Treść opublikowana przez comeasyouare
-
[F10] 520d xdrive uszkodzony? szarpanie przy skrecie
Jeśli wyjąłeś bezpiecznik i problem ustał to na 99% x-drive. Ponieważ wada prawdopodobnie jeszcze nie jest w stadium zaawansowanym to ja bym próbował po kolei 1. wymiana oleju w x-drive, oczywiście wymieniasz olej w skrzynce, wchodzi < 1L. Jeśli problem ustanie, super, jeśli nie to najwyżej stracisz 200-300pln. Wymiana napewno nie zaszkodzi. 2. x-delete też jest jakimś rozwiązaniem, ja jeżdżę na letnich z x-delete na zimowych włączam sobie x-drive. Jeśli wymiana oleju nie pomoże, i nie chcesz wyłączyć x-drive to pozostaje praktycznie tylko regeneracja skrzynki (można kupić zestaw naprawczy lub poszczególne części jeśli wiadomo co zużyte i robić samemu), wszystkie inne czynności, które wymieniłeś, nie rozwiążą twojego problemu.
-
F10 520d - ładowanie akumulatora
Dokładnie jak powyżej kolega pisze, ważne jeszcze abyś miał miernik z zakresem do 10A, te malutkie mierniki bez bezpiecznika do 200mA się nie nadają.
-
Adblue - komunikaty/awaria
Haha, a mogłeś wyciąć kwadrat czarnej taśmy izolacyjnej i nakleić go w miejsce gdzie jest kontrolka check engine. Skutek byłby ten sam a wyszłoby taniej :D :twisted: Pojeździj trochę i daj znać jak kontrolka znów się zapali.
-
Bimmerlink
Zobacz tutaj, piszą coś o wyszarzonej opcji. Nie mam xiaomi więc więcej nie wiem. https://infos-geek.com/en/how-to-activate-usb-connection-sharing-on-xiaomi-mi-10/
-
[F11] Lusterka fotochromatyczne
Jak ściemnia się środkowe to powinny i zewnętrzne, nie ma oddzielnych czujników dla zewnętrznych lusterek. A to czy ściemniają się oba czy tylko lewe zależy od modelu i rocznika auta.
-
[F11] Restartujące się Navi i radio
Dysk jest bardzo prawdopodobny ale może też być jakaś funkcja, która jest wykorzystywana tylko gdy dysk jest podłączony. Nie ma dysku nie jest aktywowana funkcja, tak że problem może też leżeć w innym miejscu ale gdzie to nie pomogę. Trochę dziwne, że nowy dysk ma ten sam problem.... Jedyne co to może coś więcej można dowiedzieć się z service menu (choć pewnie też nic to nie da), próbowałeś tego?
-
BMW F11 2016 jak włączyć autom doświetlanie drogi do domu ?
Hmm, w bmw, w odróżnieniu od innych marek, nigdy nie było tak żeby światła "follow me home" czy jak to się nazywa działały automatycznie. Zawsze potrzeba albo włączyć pilotem albo wajchą.
-
F10 doświetlanie zakrętów halogenami
Ustawiłeś sobie to też? Nebelscheinwerfer FRM 3090 AUSG_11_NSW_L_IS_INDICATOR aktiv / Werte=01 Nebelscheinwerfer FRM 3090 AUSG_12_NSW_R_IS_INDICATOR aktiv / Werte=01 Ja to już miałem wcześniej ale samo i tak nie działało, dopiero z dodatkami adriana.
-
NBT czt Android
Sprawi, sprawi :) tzn. Nie sam. Używam na 3 telefonach i zapomniałem co to reklamy w apkach czy YT.
-
NBT czt Android
Dzięki za odp. Tak widziałem tą ofertę, jest ciekawa. Ogólnie to też chcę 10.25" i FHD ale taki osadzony nie wbudowany a te niestety nie wiedzieć czemu kosztują ok 500€ :shock: Coś jak tutaj https://a.aliexpress.com/_uwMTpX 12" nie chcę, trochę to wygląda jak na siłę przyklejone. A root to chyba tylko na wszechogarniające reklamy. Szczególnie wkurzające np. Oglądając youtuba, ale w innych apkach też często nie jest lepiej.
-
NBT czt Android
Możesz napisać gdzie zamówiłeś? Jest dużo podrób ale jak piszesz dostałeś na S625 to pewnie sprawdzałeś czy na pewno.... A i jeszcze jaka rozdzielczość i jaki ekran, czy dobrze widać bo tu szczególnie w autach z dachem pano może być problem. Zamierzasz robić roota albo może zrobiłeś?
-
F10 doświetlanie zakrętów halogenami
U mnie oryginalne doświetlanie "przy" xenonie działa również na kierunkowskazy. Czy kodowane przeciwmgielne też tak działały, nie sprawdziłem niestety.
-
F10 doświetlanie zakrętów halogenami
Niestety w moim LCI nie działa, albo inaczej, nie działa jak bym sobie tego życzył. Po pierwsze brak jest tych ustawień FRM > 3400 > ALC_AFS_ENABLE > aktiv FRM > AHL_ENABLE > aktiv zmieniłem tylko te dwa pierwsze w 3080 i faktycznie przeciwmgielne działają jako doświetlające zakręty ale ja mam już doświetlanie obok xenonów i to przy tym ustawieniu przestaje działać, chciałbym by oba zaświecały się przy doświetlaniu. Ostatecznie powróciłem do oryginalnych ustawień, lepiej to działa i wygląda.
