Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież wiadomo że słonik kupuje samochód dla innych, sąsiada. Patrzcie wszyscy Słonik jedzie, światełka, błyskotki, ledy w środku, znaczki M. A co, przecież mogę. Rabat musi być wielki bo samochód cennikowo warty 700 kupiony za 400 zrobi mega prestiż na dzielni. Tombak na szyi, Versace na plecach i Balenciaga na nogach. Nowobogactwo aż kipi.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Wspaniale wyciągasz wnioski. Pewnie masz na myśli ten artykuł. Wiesz, że praktycznie nie było wydań TMY. Kwartał pokaże jak wygląda sytuacja. Tak samo jak elektryki się nie sprzedają. Zobacz statystyki. W UE wzrost o 15%. https://elektrowoz.pl/auta/rosnie-zainteresowanie-elektrykami-w-ue-15-proc-vs-109-proc-rok-temu-tesla-dramatycznie-zle-nawet-mazda-wyzej-acea/ Kolejny test. Mercedes EQS z najlepszym zasięgiem. Test, którego wynik był znany przed testem. Specjalnie ADAC nie przetestował TMS LR bo wynik byłby też znany 😉 Tak jak Niemcy gimnastykują się żeby udowodnić swoje to nikt inny. https://elektrowoz.pl/testy/auta-elektryczne-z-najwiekszym-zasiegiem-zima-adac-1-mercedes-eqs-2-lucid-air-gt-3-porsche-taycan-model-s-nie-znamy/ @słonik40 Ty masz chyba FOMO po zakupie EQE. Jeździsz Mercedesem ale siedzisz w ogłoszeniach TMS na Otomoto, czekasz na mega okazję i chcesz kupić po cichu, cwany lis jesteś. Mogłeś brać tego Plaida, dużo byś na nim już nie stracił.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Czyli elektryki nie sprzedają się. Ciemny lud kupuje taką teorię. Nie sprzedają się może lipne elektryki. https://elektrowoz.pl/auta/rosnie-zainteresowanie-elektrykami-w-ue-15-proc-vs-109-proc-rok-temu-tesla-dramatycznie-zle-nawet-mazda-wyzej-acea/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wątpię, że facet wystawi ją ponownie, chyba że przejmujący nie dostanie leasingu. Poszła w tempie ekspresowym, 😉 dlatego że nie ma podaży i cena zrobiła swoje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Ta Tesla wisiała nie cały tydzień i już się sprzedała. Faceta pewnie przycisnęło, stąd ta cena. Pewnie miał komornika na leasingu i chciał się go szybko pozbyć. 😉 BTW, facet zjechał z ceny 20% za 2 letni samochód z 45tys przebiegu. Czy to duża utrata wartości? Sami sobie możecie odpowiedzieć. Jak ja zjadę za swojego 20% to musiałbym go wystawić za 330tys, myślę, że tak samo się sprzeda.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja bardziej cenię jazdę po mieście. W ciągu miesiąca mam chyba ze 100 krótkich jazd odwieźć syna, basen, siłownia takich do 5km gdzie przez całą zimę wychodzę w bluzie do nagrzanego samochodu. To jest dla mnie komfort plus jeszcze ekonomia. Raz na jakiś czas podładuje się w trasie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie, rocznik 2024. Ja ostatnio jeździłem GLE w dieslu i na 100% wiem że nie chce takiego samochodu na 2 wyjazdy w roku, męczarnia jak dla mnie. Zdecydowanie wolę na codzień jeździć elektrykiem a raz na jakiś czas podładować się w trasie. Co jakiś czas mam okazję jeździć ICE i podkreślam jak dla mnie nie ma powrotu do ICE chyba że coś małego dla funu i dźwięku silnika. Ja jeszcze nie miałem problemów z ładowaniem w trasie a zresztą 80 czy 90% mam w zasięgu dobrego elektryka tj. 400km. Kompletnie nie sprawdziłby mi się już ICE a do tego nie ma sensu ekonomicznego przy fotowoltaice i zainstalowanych wallboxach pod wiatą.