Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Twoje nie świecę na drogę. Jak zwykle nie widzisz różnicy. Pokaż jak Twoje swiecą. Co to ma być hehehe Ale nie przejmuj się, moje też nie świecą 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ciekawe kto zacznie pierwszy kopiować światła z nowego Y. Wygląda na to, że zastosowali światła projekcyjne dające mocną poświatę na drogę. Już widzę Passerati i stare BMW napędzane ropą pod remizami ze światłami od Chińczyka naśladujące Teslę heheheh.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Ty jednak masz coś z głową i wiesz lepiej gdzie się ładowałem. To 13% to ładowanie w hotelach w parkingach podziemnych gdzie jeździłem do klienta i spałem w hotelu z ładowarką. Na Ionity ładowałem się dosłownie raz i dwa razy na greenway.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No to ile czasu moja żona oszczędziła jeżdżąc elektrykiem. Zero ładowania na mieście. Wszystko z paneli. 60 tys km przebiegu. Ładowanie tylko w nocy gdy śpi. Nie wyobraża sobie już jeżdżenia na stację tankować, stać w kolejkach i wysłuchiwać setny raz tekstu o hot dogach. Ile czasu oszczędziłem w rok przejeżdżając 38tys km z czego 15% na Superchargerach. Powiem Ci. Bardzo dużo kasy i czasu. Dla mnie trasy kiedy ładuje się na ładowarkach związane są tylko z przyjemnością ponieważ jadę na urlop lub wakacje gdzie się kompletnie nie spieszę i nie gonię rodziny z szybkim sikaniem jak co niektórzy. Mam na to wszystko wywalone i nie przeliczam tego czasu na pieniądze. Planować ze stoperem tego też nie muszę.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Pewnie że będzie. Kult Ałdi wspomagany Perfect lease zdziała cuda i tu nie mam wątpliwości. U nas jak nie masz czterech kółek lub gwiazdy to bidok jesteś. Zero respektu. Hehehe
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Obejrzałem ten test i praktycznie nie zamieniłbym TMS na nowe A6 ponieważ na tej trasie samo zużycie miałbym 50kWh mniejsze o tej samej porze. Dwa Tesla ma sto razy lepszy infotainment który się nie starzeje, dużo lepsze osiągi w Tesli i komfort użytkowania. Nie musze jeździć na przeglądy. Dużo bardziej wolę minimalistyczne wnętrze Ski niż te piano black z 100 guzików w drzwiach. HUD to dla mnie nie zaleta, w nocy nawet mi przeszkadza. Praktycznie jak teraz jeżdżę zimą np. na siłownie lub basen to nie zakładam kurtki ponieważ mam cały czas ciepło w samochodzie. To akurat różnica w porównaniu do ICE.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja dlatego piszę że w sumie nie stracę dużo na S ponieważ utrata jest podobna do ICE a nawet alternatywne X5 które wtedy rozważałem kupię dzisiaj spokojnie 50 tys taniej jako nowe, czyli w perspektywie 3 letniej wszystko się zbilansuje a nie liczę oszczędności na paliwie które powstały. Dla mnie przyjemność z jazdy i ogólnego użytkowania przewyższa wady dwóch lub trzech wyjazdów w roku na wakacje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Ty jakiś dziwny jesteś, to chyba podatność na manipulacje. Czy Ty masz chłopie swoje zdanie? Napisałeś setki postów krytykujących elektryki i kupiłeś na końcu 2 bo była promka. Dalej najeżdżasz na elektryki a jak Porsche zrobiło promke na Taycana to Ci ślinka leci. Kup sobie w końcu fajnie brzmiący porządny samochód i lament się skończy. Nie będziesz się ładował w krzakach i zatrzymywał gdzie chcesz. Po co to biadolenie, kompletnie nie rozumiem. Tyle fajnych samochodów jest na rynku. Kup sobie hybrydę albo V8, zapniesz hak i z całym dobytkiem będziesz śmigał do CRO bez żadnych zbędnych postojów. Jak Cię kręci VW to masz świetnego Touarega R . Podejmij męską decyzję, zamów tego diesla i zapomnij o elektryku bo to przecież samochód nie dla Ciebie. Będziesz mnie wyprzedzał na A1 z pogardą i politowaniem. Jak ja będę stał się w krzakach lądował to Ty będziesz już na leżaku drinka all inclusive sączył 😎
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chłopie, Tesla pozywa właścicieli, wybucha, płonie, sama ucieka z miejsca wypadku, porywa Ludzi,podgląda ludzi, odpadają jej dachy itp. Czytaj dalej motoryzacyjnego pudełka czyli Autoświat i inne. Zrobilem Teslami ponad 100tys km. Koszty utrzymania to dosłownie opony i filtr kabinowy 3 szt za 300pln. W kieszeni w porównaniu do analogicznych samochodów mam około 75tys na samym paliwie. Każdy wydaje swoje zarobiona kasę jak uważa i elektryk jest nie dla każdego i niech tak zostanie. Dla mnie bajka.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Zobacz test Grzyba, przestarzały najszybszy SUV świata wygrywa z naleśnikiem Audi, najnowszy wypust Audi na premierze nie ma startu do SUVA Tesli i to znacznie https://docs.google.com/spreadsheets/d/1skFDah_ZEljUFM8yHijRzYdGQuQwc7YKo52w0nJarqU/edit?gid=0#gid=0