-
Kolor skóry na podstawie vin
Jak pisałem wyżej używałem na drzwiach. Jak bardzo się przyjrzysz to zobaczysz gdzie jest malowanie.
-
F10 doświetlanie zakrętów halogenami
Ok, zaraz sprawdzę czy u mnie działa. Jedno pytanie, nie wiesz czy to ustawienie musi tak być? FRM > NSW_AUS_BEI_FL > aktiv Jak jadę na przeciwmgielnych to w nocy czasem włączam drogowe, zależnie od mgły mogą poprawiać widoczność albo pogarszać. Przy tym ustawieniu włączając drogowe automatycznie wyłączają się przeciwmgielne a tego chciałbym uniknąć.
-
Bagażnik dachowy
Pewnie nikt się w to już nie bawi.... Ogólnie Thule wcześniej oferowało kit 1526 np. https://allegro.pl/oferta/kit-thule-1526-bmw-x6-2008-2014-bez-relingow-9744600753 Z tego co mi wiadomo pasuje to też do F11 bez relingów, ale ręki sobie nie dam uciąć. Oczywiście łapy jak w opisie są też potrzebne.
-
Kolor skóry na podstawie vin
Ja zakupiłem na Amazonie https://www.amazon.de/gp/product/B07CKZ3H66/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1 ale na ich stronie domowej też mają https://www.lederzentrum.de/dynamic/index/catpage?sp=BM-235&mct=2 nie wiem jak z wysyłką do pl. Oczywiście nie gwarantuję, że będzie pasować :D
-
Kolor skóry na podstawie vin
Ha, miałem ten sam problem też z boczkiem i też ze słabym doborem farby bo na polskiej stronie nie ma wymienionego dokładnie tego odpowiednika dakota\oyster. Może jest ale pod inną nazwą. U mnie tak samo zamówiona farba, a zamówiłem Zestaw tonujący mały 50ml Wybierz kolor: BMW - Oyster nie pasowała do tapicerki. Teraz zamówiłem w Niemczech COLOURLOCK Leder Fresh Tönung (Lederfarbe, Farbauffrischung) 150 ml passend für BMW Dakota Oyster i różnicy w kolorze praktycznie nie ma. Może pod słońce coś widać ale trzeba się bardzo dokładnie przyglądać, gdybym pomalował cały boczek a nie tylko wytarte miejsce to i pod słońce nie dałoby się zauważyć różnicy.
-
F10 n47 dlawienie po wymianie egr.
Ja bym raczej polegał na informacji z NewTisa a niekoniecznie z youtuba. The adaptation values must be reset after cleaning or replacing the exhaust-gas recirculation valve. Bez kalibracji może działać ale nie musi.
-
F10 n47 dlawienie po wymianie egr.
Poza wymianą zrobili kalibrację zaworu egr? To chyba obowiązkowa procedura przy wymianie.
-
geometria kół w F11
Maszyna ma wszystkie dane dla każdego obsługiwanego auta, jakie parametry są przewidziane przez producenta i jakie odchyłki są dopuszczalne. Na wydruku masz parametry przed ustawieniem, po ustawieniu i jakie powinny być wg. producenta auta.
-
NBT czt Android
Z audio się zgadzam, to jest dla mnie też główny powód dlaczego jeszcze się nie przesiadłem. I-drive nie ma tu wielkiej różnicy, przecież cały head unit zostaje, wymienia się tylko monitor, który dodatkowo jest z Androidem. W każdej chwili można przełączyć na oryginalny system bmw. Mało tego, audio też można słuchać sobie na oryginalnym, a resztę miec w androidzie. Tak obsługa google maps czy Janosika jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza na systemie wbudowanym niż na telefonie. W niektórych krajach jak w Szwajcarii chyba nie możesz mieć nawet nawigacji w telefonie nawet jak ten telefon jest w uchwycie. Mając Androida z Lte, masz traffic w GM, yanosika inne usługi online bez żadnego kombinowania z telefonem i hotspotem. Przez WiFi, czy bt, można sobie na stałe podłączyć bimmer-tool, bimmercode czy cokolwiek innego, jednoczesnie obraz z dashcama jeśli ona ma też wifi. Jak ktoś nie ma dab, może słuchać radia internetowego, stacji jest setki, Youtube też super. Możliwości jest wg mnie bardzo wiele.
-
NBT czt Android
Czytałem dobre opinie o hifimaxnavi.com, wysyłają bodaj nawet z UK. Można chyba dopłacić za cło. Sam nie zamawiałem więc nie daję żadnej gwarancji, że są pewni ale gdybym miał zamawiać, (waham się bo też mam NBT Proffessional 2014) to pewnie zamawiałbym u nich. Mają kontakt przez whatsapp.
-
Uszkodzony System AD BLUE
A z ad blue to zrób kilkaset km, tak ze 200-300, skasuj błędy i zobacz czy się pojawią ponownie.
-
Konfiguracja telefonu pod bimmercode na złącze enet
To jakieś badziewie, poza tym chyba na micro usb, czyż nie? Z przejściówkami microusb na usb-c może dużo adapterów nie działać. Kup sobie adapter z usb-c znanych firm belkin czy digitus i powinno działać