Skocz do zawartości

comeasyouare

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez comeasyouare

  1. I ja proszę o sprawdzenie WJ65520
  2. Nie do końca się zgodzę, dolne mam led-y nie halogeny i świecą we mgle czy bez po prostu super, pięknie oświetlają pobocze. To było pytanie raczej teoretyczne, bo i z doświetlania w głównych jestem zadowolony. Przy przeciwmgielnych halogenach przyznałbym Ci rację, użytkowego waloru nie miałby by prawie wcale.
  3. Skoro w głównym już świeci to dodatkowo jak przeciwmgielny się zaświeci gorzej nie będzie nawet jak są inne kąty świecenia. no właśnie próbowałem konkretnie w FRM AUSG_11_NSW_L_IS_INDICATOR AUSG_12_NSW_R_IS_INDICATOR ale chyba samo kodowanie to za mało bo i tak świecą tylko główne.
  4. To ja się wtrącę i dopytam, luk jeśli reflektory główne mają doświetlanie to już nie można dodatkowo tego doświetlania dorzucić na przeciwmgielne, prawda?
  5. W F10/11 będzie bardzo podobnie. Mi było za dużo roboty by zmieniać na dynamiczne ledy ale może jeszcze kiedyś się skuszę.
  6. Jesteś pewny, że się da? Gdzieś czytałem, że BMW zostawił zbyt mały margines i pochyłu nie da się ustawić poniżej 1stopnia. Oryginalnie jest chyba 2stopnie i jest to faktycznie najwidoczniej za dużo. A i jakie urządzenie Huntera jest potrzebne, bo prawie wszyscy chwalą się, że robią 3D.
  7. Nie nie odnotowałem, wręcz przeciwnie same pozytywne skutki na moim x-drive. Letnie mam 19 245/40 RFT, zimowe już trzecią zimę będą 18" 245/45 (więc jeszcze więcej gumy niż na 19) nie RFT Goodyeary UG9 - prowadzą się fantastycznie. Następne letnie też będą nie RFT prawdopodobnie GY. Jak masz możliwość kupna opon z gwiazdką to polecam, jest większa szansa że różnica w obwodach będzie minimalna albo żadna co ma duże znaczenie w x-drive. Do momentu dzwona i wypłaty a raczej odmowy wypłaty odszkodowania od ubezpieczyciela za szkodę z AC. Krótko, żeby nie przynudzać, bo nie o tym temat - nie opowiadaj bzdur i ich nie powielaj. Nigdzie nie jest napisane że muszą być ROF-y, BMW wydaje na życzenie też auta bez ROF-ów. Gwiazdka jest też tylko zalecana a nie wymagana. Jak by ubezpieczyciel coś odmawiał to sprawa od razu do sądu, chce płacić odszkodowanie, koszty prawnika i sądowe, odsetki i co tam jeszcze prawnik wymyśli, proszę bardzo. Jedynie jak axel pisał ma się zgadzać tabliczka homologacyjna lub wpis w dowód. Ach i odnośnie tematu, na ROF-y trzeba bardzo w F11 uważać, przez powietrzną amortyzację i typowe dla BMW ustawienie kół z tyłu, które przypomina X - jak by koła się rozkraczały, opony dużo więcej pracują po wewnętrznej stronie a na ROF-ach jest ogólnie po bokach więcej gumy. Jest to bardzo znany problem i trzeba często sprawdzać koła, najlepiej z latarką od środka. Ja jakiś miesiąc przed wymianą na zimowe sprawdzałem i nic nie znalazłem a jak tydzień temu wymieniałem to taki widok: 5-letnie ROFy GY z bieżnikiem ok. 5mm.
  8. Jesteś pewien? A procedura odpowietrzania to nie włączenie kilka razy zapłonu (oczywiście bez kręcenia rozrusznikiem)?
  9. Nie nie odnotowałem, wręcz przeciwnie same pozytywne skutki na moim x-drive. Letnie mam 19 245/40 RFT, zimowe już trzecią zimę będą 18" 245/45 (więc jeszcze więcej gumy niż na 19) nie RFT Goodyeary UG9 - prowadzą się fantastycznie. Następne letnie też będą nie RFT prawdopodobnie GY. Jak masz możliwość kupna opon z gwiazdką to polecam, jest większa szansa że różnica w obwodach będzie minimalna albo żadna co ma duże znaczenie w x-drive.
  10. Wyjmij bezpiecznik 178 i sprawdź czy szarpanie ustało. Jak tak to masz problem z X-Drive.
  11. comeasyouare odpowiedział(a) na Jaska temat w F10, F11
    Nie wiem może u ciebie tak jest. W moim taka kombinacja nie jest dopuszczalna Jedyne co bmw pozwala to 245/35/20 przód 275/30/20 tył