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Ale mi dowaliłeś. Już nie wstanę hahahah
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Wreszcie Audi dorównało z jednym modelem, najnowszy wypust rocznik 2025 do przestarzałej Tesli model S 😉 Najlepsze Audi rocznik 2025 jest ciągle słabsze 0-100 od najsłabszej Tesli o 1s. Zobacz ile w ICE dopłacasz za przyspieszenie lepsze o 1s.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Normom jest, że praktycznie po przekroczeniu granicy nie można jechać w Autopilocie na autostradzie bo zawsze jakiś debil w skodzie siedzi na dupie i mruga światłami.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Wszystko fajnie do momentu jak Cię nagrają. Sam padłem już ofiarą a tylko mocniej ruszyłem na światłach. Przyczaili się za mną i po ptakach. Taka jazda już mi się znudziła a miałem okres że jak mnie mierzyli suszarką to udawałem że ich nie widzę i mnie gonili. Chyba z dwa razy im się nie zatrzymałem ale to już historia. Przeszło mi to z czasem 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Pewnie, że wrócą. To pokazuje jaka jest podaż na rynku.Nie potrzeba jakiegoś wielkiego popytu aby był ruch w biznesie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Zobacz na Otomoto. Wszystkie S-ki z rocznika 23-24 wymiotło. Nawet ta co rok wisiała 🙂 Ostatnio pisałeś że sporo Plaidow sie pojawiło.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Dlatego zawsze piszę, że praktycznie na X5 które miałem jako alternatywe do TMS straciłbym tyle samo albo nawet więcej. Pewnie ten samochód z ogłoszenia byłby do wzięcia za 360tys a takich jest pełno na Otomoto. Do tego dochodzi fakt, że koszty utrzymania mam zerowe włącznie z paliwem. W każdej chwili sprzedaje TMS i zamieniam bez żadnego problemu czy straty na X5 czy inne Q8. Krajowe bezwypadkowe SQ8 które po rabatach chodziły po 550tys. Koszty utrzymania i koszt paliwa bez porównania.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Nie porównuj cen EQE do TMS. Jak tu pisałeś TMS jest dla fanatyków Tesli i zapłacą za nią każdą cenę 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dokładnie tak to wygląda. W między czasie takie jak moja już kilka się sprzedało w okolicy 360tys. Co do darmowego SC dla mnie nie miałoby to znaczenia ale dla niektórych to może być game changer. @słonik40 Ta podwyżka napewno pozwoli mi sprzedać swoją kilka złotych więcej 😉 Do tego dochodzi jeszcze prawie zerowa podaż modeli z roku plus 2023 z HW4 i nowymi kamerkami i matrixami. Mnóstwo osób będzie się przesiadało z TM3 na większy i dla nich używana TMS to będzie złoty środek. Jestem spokojny o sprzedaż swojego jak już podejmę taką decyzję.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Zawsze można mieć marzenia. Pokaż takie ogłoszenia w EU. Ceny S i X idą mocno w górę. Jak dla mnie ok. Gorzej dla tych co chcą kupić. W Californii bez ulg TMS LR kosztuje 90tys USD.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 To jest jeszcze pochodna tego jak kupowałem swoja Ske.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Mnie to co napisałeś powyżej nie obchodzi. Czasami przyjdzie mi jakiś mail i to wszystko. Nie wiem jaki to będzie miało wpływ na moją Ske. Niektórzy piszą że Falcon door to porażka a dla innych zaleta i dla tych drzwi kupują samochód.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Boty robią to za mnie 😉 Właśnie 2 S-ki wróciły na stock z ceną ponad 50tys w górę lecz z darmowym SC i łącznością premium.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jeśli chodzi o modele S i X w Europie to Tesla wstrzymała możliwość zamawiania w europie - środkowo wschodniej, w tym w Polsce, również z inventory. Jeszcze kilka dni temu było około 10 sztuk. W innych krajach europejskich cena poszła w górę o 17 tys euro, ale dodali dożywotnie ładowanie i łączność premium Może szykują facelifting lub mały update. Gdyby chcieli wyczyścić stock to zrobiliby promocję a nie znaczną podwyżkę. Ciężko nadążyć za Teslą. Wygląda na to, że nie wpłynie to na szybszą utratę wartości 😉