Treść opublikowana przez voshon
-
530 Diesel - zgasł po rannym odpaleniu
Fakt 2.5 TDI nie posiada pompowtryskiwaczy, mój błąd :oops: . Wtrysk w tym silniku odbywa sie za pomoca pompy wtryskowej rozdzielaczowej, sterowanej elektronicznie. Pewnie dlatego, że jest to silnik konstrukcyjnie starszy niz 1.9 TDI z pompowtryskiwaczami. Zasilaniem jest tak jak słusznie zwróciłeś mi uwagę pompa wysokociśnieniowa (1900 kbar) VP44 PSG16 :8) Nie zmienia to jednak faktu że w 530d też nie ma pompowtrysków :mrgreen:
-
530 Diesel - zgasł po rannym odpaleniu
Zapłacę Ci za wymianę wszystkich 6 "pompowtrysków" w Twojej 530d tylko proszeeee chcę być obecny w ASO jak będziesz je zamawiał :norty: A tak na serio kolego to pompowtryskiwacze stosował do niedawna koncern VW w swoich TDI (zwłaszcza nieśmiertelne 1.9 i nieco mniej nieśmiertelne 2.5 :lol: ) A w e39 w modelach 530d stosowany jest system COMMON RAIL (dosłownie WSPÓLNA SZYNA), oparty na pompie wysokiego ciśnienia oraz WTRYSKIWACZACH :mrgreen: Ale jeśli chcesz mnie dalej przekonywać, że mam pompowtryskiwacze to temat jest otwarty i zapraszam do dyskusji :lol: :lol: Zamiast wypisywać bzdury na forum poczytaj lepiej ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Common_rail http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompowtryskiwacz Pozdrawiam!
-
530 Diesel - zgasł po rannym odpaleniu
:shock: :shock: :shock: Dam Ci swoją bunię gratis jak mi pokażesz gdzie mam pompowtrysk :lol:
-
BMW 530D Automat Tiptronic (TRANS. FAILSAFE PROG)
Niestety to komunikat o awarii automatycznej skrzyni biegów. Przełącza się w tryb awaryjny i dlatego tak jeździ. Radzę szybko udać się do wyspecjalizowanego warsztatu zajmującego się automatami dopóki autko jeszcze jeździ. :?
-
V-power Diesel VS Diesel Extra i Neste - Ciekawostka....?
Bono zanim walniesz takiego posta to warna daj wcześniej, bo musiałem monitor wycierać :lol: :lol: :lol:
-
Hałas podczas składania lusterka kierowcy
:duh: :duh: :duh: to pięknie :cry: Na razie lusterka się składają więc tematu nie ruszam, składania używam tylko w razie konieczności :(
-
V-power Diesel VS Diesel Extra i Neste - Ciekawostka....?
Ja wychodzę z założenia, że różnica 15-20 zyla na pełnym baku to żadna oszczędność, zwłaszcza jak sie policzy koszty ewentualnej naprawy. Poza tym wydaje mi się, że globalnie na takiej stacji to schodzi mniej litrów tych lepszych paliw i "nie opłaca" im się go chrzcić :lol: A co do paliwa na Neste to do "wielbicieli" tych stacji ostatnio dołączył mój kumpel, któremu padła pompa w XM-ie, a niby stary diesel to na wszystkim pojedzie :norty:
-
Hałas podczas składania lusterka kierowcy
Nikt mi nie pomoże :? ?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tylko 6 miesięcy ;)?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Za 3-4 tys to wyremontujesz zepsutą ASB :lol: Czego Wy sie ludzie boicie? To po co w takim razie kupujecie ten "złom" :D Skrzynia się psuje, wtryski też, do tego jeszcze trzeba pomyśleć że może turbinka zastrajkować. O czym jeszcze zapomniałem ;)? Aha, już wiem, freunde am fahren :lol: :lol: Ludzie, więcej luzu, nie trzeba od razu najgorszego zakładać że się popsuje. Co do pytania kolegi LIS-a, mam 2002 i 238kkm na liczniku, skrzynka chodzi jak złoto, sprawdzić, brać z ASB i dbać o nią to wszystko będzie ok. A jak sie popsuje, cóż ... Shit happens :lol: :lol: Ja osobiście nie wyobrażam sobie innej konfiguracji 530d jak tylko z ASB :8) Jeśli kiedykolwiek kupiłbym auto z manualem to byłaby to M5 :twisted: :twisted:
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Kolega raczej miał na myśli konwerter prawda ;)?
