Treść opublikowana przez Kolczasty
-
Ku przestrodze !!!
Nic nie zwlania ludzi z myslenia. Nie zgadzam sie z autorem watku. PS. Doradzamy nie ze wzgledu na power, szpanerstwo itp. tylko ze wzgledu na niezawodnosc, eksploatacje itd. To, ze ludzie za kolkiem nie mysla to inna brocha. Przy takim podejsciu nalezaloby sie zwrocic do fabryk o zaprzestanie produkcji samochodow z moca wieksza niz powiedzmy 75KM.
-
320 M52 Ucięte przewody - czy tak było oryginalnie?!
Mi to wyglada na kable, ktore wychodza z napinacza pasow (patrzac na obrazek). Mozliwe, ze byla jakas stluczka, podczas ktorej wystrzelil napinacz. Czemu kabelki zostaly by odciete - hmm, moze walilo jakas kontrolka po oczach.
-
cos mi chuczy z tylu-nagle z dnia na dzien..
Tez mialem dziwne wycie przy opisywanej przez autora predkosci. Nikt nie potrafil jednoznacznie stwierdzic, skad to buczenie. Fakt, podejrzenie padlo na lozysko ale ktore??? Przy jednej z napraw samochodu zauwazylem, ze cieknie mi z dyfra. Postanowilem go uszczelnic. No i kaplica, po uszczelnieniu jeszcze tego samego dnia dyfer padl. Jak sie pozniej okazalo, zatarlo sie lozysko, to na wejsciu/wyjsciu walu - nie wiem jak sie to fachowo nazywa. W kazdym badz razie po wymianie dyfra nie ma buczenia, huczenia itp.
-
PROBLEM Z TURBINĄ czy to zupełnie co innego E46 POMOCY !!!!
Byc moze to Ci sie przyda: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=29414&highlight=
-
Dziwny metaliczny zgrzyt
Czy czasem nie skonczyly ci sie klocki?
-
Regeneracja szpery
Zapytaj w Szeszkin Motorsport: http://www.jgmoto.cba.pl/ Ja swojego czasu chcialem naprawiac dyfer w ASO - powiedzieli, ze jedyne co moga zrobic to wymienic na nowy. Kupilem uzywke za 350 zl.
-
Problem z ogrzewaniem na niskich obrotach silnika
A moze uklad jest zapowietrzony i na niskich obrotach pompa nie jest w stanie przepchac powietrza, ktore sie tam znalazlo. Sprobuj odpowietrzyc - instrukcje znajdziesz na forum. Moze sie tez okazac, tak jak pisze micgz, ze pompa wody do wymiany.
-
[E36] Lampy przednie
Ja mialem uszkodzone szkla. W moim przypadku reflektory to ZKW. Na allegro znalazlem oryginalen szkla do tego, 150 zl/sztuka. Zakupilem, rozebralem lampy, ladni wyczyscilem, zlozylem i jak nowka. Musze tylko wymienic uszczelki bo jedna z nich byla przerwana i zdarza sie, ze reflektory paruja. Szczerze, to tez rozwazalem zakup Depo. Jednak oryginal to oryginal.
-
Podgrzewanie zamkow rozladowuje akumulator
Witam szanownych forumowiczow, mam problem z podgrzewaniem zamkow w moim E36 320i z 1992 roku. Dzialalo dobrze do momentu, kiedy w dziwnych okolicznosciach zaczal rozladowywac sie akumulator. Troche trwalo, zanim doszedlem ze to to ustrojstwo. Wyjalem przekaznik i jak reka odjal. Ostatnio kupilem nowy przekaznik, myslac ze stary moze sie skleil czy jak. I niestety, po wymianie na nowy podgrzewanie nadal dziala caly czas - tzn. podczas postoju, jazdy zamek jest caly czas grzany. Pytanie, gdzie moze tkwic problem? Jesli nie przekaznik, to czy to wina klamki ze tam cos zwiera? Czy ktos z Was dysponuje moze schematem elektrycznym tego ustrojstwa? Z gory dzieki, pozdrawiam, JK
-
Zmulanie auta na niskich obrotach w e36 320 i kilka pytań
Kupilem jakis tani hiszpanski zamiennik WRC, podobno lepsze od MTM. Narazie dziala. Na allegro oglasza sie firma, ktora regenruje/naprawia oryginalne pompy paliwa, rowniez do BMW. Za naprawe mojego Bosha chcac 140zl. Tu przykladowa ich aukcja: http://www.allegro.pl/item359267196_pompa_paliwa_bosch_opel_astra_vectra_corsa.html Gdybym wczesniej natknal sie na ta aukcje, oddalbym swoja pompe wlasnie do nich. Pozdrawiam, JK
-
Zmulanie auta na niskich obrotach w e36 320 i kilka pytań
No tak, pompa moze byc "sprawna" ale na niskich obrotach, tak jak to bylo w moim przypadku moze dawac zbyt male cisnienie. Pozniej zaczela sie zacinac - auto nie chcialo odpalac. Jak sie porzadnie walnelo od gory w mocowanie pompy, to zaskakiwala. Na wyzszych obrotach bylo ok, pozniej jednak na nich rowniez zaczela sie zacinac. Po wymianie, tak jak pisalem nie ten sam samochod.
