Treść opublikowana przez xXSenseiXx
-
E60 SWIATŁA DZIENNA LCI SMD2
Jeśli chodzi o DRL to one zawsze będą świecić w pozycji 0.
-
G30 520d 2018 r. WBAJC51060G859458
xXSenseiXx odpowiedział(a) na sylwekjelanka52 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNr vin jest w całości na ostatniej fotce.
-
Bmw e60 530i n52 skoki napięcia na niskich obrotach
Regulator napięcia się kończy. Miałem tak co prawda w 530d - objawy identyczne aż w końcu ładowanie się skończyło.
-
Problem z prądem kontrolka przy skrzyni
Masz dźwięk? Jeśli jednostka CCC nie działa, winny może być moduł MPM, który zamontowałeś.
-
E90 LCI 335i 2008, Rumia WBAPM77599NL86833
xXSenseiXx odpowiedział(a) na Maci0pek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWcale daleko szukać nie trzeba - wystarczy wkleić Vin w google. Kokosek wrzucił drzwi, próg, błotnik w kolorze i bardzo chętnie udostępni mierniczek.
-
Silnik gaśnie po zatrzymaniu 2010 rok N47 automat
Kolego. Podłącz pod komputer (ISTA, INPA). To, że nie pojawił się błąd nie oznacza, że żaden nie zapisał się w DDE. Na początek diagnostyka komputerowa.
-
Kasowanie luzu maglownicy
Chwilę przez pojawieniem się stuków wymieniałem poduszki pod silnikiem. Liczyłem, że nie będę musiał znów rozkręcać góry. No cóż. Mam zajęcie na weekend. Dzięki
-
Kasowanie luzu maglownicy
:search: :search: :search: :search: Czołem Załoga! Wiem, że temat maglownic w e60/61 to temat rzeka. Moja maglownica puka, stuka i już zaczyna mnie doprowadzać do szewskiej pasji. Ale do brzegu - mam DD i generalnie nie mogę w żaden możliwy sposób wtyknąć klucza czy to nasadowego od góry, czy jakiegokolwiek innego z dołu. Potrzebuję podpowiedzi kogoś mądrzejszego w tej kwestii. Od góry przeszkadza poducha i rurka stalowa przez co nie mogę wcisnąć klucza nasadowego. Od dołu skutecznie przeszkadza drążek dd. Nie chcę rozkręcać połowy auta do tej czynności, lecz jeśli będę musiał to trudno. Za wszelkie podpowiedzi będę mega wdzięczny. Pozdrowionka!
-
CCC odpala i gaśnie
Jednostkę z androidem na pokładzie. Cała jednostka zajmuje miejsce wyświetlacza jednostki CCC przy czym korzystać możesz z obu. Całe sterowanie jednostki z androidem znajduje się za ekranem nawigacji. Wygoogluj sobie "android e60" i wszystko będziesz wiedział.
-
Zmiana kół na 18"
Komfort to pojęcie względne. Jednym dobrze jeździ się na 16" innym zaś na 19". Jeździłem na 18" jeden sezon, obecnie mam 17" styling 138 i sobie chwalę. Wszystko zależy po jakich drogach będziesz się poruszał - ja mam kilka odcinków w drodze do pracy gdzie asfalt jest po prostu łatany co jakiś czas i na szerokim kole potrafi rzucać autem. Pamiętaj, że opona również tłumi nierówności a im jej mniej tym bardziej odczuwasz to na czterech literach. No i zawieszenie dłużej pobędzie w Twoim aucie. Idąc za głosem rozsądku - 17". Idąc za wyglądem 18" (17" w e60/61 wydają się być trochę za małe wizualnie ale to kwestia gustu) Pozdrawiam
-
Mini z licytacji prośba o odkodowanie
xXSenseiXx odpowiedział(a) na Onepati temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPopraw temat bo poleci do kosza. Wrzuć link do licytacji.
-
CCC odpala i gaśnie
Tylko Kolego żeby android działał to jednostka CCC musi być sprawna.
-
BMW E60 525D 2008R przerywanie podczas jazdy
Podłącz pod komputer bo to co piszesz wskazuje na świece/sterownik świec.
-
E60 525D problem z głośnikami
Nie wyświetlacz a jednostka do naprawy. Koszt od 400 do 600zł. Lepiej naprawić swoją jednostkę aniżeli kupować następną, która również może ulec awarii.