-
ASO BMW lol
Nie chcą przyjąć bęcwały bo się nie znają na instalacjach i boją się, że jak coś spieprzą przy gazie (przypadkowo odłączą itd.) to potem nie poradzą sobie z tym :lol:
-
czy fotele od e38 pasują do e39?
W e39 też takie występują w opcji, wiem bo mam takie :8)
-
Webasto
Nie przypomina spalin bo może nie ma kata co ;)? Na Twoim miejscu bym sie nie przejmował. Skoro capi i grzeje znaczy działa czyli wszystko wporzo :lol:
-
Webasto
A czy jak odpalisz silnik to czujesz z tyłu samochodu taki dziwny smrodzik :lol: ? Przecież webasto spala paliwo zamieniając je na energię cieplną, to ma fiołkami pachnieć :mrgreen: ?
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
Tak z ciekawości spytam, a jaki wg tego "magika" jest właściwy olej dla naszych skrzynek GM? :8)
-
Hałas podczas składania lusterka kierowcy
Witam! Dziś rano zauważyłem niepokojący objaw. Podczas składania lusterka kierowcy, słychać było rytmiczne tykanie, jak dojechało do końca to przez 3 sekundy robiło dość głośne "trrrrrrrrrrrr" :norty: Przy rozkładaniu tych efektów dźwiękowych już nie doświadczyłem, składa i rozkłada się tak jak zazwyczaj, tylko niepokoi mnie to terkotanie :evil: Może ktoś z Was miał już do czynienia z takim przypadkiem? Mam się szykować na jakiś większy wydatek czy też to jakaś błahostka? Pozdrawiam!
-
[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady
A jaki olej zalałeś kolego? Ile Ci weszło na wymianę, jaki koszt łączny i może zdradź gdzie wymieniałeś :8) ?
-
Webasto
Witam! Dzięki za uznanie :oops: :oops: ale przecież nie robię nic co powinien czynić normalny użytkownik forum :8) Fajnie, że webasto funguje, oby się sprawowało bezawaryjnie cały czas :cool2: Pozdrawiam!
-
wentylator klimy
Jak było +3 to klima nie ruszyła na bank, a chłodem wiało bo zimno na zewnątrz :lol: Sprężarka klimatyzacji nie włącza się jeśli temperatura otoczenia nie jest wyższa od +5 stopni :8) A najlepszym testem na to czy wiatrak działa jest włączenie magicznego przycisku MAX na klimatroniku. Jeśli przy maksymalnym schładzaniu wiatrak nie rusza to znaczy, że coś jest nie tak. Możesz też spróbować użyć jakiegoś wąskiego patyczka i spróbować "tyrknąć" łopatki wiatraka, może zaskoczy i zacznie kręcić :mrgreen:
-
PILNIE/CZY TIP TRONIC JEST OK???
Jak nie jak tak? :8) Dożywotnio! Ale skrzyni :lol: której żywot wówczas będzie bardzo krótki :lol: :lol: :lol:
-
Skrzynia A5S 390R i A5S 360R Jaka różnica?
To lekko mówiąc popłynęli na tej wymianie :twisted:
-
jakie tarcze hamulcowe??
Na przód proponuje mimo wszystko oryginały, z zamiennikami (zwłaszcza ATE - patrz posty na forum) mogą być problemy - wykrzywiają się po jakimś czasie. Na tył to już dovoleno co założysz, ja mam TEXTAR tarcze i klocki i jest ok :cool2:
-
Webasto
Ehhhh, lenistwo wychodzi z człowieka cooo :x Tak trudno zerknąć kilka postów wyżej?? Ostatni raz .... http://szczegoly.pkt.pl/hvac_service_sp_z_o_o_bc30a22e001ada4dbfe9c9be27f542d4.html :nienie: :nienie:
-
530d jakie paliwo?
A na chwilę obecną Shell ma promocję na każde paliwa, przy wykorzystaniu punktów SMART 12pkt/1l dostajemy zniżkę 0,20 zł na litr. Przy każdorazowym tankowaniu V-Powere zbieramy też dużo punkcików, więc obecnie można je wykorzystywać :norty: Ostatnie tankowanie V-Power Diesel wyniósł mnie 4,05 zł/l :mrgreen: