Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W PL nie da sie kupic takiego Taycana bezwypadkowego za 300tys. Nawet kupując tego Taycana z 30% rabatem po 3 latach straci sie kolejne 30% wiec utrata będzie taka jak na innych samochodach spalinowych czyli 30% po 3 latach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40, Co to jest za aplikacja. W życiu nie miałem takiej aplikacji. Sciagnij sobie aplikacje Tesla 🙂 Aaa widze już, hehehe. Cyba wyłamujesz otwarte drzwi. Aplikacja Tesla taka sama jak do zarządzania samochodem i wszystko działa. Wygląda na to że masz cały setup zwalony. Wszystko działa zawsze i wszędzie bez żadnego problemu 🙂 Important: This app is designed exclusively to support Tesla Employees, certified installers, and partners.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Elektryka trzeba jednak dobrze kupić a nie liczyć utratę wartości od ceny katalogowej. Ja porównuje utratę na swojej TMS z 2023 do BMW X5 na które tez miałem ofertę. Praktycznie wychodzi to samo z tym że wtedy kupiłbym X5 z 12% rabatem a teraz z 20%. Czyli sprzedaje 2 letnia TMS dokładam 50 tys i mam nowe X5 z roku 2025 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Czas pokaże. Tesla ma wiernych wyznawców. Sporo osób które spróbowały Teslę a nie było ich stać na nowa S chętnie przytuli świeżą TMS. To są raczej osoby zdecydowane na Teslę i nie patrzące na inne marki. Wybór na rynku wtórnym jest ograniczony. Co do Taycana to super samochód. Środek bajka. Sam bym tak skonfigurował.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tylko Tesla wprowadziła responsywność i jakość użytkowania taką jak na iPhone iPad gdzie w BMW dalej to kuleje. E
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Odnośnie baterii 95kwh w nowym Y. Przecież to praktycznie nic nie zmieni. Ważne żeby te szare planowane SC zamieniły się na czerwone a zamienią się w tym roku. Każdy punkt to conajmniej 12 słupków. To jest prawdziwy Game changer w podróżowaniu Tesla i innymi elektrykami jak je udostępnią a napewno udostępnią.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja jak kupowałem swoją to ta Tesla wisiała za 480. Nie wiem co jest z nią nie tak bo rotacja jakaś jest w ogłoszeniach a to wisi cały czas w nie zmienionej formie. Co chwilę facet spuszcza delikatnie. Problem z zamianą TMS na coś innego jest taki że nie ma innego samochodu z podobnymi osiągami i zasięgiem na dzień dzisiejszy. Mi się we wrześniu kończy leasing ze nawet dla samej zmiany przyglądam się iX tylko chciałbym zrobić to w tej samej kasie 1:1. Problem jest w tym że zamienie na SUV z gorszymi osiągami i zasięgiem co nie bardzo mi się podoba. W tym roku nie będzie liftu TMS, co najwyżej 2026.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To ogłoszenie już ponad rok wisi. Ja nie kupiłem samochodu na handel tak jak i Ty. To nie jest mój biznes hehehe. Nigdy nie chciałem na tym samochodzie zrobić biznesu więc mi nie imputuj.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@adamjttk to już nudne jest. celowo zmieniłem wątek a Ty dalej brniesz.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ten samochodzik nie ma 800V i ładuje się cały czas z taką samą prędkością, około 120. Jak zobaczysz kilka ostatnich testów elektryków to widać bardzo dużą zmianę w nasyceniu negatywnym komentarzy. Co do tras to ja mam ostatnio coraz więcej przebiegów dziennych w okolicach 250km do czego elektryk z dużą baterią jest genialny a przejechanie tej trasy za 15pln to game changer. Tak z ciekawości przejrzałem dzisiaj Otomoto i np w cenie mojej S spokojnie kupię X5, Q7, Q8 ICE, iX czy nawet EQS z podobnym przebiegiem i rocznikiem. Mówimy o okolicach 350tys rocznik 2023. Czyli utrata wartości taka sama jak innych porównywalnych samochodów. Mercedes EQS stracił zdecydowanie więcej. Czekamy na pierwsze testy nowego modelu Y. Instalacja 800V też Game Changerem nie jest. Praktycznie minuty i to w zalezności od tego ile ładujemy. Game changerem będą nowe Superchargery które już budują w PL z conajmniej 12 stanowiskami.