-
530d '05 - znikający płyn chłodzący.
Mnie się wydaje, że jedynie ciśnieniowo. U mnie też cieknie w miejscu jak na pierwszym poście (widocznie pęka przy uchwycie). Płynu nie ubywa nie wiadomo ile ale jest tam mokro, a że chłodniczka gorąca to większość odparowuje.
-
E60 no go sleep mode please help
Mogą nie pójść żadne bo licznik też łączy się z linią can. Podmień na początek licznik i sprawdź czy usypia.
-
E60 no go sleep mode please help
U mnie właśnie zegary były przyczyną nie usypiającego auta. Po wyjęciu tak jak u Ciebie bezpiecznika 13 (zegary) auto usypiało. Wymieniłem zegary i od tamtej pory (przeszło rok spokój). Przed zakupem zegarów pożyczyłem od kolegi licznik z anglika, któremu już i tak bym nie zaszkodził podłączeniem do mojego auta.
-
Poziom płynu chłodzącego w 3.0d
U mnie pękła chłodniczka egr pod pompą vacuum i płyn zdążył odparowywać. Zauważyłem przypadkiem gdy sprawdzałem coś przy odpalonym silniku.
-
Bmw e60 530XD. Dym po odpaleniu
Niebieski dym świadczy o spalaniu oleju silnikowego. Mogą puszczać uszczelniacze zaworowe a ilość przepalonego oleju może być słabo widoczna na bagnecie. Zdejmij również wąż idący do egr i zobacz ile oleju masz w dolocie.
-
Kreski od temperatury 3.0d
Dokładnie tak.
-
E60 545i wypadające zapłony
Może sterownik silnika padł. Przegrzewa się bądź zawilgotniał i motor gaśnie - taka luźna myśl.
-
E60 545i wypadające zapłony
VA-LVE-TRO-NIC!!! Stary, zacząłeś od dupy strony i "chciałaś babo placek". Napisz co było sprawdzane, co wymieniłeś po drodze. Czy szpec od tylko bmw sprawdził działanie valvetronic'a? Valve to nie tylko silniki, które widzisz, to także wałki z dźwigienkami, które się zużywają i powstaje efekt wypadania zapłonów, który ludzie często wiążą z uszkodzonymi cewkami czy świecami. Jeśli masz wypadanie zapłonów na losowych bankach to masz odpowiedź. Zaciągnij auto do kogoś, kto na prawdę ma jakieś pojęcie bo zaraz wysypiesz 10k zł na drugi silnik.
-
Kodowanie po zmianie z TCU 1.5Ece na 1.5 MostEce
Witam Koledzy, Nie znalazłem (być może słabo szukałem) nigdzie informacji dotyczącej przekodowania modułów jak w tytule. Obecnie mam 1.5ece i opcję $638, motorolkę w podłokietniku i system sos. Po podłączeniu most ece mam błąd sos. Wiem, że trzeba wywalić opcję sos oraz sim ale nie mogę dojść do tego jak tego dokonać. Opcję wyposażenia zmieniam z $638 na $633 ale co dalej? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. (Ale sosów nagotowałem :) ) Z pozdrowieniami!
-
[E61] Kodowanie po zmianie z TCU 1.5Ece na 1.5 MostEce
Witam Koledzy, Nie znalazłem (być może słabo szukałem) nigdzie informacji dotyczącej przekodowania modułów jak w tytule. Obecnie mam 1.5ece i opcję $638, motorolkę w podłokietniku i system sos. Po podłączeniu most ece mam błąd sos. Wiem, że trzeba wywalić opcję sos oraz sim ale nie mogę dojść do tego jak tego dokonać. Opcję wyposażenia zmieniam z $638 na $633 ale co dalej? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. (Ale sosów nagotowałem :) ) Z pozdrowieniami!
-
BMW E65 735i wypadanie zapłonów na zimnym
Jesteś jedną z wielu osób, które wierzą w ASO i ich magiczne komputry. Kolego, jest na forum gro osób, które zmagały bądź zmagają się z identycznym problemem. Za losowe wypadanie zapłonów najczęściej odpowiedzialny jest układ vvt. Wywalisz katy to zaraz wydasz oprócz tego, że na naprawę to jeszcze katy będziesz musiał kupić bo diagnostę zagazujesz i przeglądu nie zrobisz.