Treść opublikowana przez Jac3kBMW
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun Dlatego trzeba kupować po tej niższej przecenionej cenie. Elektryki są fajne ale jedynie zakup trzeba robić już po dużych obniżkach.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Tesla model Y to będzie hit sprzedażowy na następne kilka lat. Co do przodu to dokładnie taki jak w Cyber Taxi. Przywrócili dźwignię do zmiany kierunkowskazów. Czyli zgodnie z filozofią Muska 😉 Szczegóły można zobaczyć na stronie z Honk Kongu w wersji angielskiej. https://www.tesla.com/en_hk/modely
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40Gdyby nie Tesla nie byłoby Chińskich samochodów elektrycznych. Jak niemcy się naśmiewali z Tesli i nie wróżyli im żadnego sukcesu to chińczycy od dnia pierwszego zaczęli kopiować Tesle i robić swoje samochody elektryczne. Ja jeszcze nie spotkałem się Twoimi wymyślonymi potencjalnymi problemami mimo iż zrobiłem już 100tys elektrykami. Może dlatego, że nie jeździłem w szczytach sezonowych. Takie sytuacje z kolejkami mogą się zdarzyć lecz nie muszą. Zależy kto gdzie i kiedy jeździ.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ostatnio wkurza mnie gościu jak zaczął się mocno mieszać w politykę. Coraz częściej myślę, żeby zrealizować zyski bo faktycznie obecna wycena jest z kosmosu ale zawsze tak było. Mocno wybiega w przyszłość. W tych niestabilnie geopolitycznie czasach każdego dnia może to wszystko jebnąć i to mocno. Krew się poleje tylko nie wiadomo kiedy, napewno nas zaskoczy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
U mnie wygląda to tak na dzień dzisiejszy, z czego inne to około 10% to hotel, akurat SC mam za free.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja bym służbowo w życiu nie jechał samochodem 1000km 😜 Bez sensu i szkoda czasu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Sciagnij sobie apke ABRP lub zobacz na ich stronie. Wybierz samochód i zasymuluj swoje trasy. https://abetterrouteplanner.com/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To są Pudelkowe zagrania gdzie pseudodziennikarze zawsze pokazują koszty ładowania w trasie za ponad 3pln bez żadnych abonamentów. Dokładnie statystycznie 90% kilometrów w ciągu roku Kowalski robi wokół komina. Te 10% to wyjazdy na wakacje i ferie. Nawet wracając z trasy doładowujesz się żeby na 5% dojechać do domu i resztę ładujesz w domu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To nie ma znaczenia, zakładana przed Covidem i już się dawno zwróciła, ponad 100tys km przejechałem już na prądzie. Drugi elektryk jeździ 100% na prądzie z gniazdka. Tutaj z bimmera dylematy odnośnie zamiany X6 na iX. Wszędzie takie same dylematy bez wzgledu czy EU czy USA 😉
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja za takie ładowanie przez 32tys przejechanych kilometrów zapłaciłem może 500pln, każdy musi sam ocenić czy mu się opłaca czy nie i jaki to będzie procent wyjazdów. Przy dobrym elektryku zrobisz 400km bez ładowania i teraz ile masz jazd gdzie w ciągu dnia robisz ponad 400km gdzie nie możesz naładować się w domu ? A jak nie masz ładowarki w domu to zapomnij o elektryku.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przecież temat już dyskutowaliśmy na tym forum wiele razy. Fajnie wychodzi jeżdżenie elektrykiem przy fotowoltaice. Dla mnie jazda elektrykiem to 10pln za 100km w 80-85% samochodem przyśpieszającym 3.2s do 100. Przy porównaniu do jakiegokolwiek V8 mam 200pln w kieszeni na 100km. U mnie obecnie 85% ładowania do gniazdko w domu. Tu każdy musi sam ocenić ile będzie ładował się w trasie na mieście a ile w domu. Przez rok zrobiłem 32tys km więc ponad 20tys pln mam w kieszeni.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Myślę, że miałbyś większe FOMO 😜 jakbyś kupił EQE lub i7. W tym pierwszym przypadku doszłoby jeszcze FOMO związane z wyborem napędu 🙈
