Treść opublikowana przez MrSiekacz
-
Uszczelka miski olejowej E39 528i
Włożyłem oring na kawałek bagnetu (nie do końca) i wcisnalem bagnet
-
Uszczelka miski olejowej E39 528i
To wygląda jakby lecialo z miejsca gdzie jest ten oring na bagnecie co wchodzi do miski, ale dawałem tam nowy oring przy wymianie odmy
-
Uszczelka miski olejowej E39 528i
Jestem po wymianie przewodu vanosa i uszczelki podstawy filtra, dziś patrze pod auto na parkingu pod sklepem i kałuża oleju. Zidentyfikowałem że wokół tego miejsca co wchodzi rurka bagnetu na dole w miske jest wszystko mokre, zapocone. Jest opcje że z tego miejsca gdzie łączy się bagnet z miską tak rzyga olejem na odpalonym?
-
Wentylator klimy e39 528
Witam. Czy da się jakoś przełożyć same smiglo z tego wiatraka od klimy? Bo u mnie się zatarł i sie nie kreci nawet reka. Ale mam drugi ,tylko ze nie reaguje na prąd i chciałem same smiglo przełożyć. Da rade czy popsuje ? ;p
-
Wiskoza bmw e39 528i
A wisko z jakiej firmy brać?
-
Wiskoza bmw e39 528i
Na zimnym jak zakręcę ręką to zrobi z pół obrotu i staje. No przyznaję, że dźwięk budzi respekt :mrgreen: , ale szczerze to już tak troche jeżdżę z tym niesprawnym wisko i może tak być, że pompa już po dupie dostała?
-
Wiskoza bmw e39 528i
Witam. Jak powinna działać sprawna wiskoza? Moją słychać cały czas po dodaniu gazu, czy to zimny czy to ciepły i wgl nigdy nie da się wiatraka zatrzymać. Do wymiany?
-
Chłodnica BMW E39 528i
Pany zauważyłem dzis, ze jak jest ten czujnik na chłodnicy (stojac przed autem to z lewej strony w chłodnicy) nie mam wgl wtyczki żadnej na tym, sam goly czujnik. Z czym to się wiąże i gdzie szukać tej wtyczki ?
-
Uszczelka miski olejowej E39 528i
Chyba macie racje bo dziś obejrzałem wszystko z latarką i mam bardzo zapocone okolice właśnie podstawy filtra i też leci z przewodu olejowego vanosa. Więc zaczne od tych dwóch rzeczy i zobaczymy czy ustanie. Da radę ten przewód olejowy vanosa naprawić jakoś?
-
Uszczelka miski olejowej E39 528i
Pracę i tak zlecę mechanikowi więc kij z tym, że dużo zachodu. Mam strasznie zapocony dół. cała miska morka, krople zwisają, dramat jakiś. Z tej uszczelki podstawy aż tak potrafi lecieć? Jeżeli będę wymieniał także tą od miski to co przy okazji należałoby wymienić?
-
Uszczelka miski olejowej E39 528i
Witam. Mam zamiar wymienić uszczelkę miski i podstawy filtra oleju. Jakiej firmy uszczelki polecacie i co wymienić przy okazji, po drodze? Jakie są jeszcze miejsca w których najczęściej występują wycieki w tym m52?
-
Dystanse BMW E39 528i
Tak wyglądają te felgi : https://ibb.co/fCrkqM2 Lepiej by to było jakby szerzej było
-
Dystanse BMW E39 528i
Przepraszam mój błąd. Felgi nie mają ET 47 tylko 37 i szerokość 8" tył i przód W takim razie musiałbym założyć dystanse ok 20mm, czy przy takich też bardzo po dupie dostanie wszystko?
-
Dystanse BMW E39 528i
Sęk w tym, że podobają mi się, a nic nie ociera, ale lepiej by wyglądały jakby trochę szerzej było.
-
Dystanse BMW E39 528i
Witam. Mam na aucie felgi o et 47 i trochę są schowane do środka, chciałbym zastosować dystanse ,ale musiałbym jakies 30mm i pytanie takie czy bardzo po dupie dostanie zawieszenie przy takich dystansach ?
-
Chłodnica BMW E39 528i
No w końcu bo lato się zbliża i znów wąż spadnie i co wtedy :mrgreen: A pompa wody i termostat jaka firma? Lecimy po całości zeby problemu nie było
-
Chłodnica BMW E39 528i
Witam. Jaką/jakiej firmy chłodnicę polecacie mi do e39 528? Bo wydaje mi się, że moja nie daje już rady, a nie chce gówna kupić jakiegoś.
-
Rozrusznik e39 528
Tak test był na drodze i obrazu nie widać bo chodzi o dźwięk ;p Dobra jak będę miał czas to podmienie te dyfry i dam znać czy to coś dało. Z mojego dyfra jak zlałem olej to był syfiasty z brokatem.
-
Rozrusznik e39 528
Cierpliwości ;p Nagrałem teraz jak u mnie huczy. Obejrzyjcie całe najlepiej i jak dodaje gazu to nawet tak nie huczy bardzo, ale puszcze to najgłośniej jest, a jak na luz wrzuce to juz takie inne dźwięki, ale sami zobaczcie: https://www.youtube.com/watch?v=j5ebLNdBEE8
-
Rozrusznik e39 528
Robiłem tak u mechanika, że podnieśliśmy jedną strone tyłu na kobyłce i kazał powoli na każdym biegu puszczać sprzegło i słuchał takimi słuchawkami dyfer i mówił, że to dyfer. A teraz zobaczcie czy to ma tak być? bo jak wylałem olej z tego dyfra to jakiś luz i stukanie się pokazało : https://www.youtube.com/watch?v=77fL5RYpCLQ
-
Rozrusznik e39 528
Teraz to sam mam dylemat. Ale jechałem tym z mechanikiem i twierdził, że to dyfer więc tym się zasugerowałem, poza tym to bardziej słychać tak z tyłu. Przy niskiej prędkości tego nie ma, dopiero przy wyższej zaczyna
-
Rozrusznik e39 528
Ale Co wtedy byłoby zużyte w skrzyni? Bo olej w skyrzni biegów był świerzutki jak wymieniałem.
-
Rozrusznik e39 528
tutaj 18:46 typowi tak samo chrobocze więc chyba tak ma być :8) zależy mi tylko żeby nie wył tak jak mój U mnie jak jade to chuczy już jak cholera, jak daje gazu to głośniej jak puszcze to troche ciszej, a jak sprzęgło wcisnę luz zrzuce na luz to ciszej jakoś jest
-
Rozrusznik e39 528
A według Ciebie to co przedstawiłem na filmiku jest normalne czy będzie z tym jakiś problem większy ?
-
Rozrusznik e39 528
Jak kręce wałem i obracają się obie półosie to nie ma żadnych chrobotów, jedynie jak zablokuje jedną i kręcę to są te zgrzyty. Jak olej był w środku to też tak chrobotało przy blokowaniu jednej. Żeby się nie okazało, że jak założe ten dyfer to przy każdym skręcie czy coś będzie chrobot?