Treść opublikowana przez xXSenseiXx
-
e60 530d stukot na przedniej osi podrzas hamowania
Czołem, Przede wszystkim na podnośnik. Może być wahacz przedni banan, może być maglownica. Sprawdzić nie zaszkodzi.
-
E65 nie wkręca się na obroty.
Układ valvetronic do weryfikacji. Mogły paść dźwigienki, mogły paść nastawniki. Katalizatory narazie zostaw póki nie przeprowadzisz diagnostyki. Było już na forum, człowiek wywalił katy, które nie były winne a teraz śmierdzi mu za autem.
-
Webasto BMW e60
Przeczytaj temat od początku i się dowiesz co może być przyczyną.
-
E65 KODOWANIE Dension - Gateway 500
Czołem kolego. Wracaj do gościa, niech poprawia. Jak zapłaciłeś za usługę to tak należałoby zrobić.
-
Active Stering
Zakładając, że kafelki mają 30cm to na moje oko jakiś metr wiązki będzie :D
-
E60 m57 3.0d klapki wirowe
Podciśnienia sprawdź. Może zaworek sterujący egr masz niepodpięty. Nie ma podciśnienia, nie otwiera się egr i masz błąd.
-
Problem z Webasto
Pompka dodatkowa cieczy chłodzącej do sprawdzenia.
-
Naprawa/sprawdzenie wachaczy po wypadku
Na oko to ciężko stwierdzić. Jedź na sprawdzenie geometrii i tam wszystkiego się dowiesz. Wszystko co możesz stwierdzić organoleptycznie (pęknięcia, widoczne skrzywienie) to wymień, jednakże polecam podjechać do majstrów od geometrii zawieszenia.
-
bmw e60 m54 530i słabe grzanie.
Kolego sprawdzę czym duch ale proszę wytłumacz jak tą pompkę dodatkową sprawdzić? Podobno jest pod filtrem powietrza tyle wiem. Ja akurat mam pompkę przy webasto, które jeszcze się nie naprawiło ale widziałem u kolegi, że w Jego bmw węże pulsują. Najlepiej będzie jak kupisz sobie kabelek i choćby najprostszą aplikację btool na androida i będziesz mógł odczytywać błędy i parametry silnika. W bmw bez kompa ani rusz niestety.
-
Wypadanie zaplonow
To je BMW - tego nie zrozumisz :D
-
bmw e60 m54 530i słabe grzanie.
Sprawdziłeś działanie pompki czy czekasz aż ktoś przyjdzie i to zrobi? Jak na niskich obrotach nie grzeje a na podwyższonych tak to masz uszkodzoną pompkę dodatkową.
-
Wypadanie zaplonow
Kolego, poczytaj, może to coś Ci podpowie. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=349542&p=2554354&hilit=valvetronic#p2554354
-
m57n2 wysoka temperatura plynu?
Wszystko masz w normie. Na forum w dziale E60/61 masz też szeroko opisany temat temperatury cieczy. Pozdrowionka,
-
Kupno E60 530d 04rok
Zdziwisz się :) Te samochody są już tak tanie, że każdy typowy Sebuś już zdążył poupalać niejedną 530d. Niestety jest to nasza polska rzeczywistość. Powodzonka w zakupach :)
-
Kupno E60 530d 04rok
Przepraszam BaX - odebrałem to zbyt osobiście :) Długi weekend wszedł za mocno :)
-
Kupno E60 530d 04rok
Nigdzie w mojej wypowiedzi nie napisałem, że auta się nie serwisuje - serwisuje się w dobrym warsztacie. Nie wyobrażam sobie wyjazdu gdziekolwiek niesprawnym samochodem tym bardziej, że jeździ ze mną 3 letni syn. Każde auto, bez względu na markę należy dobrze serwisować. Ja jestem zdania, że póki jest gwarancja to ASO a zaraz po niej wyspecjalizowany warsztat mechaniczny.
