Treść opublikowana przez makaron87
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
wlasnie... jak to grzechocze?
-
[e39] 530d poduszki silnika? skrzyni?
Jak rozpoznać poduszki silnika lub skrzyni które są do wymiany? Czasami jak wchodzę szybko w ostry zakręt coś jakby mi stuknie pod macha, jak się tnę z pod świateł i szybko zmieniam biegi tez mam podobne stuki... Co to może być poduszki silnika czy skrzyni?
-
[e39] 530d usuniecie katalizatora
Czy ktoś z forumowiczów usuwał katalizator? Jeśli tak to czy są tego jakieś plusy i minusy? Słyszałem ze przy chipowanym aucie lepiej mieć sprawny katalizator albo w ogóle go nie mieć by spaliny mogły być lepiej wyrzucane. Zmieni się akustyka dźwięku? Widziadłem parę filmików na youtube z 530d z przerobionymi wydechami i pracują niesamowicie :D Dodam ze mam na liczniku ok. 260 tk, wiec kat pewnie jest już zapchany..
-
(E39 530D) Wymiana filtra paliwa
Cześć, w dieslu najlepiej go wymieniać co sezon ;)
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
Jak najbardziej polecam ten zabieg, lepiej auto się zbiera, i mniej pali. EGR powstal aby przepalac jeszcze raz, czy dla ekologi, a skutek jest taki ze muli auto. Ciekawostka, gdy miałem jeszcze serie na hamowni wyszedł wynik 185 hp, 425 nm, miałem zaślepiony EGR i wkładkę filtra powietrza JR.
-
530d problem z gaśnieciem auta przy duzych mrozach
niezrozumiales mnie, podalem tylko przyklad, chodzi mi o to ze moze jest malo oleju/plynu w hydrallice od sprzegla martino281 wystarczy tankowac na shelu i miec zima powyzej 30l ropki w baku, rok temu przy -32 moj bumer odpalil za pierwszym :)
-
webasto - dolozenie pilota
kiko masz navi?
-
530d problem z gaśnieciem auta przy duzych mrozach
Moze za malo plynu w hydralcice od sprzegła? ciezko ci chodzi sprzeglo jak jest zimny? Znam przypadek gdzie w 530d silnik sie wylaczal przy 200km/h, powodem byl niski poziom oleju w silniku :wink:
-
do czego są te kontrolki?
tez tak myslalem i wymienilem olej jak palila sie zolta z czerwona, wyszlo ze przejechalem na oleju ok. 24 tys km i mechanik powiedzial ze nie ma co patrzec na te cegielki tylko co 15 tys km zmieniac olej... Więc jak to jest?
-
[seria 5] Rozladowywany akumulator / opornica
Latem rozladowalo mi aku pare razy. NIe wiedizalem dlaczego bo przeciez zima kupilem nowy. Ktoregos razu okazalo sie gdy otworzylem drzwi ze dmuchawa pracuje mimo ze panel klimatronika jest wylaczony. Nic z jerzem nie robilem, do tej pory mi nie rozladowalo aku. Poprostu przestala wlanczac sie dmuchawa. Czy ten jez ma cos wspolnego z ogrzewaniem? Zauwazylem gdy stoje w korku dmucha mi cieplym powietrzem ale tak sobie, gdy rusze odrazu leci cieplejsze powietrze. Rowniez webasto mi nie dziala, czesc po czesci pieca byla sprawdzana lacznie ze swiecai wyszstko jest ok. Poprostu nie chce sie uruchamiac, wykazuje blad " zwarcie do masy" Moze to wszystko ma wspolna usterke?
-
Czujnik ABS
Wymienilem juz dwa czujniki ABS na przodzie i po podlaczeniu kompa wystakuje staly blad lewego przedniego kola ktorego nie da sie w ogole usunac. Po odpalniu sa takie objawy ze pala sie kontroli ABS i ASC po czym gasna mam ABS i trakcje ale przejade sie pare km i znow sie wszystko zapala i nie mam trakcji ani abs. MIał ktos podobne objawy? Czy to wyglada na sterownik? Dodam ze wczesniej na komputerze wyskakiwaly rozne cyrki z czujnikami poniewaz na zmiane pokazywalo raz ze na przdoze sa uszkodzone, raz ze da z tylu lub na skos, pare razy nie dzialal mi licznik, nie wymienialem tylnego lewego czujnika a mimo to juz dlugo jest ok.
-
530d dymienie spod auta
Mialem cos podobnego. Jak temperatura spadla ponizej 5 stopni webasto dzialalo, teraz przy mrozach w ogole :? Ostatnio tez mi tak dymilo ze ludzie sie nam nie patrzyli jakby chcieli powiedziec ze samochod mi od spodu sie pali, ale nie wydajem i sie ze to normalny objaw pracy webasta. Z tym webastem walczylem juz rok temu. Mam na jego patent, gdy przestanie pracowac musze odlaczyc akumulator i wtedy webasto bedzie pracowac przez jakis czas. POzniej znow sie blokuje. Jezdzilem do serwisu webasto to byla taka diagnoza ze czujnik temp. na plytce webasta wariuje - Chcieli juz mi nowe webasto pakowac. Pojechalem do innych fachowcow. Ci stwierdzili usterke pompy... Czy ktos mial podobny problem z webastem?
-
ASC + ABS Problem
nie chce wprowadzać w blad ale gdybys miał uszkodzony / niesprawny sterownik ABS - ASC to byś nie mogł sie połaczyć IMPA i zdiagnozowac tych bledow dla ABS. Mam chyba nawet ten sam kod bledu.