  12. comeasyouare odpowiedział(a) na Jaska temat w F10, F11
    Czy średnica, czy obwód to proporcje (%) zostają te same: wg wzoru na obwód (obw.= 2 * π * r) Oczywiście matematycznie rzecz biorąc masz rację, ale tutaj dochodzi jeszcze ciśnienie w kołach, które jest zawsze inne z przodu i z tyłu więc drobne różnice i tak się wkradną. Ale mniejsza o to bo: tu nie masz racji, BMW nie mówi o 2% tylko o 2mm różnicy w głębokości bieżnika. Z e-tis 36 12
  13. pewnie byles u jakiegos brudasa i chcial fufi do reki od ciebie, zobaczyl ze nie mowisz po niemiecku i chce cie skasowac. kozojebcy czesto cwaniakuja widzocznie czyms sie rzucales w oczy, np nie rozumiesz po niemiecku i nie mozesz sie poskarzyc do szefa niemca. jedz do niego znowu ale z kims kto mowi po niemicku, a pod pedal gazu wsadz klocek tak zeby bylo max 3000 obrotow, jak bedzie sie pytal czemu 3000 obrotow to powieddz mu ze w serwisie bmw tak zrobili. :cool2: Za to ty rozumiesz po niemiecku więc czytaj https://www.motor-talk.de/bilder/drehzahlbegrenzer-aktivieren-g81066634/20190418-130916-jpg-i209510018.html Ale gdybyś części nie zrozumiał to tak każdy kontroler w DE ma obowiązek sprawdzić maksymalne obroty w dieslu. A pytający pewnie faktycznie ma chipa, czyż nie? Więc najpewniej przeprogramowanie DDE cię nie uniknie.
  14. Hej pawelgawel, mam pelna wersje i chcialem zobaczyc co moge przestawic w RLS i FRM, auto to F11 LCI z silnikiem N57. W FRM wykrywa chyba FRM3 ale twierdzi że żadne funkcje nie są dostępne. W RLS nie rozpoznaje modułu w ogóle. Tak ma być, czy wina adaptera? Innymi aplikacjami mogę te moduły kodować...
  15. Dokładnie, zakodować trochę jaśniejsze postojowe i będzie git. Byleby nie za jasno bo w nocy postojówki będą oślepiać innych. Warto sprawdzić czy przy włączeniu mijania ringi przygasają bo jak nie to też może być problem, ale tak czy tak trochę podjaśnić i można śmiało jeździć jak na dziennych.
  16. Za małe ciśnienie w kołach. BMW jako jedno niewielu aut ma bodaj 3stopnie negatywnego pochyłu kół. Zaleca się ok 0,3Bara pompować ponad tabliczkę znamionową w aucie.
  17. Ostatnia pozycja raczej odpada, zostaje 477, ..188 też niby pasuje ale nie jest już produkowany. Jak Mitsubishi to chyba to T915577
  18. comeasyouare odpowiedział(a) na szuwx temat w F10, F11
    Trochę OT, czy ja dobrze rozumiem, że w silniku N57 nie ma tej części jako zamiennej i trzeba kupować cały dolot za 1000Euro, czy coś mi się pomieszało? https://www.leebmann24.de/bmw-ersatzteile/view/btdetail/?series=f11n&typ=5k31&og=01&hg=11&bt=11_4984
  19. Klapa nie trzaska :)
  20. Zakoduj sobie w HKFM DREHZAL_SEGMENT_SCHL następujące wartości 0F, 1E, 28, 28, 28, 28, 28, 28, 28 Będziesz zadowolony :)
  21. To i ja poproszę d489660.
  22. Jak masz CO2 Umfang (01CB) to i masz klapy. A jaki kod ma kanał wlotowy to też zależy czy masz M Pakiet czy nie. Najwyżej daj vin to zaraz znajdziemy nr. oem.
  23. No tak, radio musisz sobie włączyć jeszcze raz :D
  24. Nie wydaje mi się żeby to można zakodować by tak automatycznie się działo. Ale zawsze możesz po zgaszeniu wyłączyć zapłon naciskając jeszcze raz start-stop i wtedy zgasną i światła :D BTW. otwarcie drzwi kierowcy też chyba wyłącza światła:)
  25. Światłowód jeśli do wymiany to 65769318780 oryginał bmw nowy 120Euro Czujniki jeśli do wymiany to 65769239984 oryginał bmw nowy 85 Euro Te powinny też pasować 65769292565, 65769241787 Po nr części możesz poszukać używanych lub porównać ceny. No i jeszcze do poczytania https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f10-520d-lim_201103/wiring-functional-info/body/safety-functions/pedestrian-protection/XYN2qYR

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.