Treść opublikowana przez comeasyouare
-
Bmw f11 2012 problem z trybem auto wycieraczek
Czyli masz te same błędy, skalibrowałeś czujnik funkcją serwisową i nadal nie działa? Rozwiąznie -- > czujnik do wymiany.
-
[F10 preLCI] Adaptive Bi-xenon - Wewnętrzna soczewka jako światła drogowe
Wycinanie i światła drogowe to tylko zewnętrzna soczewka z ksenonem (LED chyba trochę bardziej rozbudowane jest). Doświetlanie pobocza to już zależy, ksenon jest skrętny więc na zakrętach też zmienia kąt oświetlania. Poza tym asystent świateł drogowych używa różnego rozproszenia światła w zależności od jazdy w mieście, poza miastem a nawet autostradą. Przy małych prędkościach w doświetlaniu zakrętów jest używana wewnętrzna lampa (oczywiście jeśli nie jest to atrapa). Asystent świateł drogowych wyłącza światła drogowe tak czy tak przy mniejszych prędkościach - nie wiem 30 czy 40 kmh. Może w jakimś małym zakresie (ale podejrzewam bardzo małym) mogą być aktywne jednocześnie światła drogowe i wewnętrzna soczewka.
-
[F10 preLCI] Adaptive Bi-xenon - Wewnętrzna soczewka jako światła drogowe
Nie. Tylko jako doświetlanie pobocza przy skręcie i to do jakiejś prędkości. Włączenie przy pomocy kierunkowskazu możliwe jest tylko do bodaj 40kmh. A ogólnie w zależności od kraju działa do 70kmh.
-
F11 Touring 2013 - dołożenie MMI Box
Jeśli mówisz o com...dia, to tak jak przed 5 laty tak i teraz ciągle sprzedają przestarzałe urządzenia o, że tak powiem, nie najwyższej możliwej jakości. Aktualnie A12, słaby błyszczący wyświetlacz 1280x480. I to wszystko za 3k PLN więc grubo ponad 600E. Ale jeśli komuś zależy na polskiej translacji, nie chce się sam bawić w instalację i liczy na jakąś gwarancję to czemu nie - zawsze to jakaś opcja.
-
F11 Touring 2013 - dołożenie MMI Box
Jak będziesz pytał to koniecznie żeby to nie był fake tylko prawdziwy z unit z aktualnym snapdragonem. Ale jak masz pewne źródło to raczej faków nie sprzedają.
-
F11 Touring 2013 - dołożenie MMI Box
No te ceny skaczą, pewnie zbliża się BlackFiday więc mogą być niższe. Właśnie widzę że 550E + opłaty. Ja nie koniecznie chcę 12.5 cala, 10.25 wystarczy ale powinien mieć 8/128GB i koniecznie Anti-Glare Blue Screen z 1920x720 a to kosztuje. W UK nie ma wiele słońca to i takie lusterko jak u ciebie nie przeszkadza bardzo
-
F11 Touring 2013 - dołożenie MMI Box
Dla mnie to też nie byłoby żadne rozwiązanie. Jak miałbym zmieniać NBT to na dobry wyświetlacz z Androidem 13 i slotem na kartę SIM by mieć bezpośrednio internet przez LTE. A że to koszt ok. 650€ to się ciągle z tym wstrzymuję.
-
F11 Touring 2013 - dołożenie MMI Box
Jedynie taki by mieć android auto czy carplay w aucie na wyświetlaczu.
-
Parujące lampy-reflektory BMW F10
Będziesz się musiał przyzwyczaić bo jest to najnormalniejsze zachowanie w przypadku tych reflektorów. Dopiero gdy całe będą się skraplać od środka i woda zacznie ściekać, to możesz szukać nieszczelności.
-
F11, N57, 245HP - problem z skrzynią ZF8HP70
Wartości raczej dobre, sterownik skrzyni potrafi adaptować do bodaj 750mbar, u ciebie max jest 220mbar. Minusowe wartości są w zasadzie lepsze niż dodatnie, oznaczają że sterownik nie musi nawet takiego ciśnienia używać by operować sprzęgłami jakie jest produkcyjnie zamierzone, dlatego korekta w dół. Inna sprawa że te wartości nie obrazują całego stanu skrzyni więc gdyby były złe, można by jakieś wnioski wysnuwać ale że są raczej dobre na moje oko, to ja bym na pewno ich nie ruszał.
