Treść opublikowana przez MrSiekacz
-
BMW e39 528 Cylinder 4,5,6
Ogólnie jak odpale auto to dzwięk pod maską jest taki jakby ktoś koło kompresorem pompował, takie syczenie dziwne, dzwięk jak ciśnienie do opony wbija, coś ten teges
-
BMW e39 528 Cylinder 4,5,6
Korekty na lpg też na cylindrze 4.5.6 wywalone w kosmos z tym, że nawet jeszcze bardziej potrafilo do 8000 dojść Lewe powietrze do końca nie wiem jak się za to zabrać żeby porządnie przebadać, od filtra do przepustnicy sprawdzałem i raczej nie ma, nawet przepustnice zdejmowałem, było troche oleju w kolektorze. Świece wymieniane jakieś 3000 km temu, ale ostatnio zaglądałem i są jakieś spalone, jakby za gorąco miały, może nie są dobre do lpg. Cewki raczej ok bo nawet wymieniałem 3 sztuki, ale na używki. Spróbuje zamienić. A sonda może mieć coś do tego? jak ją sprawdzić?
-
BMW e39 528 Cylinder 4,5,6
Witam. Co to ma oznaczać? Budą trzęsie, silnik tragicznie pracuje, już nie mam siły do tego.. Tak jest raz dobrze raz źle Na lpg mam jakieś strzały jak dodam gazu i schodzi z obrotów -.- Zarówno na lpg jak i na benzynie tak telepie i korekty są takie jak widać
-
M52B25 dziwne zachowanie silnika po wymianie odmy
Miałem taki przypadek co Ty i winny był czujnik położenia wału korbowego
-
E39 528 Car audio
A tam za radiem jak pociągnąć kabel żeby wyszedł do progu?
-
E39 528 Car audio
Witam. Którędy najlepiej poprowadzić kable z radia do bagażnika? Może ktoś z Was ma puszczone to podpowie którędy?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Dramat trochę jest bo na ok 500 km zniknęło mi około litra oleju. Nie wiem ile wycieka A ile spala, ale masakra jakaś
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
W korektach cylinder 4,5,6 trochę odbiegal od reszty
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Nie mam żadnych błędów poza 203 od sondy lambdaregelung bank 2 regelanschlag
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Ale mam falowania na benzynie, obroty potrafią spaść,że auto zgasnie, na gazie tak nie ma .myślę czy to świece czy sonda
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
A te świece co dałem zdj w pierwszym poście to wymienić czy zostawić takie jeszcze?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Wymieniałem uszczelke pokrywy wraz z tą od gniazd świec. Olej też całkiem niedawno wymieniłem, robiłem przy tym płukanke . Kiedyś jak zdjąłem przepustnice to było w niej deczko oleju i w kolektorze też mokro było
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Przebieg na zegarach 439000, Ogólnie mam lekki wyciek, ale to raczej z miski bo miska zapocona i czasem kapnie coś. Ale tak jak mówie, jak dam gazu na luzie do wysokich obrotów to zadymi troche. Olej mam valvoline maxlife 10w40 Z pierscieniami, zaworami, odmą nic nie robiłem , ale nie mam objawów padniętej odmy chyba.
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Jednak troche ma apetyt na olej. Od czego może zależeć duże spalanie oleju? Mam tak, że jak dodam gazu mocno na luzie to zadymi troche. Odma raczej dobra bo jak odkręce korek oleju to auto nie gaśnie ani nie siorbie tylko lekko nierówno pracuje, to samo z bagnetem oleju. Obstawiam pierścienie na tłokach, a wy? I jak to sprawdzic wgl ?
-
Temperatura e39 528
A pompa wody z firmy SKF też dobra?
-
Temperatura e39 528
Właśnie dlatego , że zrzuciło waz sie zastanawiam i nad ta temperatura bo mam 98,99 nawet 100 potrafi być. Jest obawa ,że pojadę gdzieś dalej i coś się może stać
-
Temperatura e39 528
Korek zakupilem nowy, oryginalny bmw. Niedawno. Termostat raczej dobry bo ten drugi wąż stopniowo robi się ciepły jakoś po 90 st. Po trasie około 20 km węże są dosyć twarde, ciężko je ścisnac, mega gorące. Ogrzewanie działa normalnie. Strumień przelewowy jest lekki, jak doda się gazu to jest mocny przelew .
-
Temperatura e39 528
M52b28 , 02.1996 Nic nie robiłem tylko kilka razy zrzuciło mi waz ten krótki (kolanko) przy zbiorniczku wyrownawczym. Robiłem ten test uszczelki tym płynem reakcyjnym i wszystko ok było
-
Temperatura e39 528
Witam. Jak to jest, że jak jadę to temp w teście nr 7 waha się między 97-100 A jak dam obroty prawie do odciny to temp spada ładnie, albo jak włączę ogrzewanie np na szybę , dmucha na Maxa ciepłym to temp nawet do 91 spadła. Coś zepsute mam ?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
A co powiecie na denso ik20tt?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Co do spalania to nie wiem dokładnie. Lpg koło 15 przy ciężkiej nodze. A pb nie wiem, na ekranie pisze 11.5 ale tak naprawdę nie wiem. Oleju trochę pali, ale nie wiem jak dużo, jestem po wymianę i zobaczymy niedługo. A nowe świece wziąć jedno elektrodowe czy więcej?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Skąd ta pewność, że olej spala? A lepiej je wymienić na jedno elektrodowe? Czy zostać przy 4? Bo do lpg niby jedna elektroda lepsza
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Nie jestem w stanie określić ile temu ,ale okolo 3000km . Co świadczy ten wygląd?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Ogarnie ktoś?
-
Wygląd świec zapłonowych bmw e39 528i
Witam. Co oznaczają tak wyglądające świece zapłonowe? posiadam lpg. Całkiem niedawno je wymieniałem.