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To już nie pierwszy materiał gdzie nie ma hejtu na elektryki w komentarzach. Społeczeństwo dojrzewa. Ostatnio praktycznie zero hejtu na post pod TM3. Same pozytywy lub neutralne komentarze. Coś się zmienia w postrzeganiu. Faktycznie hejt na samochody elektryczne wynika z braku wiedzy. Praktycznie zobaczcie że większość osób w PL ma wykształcenie podstawowe i zawodowe. Jaki oni mogą pogląd na samochody elektryczne. Przecież oni nie czytają, zdają się na wiedzę z Facebooka i TikToka gdzie podsyłane są im materiały zgodne z ich poglądami i preferencjami co jeszcze ich podsyca i utwierdza w przekonaniu. Już jakiś czas wrzucają na stock około 10 modeli TMS. Wszystkie schodzą praktycznie w 2 lub 3 dni. Ciekawa sytuacja. Wczoraj był poniższy stock. Dzisiaj zostały 2 sztuki za 465 i 482 tys. Nastąpiła zmiana liczby dostępnych samochodów Model S na stronie Tesli. - Liczba dostępnych samochodów: 7 - Liczba pojazdów z nową ceną: 7 - Obecny przedział cenowy: 448890,00 zł - 482890,00 zł - Nowe ceny, niedostępne wcześniej na stronie: - 448890,00 zł (Fabrycznie nowy, Deep Blue Metallic, Koła Tempest 19”) - 448890,00 zł (Fabrycznie nowy, Solid Black, Koła Tempest 19”) - 465890,00 zł (Fabrycznie nowy, Solid Black, Koła Tempest 19”) - 470390,00 zł (Fabrycznie nowy, Ultra Red, Koła Tempest 19”) - 470390,00 zł (Fabrycznie nowy, Lakier Stealth Grey, Koła Tempest 19”) - 482890,00 zł (Fabrycznie nowy, Lakier Stealth Grey, Koła Arachnid 21") - 482890,00 zł (Fabrycznie nowy, Ultra Red, Koła Arachnid 21")
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun Ja też bym nie chciał, żeby on miał za dużą kontrolę. Pewnie wiesz o co mu chodziło z AI i ty samym Open AI. Wiesz tez dlaczego w pewnym momencie zaczął angażować się w politykę. BTW. Za ostatnie 2 miesiące mam w porównaniu do pierwszego lepszego V8 około 2500 oszczędności na paliwie. To mi się akurat podoba. Jeżdżę tak jakbym jeździł benzynowym spalinowym. Mam dużo tras takich w okolicy 250km dziennie. Średnie zużycie zimowe 22kw. Dla mnie nie ma powrotu do ICE. Jedynie wchodzi w grę zamiana na inne BEV. Bardziej premium 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Po co moderator? To jest właśnie taki wątek na tego typu pogaduchy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kompletnie nie wiesz o czym piszesz i to nie pierwszy raz. Sytuacja z Open AI jest bardzo dobrze i szczegółowo opisana w biografii Isacsona. Musk od zawsze wyznaje zasadę, że AI nie powinno być spuszczone ze smyczy żeby nie wymknęło się spod kontroli. W temacie AI jest zwolennikiem regulacji.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak, może kupil to na bardzo wczesnym etapie coś co kompletnie nie rokowało dla samej nazwy i pomysłu. Teraz jak połączysz kropki z AI rozwijanym przez Teslę i Optimusem plus Neuralink to masz fajny obraz tego co jest spójne i mocno w to inwestuje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Niektórzy żyją na pokaz. Może popłynął bańkę na tym mclarenie. Facet jeździ załadowanym X na narty i przez noc ląduje się przedłużaczem przez balkon z pokoju hotelowego. Sam kupił obecnie TM3 Highland czyli znając Teslę kupił nowy model. Z drugiej strony wrzuca filmiki jaka Tesla jest zła, pewnie widziałeś komentarze motłochu jak mu przyklaskuje i bezgranicznie wierzy że bez ogrzewania jeździ w kurtkach do Zakopanego. Bardzo mało wiesz o Musku, facet od początku rozwija firmę Neuralink, poczytaj. SpaceX jest jego od początku. Tesli w tej postaci też by nie było bez Muska, juz by dawno padła.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Mimo tego całego Twojego hejtu i mimo wszystko zamkniętego umysłu na prawdę i profesjonalnie napisane biografie Isacsona to cały czas siedzisz i analizujesz ofertę Tesli. Daj sobie chłopie z tym siana. Przecież to samochód nie dla Ciebie więc po się podniecać jakimś tam nowym modelem Tesli. Cyt" Najpotężniejsza gospodarka na świecie będzie wspierać dziś swoją perłę w koronie, człowieka, który dokonał przełomów w sektorze motoryzacyjnym i rakietowym. Będzie mu pomagać, dawać wolną rękę, bo on ma wizję i potrafi ją realizować. Będzie korzystać z jego sukcesów i wesprze