-
Aktualizacja forum 29/05/2023
comeasyouare odpowiedział(a) na Daniel temat w Praca forum, inicjatywy organizacyjne dot. forum, zgłoszenia awariiW tej chwili działa zdecydowanie lepiej. Otwieranie stron poniżej jednej sekundy także jak dla mnie jest ok.
-
Aktualizacja forum 29/05/2023
comeasyouare odpowiedział(a) na Daniel temat w Praca forum, inicjatywy organizacyjne dot. forum, zgłoszenia awariiNiestety, mam tak samo... 15sek by wejść w jakiś temat to jednak stanowczo za dużo.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Melduję, że Battery --> Unrestricted dla Apki załatwiło sprawę. Dane są cały czas aktualne i pobierane na bieżąco. Dzięki za pomoc.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dzięki, rzeczywiście mam nowy system na telefonie A12, wcześniej A10. Zmieniłem w ustawieniach aplikacji Battery --> Unrestricted. Zobaczymy co to zmieni. Za parę dni szykuje się trasa 600km na urlop to będzie okazja sprawdzić czy coś pomogło.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Mam takie pytanie, bardzo często używam aplikacji w tle na długich trasach. Uruchomiony wtedy jest DPF-Monitor a aktywna jest nawigacja na telefonie i Yanosik. Mam wrażenie że wcześniej Bimmer-Tool działał sprawniej w tle, w tej chwili nie wiem czy zawsze czy tylko w pewnych sytuacjach nie odświeża danych w tle i jak z nawigacji przełączę na b-toola to dopiero widzę jak odświeża np. przejechane kilometry od ostatniego wypalania zmieniają się o 100km. To sprawia również, że ikonka aktywnej regeneracji nie pojawia się automatycznie mimo iż regeneracja jest właśnie w tym momencie aktywna.... Czy to wina aplikacji czy jakiegoś ustawienia w telefonie? Dodatkowo pytanie - nie dałoby się dla DPF Monitora jakiejś pływającej ikony stworzyć?
-
Sprzęgło kompresora klimatyzacji
No ok możesz mieć trochę racji. Z drugiej strony żeby sprawdzić to trzeba pewnie usunąć czynnik i olej i wtedy można ocenić ile ubyło. Jak czytam niektóre strony, że czynnika może ubywać 10% rocznie to moja nie powinna już chłodzić w ogóle. Dodatkowo mam trochę obawy, bo jak w poprzednich autach mechanicy dotknęli się klimy to dziwnym trafem wszystko zaczynało się sypać. Myślę jednak, że w te wakacje zrobię serwis, tym bardziej że w zimie mało używam klimy a to podobno nie jest dobre dla kompresora.
-
Sprzęgło kompresora klimatyzacji
A ja wyłączam gdy nie potrzebna. Też w lecie w nocy nie potrzebna mi klima. Wszystko działa jak należy, 9 lat i czynnik nie sprawdzany jeszcze - chłodzi super więc po co grzebać w czymś co działa.
-
Czujniki ciśnienia w kołach.
Hej, oryginalne to najpewniej HUF, model 6856227 powinien być dobry. Używane to niestety ryzyko, baterii sam nie wymienisz a działają tak z reguły 6-10 lat. Moje mają już 9 lat i na razie wszystkie ok. Więc jak kupisz np. 5 letnie to może się okazać, że pojeździsz z rok i będą do wymiany. Jeśli sprzedawca gwarantuje, że były nie używane, to data produkcji nie ma aż tak ogromnego znaczenia, zużycie baterii uaktywnia się dopiero jak są w ruchu.