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Z tego co widzę to Macany są wystawiane za rabatem 15% Pewnie jeszcze kilka oczek będzie można urwać. Zobaczymy jak to będzie wyglądało pod koniec roku ale pewnie w okolicy 20% będzie można coś wyrwać.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Poczekamy na neue klasse. Akurat na przyszły rok będzie jak znalazł. Obecnie niestety nie mam na co zamienić TMS. Ta hybryda i naprawa za ponad 100tys pokazuje jaka to jest technologia, z M5 będzie jeszcze dużo gorzej mimo iż samochód jest fajny.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Po rabatach okolice 600tys. Kornackiemu średnio 10l i to bez problemu bez oszczędzania, zobacz sobie teścik. M5 jest też w kombiku co z hakiem zaspokoi twoje potrzeby karawaningowe 😜 M3 jest klaustrofobiczne w środku, z tyłu mało miejsca i zawieszenie z komfortem nic wspólnego nie ma. M5 można spokojnie na codzień i na wakacje jeździć w komforcie. Jak chcesz to sobie do CRO możesz komfortowo i 250 lecieć
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja bym wolał raczej zamiast 1 i 3 takie M5 żeby mieć cały czas banana a nie tylko od święta. Kiedy nie wsiądziesz wrzucasz sobie np. tryb M1/M2 i można fajnie pośmigać. Jak jedziesz na wakacje wrzucasz komfort i też jest fajnie. https://youtu.be/RUMTj8Wdg5Q?si=5QeGRwHH2drBKm_9
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wiemy czym Słonik kierował się przy wyborze elektryka 🙈🙈🙈 Mi coraz bardziej podoba się M5 ale to tylko z testów. Buduje sobie napięcie przed jazdą testową.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak dołącza się silnik w 45e, jak np. masz -5 stopni to możesz jechać EV czy zawsze wymusza ICE ? Mam na myśli czy możesz np w niskich temperaturach ruszyć na EV a nagle na zimnym silniku przejdzie Ci na banzyne ?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Muszę potestować fajnego plugina ponieważ jazda elektrykiem i przyspieszenie uzależnia. Już żadnym innym samochodem nie jeździ się tak samo 🙂
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak dla mnie osiągi grają dużą rolę. Jak teraz było zimowo to włączyłem tryb na chill co zwalnia TMS do 5s/100. Praktycznie słabo to wygląda, brzmi to kuriozalnie ale przyzwyczajenie robi swoje i samochód nie jedzie. Przy zmianie na Insane aż się gęba cieszy, że to o to chodzi w tym wszystkim. Samochód elektryczny musi mieć koło 3s/100 żeby dawał frajde z jazdy. Ja mam przyzwyczajenia z motocykla. Jestem ciekawy M5 ale swoich doświadczeń z jazdy a nie jakichś tam youtuberow. Sam muszę go doświadczyć i porównać z Taycanem. @słonik40 nie wie o czym pisze bo on jeździ wozem drabiniastym, który jak na elektryka jest mułem i nie jedzie. Ja w takim trybie to po siniegu i lodzie jeżdzę. Nie ma co ukrywać, 5s/100 robi każda KIA i Hyundai, o Chinczykach nawet nie wspomnę. 5s do 100 w elektryku to jak 12s w dieslu, niestety Slonik ale nie zaznales dobrego elektryka z dobrym przyspieszeniem. Przejedź się Taycanem to się przekonasz o czym piszę i przyznasz mi racje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja nigdy nie pisałem, że tylko Tesla. Slonik mi tu wmawia ze jestem fanbojem 😉 Ślubu z Tesla nie brałem i wartości sentymentalnych dla mnie nie mają. Tesla to też tylko przygoda z najciekawszym samochodem elektrycznym jak dla mnie jaki jest. Nawet teraz nie ma za bardzo konkurencji. Napewno TM3 zostanie w garażu. We wrześniu kończy mi się leasing i zobaczę co będzie dalej. Zgodnie z moją strategią pewnie sprzedam TMS, akcje, zrobię bilans kosztów użytkowania TMS przez 2 lata i kupię sobie coś innego 🙂 Czas pokaże. Akurat będzie zbliżał się koniec roku, napewno będę szukał Taycana po FL od 4s w górę lub Macana po znacznych upustach bo nie mam zamiaru brać znacznej utraty wartośći. Niech dealer weźmie ją na siebie.