go w jego sukcesach, by dzięki temu odnieść jeszcze większy sukces." @słonik40 Hejterzy zawsze pozostaną hejterami, od samoego początku hejtowałeś samochody elektryczne po czym kupiłeś 2 elektryki. Działasz tak jak ten koleś właściciel brokera Selectautomotive, dla zasięgów nagrywa filmiki jak jezdzi Teslami za Tirami i bez ogrzewania. Sam ma conajmniej 2 Tesle, którymi jeździ wszędzie gdzie się da, nawet na wakacje z przyczepami bo ma darmowe ładowanie ale dla ciemnoty sam obrzydza innym Tesle bo się fajnie klika. Buraki w internecie fajnie to komentują a on się śmieje z naiwniaków bo ma trochę więcej rozumu 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Po pierwsze to jest nowy model a różnica to nie 50 a 40tys. Przyspieszenie większe o 0.7s , zasięg o 30km. Wychodzi na to że znaczki w grstisie. W Mercedesie miałbyś za same parametry plus 100tys. TMY jest miejskim samochodem tak samo jak EQE Suv. Przecież to taka sama klasa samochodów tylko Mercedes jest dla tych co lubią płacić za serwisy i nie lubią Elona 😜 Tak jak w Tesli jak kogoś nie stać na X lub go nie chce kupuje Y który jest fajnym samochodem, co jest rozsądnym wyborem. Tak w Mercedesie zamiast EQS kupuje się dla znaczka EQE, które przy tych cenach też jest już przestarzałym samochodem dla ludu w porównaniu do nowoczesnego TMY.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Chcesz się czegoś więcej dowiedzieć i nie pierdzielić bzdur to poczytaj biografię napisaną przez Isacssona Żeby się wypowiadać to trzeba coś wiedzieć a czasami lepiej milczeć. https://www.empik.com/elon-musk-isaacson-walter,p1417275131,ksiazka-p?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19782678709&utm_id=19782678709&utm_term=empik_ksiazki_obcojezyczne&gclsrc=aw.ds&gad_source=1&gbraid=0AAAAADwt86eOtmp6PmZHUYUkBpuhpy6ed&gclid=EAIaIQobChMI9OW5nfaJiwMVpJaDBx0koAFGEAQYBiABEgK-vvD_BwE
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przypominam, że jesteśmy na forum firmy która wspierała nazistów i wykorzystywała do pracy przymusowej naszych dziadków. Co do Muska to nawet diaspora żydowska nic w tym nie widziała ale niektóre nasze media biją pianę z niczego.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tylko po co mam to sprzedawać. To jest kasa którą i tak bym przepalił. Może do końca kadencji Trumpa. Nie mieszając polityki. Oglądając to przemówienie nie ma żadnego odnośnika do sugerowanego gestu. Adam pewnie przeczytał Onet z rana, podniecił się newsem i napisał post że sprzedaje a pewnie nic nie sprzedał bo może nawet nic nie ma 😂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@adamjttk Chyba naczytałeś się lewackich mediów. Dobrze, że sprzedałeś akcje 👍 Dzisiaj Tesla i Musk klika się podobnie. Dezinformacja na maksa. Dzisiaj niestety żyjemy w czasach dezinformacji co jest bardzo niebezpieczne. Ktoś się naprodukował żeby taka stop klatkę zrobić. Czy widziałeś całe przemówienie i w szczególności kluczowy fragment z którego wycięto tę klatkę. Elon wyraźnie mówi "My hart goes out to you". Więc przykłada dłoń do serca i wystrzeliwuje ją do publiczności. Trzeba być mocno pod tezą, żeby to interpretować inaczej.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież Musk pochodzi z Marsa. Ostatnio czytałem, chce najpierw skolonizować i sprzedać ziemian marsjanom. Podobno zaciągnał do roboty całe swoje moce AI do grania na wallstreet i pompowania akcji Tesli, będzie się działo 😉 BTW, Neue klasse do zakupu po pierwszych chorobach wieku dziecięcego to będzie pewnie na 2027, czyli akurat moja TMS będzie miała ponad 130tys i gotowa na zmianę.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Temat występujący w motoryzacji od zawsze. Dlaczego ludzie kupują stare X5 z przebiegiem zamiast nowego X3 😉 Ja zawsze wolałem nowe ale nie każdy tak myśli i go stać na nowe a woli na przykład większy komfort i przestrzeń.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czasami silny wiatr z przodu robi taką różnicę. Ja mam od Listopada około 5tys przejechane ze średnią około 22kWh. Zobacz na Twoich trasach. Ionity przeważnie są na dużych stacjach po trasie na zachód i południe.