-
Wypalanie DPF - warunki - N57 (245HP)
Taka ciekawostka u mnie. Trasa 600km, apka w tle, wypalania brak, myślę sobie no fajnie, teraz kilka dni po mieście to na pewno włączy się wypalanie jak będę się tego najmniej spodziewał, ale trudno. Auto zaskoczyło mnie pozytywnie bo wypalanie się nie włączyło, dopiero w trasie powrotnej znów 600km, na 910km od ostatniego wypalania zaczęło sie i trwało jakieś 27km. W tym czasie soot level zszedł z 35% do 10%. https://postimg.cc/gallery/TGp5pxX
-
Wymiana EGR 525d
Odepnij kostkę EGR i tak pojeździj i się przekonaj czy jest lepiej. Przy odpiętej jest całkowicie otwarty. Jak masz trochę szczęścia i nie najnowszy soft w DDE to nawet auto nie przejdzie ci w tryb awaryjny a kontrolkę silnika możesz jakiś czas ignorować :D
-
Wymiana EGR 525d
Ok ale akcja nie jest na zawór EGR tylko na chłodniczkę, jeśli się nie mylę? Obecnie zawór wymieniają bo nowa chłodniczka jest innego producenta i chyba stary zawór nie pasuje. Zawór możesz wymienić i pewnie problem usuniesz ale przyczyny akcji nie, więc jak później w akcji wymienią ci chłodniczke to i twój prawie nowy zawór. Sam musisz zdecydować co jest w tej chwili dla ciebie ważniejsze
-
Wypalanie DPF - warunki - N57 (245HP)
Jak mam trasę 1300km to co za różnica czy zrobię postój na 450km czy na 480km? No chyba, że Jadźka nie trzyma moczu to nie ma dyskusji, na szczęście ten problem jeszcze nas nie dotyczy :lol: Jak zatrzymasz i zgasisz auto w czasie wypalania, wysiądziesz i poczujesz ten smród "palonej gumy" to może inaczej do tego podejdziesz. Poza tym próbowałeś się zastanowić, dlaczego z poduszek z tyłu w 90% jako pierwsza siada ta po stronie kierowcy gdzie jest blisko do wydechu? To ci podpowiem, bo 600* C. inaczej się schładza w czasie jazdy po skończonym wypalaniu a inaczej jak postawisz auto w czasie lub zaraz po wypalaniu. Ja nie pisałem o problemach, tylko o zapobiegawczym obserwowaniu wypalania DPFa, niektórzy w 2L dieslach potrafią nawet ze słuchu rozpoznać kiedy się wypala, w 3L ciężej i nie widzę problemu jeśli aplikacja na telefonie podłączona przez BT sobie ten DPF obserwuje. To jeszcze żadna diagnostyka.
-
Wypalanie DPF - warunki - N57 (245HP)
Dlatego ja przy dłuższych trasach jeżdżę zawsze z uruchomionym Bimmer-Toolem, nawet jak jest uruchomiony w tle to ma super funkcję DPF monitora. Dzięki temu gdy rozpoczyna się wypalanie, pojawia się ikonka i sygnał dźwiękowy w telefonie, wtedy oczywiście nie ma co się zatrzymywać na postój tylko przejechać jeszcze do końca wypalania. Aż lekko zazdroszczę tym co mają wstawioną navi Androida - pewnie dałoby się prawie wszystko zautomatyzować by na Navi pojawiała się ikonka w czasie wypalania.
-
F10 doświetlanie zakrętów halogenami
Tak bimmercode zakodujesz to. Tzn. te ustawienia co podane są powyżej możesz zrobić bimmercode, czy u ciebie będzie to działać - tego nie zapewni ci nikt.
-
BMW F10 niskie napięcie akumulatora
Nie sugeruj się SOH, ten nawet w starym aku może być 100%, patrz na SOC i napięcie aku po dłuższym postoju np. po nocy. Mój ma już 9 lat i jest słaby SOC często ok 65%, napięcie czasem 11.5V. Zapala bez problemu ale ponieważ mam dużo krótkich tras i często na postoju radio działa przez 0.5-1.0h to nawet jednoroczne doładowywanie prostownikiem na długo nie wystarcza, tak ok. 2 miesiące. Ponieważ poza tym nic się nie dzieje, błędy są nieodzownym elementem tej sytuacji :D i mam mobilny starter w bagażniku (jeszcze nie miałem okazji wypróbować na tak dużym silniku :shock: ) to tak jeżdżę, ale czuję, że wymiana aku zbliża się wielkimi krokami :idea: