Skocz do zawartości

comeasyouare

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez comeasyouare

  1. Tu się nie zgadzam, w LCI ledowe przeciwmgielne są całkiem całkiem, na pewno lepsze niż halogeny. W nocy widać wyraźną różnicę, sam nie używam do doświetlania bo mam w głównym reflektorze ale gdybym nie miał to z pewnością bym sobie włączył by przeciwmgielne doświetlały zakręty.
  2. comeasyouare odpowiedział(a) na Mariano86 temat w F10, F11
    Zrób porządną relację i na pewno się komuś przyda, jeśli jeszcze nie teraz to w niedalekiej przyszłości. NBT wchodzi w wiek starczy powoli więc i coraz częściej będzie padało.
  3. Ciesz się i używaj :) A czemu wcześniej nie działało? Któż to wie, może styki nie były idealnie czyste, może bateria była tłusta albo w aucie coś się zawiesiło.... nie sądzę by była możliwość dojścia co dokładnie spowodowało takie a nie inne zachowanie.
  4. Nie wiem kto twierdzi, że musi być Varta. Ja wstawiałem też duracella w grudniu 2018 i już od miesiąca mam komunikat o słabej baterii, tak więc wytrzymał 4 lata co uważam za dobry wynik. Komunikat nie przeszkadza mi, dalej jeżdżę ze starą baterią, jak poleci całkiem to wymienię. Nowy Duracell leży już w schowku w aucie.
  5. Po błędzie bardziej prawdopodobna mechatronika Hot operating is detected if the transmission oil temperature, control unit internal temperature or the temperature of the separation clutch K0 exceeds an applied threshold value. The transmission oil temperature and control unit internal temperature in the automatic transmission exceed approximately 134 °C. Service Plan Possible fault cause is a fault in the mechatronics.
  6. Oczywiście, że się da. Funkcja serwisowa jest idiotoodporna, nie da się tam nic źle przeprowadzić. W czasie wykonania słychać jak pompka paliwa pracuje.
  7. Ale w obu fotelach jednocześnie? Dziwne.
  8. Może coś masz nie tak z czujnikiem temperatury zew. Gdzieś widziałem podobny problem i chyba też nie było żadnych błędów. Ewentualnie jak masz czujnik deszczu\światła\zaparowania to może on wysyłać złe informacje do IHKL. Jeśli ista nie podaje rzeczywiście żadnych błędów, szukałbym bezpośrednio w sterownikach danych z czujników.
  9. Ale o co konkretnie ci chodzi? Efficient Dynamics to była wersja bmw sprzedawana między 09/11-06/13 i nie był to jakiś jeden system tylko zlepek różnych funkcji więc nie wykodujesz. Chcesz się pozbyć - sprzedaj auto.
  10. Tak jak są skrętne to się ruszają ale nie aż tyle co u Ciebie. Podłącz iste, powinna pokazać konkretne błędy, wtedy można coś więcej powiedzieć.
  11. W czym to się powinno otwierać? U mnie dane w csv są ale wykres nie działa, pojawia się okno "log viewer" I jest puste całe.
  12. Nie pamiętam gdzie ale jest w ista reset CBS i tam można zresetować hamulce, szukaj po CBS. Przy resecie "ręcznym" przez kombi nie może być załączony hamulec ręczny.
  13. comeasyouare odpowiedział(a) na donbulzone temat w F10, F11
    Dokładnie tak, albo inaczej mówiąc pokazuje ile można dolać. Jak jest 0 to wszystko ok, możesz prawie na 30tys. km zapomnieć że masz wogóle adblue :D
  14. Wg mnie jeśli coś uszkodzone w panelu to błąd powinien się pojawić, przynajmniej w czasie gdy nie działa to prawidłowo. Nie masz programu oryginalnego do odczytywania błędów? Nawet deepobd jest moim zdaniem lepszy niż jakiś delphi.
  15. Zadne takie opcje nie dochodzą przy aktualizacji mediów. Opcje video w czasie jazdy czy dekodowania różnych formatów (np. mpeg, avi, mkv, divx z USB) można ustawić tylko kodując HU e-sysem lub podobnym programem.
