Skocz do zawartości

MrSiekacz

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez MrSiekacz

  1. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Robiłem, dymem papierosowym. Wylatywał gdzieś spod kolektora, ale nie mogłem zlokalizować gdzie dokładnie. Jak mechanikowi powiedziałem, że dmuchałem dymem w dolot to mnie wyśmiał >.< .
  2. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Mechanik zobaczył na kompie, że sondy stoją na 4.8V na jałowym i stwierdził, że sondy obie do wymiany. Doszło do tego, że lewe powietrze gdzieś ciągnie przy kolektorze. Kupa roboty z tymi bmkami. Ogólnie mam błąd 202 i 203 od sond, ale przecież to też może być od tego lewego powietrza? Benzyne też dosyć czuć w spalinach, pali jak smok, ma muła od dołu troche. Dużo gimnastyki jest żeby kolektor dolotowy ściągnać? Dyfer zakupiłem, musze wymienić. Co do wymiany łożyska to musiałem też zaopatrzyć się w półoś i zwrotnice bo mechanik stwierdził, że będzie wyciskał półoś ze zwrotnicy na prasie i może coś sie zepsuć dlatego kazał się zaopatrzyć w półoś i zwrotnice. Normalnie pierwszy i ostatni raz oddaje auto do mechanika na takie naprawy..
  3. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Wie ktoś może czy na biegu jałowym napięcie sondy stoi w miejscu czy oscyluje ?
  4. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    A z tymi omami się orientujesz ? Gdzieś czytałem że całkowita oporność ma być ok 4000 om (nozki 1i3) na zamkniętej nozki 2 i 3 ma być 800-1200 om a na otwartej 3200-4800 Ja mam całkowita 4000 om Zamknieta 1380 Otwarta 4200 Czyli na zamkniętej cos nie tak by było, chyba
  5. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Dzięki, a masz jakiś patent na sprawdzenie tego potencjometra przepustnicy?
  6. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Mam nadzieje, że coś usłyszycie bo troche słabo to na tele słychać. Jak puszczam gaz to słychać to i tak od połowy filmiku bardziej : https://www.youtube.com/watch?v=Rr8R9BV3idQ
  7. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Jak będę jechał to nagram ten dźwięk i wrzuce. Może tak być że od tego wyrąbanego łożyska w kole czujnik abs w tym kole szwankuje? bo mam błąd tego czujnika. Do tego wyskoczył mi nowy błąd : 12 Drosselklappenpotentiometer Jak sprawdzić czy ten potencjometr przepustnicy faktycznie jest zepsuty?
  8. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Wymieniłem na ATF. Olej w skrzyni był świeży w miare, ale w dyfrze mechanik mówił, że był masakryczny, do tego jakieś opiłki były.. Być może dlatego takie dziwne dzwięki wydaje o których pisałem. Jak myślicie ten dyfer to już do wymiany się kwalifikuje skoro kwiczy coś w nim jak się jezdzi i opiłki były?
  9. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Proponowałem mu ściągacz, ale pewnie nawet nie mają takich narzędzi -.- jak we wtorek nic nie zdziała to jade do innego mechanika bo porażka.. Ostatnie pytanko bede lał ATF. ten motul dexron II D co pisałem nada sie?
  10. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    W książce "sam naprawiam" jest napisane, że trzeba wlać olej ATF. Zaufam książce, najwyżej się skrzynia rozsypie ;c Ten MOTUL DEXRON II D moge wlać spokojnie? A orientujesz się może czy te 4 torxy od łożyska idzie odkręcić bez demontażu niczego?
  11. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Mogę tak ustawić żeby lekko tarło, ale koło się obracało? Na którym ząbku dzwigni już powinno trzymać żeby z górki nie zjechal?
  12. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Tak podobna konstrukcja jak w e60. We wspomaganiu mam czerwony. Dzieki a jeszcze pytanko takie bo reczny wymienilem i na gorce okolo 30 stopni pochylenia lapie mi dopiero na 8 zabku ze auto nie zjezdza. Na ktorym zabku prawidlowo powinno lapac? I regulowac regulatorem czy sruba pod dzwignia ?
  13. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Już wszystko ogarnięte tylko pojechałem do mechanika żeby z drugiej strony wymienić łożysko w kole i nie mógł półośki wybić -.- doszło do tego , że nakrętki nie nakręcił na półoś i kazał kilka dni pojeździć żeby się to obluzowało i wrócić we wtorek.. Ma ktoś pomysł jak ruszyć tą półoś? Bo mam wątpliwości co do tego mechanika. Druga sprawa nadal nie wiem jaki mam olej w skrzyni ;/ nie ma nigdzie tej naklejki a mechanik sie sugeruje olejem z neta -.-. A trzecia sprawa wie ktoś co to może być jak mi coś buczy, wyje jak puszcze pedał gazu? jak wciskam gaz to nie słychać tego, do tego jak wcisne sprzęgło to też ten dzwięk ustaje. Słychać go tylko jak sie jedzie na biegu bez gazu. Olej w dyfrze jest.
  14. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Jest tak samo. Musiałem to obciąć u siebie bo się nakrętka kręciła razem z gwintem linki
  15. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Ta nakrętka co trzyma linke ręcznego przy dźwigni to M4 7mm? czy 8mm?
  16. Miałem podobny problem i pomogła wymiana czujnika abs.
  17. Za dyfer możesz bezpiecznie podnieść tył Ewentualnie podłóż kawałek drewna w miejsce tego klocka jak chcesz całe podnieść lub złapać za jakieś miejsca tylnego wóżka, podłużnice.
  18. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Udało się wszystko poskładać do kupy. Została mi linka ręcznego wymienić i łożysko w drugim kole. A stara piasta się nada na nowe łożysko? Po czym poznać, że się nadaje a po czym, że śmietnik ?
  19. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Dzieki. A sprawdzilbys mi jaka sila dokrecic srube nr 19? Bo Ty ogarniasz te stronki xd https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DD51-EUR-02-1996-E39-BMW-528i&diagId=33_0519 Ogolnie jak bede te wahacze wszystkie przykrecal to mam podlewarowac zwrotnice na maxa ?
  20. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Orientuje sie ktos gdzie znajde ta srubke do czujnika abs ? Urwala mi sie :/
  21. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Troche masakra z tym wymienianiem linki. Wolałbym to jakoś zachować. Może ktoś z forumowiczów to robił? Bo widzę, że jedyny ogarnięty na forum to Fuser ;P
  22. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Dzieki. A nie bedzie potem problemu linki wymienic ? Ona sie gdzies laczy ?
  23. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Jestem zmuszony wyjąć całość razem z półosią i amortyzatorem... Mam już rozkręcone wszystko tylko trzyma mnie linka ręcznego. Jak wybić to ustrojstwo? tą tulejke co wchodzi w zwrotnice i linka w niej siedzi? w nowej używanej mechanik włożył w imadło i śrubokrętem wybił, ale na aucie nie chce mi wyjść.. I mógłby mi ktoś ogarnąć jakim momentem dokręcić śruby nr 11 i 9? https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DD51-EUR-02-1996-E39-BMW-528i&diagId=33_0519
  24. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    Ma ktos pomysl jak odkrecic kolumne amortyzatora od dolu? Wszystko juz rozebralem tylko na amorze sie trzyma ten szajs.. nie moge tego gowna rozkrecic bo wszystko sprezynuje i lata..
  25. MrSiekacz odpowiedział(a) na MrSiekacz temat w E39
    To może ktoś jeszcze wymieniał olej w skrzyni manualnej i lał ATF? Jak tak to jaki?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.