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun Ja trzymam przynajmniej do końca kadencji Trumpa. Takie wachania to coś normalnego. Dalej jestem na plusie ponad 100%. Zrobie screena na plus 200% a później 300% Teraz już nie będzie takich spektakularnych wzrostów. Jak na koniec roku będzie 500 to będę bardzo zadowolony. Tobie jak minęło już FOMO? Możesz zakupić trochę po 400 😜
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dokładnie tak jest. Praktycznie przy TMS nikt na drodze nie ma podejścia. Kiedy chce musnę gaz i wszystkich zostawiam z tyłu. Teraz patrzę kto za mną jedzie. Raz ruszyłem ze świateł i mnie nagrali. Skończyło się to na 10pkt i 1000 w plecy. Dobrze, że jak wpadłem na ograniczenie do 70 to miałem już 97 ;-). @BMFun Taycan 4s z tą lepszą baterią i nie sądzę, że na narty w Dolomity dojedziesz więcej niż godzinę dłużej niż X5M. Wątpię, że ciśniesz bez przerwy w Dolomity i nie dasz rodzinie w spokoju siusiu zrobić i zjeść na spokojnie. Po drodze w Dolomity myślę, że spokojnie na Ionity czy Superchargerach które są otwarte na inne marki obskoczysz. A na codzień już wiesz, że będzie frajda z jazdy bez przepalania tony paliwa.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Kriss33 To jest niestety typowe polskie myślenie, że jak masz fajny samochód to musisz zapierdalać. Popatrz jak jeżdżą Szwajcarzy gdzie wersji top sprzedaje się na pęczki. To samo jak jedziesz przez Austrie, sama przyjemność, pełna kultura. Wjeżdżasz do polski i zaczyna się wolna amerykanka. Bardzo to widać jak jedziesz na motocyklu. Motocykl u nas = zapierdalać. Ja od zawsze jeżdżę na motocyklu i denerwują mnie debile którzy siedzą mi na ogonie jak jadę w granicach przepisowych.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 No nie do końca. Nie możesz wybrać innej baterii do wersji LR czy tez Plaid. Praktycznie masz wszystko w standardzie za wyjątkiem kół i lakieru. Wybór wersji determinuje Ci wybór baterii i tyle. Nie dopłacasz 15tys za ekran z tyłu 😉 tak jak w Mercedesie 20tys za hyperscreena co jest absurdem sprzedawać wersje EQS z tymi dwoma malutkimi ekranikami. Nie dziwie się, że tyle tego zalega na Otomoto. Wszysko powinno być z hyperscreen bez dopłaty w takich wersjach jak S.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun Tak, jeździłem. wybrałem jednak TMS, wydaje mi się większy i bardziej komfortowy. Do tego lubię bardzo, że nikt nie każe mi robić serwisów i ogólną bezobsługowość. Wydaje mi się to fajne i uczciwe. Kompletnie pominąłem przy wyborze krzywą ładowania bo jak już się ładuję to te kilka minut nie robi różnicy. Mój kolega który jest fanem porsche i ma i miał już kilka nowych 911 w topowych wersjach kupił już drugiego Taycana Turbo. Miał przedlifta, teraz kupił polifta. Na codzień jeździ tylko Taycanem a wcześniej jeżdził i Cayenne i Panamera w topowych wersjach. Według jego opinii ciężko o lepiej jeżdżący samochód dający tyle frajdy. I tak, Taycan jeździ dużo lepiej od Tesli model S bez wątpienia dlatego jak będę zamieniał to mocno go rozważę i wcale Ci się nie dziwię, że skradł Ci serce 😉 Też w wersji Sport Tourismo. Z tymi ładowarkami w krzakach to bym nie przesadzał. Dla mnie Taycan sprawdziłby sie w 100%. Trzeba przyznać, że TMS jest takim kanapowcem w porównaniu do Taycana. Jest trochę bardziej przestronna, zawieszenie pneumatyczne tez robi fajny komfort. Jak ja kupowałem samochód to musiałbym do Taycana takiego jak chciałem dopłacić około 150tyś co wydawało mi się bez sensu. Ja celowałem bardziej w wersję minimum 4s ale bardziej GTS żeby osiągami odpowiadał TMS LR. Jak Tesla zjechała z cenami o 100tys w zeszłym roku to wybór stał się oczywisty. Nawet teraz widzę, że Porsche wyciąga kasę za lepszą baterię do wersji 4S. Trochę mi się nie widzi taka polityka.