-
Kupno E60 530d 04rok
Jestem posiadaczem e61 530d i mój samochód z fabryki wyszedł na felgach styling 115 w 16" - czyli da się :) Gniazdo to koszt 80zł szt. marki lemforder - blisko oryginału :) Kpl tarcz z klockami na przód OE bmw to koszt 1300zł :) Filtry MANN bądź knecht :) Poza tym Ponta - kto serwisuje starego gruza w ASO? Nie neguję ale wystarczy ogarnięty warsztat by nasze bmw jeździły tak jak książka pisze.
-
Kupno E60 530d 04rok
Letnie opony w rozmarze 17" to nie koszt nawet 2k Zimówki - mogą być 16" - 1300zł Amortyzatory kpl to koszt ok 1600zł (370zł szt + odbój 100zł + 150łożysko + sprężyna 180zł) mowa o przodzie. Hamulce wymieniałem jak na razie z tyłu więc koszt, który poniosłem to ok 200zł za klocki. Jeśli chodzi o pakiet startowy to należy liczyć: Oleje + filtry silnik: 600zł, filtry kabinowe 150, odma 160zł, jeśli nie ruszane to świece zapewne ze sterownikiem (sterownik naprawi Roger-Nysa a kpl świec z alledrogo to koszt 250zł) Jeśli automat to wymiana oleju + filtr. Fakt, tutaj jest wiele smaczków, które lubią wyjść w trakcie i mocno nadszarpnąć budżet (naprawa ccc, wariacje elektroniki, aktywny układ kierowniczy, który też tani nie jest)
-
Działanie świateł.
Kolego, podjedź do kogoś, kto ma NCS, zakoduje Ci światła tak by na "mruganiu" paliła się H7 jak i po załączeniu świateł długich wraz z soczewką.
-
Webasto BMW e60
Panowie, Pompka ogarnięta ale podejrzewam już dlaczego poprzedni właściciel wyjął bezpiecznik od webasto - prawdopodobnie uwalony jest sterownik (słychać non stop pracujący wentylator). Iste dopiero zainstalowałem i nie sprawdziłem systemowo. Powiedzcie proszę czy zdemontuję sterownik bez konieczności demontażu pieca? Nie chcę uziemiać auta gdyż potrzebuję go na co dzień. Sam sterownik wysłałbym do naprawy - pytanie dokąd? Roger-Nysa? Chyba, że ktoś na dolnym śląsku ogarnie mi to w jeden dzień. Pozdrowionka!
-
Webasto BMW e60
Dzięki Przemall. Dziś było u mnie -7,5 więc webasto już potrzebne :)
-
Brak mocy 3.0D 218km. Samochód wkręca się do 4tyś obr.
Czołem Kolego, Na początek sprawdź ponownie wężyki podciśnieniowe. Uważam, że w ich połączeniu leży problem.
-
Webasto BMW e60
Cześć Panowie! Nie chciałem zakładać nowego tematu a mam pytanie odnośnie pompki wody. Mam Webasto przy, którym znajduje się pompka i tylko przy nim. Na podłużnicy nie mam pompy dodatkowej a gdzieś kiedyś wyczytałem, że pomimo tego, iż auto posiada webasto pompka pomocnicza jest. Dorwałem taką pompkę, której u mnie nie ma, lecz nie pasuje ona w miejsce zmontowanej przy piecu. Napiszcie proszę czy jest szansa na przełożenie góry pompki tak aby nie musieć kombinować z przyłączami? Pompka dodatkowa ma szybkozłącza a webasto jest na opaski zaciskowe a i same króćce są inaczej wyprowadzone. Pompkę posiadam z wtyczką więc ew przelutowanie przewodów nie byłoby najmniejszym problemem. Ważna jest dla mnie informacja czy budowa korpusu, otwory montażowe są w tym samym miejscu. Nie dysponuję na chwilę obecną garażem gdyż go remontuję więc chciałbym podejść do tematu raz a porządnie. Pozdrowionka!
-
Stuki m57
Przecież tutaj słychać jak klepie wtrysk. Sprawdź korekty jak już wcześniej aramiel123 napisał.
-
Jak powinna być wlasciwa temp. Silnika
Było! :search: :search: :search: Użyj szukajki bo była dyskusja na ten temat. Temperatura ok.