  16. Na pewno początkowy efekt będzie lepszy niż farbowanie ale też nie masz pewności że odcień ten sam będzie na takim zakupie. Ja też jak kolega malowałem boczek drzwi od kierowcy i efekt utrzymuje się już chyba ze 2 lata więc nie jest źle, a jak by co zawsze można poprawić. W lato będę też robił podłokietnik bo w jednym miejscu farba zdarta, ale nie wygląda tak tragicznie jak u ciebie. Też pomaluję bo farby zostaje na długo. Mam Dakota Oyster więc chyba to samo co u ciebie.
  17. comeasyouare odpowiedział(a) na ziemi temat w F10, F11
    Na czas mycia wrzuć kluczyk do środka auta i nie będzie się nic robić, bagażnik tez się nie otworzy.
  18. Opcje 6NR można dokodowac, mam ofertę do mojego za 60€, kodowanie przez usb, więc nawet żaden sprzęt nie potrzebny, jednak ciągle szkoda mi kasy, tym bardziej iż nie ma pewnosci ze po dokodowaniu będzie działać.
  19. Dowolnym VIN dekoderem np. Bimmer.work
  20. Nie wiem dokładnie co mierzy ale przynajmniej w LCI bierze też pod uwagę porę dnia, np. rano mimo słonecznego dnia mogą być światła mijania włączone bo słońce nisko. The "blue sky effect" is a phenomenon that can occur when the sun is low and the sky is blue and clear at dawn and dusk, especially in winter. In this light situation the sensor detects a lower brightness than the human due to less infrared parts of the ambient light. For this reason the driving light is switched on too early or switched off too late according to human sensitivity. Fakt w esysie to dosc skomplikowane by zaprogramować, kiedyś robiłem ale nie pamiętam które wartości trzeba było zmienić, chyba w FEM u mnie, robiłem to też metodą prób i błędów. W bimmercode jest to dużo łatwiej przeprogramować bo chyba umieścili w skrótach, w FEM opcja Rain-Light-sensor sensitivity trzeba przestawić z normal na insensitive, działa dosyć dobrze, tzn. jeszcze po południu lub w krótkich miejscach porządnie zacienionych, albo krótkich przejazdach pod autostradą światła mijania jeszcze się nie włączają (choć w tym ostatnim przypadku LCi może chyba korzystać z danych nawigacji).
  21. Nie widziałem jakichś zobowiązujących wytycznych. NewTis mówi: The tyre tread difference between tyres in all wheel positions must not exceed 2 mm (normal quality of the wheel control systems and wheel alignment requirement). Czyli różnice w profilu nie większe niż 2mm przy takich samych kołach, ile to w obwodzie trzeba by policzyć.
  22. Adaptacja tylko komputerem, wartości zużycia oleju są kasowane. Nie jestem pewien ale adaptacji nie robi się we wszystkich skrzynkach. Np dla ATC400 (w x3 E83) powinna być zrobiona a dla mojej ATC35L już nie ma przewidzianej adaptacji, nie sprawdzałem czy jest w komputerze w ogóle możliwa.
  23. Czy można "bezkarnie" używać tej opcji i nie spowodować jakiejś usterki napędu ??? Jadę np. do Niemiec trasę 1000 km, jest ładna pogoda itd więc toczę się na tylnym napędzie .... Usterki napędu napewno tym nie spowodujesz, przecież odłączasz tylko przedni napęd. Ok, jak chcesz poszaleć driftując i palić "gumę" to kto wie, wszystko da się zepsuć :D Trzeba mieć na uwadze też, że zużycie innych podzespołów napędu jest obecne, poza może mniejszym zużyciem oleju w x-drive i brakiem zużycia tarcz sprzęgiełek (czy jak to się nazywa) w x-drive. A i dla Ciebie Filip, pierwszym punktem powinno byc sprawdzenie czy wszystkie 4 opony mają taki sam obwód, ale orangoleptycznie a nie po napisach na oponach.
  24. Olej x-drive to olej do skrzynki, a co mechanik ma na myśli mówiąc olej przekładniowy to może wiele znaczyć. Najlepiej skoro robiłeś to sprawdź jaki olej był wymieniany, nie do czego tylko jaka marka jakie właściwości, łatwiej będzie stwierdzić gdzie dokładnie ten olej został wymieniony. Do x-drive idzie przynajmniej u mnie DTF 1 lub odpowiednik, u Ciebie prawdopodobnie też ale to mechanik powinien wiedzieć.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.