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@BMFun Jeżdżę tak jak spalinowym jeździłem. Praktycznie jak jadę autostradą to zawsze ustawiam tempomat na 140 a czasami szybciej przy wyprzedzaniu. Staram się jeździć zgodnie z ograniczeniami plus 10. Ja już straciłem prawo jazdy na 3 miesiące i ostatnio miałem 16pkt które już się szczęśliwie wyzerowały 😉 Ja nie widzę u siebie zastosowania spalinowego w obecnej chwili. Do mojej jazdy spokojnie wystarczy mi TMS. Nawet teraz często jeżdżę na deski tylko u mnie to maksymalnie okolice 100km dziennie. TMS ładuję do 80% i to mi w zupełności wystarcza. Jaki miałby sens jeździć V8 i przepalać paliwo, bez sensu. Jak już szukać to dla mnie spalinowy samochód jedynie dałby mi więcej swobody w wyborze miejsca na zatrzymanie się podczas wyjazdów wakacyjnych i tylko tyle. Z ładowarkami nie ma już większego problemu. Jedynie jak jadę to wiem, że muszę zrobić np postój we Wiedniu a następny w Mariborze. To jest trochę słabe gdzie w przypadku spaliny zatrzymujesz się na tankowanie gdzie chcesz.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
W tym artykule fajnie skomentował hybrydy plug in współtwórca Nissana Leafa. https://elektrowoz.pl/auta/wspoltworca-nissana-leafa-chinskie-elektryki-z-nadzwyczajnym-stosunkiem-mozliwosci-do-ceny-hybrydy-to-pomylka/
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@Kriss33 Chyba raczej nikt się nie ładuje w trasie za 3pln chyba że nie ma się innego wyjścia i nie wykupiło się abonamentu. SC to koszt w okolicach 1,7 czy 1,8. Nawet ładowanie kilka razy w roku w cenie benzyny nic przecież nie zmienia. Ja raczej bym nie rozważał elektryka gdybym nie miał swojej energii i wallboxa pod wiatą. Nie ma opcji żebym się na mieście ładował.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ja w sumie z Greenwaya i Ionity korzystałem jak jechałem do Gdańska. Nie chciało mi się czekać na zapchanego wiecznie Superchargera w Ciechocinku ale to już odchodzi powoli do lamusa. Gdziekolwiek bym nie jechał na południe lud zachód to tylko SC wchodzą w grę których przybędzie trochę w tym roku i będzie bajka. Jak dla mnie to praktycznie ponad 80% jazd objeżdżam na prądzie z gniazdka. Dla mnie nie ma sensu powrót so spaliny i to ze względu na ekonomiczność i frajdę z jazdy. @słonik40 Co do tych postojów to faktycznie gdybym jeździł do pracy to bym się wkurzał. W przypadku gdy robię trasy tylko w przypadku wyjazdów wakacyjnych/urlopowych to kompletnie mnie to nie rusza.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dla mnie trasa to jest wyjazd w okolicach 400km bez ładowania. Autostradami mieszkając w aglomeracji śląskiej jeżdżę codziennie. Z mojej perspektywy TMS jest rewelacyjne w moich trasach. Przykład, ja akurat jeżdżę raz w tygodniu do Krakowa gdzie mam 250km w dwie strony. Koszt takiego wyjazdu zamyka się w 25pln, gdybym miał na podjeździe X5M to jaki miałby sens jechać tym samochodem i przepalić 300 zamiast 25pln. Dla mnie najbliższe wyjazdy w trasy to narty w Austrii z czym nie mam najmniejszego problemu. Na 650km ładuje się dwa razy i trwa to około 20 min. Jadąc spalinowym też zrobiłbym dwie przerwy ponieważ jadąc na urlop nie mam ciśnienia i nie spieszy mi się. Podejrzewam, że na odpoczynek spędzimy więcej czasu niż na ładowanie zimą jadąc w trasę.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
@słonik40 Przecież Europa się cofa w rozwoju pod każdym względem. W Chinach sprzedaż bije rekordy. W EU ludzi straszą elektrykami a karawan jedzie dalej i się nie zatrzymuje. Niemieckie premium musi więcej spalinowych produkować 😉 żeby uchronić się przed bankructwem, hehehe. Przecież nie zaspali i maja czym z Chińczykami konkurować. Już nawet potencjalni zamożni klienci zorientowali się Porsche to tylko znaczek za który nie chcą płacić stąd te spadki i kłopoty niemców. Poprostu nie mają czego sprzedawać i czym konkurować.