Treść opublikowana przez xXSenseiXx
-
[E60] [530D] [PRE-LCI] Kompletnie losowo rozładowywujący aku
Generalnie obstawiałem uszkodzenie wiązki klapy ale przeglądałem ją ostatnio i nie znalazłem uszkodzonych przewodów. Na początek odepnę klemę i zobaczę czy to ona jest winowajcą. Tak jak wspomniałem - aku nie rozładowuje się całkowicie ale do 28-30% co pozwala na uruchomienie samochodu ale idzie zima i nie wiadomo czy mróz nie wpłynie negatywnie na słaby aku i auto finalnie nie odpali.
-
Radio ccc e60 2008 rok zawiesza się
Oddaj do naprawy. Koszt ok 600zł. Nie kupuj używki bo może się okazać, że trafisz na taką, która zaraz padnie i będziesz miał dwa złomy.
-
530d spadek mocy i jej powrót w czasie deszczu
Turbo z elektronicznym nastawnikiem. Mam już wersję z DPF.
-
530d spadek mocy i jej powrót w czasie deszczu
INPA, Ista będzie się instalować lada dzień. Muszę zrobić logi dynamiczne zatem. Pozostaje czekać na deszcz :D . Myślę, że wina może leżeć po stronie zaworków sterujących bo po rozgrzaniu silnika, jego zgaszeniu i ponownym odpaleniu telepiie nim jakby poduchy nie trzymały. Kolega zajmujący się BMW, lecz mieszkajacy kawałek ode mnie zasugerował IC, który może być nieszczelny. Kocham tego gruza :D
-
[E60] [530D] [PRE-LCI] Kompletnie losowo rozładowywujący aku
Podłączę na weekend aku do ładowania i od razu odepnę klemę. Dzięki!
-
530d spadek mocy i jej powrót w czasie deszczu
Witam Was! Jakiś czas temu zauważyłem, że auto zaczęło głośniej pracować (efekt jak przy uszkodzonym egr) i złapało lekkiego muła a wręcz straciło na elastyczności a każde przyspieszenie wiąże się z kręceniem silnika. Ostatnio jak przemierzałem piękne dolnośląskie pagórkowate terany (czyt. wracałem z pracy do domu :D ) zaczął padać ulewny deszcz i silnik zaczął znów pracować cicho i wróciła pełna moc (silnik praktycznie niesłyszalny w kabinie). Teraz pytanie do Was - gdzie szukać? Intercooler? zaworki sterujące? EGR mam ograniczony, 20tys km temu czyszczony, uszczelki Klapy gaszącej, turbo i jedna intercoolera wymienione na nowe. Pozdrawiam,
-
[E60] [530D] [PRE-LCI] Kompletnie losowo rozładowywujący aku
Czołem załoga. Nie chcę zakładać nowego tematu więc przedstawię tutaj nowy problem mojego auta. Samochód usypia, diody gasną a jednak coś rozładowuje mi aku ale tylko do 28-30%, auto pali normalnie ale praktycznie za każdym razem wita mnie mieląca zmieniarka, która doprowadza mnie do szewskiej pasji. Codziennie robię trasę ok 30km w jedną stronę do pracy i myślę, że choć trochę powinien się podładować a jednak bimmer tool pokazuje jedynie wzrost 1-2%. Akumulator raz rozładował się kiedy padł mi regulator napięcia. Zauważyłem, że grzanie tylnej szyby nie działa, lecz zaglądałem do wiązki i od mojej ostatniej jej naprawy nic się tam nie pourywało. Czy IBS przedliftowy może płatać takie figle? (klema z dwoma przewodami w metalowej obudowie) Z pozdrowieniami! Szymon
-
Dynamic Drive - błędy do interpretacji
Problem niby rozwiązany aczkolwiek nie wiem dokładnie czym się do tego przyczyniłem bo wykonałem dwie czynności: 1) Odkręciłem łączniki stabilizatora celem sprawdzenia czy gdzieś się drążek nie blokuje, poruszałem drążkami góra - dół kilka razy po czym złożyłem 2) Zrobiłem kalibrację układu. Czasem wyskakuje błąd jak jadę na rondzie ale muszę ogarnąć sprężynę z prawej strony, która prawdopodobnie pękła i przy docisku strony prawej wywala błąd wzrostu ciśnienia. U Ciebie auto też stoi pochyło czy nie ma różnicy między lewą a prawą stroną?
-
E61 - logic 7 i zupełny brak dźwięku i jego źródła
rikooo, Hi-Fi działa tak jak piszesz. Przy L7 wszystkie głośniki zasilane są ze wzmacniacza.
-
Olej w zbiorniczku wyrównawczym E61 530d
Oczywiście, że za ten stan może być odpowiedzialny korek. Jeśli zdecydujesz się na wymianę to tylko ASO, zamienniki nie sprawdzają się.
