Skocz do zawartości

zielo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zielo

  1. Takich problemów brak, bo masz właśnie sedana, a w nim nieruchomą tylną szybę. Więc rozmawiamy o dwóch całkiem innych rozwiązaniach. Przy wymianie szyby lutować nie trzeba. Tylko skąd wziąć sprawną? Na szrotach wszystkie będą miały ten sam problem, a nowa droga jak diabli.
  2. Ja tylko dla porównania napiszę, że spalanie przy obecnej temperaturze około 0 stopni mam: - trasa (zimówki 16", trzy osoby, 120km/h, polskie drogi, czyli z wyprzedzaniem) - 7 ltr - miasto (100%, ronda, światła, odcinki 1,5 km i gaszenie, auto non stop niedogrzane) - 10 ltr To są realne wyniki, ogólnie obecnie wożę dziecko do przedszkola i potem wsiadam w służbówkę. Więc auto nie ma lekko, zima i krótkie odcinki. Dlatego raz na jakiś czas śmigam chociaż te 30-40 km, żeby odmulić. Ostatnio wymieniłem 2 wtryski, zarówno przed wymianą, jak i po niej nie miałem i nie mam problemów z NOX. Auto regularnie podpinane pod Inpę, więc jestem pewny tego, co piszę.
  3. Kolega w pierwszej części wypowiedzi cytował poprzednika. A potem wyrażał swoją opinię. Ja mam ten sam problem. Moje e90 z 2008 roku ma nalatane 87k, prędzej zgnije, niż dobije do 100k. W tej chwili robię ok. 4k rocznie, co o ile samo w sobie nie jest zabronione, to oczywiście budzi podejrzenia. Więc problem dotyka wszystkich. Jak jest mało to znaczy, że skręcone, jak jest dużo, to znaczy, że szrot.
  4. No tak, zamiast wyciągać młotek, trzeba było do ASO :8) Ten boczek rzeczywiście robi robotę, dawno nie widziałem takiego, w którym jakiś fachowiec łap nie wtykał, wyrywając gąbkę, bo przecież żadnej funkcji ona w mniemaniu niejednego nie ma. Jak tak patrzę na czarną, to nawet z sentymentu wróciłbym do e46. Ale skoro za 2 tygodnie powiększa się rodzina, to w grę wchodzi tylko turas. I tylko benzyna. I tylko w oryginale. Czyli nie da się. Coś czuję, że fura będzie miała u ciebie dobrze :cool2:
  5. Nie mylisz się.
  6. Ja już zdjęć nie mam, imageshack padł swego czasu i wszystko poszło. Klejenie silikonem to nie klejenie, bo silikon to uszczelniacz, a nie klej. Ja robiłem Soudalem HD, chłopaki innymi klejami, ale każda masa bitumiczna będzie ok.
  7. zielo odpowiedział(a) na kafcio13 temat w E46
    Nie wiem, nie znam się. Ale napiszę szczerze, że życzę ci po prostu, żeby moja diagnoza na odległość była mylna.
  8. zielo odpowiedział(a) na kafcio13 temat w E46
    Brzmi to jak pęknięty wał. Ale Kemot ma rację.
  9. Kolego mr, używaj opcji odpowiedz, a nie cytuj. Ja robię benzyniakiem krótkie trasy i raz na jakiś czas śmigam gdzieś dalej. I żadnego problemu z sondami, czy Nox nie mam. Siarka się wypala bez problemu. Oczywiście mowimy o sprawnym aucie.
  10. Tak w skrócie metoda dla początkujących oraz kosmetyki, których aktualnie sam używam: 1. Mycie wstępne, czyli jakiś pre wash - Unique Athena plus pianownica Karcher. 2. Coś na zakamarki - Nielsen APC Cyclone plus pędzelki. 3. Coś na smołę itp. - Mac Prickbort. 4. Szampon - Shiny Garage Strawberry plus rękawica Meguires Microfibre Wash. 5. Glinka - ValletPro Yellow Polly plus trochę rozrobionego szamponu wlana do spryskiwacza. 6. Szampon drugi raz. 7. Osuszanie - Fluffy Dryer 8. Cleaner - Dodo Juice. 9. Wosk - Meguiars MirrorGlaze 16 plus ValetPro Polishing Applicator Do kół mam ADBL Vampire Liquid. Najpierw jadę najtańszym dziadem do felg z Lidla lub Tesco, żeby zebrać luźny kurz od klocków. Następnie Vampire i patrzę, jak felgi krwawią. Warto myć na dwa wiadra i zainwestować w mikrofby i pady do wosku. I oczywiście spędzić z tydzień na forach detailingowych :mrgreen: Tutaj też koledzy pewnie coś jeszcze podpowiedzą. Ogólnie temat na wiele wieczorów. Dużo trzeba samemu wypróbować, bo każdy ma inne preferencje i budżet.
  11. zielo odpowiedział(a) na greg523 temat w BMW Lifestyle
    Mówimy, żeby nie odgrzewać kotletów. To dotyczy również nowych forumowiczów.
  12. Wlana dobra ilość. W N43 nie ma bagnetu, szukanie go w instrukcji nie pomoże. Ciekawe, co komputer pokaże, od tego bym zaczął.
  13. zielo odpowiedział(a) na greg523 temat w BMW Lifestyle
    Szczególnie po 10-ciu latach od założenia tematu :duh:
  14. zielo odpowiedział(a) na andy_64 temat w E46
    Najczęściej przepuszczają maty w drzwiach. Jeśli po zdjęciu tapicerki stwierdzisz, że mata choćby minimalnie nie trzyma, to masz winowajcę. Znany problem.
  15. Mylisz się. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=152409
  16. Ja też mam z Krosna. Nic się z nimi od roku nie dzieje złego.
  17. Pomiędzy fotelami jest wajcha od składania fotela. I ona powinna być na fotelu pasażera, czyli w Europie na fotelu prawym.
  18. Po fotelach widać, że przerobiony angol. Pozostaje rozkodować VIN. Heh, ja jak zwykle za późno :8)
  19. Chyba, że jakiś amator ulepów zapyta przez telefon, skąd w tej lali wnętrze z UK.
  20. Postojówka LED.
  21. Nazwa miejscowości zobowiązuje do ciężkiej nogi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.