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak jest, pogadaj ze sprzedawcą BMW to potwierdzi dokładnie to samo. BMW zmienia całkowicie model sprzedaży od 2026 chyba że się wycofają rakiem.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak, wiem. Już kilka lat temu jak pamiętam podczas wypadów motocyklowych kiedy parkowałem na tyłach stacji to już Ionity miało huby około 10 ładowarek ale to nie w PL. Ja tu widzę wielki problem. Może jako adept technologii EV zostawię sobie jedną Teslę tak żeby była w koło komina a na trasy i lokalnie kupię hybrydę plugin. Plusem plugina jest to że jazdy w okolicy 50km można sobie na prądzie obskoczyć a w trasie nie trzeba sobie głowy obciążać i planować. Tylko porównując X5 30d i 50e to różnica ceny 70tyś jest z dupy i wolałbym diesla lub 50tys między 40i.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zastanów się dobrze, jak pojedziesz nad morze w sezonie letnim to do tych wszystkich Ionity będzie kolejka kilometrowa :-). Elektryki są super ale przez infrastrukturę w sezonie będzie coraz gorzej. To jest jedyny argument zniechęcający do elektryka. Ja jak jechałem na narty to w hubach SC podjeżdżałem gdzie na 12 czy 16 ładowarek tylko 2 lub 3 były wolne. Nie wyobrażam sobie tego w najbliższych sezonach. Plusem SC jest to, że nawet na 16 ładowarek rotacja będzie dośc szybka i pewnie w kilka minut można się podłączyć ale to nie w PL.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jestem bardzo ciekawy jakie będziesz miał wrażenia z jazdy Taycanem versus M5 czy Panamera hybrid 🙂 Warto przetestować te samochody jeden po drugim. Pojechać Taycanem na jazdę M5 lub wskoczyć odrazu do Panamery.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie jeździłem jeszcze. Zdaj relację. Sam pojadę na jazdy testowe. Nie do końca jak z ICE bo w Pluginie nie wiesz kiedy włączy Ci się silnik spalinowy. Jak zapalisz ICE to silnik już się nagrzewa. Nie wiem jak to jest w pluginie, może też go dogrzewa. Wygląda na to, że w niskich temperaturach BMW zawsze odpala się na ICE żeby go dogrzać. https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?p=28316468
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Sprawdzam teraz i ABRP pokazuje totalny bullshit. Jazda z Warszawy do mnie do domu. Normalnie jadę na strzała bez problemu. Przy 20 stopniach dojeżdżam z zapasem na 30%.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tak, tylko Toyoty to całkowicie inny rodzaj hybryd. Zobacz wsiadasz do M5 zimą i nie tylko. Ruszasz na elektryku i nagle wyprzedzasz co skutkuje odpaleniem V8 i to nie delikatnym, turbiny itp wkraczają do gry. Jak ten silnik będzie wyglądał po 100tys km ?- Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Zwróć uwagę na przełączanie między jazdą elektryczną i spalinową. Sam się wybiorę na jazdę testową z ciekawości, może mnie urzeknie 🙂 Fajne będzie zużycie silnika jak ruszę zimą na elektrycznym i przy przyspieszeniu V8 się odpali. Najgorsze jest to, że ten samochód jest na okres leasingu i na handel. Później koszty w razie awarii to będzie masakra. Gdyby to nie była hybryda to co innego. Podgadaj też o rabaty na nowe M5. Z tego co wiem to 15% bez problemu. - Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.