-
Zmulanie auta na niskich obrotach w e36 320 i kilka pytań
Ja mialem podobne objawy. Mulilo na niskich obrotach, nie dalo sie nia szybko ruszyc np. spod swiatel. Wymienilem pompe paliwa - i jak reka odjal. Nie poznaje samochodu. Teraz na skrzyzowaniach przy skrecie musze uwazac, zeby mi kolkami nie zamielila. Proponuje wiec sprawdzic pompe paliwa. Moja padal przy przebiegu okolo 262 tys. z tego co pamietam. Gdzies tam pisalem o tym w innym poscie. Pozdrawiam, JK
-
Głośna tylna półka
Moze ktoras z poduszek amortyzatora jest rozwalona?
-
Czy dyfer mógł paść po wymianie uszczelniacza?
Witam, mam juz zamontowany "nowy" dyfer. W starym, jak sie dzisiaj okazalo padlo lozysko na walku atakujacym. Przed awaria mialem dziwne burczenie (http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51155&highlight=) w przedziale predkosci 70-90. Po wymianie dyfra burczenie zniknelo. Pozdrawiam serdecznie, JK
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
No i problem rozwiazany. Jak czesc moze z was juz wie padl mi dyfer. Po wymianie na "nowy" nurtujace mnie burczenie zniknelo. W starym dyfrze wysiadlo lozysko na walku atakujacym. Owe burczenie bylo wiec znakiem, ze lozysko to powoli konczy swoj zywot, Pozdrawiam, JK
-
Czy dyfer mógł paść po wymianie uszczelniacza?
Nie chce zle mowic o nikim ale zaczynam podejrzewac, ze to wlasnie jednak blad w sztuce. Tak sie jeszcze zastanawiam: wymienialem tez wczorak olej, bylo 10 litrow. Do ukladu wchodzi 6,5 L wiec powinno zostac jakies 3,5. A tu w bance mam jakies 2 L. Moze ktos przez przypadek (ow fachowiec od pewnego czasu ma pomagiera, moze jemu sie cos pomerdalo albo zapomnialo) wlal olej z tego nadmiaru co mi zostal. Swoja droga ile wchodzi oleju do dyfra? NIe chce nikogo posadzac no bo nie widzialem, nie patrzylem na rece. Szukam przyczyny tego grzania i tego, co sie wlasciwie moglo stac. Aha, jeszcze jedno. Zeby wymienic ten zimmering trzeba demontowac most? Bo most byl demontowany.
-
Czy dyfer mógł paść po wymianie uszczelniacza?
Sladow wyciekow po wymianie nie ma co najwyzej olej mogl wyparowac? - to kopcenie sie z wneki kola. W umiejetnosci mechanika, u ktorego robie auto nie watpie jadnak kazdemu moze zdarzyc sie blad w sztuce. Najbardziej dziwi mnie, ze ten dyfer tak mocno sie grzeje. Jeszcze jedno - wczoraj jak i dzisiaj podczas jazdy w kabinie czuc bylo zapach ropy, oleju lub czegos podobnego.
-
Czy dyfer mógł paść po wymianie uszczelniacza?