-
E65 730d 218hp 2004r proszę o pomoc
Na początek to zmień mechanika. Ten nie ma pojęcia co robi. Turbo nowe czy po regeneracji? Jak turbo puszczało olej to na miliard procent w dolocie jest go jeszcze trochę i należałoby dolot oczyścić (nie tylko kolektor ssący ale i IC). Zabieraj to auto stamtąd do kogoś ogarniętego bo tylko sobie "bidy" narobisz. Wtryski na stół, dolot do czyszczenia.
-
E65 WBAGM21040DR54608 Gorzów Wlkp.
xXSenseiXx odpowiedział(a) na jacb82 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCi internetowi Fachowcy nie jednemu dupe i budżet uratowali więc trochę pokory Kolego. Zamiast aso kup raport u bimmer-check i będziesz miał czarno na białym.
-
Dziwne buczenie e60 530d
Zacznij od podciśnień, które zapewne wypinałeś do wymiany rozrusznika.
-
Olej w zbiorniczku wyrównawczym E61 530d
Pamiętaj, że panuje tam ciśnienie i węże nie będą miękkie za specjalnie. Najlepiej będzie jak porównasz z kimś, kto ma taki sam silnik.
-
Bmw e61 sos call system failure
Na początek polecam podłączyć do kompa. Z ikonek wyskakujących na BC niewiele się dowiesz - jedynie o niesprawności systemu.
-
Dynamic Drive - błędy do interpretacji
Dzięki za odpowiedź. U mnie płyn jest na maximum, wycieków najmniejszych nie ma. Fakt, że płyn zmienił już kolor na czerwony ale nie chcę 2x wymieniać płynu kiedy jest usterka w układzie. Zastanawiam się gdzie szukać, czy w drążku czy w bloku zaworowym.
-
Dynamic Drive - błędy do interpretacji
Koledzy, nikt nic? Czy drążek pomimo zgaszonego silnika mógłby się zablokować w jakiejś pozycji? Odległość od krawędzie felgi 17" do krawędzi błotnika przy kole kierowcy wynosi 604mm, przy kole pasażera 580mm.
-
Dynamic Drive - błędy do interpretacji
Witam Was serdecznie, Problem mojego auta jak za razem mój to pojawiająca się czerwona kontrolka od DD na zagarach i wyłączenie układu co dzieje się zazwyczaj na rozgrzanym oleju (raz przy wyjeździe z pracy pojawiła się i zniknęła żółta informacja). Podłączyłem inpe w celu odczytania błędów, które przytaczam poniżej gdyż nie znalazłem nic w tym temacie. Dodam, że auto przechyliło się na stronę pasażera a olej już zmienił barwę na czerwoną i mam zamiar go wymienić, lecz przed tym proszę o interpretację błędów bym nie musiał zmieniać oleju przed ew demontażem, któregoś elementu. 1) 6271 - Predrive check: FS und VA-Ventill unbestromt zu oder Sensor P_VA defekt 2) 5D5B - Konsistenz Druck VA Dzięki za wszelakie podpowiedzi. mały edit: doczytałem, że czujniki przyspieszenia bocznego znajdują się pod fotelami kierowcy jak i pasażera. Ostatnio żona nie domknęła okna z tyłu i napadał deszcz a co za tym idzie - pod nogami pasażera była pływalnia. Może to być wina czujnika? Jak się ewentualnie do niego dobrać?
-
Wymiana soczewek na EVOX R i wkładka zamka kierowcy pomocy
Bo do pewnego momentu w e60/61 były montowane d2s (ja tak mam w 2004r), później już d1s
-
Olej w zbiorniczku wyrównawczym E61 530d
To by też tłumaczyło dlaczego węże są twarde.
-
Olej w zbiorniczku wyrównawczym E61 530d
Chłodniczka EGR mogła pęknąć i tamtędy płyn dostaje się do wydechu.
-
[E60] [530D] [PRE-LCI] Kompletnie losowo rozładowywujący aku
Co do diody blokady szyb to prawda. Dioda przy lewarku zmiany biegów (automat) gaśnie po ok 40 minutach.
-
E46 Cabrio m54b25 Rawa Maz. WBABS310X0JY00489 Korekta
xXSenseiXx odpowiedział(a) na wito_86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWklej Vin do tematu oraz link do oferty bo inaczej temat pójdzie do kosza.
-
E92 3.0d 231km WBAWD51060PW22942 Lublin
xXSenseiXx odpowiedział(a) na qwerty132 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZawsze warto skorzystać z pomocy Bimmer Check aby oszczędzić sobie kasy na wycieczkę 600km, jednakże ja bym auta nie skreślał patrząc przez pryzmat odległości.
-
E92 3.0d 231km WBAWD51060PW22942 Lublin
xXSenseiXx odpowiedział(a) na qwerty132 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSpójrz na krawędzie maski. Błotnik od strony pasażera wchodzi pod maskę, która również odstaje przy słupku A. Kierownica to kwestia gustu, do fulla brakuje więcej niż mpakietu. Załatw zdjęcie pod maską i tyłu auta.