-
ABS ASC help !
ten sterownik chce na kopniec zostawić, musze wszystkie inne opcje wykluczyc. Nie wiem dlaczego ale wczorja było dobrze. Wczesniej mylem samochod karcherem, odpalam i jade i bylo wszystko ok lampki wsyzstkie pogasly i moglem sobie wlaczyc i wylaczyc ASC. Nagle przy ktoryms hamowaniu pedal hamulca zachowauje sie jakby ABS mi sie wlczyl i ten charakterystyczny dzwiek byl, zaraz po tym kontrolki mi znow wyskoczyly :mad2:
-
[e39] Fukcja "Fallow me home"
w kazdym bumerze z ksenonem jest ta opcja. Parkujesz i masz wlaczone światła, nastepnie wyłącz silnik, przekreć pokretlem światel na zero i pociągnij wajchą jakbyś chiał długimi mrygnać, po ok 30-45s swiatła w aucie zgasna same ;)
-
jak zamontować powerboxa w 530d
a dlaczego akurat powerbox?
-
ABS ASC help !
Ostatnio od znajomego elektryka slyszalem ze ciezko naprawci te sterowniki, jest tam poprostu wiele rzeczy ktore sie psuja. Byc moze jest tak ze Ci co narpawiaja zrobia jedna rzecz, a zaraz druga leci... Wymienilem dwa czujniki na przodzie i teraz czasami mi zgasnie ABS i ASC - wczesniej caly czas sie palily. Po podlaczeniu pod komputer wyszedl blad lewego kola i nie da sie go usunac - jakis niby staly blad/usterka. Co teraz robic? moze sprawdzic kable? edit przeczytalem cos o czyszczeniu, co warto przeczyscic? czujniki, kostki, piaste? jak tak to czym? ile powinna wynosic opornosc czujnika jak mierze go miernikiem?
-
x5 3.0d 2006r vs e60 535d 2006r
zalezy co lubisz, x5 tak nie poszalejesz jak e60. Wiem bo jezdze mocnym suvem i moja e39 w ktorej mi czasami brakuje tego ze nie moge sobie po kraweznikach jezdzic omijajac korki :D Za to 535d ma dwie turbinki, czyli wiecej klopotu w najgorszym scenariuszu. Chodzi mi o to ze wiecej jest wezykow, elektrozaworow, wiecej dupereli ktore bedzie trzeb wymieniac.
-
BMW E39 530 D AUTOMAT CZY MANUAL
nie kazdy sprzedawcan a to pozwala :) Tylko i Manual
-
ABS ASC help !
o sprzedazy auta nawet nie ma mowy :) drugiej w tak dobrym stanie bym chyba wiekami szukal, chyba ze ktorys z uzytkownikow mialby maline w mpasztecie :D gdzie naprawiałes? na allegro widizalem goscia ktory daje gwarancje na swoja robocizne z naprawy sterownika
-
ABS ASC help !
a co sądzicie o naprawie sterownika? czyli obstawiacie sterownik? czy dawac jeszcze auto do elektryka aby przejrzal elektryke?
-
[e39] 530d spadki mocy
http://www.allegro.pl/item714322497_zawor_czujnik_turbiny_egr_bmw_nowy_orginal.html taka cena ze mozna smiało od razu dwa zamawaic i wymienić profilaktycznie
-
[e39] 530d spadki mocy
powiem tak, wymienilem dwa elektrozawory na nowe oryginalne pierburga i wymienilem wszystkie wezyki - auto chodzi jak wcześniej :) Elektrozawory kupilem na allegro, koles ma oryginaly i sprzedaje je po 125 zł a nie po 330zł /szt. jak w ASO
-
ABS ASC help !
Potrzebuje pomocy i rady co dalej mam robić z tym fantem. Jak w maju mialem czas sie tym zająć i podlaczylem komputer wykazalo mi za mam uszkodzone dwa przednie czujniki i jeden pray tylny. Chcialem wykluczyc sterownik ABS wiec teraz kupilem jeden nowy czujnik ABS na przod i zamontowalem go po prawej stronie. Podlaczam komputer i wykazalo mi bledy od dwoch czujnikow na przodzie. Skasowalem i zostal tylko jeden blad ktory wyskakiwal dotyczacy lewego przod. Sadzilem ze wymienie i ten i bedzie po sprawie. Dziś kupilem i zamotowalem lewy na przod. Podlaczam pod komputer i wyskakuje mi dalej blad lewego czujnika, znajomy twierdzi ze to jakis staly defekt i nwet tego bledu nie mozna usunać. Przy tym bledzie bylo dopisane valve - zawór? Jaka opornosc powinny miec czujniki jesli mierze je miernikiem? Dodam ze wczesniej nawet i licznik mi nie dzialal przez tydzien po czym zaczal znow dzialac. Nie wiem czy sprawdzac cala elektryke czy to bedzie poprostu sterownik? koncowke jego mam niestety 001. Pojawia mi sie tez bład sieci can. Z góry dziekuje za podpowiedzi
-
[E39] Kontrolka ABS ASC/Czujnik ABS ASC
ja to mam jeszcze inny problem. Nie działał mi predkosciomierz, ASC i ABS. Po 2 tyg predkosciomierz zacza mi dizałać ale ABS i ASC juz nie. Podjechalem na kompa i wyszło mi ze mam padniete dwa czujniki przod i prawy tyl. Mozliwe aby nagle padly 3 czujniki, a nawet 4 bo na poczatku predkoscimierza nie mialem ???