Witam. Wczoraj mialem wymieniany uszczelniacz w moscie, ten od walu napedowego. Wymiany dokonalem (u fachowca od BMW), poniewaz widoczne byly wycieki. Zalano nowy plyn i... zaczelo sie: - przejechalem jakies 20-30 km. Zatrzymalem sie, a z auta strasznie smierdzi. Pomyslalem, ze moze klocek hamulcowy sie przyjaral. - po 20 minutowym postoju pojechalem zrobic kolejne 40 km i: znowu zaczelo strasznie smierdziec. Przy zmianie z 1 na 2-ke czuc bylo jakies pukniecia i to mocne. Po zatrzymaniu sie zauwazylem, ze z wneki tylnego prawego kola strasznie sie kopci. Pojechalem wiec do mechanikow (inni niz ten, u ktorego robilem most), zeby sprawdzili mi hamulce. No i niby wszystko w porzadku. Pojechalem wiec na parking odstawic auto na noc. - dzis ruszylem w trase. Ku mojej radosci zadnych objawow wczorajszych anomali nie bylo... do czasu. Po przejechaniu okolo 50 km zaczel niemilosiernie buczec z tylu. Smierdziec juz nie smierdzialo tak jak wczoraj. Przy zatrzymywaniu sie strasznie szarpalo - na luzie. Przy ruszaniu straszne opory. Podnioslem auto i zaczalem sprawdzac hamulce. I wszystko ok. Nic sie nie grzeje. Cos mnie tknelo, zeby dotknac dyfra. No i o malo nie poparzylem sie taki byl nagrzany. Oski przy moscie tez strasznie nagrzane. Jasnym stalo sie, ze dyfer sie zatarl. I tu moje pytanie? Czy po wymianie zimmeringu i zalania mostu swiezym olejem moglo sie cos takiego stac? Do momentu wymiany nic zlego sie nie dzialo, nic nie huczalo, nie burczalo. Obecnie wyje od najnizszych predkosci. Czy jesli w moscie jest plyn a mimo to most zatarl sie czy mozliwym jest zeby az tak sie grzal??? Dodam, ze czujnik predkosci w moscie chyba stopil sie bo predkosciomierz nie wskazuje w ogole predkosci. Auto czeka na nowy dyfer - narazie poszukuje. Poradzice prosze, co moglo byc przyczyna tej awarii?
-
320 problem z moca
Co do tego mulenia i problemem z obroceniem kolek przy starcie - ja nie mam gazu ale tez nie moglem dynamicznie ruszyc np. spod swiatel bo mulilo mi auto. W zeszlym roku wymienilem pompe paliwa i teraz musze uwazac np. jak skrecam na skrzyzowaniu po uprzednim zatrzymaniu sie. Stara pompa jak juz byla zajechana nie pracowala prawidlowo na wolnych obrotach. Jak trzymalem auto na wyzszych, tak 2-3 tys. to dalo sie jechac. Pozniej zaczela juz sie wylaczac podczas jazdy.
-
Wymiary chłodnicy
Faktycznie, po spokojnej lekturze teskstu wydzwiek Twoich wczesniejszych slow jest inny. Zwracam honor.
-
coś z przednim zawieszeniem
Moga byc tarcze krzywe, moga byc luzy na sworzniach, najlepeij przeszukac forum, jest tego multum. Co do tarcia - z przodu, z tylu? Nie masz czasem dystansow i opona trze o rant?
-
Wymiary chłodnicy
Witam, ano najlepiej zadzwonic do ASO, podac VIN i powiedza, jaka dokladnie ma sie chlodnice. Ja tak zrobilem. Pozniej zadzwonilem do goscia z chlodnice.bydgoszcz jak tu podaja. Nie zgodze sie, ze to jakies zlomiarze i nie wiedza co do czego... Bardzo solidnie podeszli do sprawy. I tak, do mojej buni nowka, podroba z JDEUS 320 zl ale nie mieli jej fizycznie na stanie. Za 490 zl zaoferowali mi oryginal z Behra, nawet sie nie zastanawialem. Zamowilem tez u nich skraplacz klimy (nie konsultowalem z aso, jaki mam) - i tu pojawil sie spory problem. Sa zdajsie 3 rodzaje do mojego. Dostalem JDEUS od nich za 380 zl ale okazalo sie, ze producent niezbyt przylozyl sie do jakosci wykonania. Chlodnice reklamowalem, czekam teraz na oryginal z Behra. Mam doplacic 90 zl wiec nie jest tak zle. Ogolnie polecam ich - ceny najtansze ze wszystkich, u ktorych pytalem. Przykladowo ceny z [email protected]: Nissens - 590 zł Auradia - 515 zł
-
Śmierdzi benzyna........
Sprawdz cybanty przy filtrze paliwa.
-
do czego to służy?
Yhy, tez tak sadze.
-
320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy
Witam, co do tego burczenia, o ktorym pisalem. Przedwczoraj moj mechanik jezdzil autkiem mym . Burczenie, jak wspomnialem w zakresie 70-80 km. I on tez za bardzo nie wie, co to moze byc. Wspomnial, ze byc moze jakies lozysko sie konczy. Autko od 2005 robie tylko u niego, takze doskonale wie, co bylo w nim wymieniane itp. itd. Jak w koncu odkryje przyczyne nie omieszkam Was poinformowac. Pozdrawiam, JK