem.
-
Zagłówki foteli przód.
Witam. Czy ktoś podpowie jak rozmontować zagłówki? Nie blokują się, są że tak ujmę wypchnięte. Fotele zwykle.
-
Wymiana tulei tylnego mostu F11
Robocizna panowie, nie które warsztaty sobie liczą niestety.
-
F10 535xd Kolektor dolotowy
To fakt, moje nie doczytanie. Nam z n47 taniej ogarnąć temat.
-
F10 535xd Kolektor dolotowy
Poczytaj, a koniec końców zrobisz jak uważasz. Ja wymieniłem na ori, tak jak było, z klapkami. To żaden koszt, tylko problem z dostępnością. Mi zajęło łącznie 4h. Czyszczenia sporo, a reszta to miłe rozkręcanie. Piwko i do roboty :cool2:
-
Nie czyta USB AUX Bluetooth
Nie zauważyłem, chyba że jest jakoś ukryte, przejrzałem schowek po zakupie i nie widziałem. Ale sprawdzę dla pewności.
-
Nie czyta USB AUX Bluetooth
Samemu tak, lecz u mnie usb działa na audio, ale gdy podpinam pena z aktualizacją to niestety jego nie widzi, sprawdzałem na trzech innych penach. Myślę że przez kompa softa można wgrać, jak mapy itp.